Jump to content

Moto Zajednica

Karburator vs EFI prilikom odabira prvog motora

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Izvinjavam se unapred ako slična tema već postoji, međutim po internetu su dosta sukobljena mišljenja kada je ova tema u pitanju, pa me zanima šta vi mislite o tome? Koliko sam uspeo da shvatim, motori sa karburatorom zahtevaju "više pažnje", odnosno poznavanja mehanike kao i redovno servisiranje, što bi mogao potencijalno da bude problem nekome ko kupuje svoj prvi motor i nema dvorište ili garažu, ali opet, ja ne znam dovoljno o tome svemu, pa me zanimaju vaša mišljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kao neko ko je dve preko decenije vozio "karburator" mogu ti reci da mi je jedini parametar pretrage pri kupovini neimanje istog!

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Haha 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, blackmore je napisao:

Izvinjavam se unapred ako slična tema već postoji, međutim po internetu su dosta sukobljena mišljenja kada je ova tema u pitanju, pa me zanima šta vi mislite o tome? Koliko sam uspeo da shvatim, motori sa karburatorom zahtevaju "više pažnje", odnosno poznavanja mehanike kao i redovno servisiranje, što bi mogao potencijalno da bude problem nekome ko kupuje svoj prvi motor i nema dvorište ili garažu, ali opet, ja ne znam dovoljno o tome svemu, pa me zanimaju vaša mišljenja.

Za to što navodiš nema razmišljanja EFI je jedina opcija. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Uvek EFI. Nemas problema i to je toliko unapregjeno da su skoro pa nestali svi "minusi". Jedina prednost karburatora je da mozes sam da ih popravis u pustinji Mongolije :).

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, N.F.S. je napisao:

Kao neko ko je dve preko decenije vozio "karburator" mogu ti reci da mi je jedini parametar pretrage pri kupovini neimanje istog!

 

Pa kako ti ne nedostaje prvo jutarnje paljenje na 13 stepeni, pa povuci sauh, pa povećanje obrtaja...ii nešto se čudno čuje. Pa strepnja šta li je...oseća se benzin, da nije prelio!??? Malo neravnomerno radi...možda je svećica ili jedan od karbova ne pravi dobro vakum :D :D :D jaooo sjajnog li života :lol3:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Odgovori maltene očekivani :)

Jedini razlog zašto bih i razmatrao karburator je naravno, ako se ide na jeftiniji prvi motor, što je gotovo uvek motor bez elektronske kontrole ubrizgavanja. Ovo dodatno komplikuje situaciju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Suština je u stvari u emitovanju štetnih izduvnih gasova. Sve strožije norme su dovele do toga da je sad teže i skuplje proizvoditi karburator makine koje poštuju te standarde, pa je EFI postao default.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jeftinije (kroz eksploataciju) po pravilu budu skuplji!

Na starnu to sto ti voznju moze ogaditi i zakomplikovati.

Tamo gde je jedan cilindar (jedan karburator) i "ajde... Ne treba se sinhronizovati, manje varijabli, lakse za ocistiti.

Ne postoji smislen razlog za voznju karburatora (ceo taj sklop je inace skuplji i komplikovaniji od EFI)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, boza_kg je napisao:

Suština je u stvari u emitovanju štetnih izduvnih gasova. Sve strožije norme su dovele do toga da je sad teže i skuplje proizvoditi karburator makine koje poštuju te standarde, pa je EFI postao default.

Pored toga što je ušteda goriva evidentna, povećanje snage, fluidnosti rada, duže eksploatacije agregata bez dodatnog servisiranja karb vs. dizne i pumpa komoditet u korišćenju EFI sistema je po mom mišljenju jedna od većih prednosti. Prosto sedneš na motor klik i kreneš...nema cimanja sa osluškivanjem i cimanjem :) 

 

Da se razumemo govorim sve vezano za standardne sisteme koji se nalaze na uličnim mašinama...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 13 minuta, N.F.S. je napisao:

...mogu ti reci da mi je jedini parametar pretrage pri kupovini neimanje istog!

 

 

Ovo će biti osnova od sada prilikom gledanja oglasa definitivno :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ovde ljudi zaboravljaju da su ljudi sa karbovima na motociklima proputovali ceo svet, i dalje putuju na istima...

 

Tako da ne znam sta je bolje (jer EFI do sad nisam vozio na duze staze) al i sa karburatorima sasvim lepo uredno pristojno i po mom misljenju pouzdano putujem. 

Naravno, mozda je to problem ljudima koji svakih par godina moraju da daju 50-100 evra za servis istih, makar i preventivni, al meni to nije problem. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Мој ти је савет кад купујеш мотор то да буде добар примерак. Да је све исправно, сервисирано од дугогодишњег правог власника и онда ти није битно дал'је ефи или није. ЕФИ је добар само за мајстора који неће имати много посла, али кад се карбови добро среде код мене барем разлике нема, а возим и једну и другу варијанту. Срећна куповина првог мотора

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Kod efi sistema nema rasipanja kod bas novijih sistema to je jos prefinjenjije uz mnoga poboljsanja karburatori su po meni nesto najgore na autu ili motoru zaostavstina ranog 20tog veka komplikovani i nikada efikasni

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

CBR1000F sam vozio 12 godina i 120000km, dobro znam koliko je karburacija zahtevna... Servise nisam nikome placao, radih sam...

Ako hoces/zelis da motor radi perfektno, mora se stalno nesto dostelovavati, cistiti, vakuumirati...

Pre Honde na GS1000G suzukiju, takodje nekih 50000km, pre toga gpz500, pre toga mz250...

... i tako u nazad.

 

Oni koji ih voze nece kuditi, nema niti jednog (po mom misljenju) razloga za upotrebu u danasnje vreme (sem mazohizma).

EFI je doveden do savrsenstva ooodavno, prakticno bez odrzavanja sistem.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moj vakummetar...

Pravih ga na tabli laminata, posle sam se i osavremenio pa uzeo minusne iz Louisa :D

 

Bilo, ne vratilo se! Pa mi usisa tecnost, ne stignem da privijem ove ventile dole :tras2:

 

Pa se igle na cbr-u ne steluju vec se pod iste podbacuju podloske, aj ti nadji 5mm takvu, debljine 0.25mm i 0.50!

Da dodas goriva posto si stavio protocni filter i yosimura bregaste koje otvaraju agresivnije i krace... :takoje::jee:

Ne me vise zanima ta igranka...

IMG_20130402_145153.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ma nema sile da se zamajavam sa ovom pričom o karburatorima, jedini razlog zbog čega sam pitao je zato što se za relativno mali novac mogu naći dobri motori, a ujedno je i mala cena uglavnom uvek propraćena karburatorom. Sve mi to dodatno komplikuje priču ali dobro, šta je tu je. Iskreno, niti imam gde, niti imam alat, niti znanje da se petljam sa tim (a i manjak želje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Upravo sada, gebee&co je napisao:

Ako možeš da biraš,što novije vozilo ono sigurno ima EFI,tako da to ti je to.

U procesu sam polaganja za A kategoriju (položen teorijski test, sad još 20 časova pa polaganje vožnje), pa polako gledam da iskristališem šta mi je činiti. Nije mi hitno ništa, ali bih voleo da imam barem okvirnu ideju. Što neko reče, na početku nije bitno da znaš šta želiš, bitno je da znaš šta ne želiš :) Ni ženu ne ubodeš iz prve, kamo li motor :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 4 minuta, blackmore je napisao:

Ma nema sile da se zamajavam sa ovom pričom o karburatorima, jedini razlog zbog čega sam pitao je zato što se za relativno mali novac mogu naći dobri motori, a ujedno je i mala cena uglavnom uvek propraćena karburatorom. Sve mi to dodatno komplikuje priču ali dobro, šta je tu je. Iskreno, niti imam gde, niti imam alat, niti znanje da se petljam sa tim (a i manjak želje).

Evo ti slika i primer mog motora. Inaće bila je tema na forumu...razlika izmedju karb i efi. Razmišljao sa svoje vremeno oko prelaska na efi verziju. Uz sva poboljšanja da ih sad ne navodim razlika oko 2000€. Sa ovim se useravam od vožnje, jednom štelovao karbove (komplet) potrošnja oko 6-6.5 l uljara(kažu večna) 2006 g abs itd. Sve to isto u efi sa gomilu (valjda) prednosti sigurno soma plus evra skuplje. Za laika kao što ti ti i ja razlike neprometne jer ti ih i ne radiš već majstor( svakih 30.000 km) a to je možda svake godine a možda svake pete(kao ja). Ali u svakom slučaju efi je novija generacija ali ako naletiš na savršen primerak sa karbonima ne bi trebalo olako propustiti priliku (samo kažem).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250
Pre 7 sati, mick je napisao:

Pa kako ti ne nedostaje prvo jutarnje paljenje na 13 stepeni, pa povuci sauh, pa povećanje obrtaja...ii nešto se čudno čuje. Pa strepnja šta li je...oseća se benzin, da nije prelio!??? Malo neravnomerno radi...možda je svećica ili jedan od karbova ne pravi dobro vakum :D :D :D jaooo sjajnog li života :lol3:

Ovako isto i moj Ducati, a ima EFI :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja