Jump to content

Moto Zajednica

Triumph Tiger Sport 660

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sve je to ok....al' kad sedneš ti, gospođa, još tereta...nesretnik radi daleko iznad svojih mogućnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Hvala Pronto, naravno da postujem tvoje misljenje i uvazavavam savete, gledacu da ih poslusam... Kao sto mi je ovde vise kolega skrenulo paznju na estetski momenat tog kofera, pa i sad funkcionalno, je dovoljnan razlog da nesto uradim po tom pitanju. :takoje:

 

Opet, ja kao korisnik, kupac konkretnog motocikla, ostajem zbunjen podacima dobijenim od fabrike. :stabre:

 

Ovo je mali putni motocikl (ima ih dosta u toj klasi) ali ga je proizvodjac projektovao za dodatno opterecenje ( koferi centralni + bocni + suvozac):

 

1689536612644.thumb.jpg.9c3d66a74b8a1ebf509a7e0bca885e9c.jpg

 

Meni kao krajnjem korisniku ostaje da ispostujem ono sto 'pise na tarabi':

 

IMG_20230716_214505.thumb.jpg.c38890234a879f0d25b7848857e5eaeb.jpg

Screenshot_2023-07-16-22-00-57-256-edit_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.4d64eea128a4db96f585b672fc9547be.jpg

 

I to sam ispostovao. Vozio sam se sa zenom natovaren i video da to bas i nije laka rabota. Srecom, ovaj motocikl nisam kupio da bi se vozio u dvoje, to je bilo eksperimentalno. Znam da za to postoje neki GS-ovi, 1200 Tigeri, Afrike, veliki Stromovi, jednog dana... 

 

Sa druge strane, nakon ture od 1000+ km solo sa ovim centralnim koferom, ne bih mogao da kazem da sam osetio nelagodu. Evo, mogu da ga skinem da obidjem neki krug od 100-tinjak km pa da napisem utiske, da li se oseca bilo kakva razlika (to cu i da uradim). 

 

Sad, da li je on 'mucenik' (amortizer)? To mu je sto mu je... A i meni sa njim ;)

 

 

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Čuj, to je max težina. Težina motora, vozač, suvozač i stvari. Teorija, praksa je nešto drugačija... Žena i ja kad sednemo na motor, u momentu prekoračimo dozvoljenu nosivost :D:D :D Nemam rešenje sem da kupim drugi motor ili ostavim ženu kod kuće.

 

U tvom slučaju ja vidim druge probleme. Prvo, predaleko je kofer, težina u njemu pravi veliku polugu na sam nosač koji može da se iskrivi ili pre da pukne, a na većoj dužini su i veće vibracije. O težini koju trpe mesta kačenja, neću ni da pričam. Drugo, u krivinama, velika težina (to je već desetak, petnaest kg) se itekako osete jer bukvalno izbacuju zadnji kraj iz krivine. Što je veća poluga, više je izraženo. I treće, pitanje opterećenja zadnjeg amortizera. 

 

Sve u svemu, mislim da je ovaj tvoj nosač sa koferom vrlo nesrećno rešenje koje pored problema u vožnji može da ošteti i ovaj predivan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
pre 16 minuta, misa-pei je napisao:

Čuj, to je max težina. Težina motora, vozač, suvozač i stvari.

Naravno da znam na koju se tezinu odnosi, zato sam i okacio taj podatak. :takoje:

 

Gotovo, ovo je sad previse... :) Sutra idem u Triumph da porucim originalni kofer! :aha:

 

(btw, nosac je fabricki). 

Promenio član cikamike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

iako je mozda malo off zbog motora ali bih samo dodao i ovo:


image.thumb.jpeg.95d4c645461de9f93d4bcb986d13b755.jpeg

Predjemo  4000km do Draca i celu italijiju i Cro, sa malom HONDA CBF600. Kapiram slican je triumphu po gabaritu
Honda nije stucnula nit se bunila u krivinama - kao po sinama.
(putujemo vec 3 godine )

Verujem da noviji motor kao Triumph sve ovo lepo trpi?

Doduse zena i ja zajedno 120 kg :D

Promenio član aleksandar andric
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

pitanje za @cikamike

Sta kaze supruga na sediste i udobnost?
Mi smo bili pre neki dan na test day-u i supruga kaze onako......nasa hondica mnogo udobnija.
Bas je sitno suvozacko sediste. Zena i ja isto sitni 120 kg zajedno

Mi bas putujemo uvek zajedno pa moram da pazim na moju ljubav moju dusu oci moje :D :D
 

Promenio član aleksandar andric
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Ona (supruga) nije imala vecih zamerki na udobnost sedista, jedino posle nekog vremena se zalila na polozaj nogu, odnosno savijenost u kolenima, ali kaze nista to nije bilo toliko strasno. Nekako sam se vise ja osecao neudobno, vec posle 1h krecem da se uvijam, premestam u sedistu, njoj nista, kaze vozi, ne treba pauza. Uzmi u obzir da mi nismo u nekoj vozackoj formi i bez puno iskustva.

 

Nije to toliko malo suvozacko sediste, vise je vizuelno do toga sto ovaj motor nema klasican rep (nije da mi se taj detalj svidja), pa onda sediste suvozaca deluje manje jer se odmah tu zavrsava.

 

IMG_20230919_092909.thumb.jpg.96acf8f075d32a7df7651c4ca9f3baa9.jpg

 

Nema te masivnosti koju bi dobio sa repom u nekakvom oklopu (kao kod vase honde npr). To utice na to da mu cudno stoji i gornji kofer, fabricki nosac nekako lebdi iza sedista i to dodatno kvari izgled.

 

Mi smo malo tezi od vas (85 + 60), ali nismo imali problem da se smestimo, motor. U voznji nisam imao osecaj da neko sedi iza mene, jednostavno ona je pozadi na svom sedistu, drzi se za rucke, ja napred imam isto prostora kao kad se vozim sam...

 

Sto se tice performansi motor nije imao problema da nas nosi. Sad upravljivost se svakako menja, ali to sam prepisivao voznji sa suvozacem, ne moze biti isto kao kad sam solo. Jednostavno oseti se da je teze.

 

Nije iskljuceno da vam je hondica udobnija, bili ste, probali, pa mozete da uporedite... Ako treba neko detaljnije poredjenje, blizu smo... :takoje:

 

Ja cu se sa suprugom jednom godisnje voziti po jednu kracu visednevnu turu i to je to, ostalo ja vozim sam. Ako se tu nesto promeni, trazimo nesto vece. Daleko od toga da TS 660 nije sposoban, nego ono kao, ima vecih motocikala... ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Juce sam provalio da TS660 ima i 'SPORT' mod (pored standardnih Road i Rain). :aha:

 

Naime, znam da u podesavanjima ima mogucnost iskljucivanja TC-a (traction control), ali se time nisam bavio. Po principu zasto bih to iskljucivao, dobro je da je ukljuceno.

 

Aj da probam da iskljucim TC, nisam mogao da verujem koja je razlika. Kao drugi motocikl da vozim, ili kao da sam cipovao bajk pa sad ima vise konja i obrtnog momenta. Par puta me iznenadio, hoce korman da mi se trgne i pobegne. :hej:

 

Nisam imao ideju da TC toliko utice na sam odziv na gasu. Racunao sam to je neki sistem koji se pali onda kada zatreba (kontrola proklizavanja).

 

Malo mi nije jasno zasto u modovima voznje stvarno nisu dodali nesto tipa SPORT, kada je itekako moguce imati takvu mapu. 

 

I moram priznati da mi se dopada kada je TC iskljucen. Nekako se lako navuci, bajk postaje jos zabavniji. :na_glavi:

Jos jedna stvar koju sam primetio: 'rev limiter' koji kao da se dodatno pomera na vise.

 

Naravno, razum nalaze da ostanem u podrazumevanom Road modu (TC se iznova automatski ukljucuje nakon startovanja motora), TC ide na off kad pozelim malo da produvam mashinu... :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 994 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Kod Honde tj Nc-a ima 4 moda i sve se menja na dugme na kormanu, Rain, Standard, Sport i User, svako pokretanje motora je na standardu sto malo smara al to su tri klika i nigde se ne ulazi, razlika kroz modove se bas oseti, sve je stvar navike, drzim sve na max.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

@RankoBg87

To je nekako i logicno kad vec podrzava razlicite rezime voznje, onda da postoji bar tri nivoa (ako je jedan podrazumevani) kao kod tvoje Honde.

 

Inace i ja mogu da menjam izmedju Road i Rain u toku voznje bez ulaska u podesavanja. Sa druge strane, da bi se iskljucio TC, motor se mora zaustaviti, a zatim u meniju iskljuciti.

 

Ostaje pitanje sto nisu implementirali treci rezim voznje, koji bi podrazumevao minimalnu intervenciju TC-a?

Ali ok, bitno je da sam skontao da postoji i tc off rezim za specijalne prilike... ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Danas, kad su Tigrovi ponovo u modi 8), da se javim i ja sa planovima za sezonu 2.0...

 

Jednog dana, kad porastem (i Tigric poraste na 1+ L) mozda postanem kao nas kolega @N.F.S.:happy: Shalim se malo... Mnogo jos kajmaka moram da pojedem da bih stasao za taj nivo...:care:

 

Do tad, uglavnom 'shraf na shraf'. Barem to mogu, a i alat je tu.

 

Sta sam sve spremio:

 

1. Idemo sa novim povisenim touring vizirom marke Puig. Zaista impresivnih dimenzija:

 

IMG_20240127_114150.thumb.jpg.884e434162617af46131382dc89c0b99.jpg

 

2. Kad vec idemo u visinu, tu su i podizaci kormana za 3 cm:

 

IMG_20240127_114352.thumb.jpg.d795f7ba7352f898a3fc6056c3fd92f2.jpg

 

 

3. Maglenke (dodatna svetla), napravio celokupnu instalaciju prosle godine, ostaje mi samo da prikljucim na konektor i namikerim na crash barove:

 

IMG_20240127_114552.thumb.jpg.e54112d7fdbaccec24e313f803a63d0c.jpg

 

4. Nova ploca za top case. Ratosiljao sam se onog teskog alu SHADA od 48l, vracam se na plastiku:

 

IMG_20240127_123044.thumb.jpg.875211284985634d85c7795544b02a05.jpg

 

 

5. Ali ne mogu da pobegnem od 'KOCKE'! sad ce na ovu plocu da legne kofer pod kodnim imenom DUSC od 41l.

 

IMG_20240127_105834.thumb.jpg.c3deee2dc3f6c93814b73e94f03227c2.jpg

 

 

6. Prednji zupcanik od 17 zubaca - oni koji su probali, kunu se da je ovo trebala da bude default opcija za TT660... Videcemo:

 

IMG_20240127_123441.thumb.jpg.0ec9eaa490b5a4b7301f074b32eff024.jpg

 

7. I shlag na tortu, kutija:

 

IMG_20240127_123946.thumb.jpg.d2a19a5df2b1b07d69af10e8646c47b2.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

A u kutiji:

 

IMG_20240127_124411.thumb.jpg.92e52ac7d6f5cab9266baf6e8aa498e5.jpg

 

IMG_20240127_124655.thumb.jpg.b58900f1558a40a79345d68c569de3ca.jpg

 

TEC Fang 3 u 1 komplet izduv u izvedbi male firme sa ostrva, konstruktora koji uglavnom izradjuje dodatke za Triumph i RE (mada videh i za poneku Yamasu...).


Kvalitet je na najvisem nivou. Tvrde da je puno truda utroseno prilikom konstruisanja ovog izduva. Nista nisu prepustili slucaju, pa u kompletu stizu i tri OEM bakarne podloske za grane koje su 'jednokratne' (ne videh da ovi veliki, daleko skuplji to obezbedjuju), pa i alatic za opruge itd. Nerdjajuci celik, karbonska kapa, garantuju kvalitet kao i gotovo duplu ustedu u masi, uz koju konjsku snagu, njutnmetar vise. Dublji zvuk (ne bi trebalo preglasan) i estetski momenat su isto tako znacajna unapredjenja koja donosi. Tu je i demontazni db kiler, a proizvodjac nudi i dodatni, 'tisi' kao opciju.


Kupih ga za Crni petak... da Bog da bude montiran do Velikog... Do tad ce da čami u podrumu. ::)


Kod mene sve to usporeno, zimski san u toku.

Biće, kao i ovo ostalo montirano... Nekako s'proljeća... :zdravo:

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Da pomenem da je na spisku bila i ova sirena:

 

IMG_20240127_123612.thumb.jpg.9cddbefe001a66914909e7b5c9d61196.jpg

 

Medjutim, malo sam se smorio kad sam skontao da struja na Tigricu ne moze da je izgura :neznam:

 

Prvo sam pomislio da je neispravna, ali momak je u servisu prikljuci na napajanje, te propishta fino...

Kaze, nisu dosad imali slucaj da na nekom motoru nece da radi, uz saljiv komentar 'kakva sramota' :lol:

 

Znam, mogao bih da vucem napajanje sa acu, pa relej itd, ali hteo sam da izbegnem tu petljanciju jer je upravo zamisljena po principu 'utakni i pusti'.

 

Neka cami u podrumu, mozda nekome zatreba? Ili nek ceka neku mushku mashinu koja ce da svira ko kamijon...

 

Do tad cu da nastavim da sviram po putu ko ptica trkacica... Bip Bip ... :zvizduk:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Konačno zanimljivo pisanije na forumu, meni je milina kad vidim ovako nešto.

Pogotovo izduv ovakvog tipa....radi, slikaj, piši :takoje:

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja