Jump to content

Moto Zajednica

BiH 2021 i losa iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Cilj ovog putopisa nije da bih vam predstavio nasu turu, jer tura manje vise nije nista posebno, vise sam hteo da podelim iskustvo. Fotografija nazalost, nemam mnogo, vise ce biti pisanja. Pa da pocnemo.

Povedeni lepim iskustvom sa ture kada smo isli na moto skup u Trebinje u Junu ove godine i malo vozili do CG pa se vratili preko Mostara, Sarajeva i Visegrada sa spavanjem na Zlatiboru, moj drugar Laki i ja poceli smo da pricamo o odlasku na moto fest u Banja Luci. Kada je pogledao oficijalni video MK Strsljen iz 2019, prikljucuje nam se i moj kum. Dogovaramo se da podjemo dan ranije, idemo Valjevo, Ljubovija, Stolac, Pale i na kraju Sarajevo, tamo obidjemo malo grad, prespavamo i sutra nastavimo ka Banja Luci preko Visoko i Jajce. Posto njih dvojica imaju manje slobodnog vremena od mene ja organizujem smestaje i turu.

Mora da napomenem da sam dosta puta koristio booking. Uvek sam gledao da smestaj ili nema ocene ili da ima dobre. Uvek kad sam usao u smestaj koji nema ocene bio sam maksimalno ispostovan. Prioritet pri odredjivanju smestaja mi je bio da svako ima svoj krevet i da smestaj ima dvoriste ili garazu gde mozemo da parkiramo motore. Smestaj u Banja Luci sam bukirao 3 nedelje pre moto festa, pisalo je da su u spavacoj sobi obican krevet i bracni krevet a u dnevnoj sobi kauc na razvlacenje. Pisalo je i privatan parking. Preko booking poruka mi je vlasnik sve to potvrdio. Taj smestaj je imao ocenu 9.5. Smestaj i Sarajevu sam bukirao 2 dana pred polazak, kada smo znali tacno koliko nas ide. Isto sam se cuo sa vlasnikom da sve potvrdimo. Taj smestaj nije imao ocenu. Oba smestaja su bila udaljena oko 2km od centra.

 

Dosao je i dan za polazak. Nalazimo se ispred Lakijeve radnje i polazimo negde oko 8h. Kod Gaspromove pumpe na autoputu kod Malog Pozarevca primecujem da mi kazaljka za obrtaje igra a znam da to radi kad fali struje. Motor pocinje da trokira i na kraju se gasi. Stajem na kilometar posle pumpe. Skidaj bisage, vadi alat, skidaj sediste, skidaj masku, uh dobro je, osigurac gubi kontakt. Menjam ga, stezem jos malo buksne, pakujem sve, sklapam palim i teramo dalje. Prva pauza u Valjevu, posle Valjeva nastavljamo ka Ljuboviji. Put posle Valjeva fenomenalan, krivina za krivinom, pre Ljubovije i ne tako sjajan. Prelazimo granicu, sipamo gorivo i vozimo dalje. Stizemo u Sarajevo, zovem vlasnika smestaja i dogovaramo se da se nadjemo ispred smestaja, smestaj je bas zavucen, jedva nalazimo adresu, cekamo vlasnika. U medjuvremenu iz dvorista izlazi neka zena, posle se ispostavilo da je vlasnikova majka, i neprijatnim glasom nam kaze da smo trebali da udjemo i da ne stojimo na ulici, kao da smo mi tu svaki dan pa imamo slobodu da ulazimo kako hocemo. Nakon sto smo joj rekli nasa imena nije htela da se pozdravi sa nama. Dolazi vlasnik, decko stvarno fin, prijatan i ljubazan. Pokazuje nam smestaj nesto na brzinu, vidimo mi stari namestaj al nismo probirljivi, nije ni nesto mnogo kostao. Prica nam da je jos jedan decko bukirao smestaj i da ce da dodje mozda veceras. Placamo mu i on odlazi. Pocinjemo da se raspakujemo i polako kapiramo kakav je smestaj ustvari. Pa ja stoku ne bih tamo drzao. Sve je raspadnuto, staro i prljavo. Kupatilo je gadno da se gleda a kamoli koristi, daska na wc solji ne postoji kao ni lavabo. Kapiramo da taj decko sto treba da dodje je vec tu i da trebamo da prodjemo kroz njegovu sobu da bih dosli do nase. Inace ni taj decko nije delovao da je bas sve ok sa njim.

Odlucujemo da prezalimo pare i nadjemo drugi smestaj ali u Visoko. Iskoriscavamo internet i ovog puta gledam ocene. Nalazimo smestaj, 3 kreveta, privatan parking, ne doplacuje se, ocena 9.5. Bukiram zovem i javlja mi se muski glas koji prica na engleskom. Kaze mi da ce zena da mu dodje za pola sata, dogovaramo se da me ona pozove kad dodje. Kontam bosanka se udala za stranca. Idemo pravac Visoko nalazimo adresu, gledam nemam propusten poziv, zovem, niko se ne javlja. Zvonimo izlazi devojka na prozor na prvom spratu. Kaze da izdaju smestaj ali nemaju nikog ko prica na engleskom, niti im se zove smestaj tako, niti imaju privatan parking, nego je parking na ulici. Dolazi komsija, pocinje da nas davi jer nema pametnija posla, dolazi i komsinica i ona hoce da nam pomogne, pada mrak a mi i dalje nemamo smestaj a i ne uspevamo da pobegnemo. Uspevamo nekako posle pola sata, vracamo se na glavni put. U medjuvremenu mi stize poruka od onog broja koji se ne javlja, poslao mi je neki broj. Ja broj zovem i javlja mi se covek koji mi prica da to jeste taj smestaj i da je ona devojka bila njegova cerka ali ona ne zna da su promenili ime, a inace mu booking vodi neka zena u Holandiji, odatle i onaj lik na engleskom. Ne moze da nas smesti zato sto mu nije javljeno da je bukirano i nisu spremili sobu i moli me da se ne ljutim. Svakako nam ne bi odgovarao smestaj zato sto je parking javni a ne privatni kao sto je napisano. Zovemo broj koji nam je dala komsika al on covek nam odredjuje cenu po principu magare se j*be kad se zaglibi i mi odustajemo od njega. Na izmaku snage i zivaca sedamo u prvu kafanu i narucujemo Sarajevsko pivo i uspesno nalazimo normalan smestaj za normalne pare. Taj smestaj je stvarno bio ok kao i vlasnici koji su nas posle nase price castili pivom da bi bar malo promenili misljenje o Bosni. Hteli smo mi i jos jedno pred spavanje ali su nam u marketu rekli citiram "nemamo to hvala bogu".

 

Tu se zavrsava i prvi dan nase Avanture.

Nastavice se...

 

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2398 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Kolega, imas temu bike friendly smestaji. Ja sam bio u extra smestaju u sarajevu za male pare, dosta bajkera tamo odseda, od starog grada 10ak min peske...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Sa Timurovim Guest House Hendek ne mozes nikako omanuti u Sarajevu.

Domacin bajker i njegova zena Maja extra likovi. 

Motor u garazi zakljucan i pod kamerama.

6 novih apartmana na raspolaganju.

900 metara od Bascarsije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 641 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Ne kapiram.Na bukingu lepo imas opis,sa fotografijama i ocenom... Sta ste vi gledali???ta ima da se cujes i objasnjavas?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 51 minuta, Bole37 je napisao:

Ne kapiram.Na bukingu lepo imas opis,sa fotografijama i ocenom... Sta ste vi gledali???ta ima da se cujes i objasnjavas?

Hehe, nisu slike uvek verne realnom stanju, ni opis takođe, to ti je isto kao i auto-moto oglasi, po rečim prodavca sve super, a slike loše mutne, iz određenih uglova da se ne vidi lom itd... doduše trebao bi da ima loše ocene, ali ako nema uopšte ocene onda je to rizik mačka u džaku jbg.

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Kad god idem u Sarajevo ,spavam na Palama -hotel Royal. Odlican smestaj i odlicna hrana,do Sarajeva kratak put 10-15 min.

A za " hvala bogu to nemamo"- i u Bas Carsiji ne mozes uz cevape da uzmes pivo i ja to postujem kao njihov obicaj, a i da ne postujem ne mogu da ga dobijem ni u jednom muslimanskom ugostiteljskom lokalu :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

U travniku sam uz ćevape dobio bezalkoholnu pivu, dobra bila pasam uzeo i drugu.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 503 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Mene booking jos nije zavalio. Prije par dana u zadnji cas sam bookirao smjestajbza mene i zenu u Sirokom Brijegu za 35E i bilo je extra. Znam da nije jeftino al se isplatilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Ljudima iz Srbije je strano da postoje marketi i lokali u Federaciji koji ne služe alkohol. Zbog toga je uvijek dobro prije putovanja u FBiH pročitati koji su marketi otvoreni za sve a koji su "domaci".  No dobro, zato služi ovaj forum da se iskustva podijele i da se nauči nešto novo :) ocekujem nastavak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2398 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Meni je bilo cudno sad kad sam bio 5 dana na Palama, da nigde nema da se kupi nektar, banjalucko, sarajevsko. Ni u kaficima ni u prodavnicama, al zato tuborg heiniken jelen svuda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
"nemamo to hvala bogu".
 
Jel ovo bilo u vezi piva? 3:
Bilo je u vezi piva. Da se razumemo postujem ja svakog i svaku veroispovest, nemam predrasude prema nikom i svakom bi pomogao. Imam dosta prijatelja muslimana koji piju. Mogao je da kaze samo ne drzimo pivo ili nesto slicno ali mogao je svakako na lepsi nacin, a ne ovako kao da sam ga za heroin pitao.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

U Italiji sam na licu mesta, bez rezervacije u julu, u turističkom mestu na planini dobio sasvim dobru sobu po ceni koja je prosek za to mesto (čak i u septembru ima značajno viših cena, a mesto je relativno udaljeno od drugih). Nije lepo pljačkati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Ne kapiram.Na bukingu lepo imas opis,sa fotografijama i ocenom... Sta ste vi gledali???ta ima da se cujes i objasnjavas?
E moj drug svaki smestaj sam detaljno proucavao, bas zato sto sam imao vremena na pretek, i bas se cuo sa svakim vlasnikom smestaja bas zato sto sam jednom u Uzicu drzao motor napolje na ulici a pisalo je privatan parking, ne doplacuje se. Kada sam vlasnika pitao za parking pokazao mi je na obelezen javni parking na ulici koji se inace placa. Slike smestaja iz Sarajeva veze sa vezom nemaju sa stvarnom situacijom. Namestaj je slikan na nekom parketu a tamo su daske neke budjave. Kao da ih je slikao negde drugde.
U vezi piva, kupili smo tuborg 0.33 u nekom restoranu, nije bas da smo ostali bez piva.
Dosta sam naucio za tih 4 dana, doduse na tezi nacin, nisam se pokajao sto sam isao.


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Jedno loše iskustvo, svakako, ne treba generalizovati. Uvek koristim Booking jer mi u velikoj meri olakšava (pred)selekciju i rezervaciju smeštaja. Veoma je važno, nakon napuštanja objekta dati recenziju smeštaja, pogotovo ako je bilo neko loše iskustvo. To uvek prvo pročitam kada pravim izbor. :popovanje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam imao loše iskustvo na Kopaoniku. Drugi smeštaj u odnosu ono što smo bukirali. Ajd, ako je sve uredno, nije problem.

 

Mene bi bilo sramota da mi neko dođe u goste u onaj prostor a ne da tražim pare. Alekrina mi blica očima da ne pravim pizdarije. Na Kopaoniku smo. Meni ne da mira savest. Iskoristio sam retku pojavu slobodnog dana, dao pare i sad da nešto trpim. Kad smo se išetali, ipak prelomismo da predveče upalimo motor i krenemo nazad za Smederevo. Skoro pa mrak, kiša, ali nema veze, gas i pravac Smederevo. Nešto manje od 500km za jedan dan. Tad sam zaista shvatio koliko znači dobar motor i oprema. 

 

Eto, bili na Kopaoniku, motor, sve super... A ono goli pištolj. Neću skoro da idem ponovo. Ne sviđa mi se.

 

Moj savet je svima, odmah se okreni i kaži, ne sviđa mi se, idem dalje. Pa čak iako se iscimate posle toga, bićete "mirniji".

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Dan drugi...
Ustajemo, pijemo kafu i polako pakujemo stvari na motore. Krecemo polako uz dogovor da stanemo ispred prve pekare gde ima da se sedne. Posto sam organizovao turu i znam gde idemo i sta treba da vidimo vecinu puta vozim prvi. Ulazimo u neku guzvu i ja sa leve strane vidim natpis burek na nekom ne atraktivnom lokalu. Ne bih znao kako se mesto zove. Parkiramo motore i ulazimo, dva stocica i neka pec i nista vise. Pitamo ih sta imaju oni kazu burek nemaju ali imaju pitu sa sirom, pitu sa mesom i pitu sa zeljem. Ja uzimam pitu sa sirom i pitu sa mesom mesano. Mogli smo da biramo izmedju industrijskog i domaceg jogurta, mi biramo naravno domaci. Pa ljudi ja onako lepo nisam skoro doruckovao, morao sam da trazim repete. Ja bi ono jeo svaki dan. Bilo kako bilo napunismo stomake i krenusmo dalje. Stizemo u Jajce, pijemo kafu i odusevljavamo se trgom, ajde da vidimo i vodopade. Zaustavljamo se kod vodopada kad ja opet bez kontakta, rekoh im idite vi samo, sad cu ja polako. Opet skidaj bisage,sediste... Ovog puta se osigurac upokojio, ne znam iz kog razloga tacno al sumnjam na nekoliko. Promenim ga i eto su i oni. Malo od nervoze i malo od vrucine zaboravljam da smo planirali i da posetimo Mlincice i tako nastavljamo ka Banja Luci.
Stizemo u Banja Luku, zovem vlasnika smestaja, posle toga se nalazimo na adresi, covek preljubazan otvara nam smestaj kad unutra vidim dva kreveta i jednu sobu, nije kao u dogovoru dve sobe i 3 kreveta, ukazujem mu na to, on kaze da da, to nam je stari raspored, zaboravio sam da promenim. Pocinjem vec polako da ludim ali ova dvojica vide da cu da se popickaram jer mi je preko glave vise da se jebavam sa smestajima i neozbiljnim vlasnicima istih, i kazu mi uredu je, mi cemo zajedno da spavamo u bracnom krevetu. Spustam loptu polako jer znam da je kasno sad za smestaj u Banja Luci a i osim toga sve je bilo ok. Placamo mu i lik odlazi. Pored nas su bili smesteni dvojica kolega iz Lazarevca i oni nam se zale da je stalno parkiran neko u dvoristu i da ne mogu da parkiraju motore a to nije bio dogovor. Posle toga majstor koji je bio tu odvozi auto iz dvorista ali nedugo potom parkira komsika. Ostavila nam je mozda pola metra mesta izmedju auta i ivice dvorista. Evo slika kako izgleda dvoriste da bi vam bilo jasnije


20210821-095547.jpg


Odlucimo da odemo do grada i ja polako motorom unazad pokusavam da se provucem pored auta jer drugacije nije moglo. U jednom momentu gubim tlo pod levom nogom na koju mi se i tezina prebacila i videvsi da nema vise sta da se uradi odskacem sa motora da se ne bih povredio i iza mene cujem zvuk lomljavine. Evo ga rezultat


20210821-003331.jpg


R.I.P kofer i staklo levog migavca. E sad sam vec izgoreo. Zovem vlasnika da dodje opet. On dolazi, kazem mu sta se desilo, kolege pored mu isto ukazuju problem parkinga. On zove zenu i ona pomera a on stavlja neke kante od polikolora da niko ne parkira vise. Prica mi da mu je zao i da mu je krivo sto mu se to desilo a ja da mi to nece popraviti kofer i migavac. Ali eto, na tome je ostalo. Odlazim tako nervozan sa iscepanim motorom da nadjemo negde da jedemo, jedemo i krecemo u potragu za moto festom. Pitamo neke kolege koje smo sreli i oni nam objasnjavaju i taman da podjem ali prc opet stade, nema kontakt. Ovog puta je olaksavajuca okolnost bila sto nema bisaga ali nema ni alata koji stoji u njima. Osecao sam se kao onaj komsija iz igrice neighbors from hell kad naidje na vise uzastopnih zamki, znaci jos se nisam oladio od juce a i ovo se sve izdesavalo, puko sam. Nekako prirucno zamenino taj osigurac opet i krenemo na motofest. Ostatak veceri smo lepo proveli i bilo je odlicno, bilo smo zadovoljni organizacijom i grupama. Vracamo se u smestaj i zavrsavamo sa nenormalnim drugim danom, poteralo me zesce.

Nastavice se...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

A da te struja nije toliko cimala možda bi se manje nervirao oko smještaja. 

 

Važno je da niste imali problema sa hranom, to bi već bio ozbiljan problem :lol3::lol3::lol3:

unnamed.png

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2437 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
14 hours ago, x-man said:

Bilo je u vezi piva. Da se razumemo postujem ja svakog i svaku veroispovest, nemam predrasude prema nikom i svakom bi pomogao. Imam dosta prijatelja muslimana koji piju. Mogao je da kaze samo ne drzimo pivo ili nesto slicno ali mogao je svakako na lepsi nacin, a ne ovako kao da sam ga za heroin pitao.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

Ček, ček, ček.... Čemu ova diskriminacija heroina?! :jee:

 

...meni se čini da danas svako ko ima sobu viška to okači na booking, kakvih sam se sve šupa nagledao ne bi umeo ni opisati. A isto tako, bio u najneverovatnijem smeštaju, doslovno vila, za novce manje nego što sam mogao da zamislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Kolega da se ne ljutis ali ja mislim da je problem u tebi. Zeleo si da za male novce dobijes vrhunski smestaj. Sledeci put citaj recenzije komentare i uzmi proveren smestaj. Evo npr i ja sam bio ba moto festu i imao sam vrhunski smestaj a i garazu 5bc22b657edd1c36367c64603e48dfa4.jpg
c7c3225741a8569c7602868a9534a7f6.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Nismo mnogo placali ali nismo mnogo ni ocekivali, niti smo neki kojima smeta svaka sitnica. Nama je smestaj trebao samo da imamo negde da spavamo i da se istusiramo, i da parkiramo preko noci motore a da znamo da su na sigirnom. i ovako nismo mnogo vremena provodili tu, prema tome nisam osecao potrebu da placamo neki fensi smestaj kad mogu tu razliku u ceni da iskoristim pametnije npr. u rezervoar. Ocekivali smo da je cisto i da je onako kako pise.



  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja