Jump to content

Moto Zajednica

BiH 2021 i losa iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Gledam ovaj smještaj, stvarno neka  čuka..Ja sam za dva dana u vrh apartmanu, novo sve, parking sa video nadzorom i čuvarom, platio 20e za noć. Ipak, u potpunosti razumijem kolegu što se nervirao, jer ako sam nešto dogovorio, i spucao x kilometara, daj mi to nešto...Dalje, za Sarajevo..molim vas shvatite jednom da u tom gradu ne možete da na sav glas pričate ekavicom, pijete pivo gdje hoćete itd, itd..Naravno da će sad da se javi neko da kaže kako ga niko nije mrko pogledao..ni mene nije niko, ali sasvim sam svjestan gdje sam došao ..

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Sad za vikend sam sa suprugom bio u Sarajevu.Jeli pili na Baš Čaršiji,obilazili sve i mnogo se raspitivali i zapitkivali obišli Džamiju i zapitkivali svašta i svi bili ljubazni.Drugar nam našao "stan na dan" za 50KM. Stan baš uredan i opremljen kompletno jedino što nema garažu već samo parking javni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@x-man mislim da bi trebalo za sledeći put da otvoriš temu za pomoć u traženju smeštaja :D Sarajevo i Banja Luka imaju opasno dobre smeštajne kapacitete sa veoma, veoma dobrim kvalitetom. I po tome su ta dva grada posebno na Booking-u poznati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Te prodavnice u kojima se ne prodaje alkohol se u narodu zovu verske prodavnice. Verovatno zato se osoba koja je prodavac i zahvalila bogu sto ga ne prodaju.

Meni je bilo neobicno sto ni na pumpama nije bilo alkohola, a oni su daleko od verskih dogmi...no jbg, kad si u Rimu, ponasaj se kao Rimljanin...

 

Buduci da sam godinama pratim stanje na bookingu, istina je da je svako ko je imao viska supu ili neki spajz sad okacio na net i to bez srama iznajmljuje. Zato je od velike vaznosti citati ocene prethodnih gostiju i redovno ocenjivati svaki smestaj.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

@x-manobjavi ovde o kojim se smeštajima radi i obavezno ih oceni i napiši recenzije na Bookingu o svemu što te tamo dočekalo. Treba izbegavati smeštaje bez recenija pa čak i one sa malo recenzija. Ja volim kad je "bogato" recenzijama i prvo čitam one najgore ocene. Ako su kritike učestale za iste probleme nakon toga odustanem i tražim dalje. Može se desiti da slike i opis odgovaraju stanju, ali da je unutrašnja izolacija npr jako loša pa se sve čuje, nema tople vode ili nikakav pritisak, buka spolja užasna (kafići u blizini) što se može saznati jedino iz recenzija...:neznam:

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
6 hours ago, hidroponika said:

Kolega da se ne ljutis ali ja mislim da je problem u tebi. Zeleo si da za male novce dobijes vrhunski smestaj. Sledeci put citaj recenzije komentare i uzmi proveren smestaj. Evo npr i ja sam bio ba moto festu i imao sam vrhunski smestaj a i garazu 5bc22b657edd1c36367c64603e48dfa4.jpg
c7c3225741a8569c7602868a9534a7f6.jpg

Bas sam posao slicno da napisem. Mislim na Banjaluku. Po slici sam skontao gdje se smjestaj nalazi....pobogu gdje cete tko daleko od centra....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
146803619.jpg?k=afc505ffb8604234ca0edeabad4d315a11b1a168d2474887deff5e4a5d5ed03e&o=&hp=1 WWW.BOOKING.COM
Guest House Kevser is located in Sarajevo, about 2953 feet from the vivid Bašćaršija area.
smestaj za ubuduce u Sarajevu
Hvala za ovo, mozda zatreba u buducnosti. Jedino sto nije bio ponudjen kada smo mi trazili.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
@x-manobjavi ovde o kojim se smeštajima radi i obavezno ih oceni i napiši recenzije na Bookingu o svemu što te tamo dočekalo. Treba izbegavati smeštaje bez recenija pa čak i one sa malo recenzija. Ja volim kad je "bogato" recenzijama i prvo čitam one najgore ocene. Ako su kritike učestale za iste probleme nakon toga odustanem i tražim dalje. Može se desiti da slike i opis odgovaraju stanju, ali da je unutrašnja izolacija npr jako loša pa se sve čuje, nema tople vode ili nikakav pritisak, buka spolja užasna (kafići u blizini) što se može saznati jedino iz recenzija...:neznam:
Naravno, zaboravio sam
Smestaj u Sarajevu sam sad proverio i uklonjen je sa Bookinga. Sinshine apartments se zvao.
Smestaj iz Visoko koji nas je ispalio se zove Accordeon
Smestaj oz Visoko koji smo nasli na kraju i bili prezadovoljni se zove Apartments&Rooms Mido
Smestaj iz Banja Luke bih stvarno mozda i preporucio, jeste na jakoj uzbrdici i to je malo nezgodno ali nije daleko od glavnog puta koji vodi za Jajce. Ispostavilo se na kraju da je vlasnik stvarno ljubazan i pravi domacin. Gledao je da nam nista ne fali, sacekalo nas je Banjalucko pivo kada smo dosli, vise je imao odnos sa nama kao sa prijateljima nego kao sa musterijama. Cak sam zaboravio da napomenem da se ponudio da nas vodi negde na rucak kada sam polomio motor. Ispricao nam je gde sta ima po gradu da se vidi i gde ima sta da se klopa. Smestaj je bio uredan i cist, namestaj osim kreveta relativno nov. Jedino eto sto nisu bila 3 kreveta a pisalo je. Mozda je i ispravio do sad. To sam sve naravno hteo da napisem u trecem ili cetvrtom delu. Smestaj se zove Apartmani Sarti Banja Luka.
Izvinite sto pisem ovako, ne znam kako da podelim linkove iz aplikacije.
Inace setio sam se jedne situacije tog drugog dana, sednemo mi posle svega da jedemo i drugari videci da sam nervozan kao ris a zeleci da mi poprave raspolozenje pitaju me ajde sta se nerviras , sta da ti kupimo da se oraspolozis, a ja ni pet ni sest rekoh ciganku


Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Sa Booking-om dobra iskustva, trenutno sam level Genius 2. Smestaj bukirao i danima unapred i vece tokom puta. Slike, lokacija, parking, ocene i to je to.

Jedino ali meni ogromno,  lose iskustvo 2018. u Italiji. Svetsko prvenstvo u Auronzu di Cadore, bukirao zbog guzve mesec dana ranije. Par dana pre polaska domacin bez posebnog izvinjenja otkazuje smestaj.

U tom momentu pronaci smestaj gotovo nemoguce ali nalazimo 15km dalje.

Svi moji napori da ga ocrnim i negativno ocenim nisu uspeli, jer  ocenu dajes posle nocenja. Odlepio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Unazad desetak godina koristim buking i uvek bio zadovoljan. Prvo pravilo je da gledam recenzije, detaljno pročitam opis smeštaja.

Ako vidim da ima malo slika koje ne prikazuju dovoljno izgled apartmana/sobe - preskačem.

Parking mi je bitna stavka i uvek pošaljem vlasniku upit da mi detaljnije opiše parking mesto.

Uvek uzimam opciju besplatno otkazivanje jer ako nađem bolje ili otkažem put dobro dođe.

Jedino negativno iskustvo sam imao kod nas za sve ove godine, na Drini etno selo Bok.

Bile lepe slike, dobar opis ali netačan,nije bilo puno recenzija jer su bili novi na bukingu, evo i moje recenzije.

Nisam hteo da ih prijavim bukingu, dovoljno je i ovo što sam napisao.

Jednom sam imao nesporazum u Beču, hteli da mi uvale sobu manju od one koju sam bukirao, kao nema drugo pa kako hoću.

Ja zatražim da mi daju na telefon menangera i kažem mu da ne uzimam smeštaj i momentalno šaljem tužbu bukingu.

U roku od 5 min sam dobio ključ sobe koju sam rezervisao.

 

00.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 4 sati, Ninja66 je napisao:

Svi moji napori da ga ocrnim i negativno ocenim nisu uspeli, jer  ocenu dajes posle nocenja. Odlepio.

Mene su tako hteli da izrade u Trebinju. Bukirao 20 dana ranije, zvao telefonom da proverim rezervaciju, kažu, sve u redu. 3 dana pred polazak zovu me i kažu greška, nema mesta. I ? Šta dalje ? Pa, znate, i puče veza...trebalo mi je 20 minuta da se snađem kako da tražim pomoć na Bukingu. 

Uglavnom, posle sat vremena zove menadžer hotela, ima soba ! Bravo...

@x-man dosta negativnih stvari te snašlo, jbga, desi se. Ali, sve je to jedno više iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Nesto vam se bilo zalomilo . Ono sto kod njih zna da bude smarajuce je njihova policija koja na svakakav nacin pokusava da izvuce pare od ljudi sa strane . Predzadnji put kad sam bio kolima, cimali su me sto na zadnjoj klupi nisu putnici vezali pojaseve , one lose fore pretresa kola i iza kola prica pa sto cemo pa kako cemo i ubaci pare u gepek da ih uzmem ... 

 

 

Ja sam u Jul bio u Sarajevo, smjestaj je bio blizu Bascarsije ali je bio jako uzbrdo . Kad sam bookirao nisam obracao paznju na koju je stranu i ko je vlasnik smjestaja, kad sam skapirao da je u BIH ocekivao sam da moze biti neprijatnosti ali  bili su jako profesionalni i ljubazni . Kroz grad je bila ista situacija , nidje ni jedne grke rijeci (mada sam bio spreman da mozemo naici na neljubaznost) . Sto se tice alkohola , nakupovali smo ga se u centru u marketu , jedino mi je zao sto nisam nasao Nektar .

 

 

Sto se tice Banja Luke iz godine u godinu idem sa ekipom u jedan te isti smjestaj Apartmani Mejdan . Blizu je centra, mirno i lijepo naselje . Blizu zmjestaja je Splav/Restoran sa muzikom uvece , par njihovih lokala sa brutalnom hranom (koljenice, tafce na grafce , cevapi ...) . Dobra stvar je da parkiras motor/kola i od centra je 10min pjesaka  . Jedino sto je parking u krugu zgrade dje su apartmani, nije garaza

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

@Slavo Jos nam je i policija falila, mada ocekivao sam i to.
Elem da nastavim, dan treci
Svanuo je i treci dan, ustajemo i dok pijemo kafu ja uzimam sve delice migavca koje sam pokupio predhodnog dana (bilo ih je preko 10) i lepim ih loktaitom, kontam ako moze da zalepi coveka na plafon moze i jedan migavac . Rezultat je zadovoljavajuci, a i srecan sam sto sam svaki i najsitniji delic nasao, ali sam svakako narucio drugo staklo kada sam stigao kuci

20210821-095247.jpg

Sedamo na motore i krecemo do grada na burek, naravno. Komentarisem da se u nasem gradu pravi ovakav burek da bi ga stalno doruckovao. Prosto nam je fascinantno da u bureku stvarno ima mesa. Nakon sto smo napunili stomake sedamo na motore da se malo provozamo po gradu da bi ga jos bolje upoznali. Odlazimo do perionice, ja gledam onako polomljen motor, nemam volju da ga perem. Cekam ih i zanimam se gopro kamerom.

GOPR9620-1629554655333.jpg

Odlazimo do marketa, kupujemo namirnice, slikamo se sa promoterkom Wai Moment, uzimamo besplatne primerke i odlazimo u smestaj. Punimo frizider i oblacimo sorceve za kupanje i krecemo da vidimo te tople izvore koje se ulivaju u Vrbas. Ljudi ono mesto je carobno. Nemam mnogo slika u telefonu, osim ove jedne, jer imam praksu da sve snimam gopro kamerom i posle najinteresantnije delove isecem,sastavim i postavim na yt. Vrbas je bas bistra reka

GOPR9612-1629554368657.jpg

Posto su oni kao bazencici sa toplom vodom bili dosta puni ljudi, mi se odlucujemo da se okupamo u Vrbasu. Malo po malo, voda ledena, udjes, pa ako kojim slucajem prezivis mini infrakt od ledene vode bude ti predobro. Kada se naviknes voda je odlicna, meni se posle nije izlazilo. Posle toplih izvora krecemo standardno, u smestaj, spremanje klope, posle na svirku i tako. Videh taj dan da su me maleri izgleda napustili ali ne razmisljam opet o tome da se ne bi vratili. Zavrsi se i treci dan.

Inace i vezi snimaka. Za sada sam napravio samo snimak od prvog dana. Inace nisam nesto orijentisan na snimanje nego vise na uzivanje tako da neke najlepse delove i ne snimim, prosto zaboravim. Plus ono sve sto se izdesavalo prvog dana. Evo i linka





Ostale delove pravim kad budem imao vremena, sto nece da bude skoro.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 28.8.2021. at 14:10, Pirotehnicar je napisao:

Mene booking jos nije zavalio. Prije par dana u zadnji cas sam bookirao smjestajbza mene i zenu u Sirokom Brijegu za 35E i bilo je extra. Znam da nije jeftino al se isplatilo

Sto veca vukojebina smestaj je skuplji.....  Siroki breg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre sat vremena, Sveta 5. je napisao:

Sto veca vukojebina smestaj je skuplji.....  Siroki breg

A što misliš da je Široki Brijeg vukojebina? 

 

Na stranu nacionalna i politička opredijeljenost stanovništva, ali to mjesto ili grad je na koridoru koji vodi ka Splitu i ima svoj značaj kako turistički tako i ekonomski. Ja znam dosta ljudi koji su bili tamo i nose dobre utiske. 

 

Ja znam da Bosna i Hercegovina nije država Bog zna kakva ali nazivati mjesta u njoj "vukojebina" nije baš lijepo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Драки друже...да се не лажемо, 80% код нас јесу вукојебине само такве...Туристички потенцијал Широког је да попијеш кафу два сата и да пичиш даље тим коридором...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 3 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Драки друже...да се не лажемо, 80% код нас јесу вукојебине само такве...Туристички потенцијал Широког је да попијеш кафу два сата и да пичиш даље тим коридором...

I Beograd je za nekoga vukojebina. 

 

Samo kažem ne treba pogrdnim nazivima etiketirati mjesta u bilo kojoj državi. Nekome su dobra nekome losa :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 3 sati, draki je napisao:

I Beograd je za nekoga vukojebina. 

 

 

Kamo srece da je beograd vukojebina, beograd ti je najvece selo na balkanu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Bilo pogrdno ili ne tako je..Da isto tako ima prelijepih predjela ima, ali pošto drugog sadržaja nemaš, ne možeš rokati neke cifre po smještajima i restoranima, jer od ulaganja imaš livadu i brdo okolo...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 22 sati, draki je napisao:

Nista  nemam  protiv Sirokog Brega  protiv Hercegovine jos manje a narod i njihova politika me ne doticu ali imam protiv cene prenocista u njemu, Sirokom bregu sto si i sam napomenuo.Licno mislim da su cene smestaja u BIH prenaduvane jer  vracajuci se iz kruzne ture po BIH u Doboju platio sam prenociste 30e u privatnom smestaju za mene samog.Povrh svega jedna od gazdarica a ima ih vise zamerala sto sam uterao motor ispod nastresnice ispred ulaza da natovarim  stvari  jer je padala kisa.Ne odredjuje njima cenu turisticka ili neka druga vrednost mesta vec putnici u tranzitu zateceni pa nemaju gde ..kao ono magare u blatu kad se zaglavi.Jer ako za primer u Grckom ili Turskom primorju nalazis prenociste za 15e po osobi u sred sezone onda s pravom uporedjujuci  cene  taj tvoj Siroki Breg nazivao sam tako kako sam vec rekao.Njegova turisticka vrednost je zanemarljiva, kad otkucas na Guglu Siroki breg od 10 stranica 8 se odnose na fudbalski klub i nista vise,osim ako ne izuzmemo najnovije da prave spomenik cirilici ali ne u smislu koji bi Srbima prijao.Ako ti je za utehu nista bolje o cenama  smestaja ne mislim ni o Srbiji.

    

AAA_1707.thumb.jpg.83f505a515134547f93057fd33347927.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre sat vremena, Sveta 5. je napisao:

 

 

Sve ok druže:) sto rekoše kolege takvih mjesta i smještaja ima svuda na planeti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja