Jump to content

Moto Zajednica

BiH 2021 i losa iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ljudi vi zaboravljate da jednu važnu stvar. BiH u odnosu na Srbiju ima u ovom trenutku veoma veliku prednost kad je priroda u pitanju. Srbija nema skoro niti jednu reku koja nije zagađena, drvna masa se nemilosrdno smanjuje sečom, svaki kutak netaknute prirode se urbanizuje nasilno. To se u Bosni još uvek ne dešava u meri kao kod nas usled svega što ju je snašlo u proteklih 30 godina...ali eto to je sad prednost. Ostale su netaknute ''vukojebine'' koje Bosanci polako kapiraju da treba očuvati a ne uništiti. 

 

Ukoliko se naši ljudi ne opamete napravićemo Mordor od zemlje a Bosna će nam naplaćivati proizvodnju kiseonika.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma to je isti balkanski penasti mozak. Samo što u Bosni je još veća sirotinja nego ovde pa nemaju pare da seku, popločavaju i betoniraju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sva gradja sto se prodaje u Srbiji  dolazi iz BiH. Seku oni, ne stede.

Al bog ih podario prirodnim lepotama. Kraski izvori, kojih u Srbiji kao i da nema, pristupacne  planine sa ocuvanom florom i faunom.

Bosnu najvise zeza sto su podeljeni, a jedni pokusavaju unistiti druge i prisvojiti.

Drugi se opiru celom svetu. U toj situaciji se mesetari na sve strane.

Steta.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Upravo zbog lepe prirode prekrasnih reka a i istorije BIH obilazim vec drugu godinu za redom.I to sto sam mozda malo nespretno nesto nazvao vukojebinom ne odredjuje moje misljenje njoj.To je jedna po meni prelepa zemlja u kojoj ima sta da se vidi pa je licno preporucujem.

 

AAA_1813.thumb.jpg.119bb4ec7e9b0a4556b2165a68319dfd.jpg

 

 

AAA_1817.thumb.jpg.941da5eea50474eb15737853b26472c5.jpg

 

 

 

20210823_154838.thumb.jpg.88f45f3de857cd912ede185069c736df.jpg

 

Strbacki buk,Nacionalni park Una 

 

DSC_0786.thumb.jpg.252956a4fd0f12c8a7a7f7ff39817f54.jpg

 

Izzvor reke Bune ,turska Tekija

 

DSC_0653.thumb.JPG.1c37e0436c330968b641ed7695de8296.JPGDSC_0938.thumb.jpg.7e258ab085fbe63273b2f21e0d2f59c5.jpg 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ajd i da zavrsim putopis...

Dan cetvrti
Budimo se i polako spremamo. Dolazi i vlasnik smestaja i donosi neku travaricu. Zove nas na casicu druzenja dok ne krenemo, domacinski. Ja inace ne pijem rakiju ali nekako nisam mogao da ga odbijem, polazimo za 2-3 sata, izvetrece ta jedna casica a i bila je stvarno dobra. Posle razgovora sa njim pozdravljamo se, on ode nekim poslom a mi da doruckujemo i da nastavimo da se pakujemo. Polazimo polako, krecemo ka Tuzli. Put je u pocetku lep a posle dosta neravan. U jednom trenutku Laki zaostaje, mi ga sacekasmo i on dolazi polako. Ubolo ga je nesto za vrat, nije siguran sta. Vadi pivo iz kofera koje nam je ostalo, jos uvek hladno i stavlja na vrat . Kad se pivo ugrejalo krenusmo dalje. Stizemo u Tuzlu i stadosmo na neki parking pored trga. Vadim iz bisaga kobasice, hleb i teglu sa krastavcicima, stavljam na sediste da zamezimo malo. Meni su takvi ruckovi mnogo sladji nego da sam jeo najskuplju hranu u najskupljem reatoranu. Kada smo sve pojeli odlazimo do trga na kafu. Konobar vise nego prijateljski nastrojen nam donosi kafu i sifru za wifi, mi ga pitamo za Panonska jezera zbog kojih smo i inace u Tuzli i on nam prica sve sto nas interesuje. Posle kafe nastavlajmo na jezera. Meni je ono mnogo dobra prica, kupas se u ostacima mora koje odavno ne postoji, u slanoj vodi na par stotina kilometra od mora. Tu sam naucio jos jednu stvar, da vise nikad ne polazim bez papuca, izgoreo sam noge po pesku i betonu. Teska srca ali posle malo vise od sat vremena polazimo dalje. Moramo, ima jos dosta da se vozi. Idemo pravac Bijeline. Put manje vise i nije nesto bog zna sta zanimljiv. Stizemo u Bijelinu, stajemo na pumpu, sipamo gorivo i saznajemo od pumpera da ne radi ni jedna menjacnica nedeljom. Sa Lakijem trampim evre za marke da platim gorivo a kumu obecavam da cu da mu dam u dinarima za tih 35 maraka sto mu je ostalo kad stignemo kuci (jos mu nisam dao) jer planiram jos jednom da se vratim ove godine, doduse autom. Nastavljamo dalje i stajemo u etno selo Stanisici. Normalno, to je bila njihova zelja, da sam prosao sam ne bih nikad stao. Mene jednostavno takva mesta ne interesuju, lepo je, jeste, ali ja vise volim kada je to nesto istorijsko ili nesto prirodno. Kada smo malo prosetali podjosmo ka granici. Na granici guzva i to poprilicna, mi koristimo prednost motora i preskacemo kolonu. Prolazimo obe granice i nastavljamo ka Sabcu. Na pocetku sam zaboravio da napomenem da je dogovor bio da se koriste sto manje auto putevi. Zbog toga se odlucujemo da od Sapca idemo ka Obrenovcu a i nikad nisamo prosli tim putem tako da ce biti zanimljivije. U Obrenovcu stajemo na picu i tu nas hvata mrak. Koliko ja ne volim da vozim po mraku, pa to je strasno. Od Obrenovca idemo do Bubanj Potoka i hvatamo autoput do Pozarevca. Odlazimo usput na po jedno pivo da sumiramo dozivljaje i posle svi svojim kucama, ubacujem motor u dvoriste i pravac u krevet, sutra cu da poskidam sve sa njega.

Da li sam se pokajao sto sam isao?
Ne. Ni jednog trena. Ovog puta sam naucio mnoge stvari koje ce da mi znace na sledecim putovanjima. Stekao sam nova iskustva. Bicu odgovorniji, lakse cu da uocim potencijalni problem i lakse cu da ga izbegnem ili resim. A nije bilo samo losih trenutaka, bilo je vise dobrih. Kad si sa pravim drustvom sve je lakse.

Da li cu opet da prelazim Drinu?
Naravno. Planiram pocetkom Oktrobra jednu voznju, ali ovog puta nazalost autom, ide nas cetvoro. Obuhvatace Sarajevo, Mostar, Visegrad i mozda Trebinje. Sledece godine ako da Bog verovatno opet u Trebinje jer smo se stvarno lepo proveli. Mozda budem opet i u Banja Luci ali ovog puta spavanje pod Sator, ali to je pod znakom pitanja sve, jer je dosadan put do tamo i nazad.

Motor zimus ceka skidanje svih plastika i gledanje svake zicice i dzeka do sitnih detalja kao i merenja. Instalacija i prekidaci nisu bas u najboljem stanju te ce morati sve da se sredi. Ja kao nesto to sredjivao prosle zime ali nije bas najsrecnije. Verovatno bih sredjivao i pre puta da je poceo tada da me zeza.

To je to sto se tice ove nase cetvorodnevne voznje, inace imali smo oko 1100 kilometara, nije lose. Do sledeceg putopisa...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Dobar video, tu vidjeh malo bolje i motor, prava bonbonica
Svidja mi se i nacin na koji ste i putovali, ok je naici i u restoran ali nekako je klopa na putu i meni sladja, pogotovo ako se pogodi u prirodi.
Taj dan sam se i ja podesio kod Stanisica ali sam otisao oko 4, pa smo se mozda i mimoisli, bilo je bas mnogo bajkera na putu.
Staklo migavca ako nije nista vise polomljeno mozes naci na KP, prodaje lik originalna ali ne pise cijena.
Od sad te prarim i na YT ima se sta pogledati izgleda

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
15 hours ago, Alekre said:

Ma to je isti balkanski penasti mozak. Samo što u Bosni je još veća sirotinja nego ovde pa nemaju pare da seku, popločavaju i betoniraju. 

Joj boze...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Dobar video, tu vidjeh malo bolje i motor, prava bonbonica
Svidja mi se i nacin na koji ste i putovali, ok je naici i u restoran ali nekako je klopa na putu i meni sladja, pogotovo ako se pogodi u prirodi.
Taj dan sam se i ja podesio kod Stanisica ali sam otisao oko 4, pa smo se mozda i mimoisli, bilo je bas mnogo bajkera na putu.
Staklo migavca ako nije nista vise polomljeno mozes naci na KP, prodaje lik originalna ali ne pise cijena.
Od sad te prarim i na YT ima se sta pogledati izgleda

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока


Hvala! Motor je bio Sasin iz Sombora, inace na forumu poznat kao Oroku. Tako da ima dosta boljih putopisa sa ovim motorom na forumu . Ja sam samo malo estetski poradio ma njemu i osvezio mu malo masinu. Zato mi je i bilo krivo za migavac, bio je originalan, motor nije podrpan. Za migavac mi nije pao napamet KP, zvao sam Elvisa i narucio za 1000 dinara kinesko staklo, razlikuje je se od originala ali sta je tu je. Kontaktiracu i tog sa KP pa ako nije skupo stavicu original.
Inace kad se vozimo uglavnom biramo ili brzu hranu ili rock'n'roll varijantu da se kupi nesto u marketu pa negde u prirodu na neku klupicu. Mi smo kod Stanisica mislim bili oko 6. Zapamtio bih da sam video ST garantovano

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Jesmo, samo nije na snimku, nisam se setio da ga snimam jer sam menjao osigurac. Zbog tog osiguraca sam skroz zaboravio za Mlincice koje smo planirali da posetimo a nismo.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 8/29/2021 at 11:45 AM, Nolanka said:

Te prodavnice u kojima se ne prodaje alkohol se u narodu zovu verske prodavnice. Verovatno zato se osoba koja je prodavac i zahvalila bogu sto ga ne prodaju.

Meni je bilo neobicno sto ni na pumpama nije bilo alkohola, a oni su daleko od verskih dogmi...no jbg, kad si u Rimu, ponasaj se kao Rimljanin...

 

Buduci da sam godinama pratim stanje na bookingu, istina je da je svako ko je imao viska supu ili neki spajz sad okacio na net i to bez srama iznajmljuje. Zato je od velike vaznosti citati ocene prethodnih gostiju i redovno ocenjivati svaki smestaj.

Ja zivim u Sarajevu, vise je pumpi na kojima ima alkohola nego bez (sve Gazprom, Ina, Energopetrol i Petrol ga imaju sigurno).

 

Bio sam clan opcinske komisije za sarajevsku Opcinu Centar koja daje saglasnosti, bez kojih se ne moze registrovati na bookingu, i stvarno jeste cinjenica da se svasta iznajmljuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 8/29/2021 at 10:10 AM, SlobodanR1 said:

Gledam ovaj smještaj, stvarno neka  čuka..Ja sam za dva dana u vrh apartmanu, novo sve, parking sa video nadzorom i čuvarom, platio 20e za noć. Ipak, u potpunosti razumijem kolegu što se nervirao, jer ako sam nešto dogovorio, i spucao x kilometara, daj mi to nešto...Dalje, za Sarajevo..molim vas shvatite jednom da u tom gradu ne možete da na sav glas pričate ekavicom, pijete pivo gdje hoćete itd, itd..Naravno da će sad da se javi neko da kaže kako ga niko nije mrko pogledao..ni mene nije niko, ali sasvim sam svjestan gdje sam došao ..

Ma mozes u Sarajevu na sav glas pricati ekavicom jer je puno Sandzaklija koji pricaju ekavicom... U jezgru Bascarsije vecina lokala ne sluzi alkohol (ali ima izuzetaka), no cim malo izadjes, puno je pabova - npr ulice oko Hotela Europa - i restorana gdje se sluzi, npr veoma popularan kod turista i domacih Inat Kuca preko puta Vijecnice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 9/3/2021 at 10:52 AM, SlobodanR1 said:

Драки друже...да се не лажемо, 80% код нас јесу вукојебине само такве...Туристички потенцијал Широког је да попијеш кафу два сата и да пичиш даље тим коридором...

To sam pokazuje da pojma nemas i da nisi nista istrazio o mjestima kroz koje putujes...

 

https://fmg-sb.com/riznica_stalni_postav/

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 9/4/2021 at 8:00 AM, Sveta 5. said:

 

 

A sto googlati kad mozes lijepo otici na sajt Trip Advisor i pokaze ti za svako mjesto na kugli zemaljskoj sta ima zanimljivoga, i recenzije i slike onih koji su vec bili tamo? A ako si nesiguran, odes na Trip Advisor Forum i postavis pitanje, i neko od drugih "obicnih" putnika ili Destination Experta (ja sam, slucajno, najaktivniji za BiH i Hrvatsku) te posavjetuje.

 

Evo npr sekcije Foruma za Srbiju: https://www.tripadvisor.com/ShowForum-g294471-i4872-Serbia.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 9/12/2021 at 12:17 PM, Mirkic said:

Mi se  sinoc vratili iz BiH :)
Nije losa ruta ali ima delova za izbegavanje,uglavno prilaz Neum-u pored Svitavskog jezera...

D0o iduce godine ce zavrsiti novi put do Neuma od Stoca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Meni nije jasno sto se toliko peglate oko privatnih parkinga i podzemnih garaza... Ja sam kod smjestaja sasma zadovoljan i ako ima parking na ulici, na motoru je vazda "ABUS" sajla, k'o da je problem zakljucati. Dobro, moze pokisnuti, ali kome bas to toliko smeta moze ponijeti i ceradu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Da,taj novi put sto rade je stvarno momacki...Siroko,ravno,pregledno,milina :)
Valjda ce ceo tako odraditi kao taj deo sto smo prleteli :)

Mnogo ce znaciti ljudima koji tamo zive a i turistima...Ovo sada je bas mucenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 952 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

@slave

teško ćeš naći nektar pivo u sarajevu,vjerujem da ga ima,al mora se znati gdje tražiti.. 

 

@x-man ,raspitivanje prije na dva,tri mjeseca poželjno,ima banjalučana na forumu koliko hoćeš,smještaja ,stan na dan koliko hoćeš. ne znam gdje si bio,al brdo opasno,dal na Laušu ili gdje.. ?? svakako nadam se da si uživao,mimo svega lošega što se desilo.. B i H  i  R.Srpska imaju šta da pokažu,i lijepih dionica za vožnju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pa nije bilo lose, sve u svemu lepo smo se proveli, kao sto rekoh i ono lose ne uzimam za zlo nego za skolu i za iskustvo. Bili smo tacno ovde

Screenshot-20210920-180044-Maps.jpg

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure
On 9/18/2021 at 9:05 PM, FFBikerSar said:

Meni nije jasno sto se toliko peglate oko privatnih parkinga i podzemnih garaza... Ja sam kod smjestaja sasma zadovoljan i ako ima parking na ulici, na motoru je vazda "ABUS" sajla, k'o da je problem zakljucati. Dobro, moze pokisnuti, ali kome bas to toliko smeta moze ponijeti i ceradu

A nije samo problem kradja motora ... Uvek je bolje izolovati motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja