Jump to content

Moto Zajednica

Freeware programi za obradu fotografija za PC/laptop?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Fotografijom se bavim dugo vremena, još otkad se radilo i sa crno-bijelim i kolor filmovima (sam sam ih i razvijao i pravio fotografije, razvijao i slajd filmove), potom prešao prvo na kompakt digitalne pa na DSLR kameru, koju nosim sa sobom kad očekujem da trebam uslikati nešto "za ostaviti za poslije". Fotografišem i mobitelom, pogotovu ako želim panoramske slike (aparati mi nemaju tu mogućnost), ali i te slike onda prebacim na PC/laptop, i tamo ih editujem. Dakle ne radim to na samom mobitelu, niti sa njega radim direktni upload na FB, Instagram i slično.

 

Iz iskustva i znanja o temperaturi boja, temperaturi svjetlosti, filterima itd, u stanju sam prepoznati da li je neka fotografija još uvijek u "prirodnim" bojama, tj. kako je zabilježio chip na kameri, ili je podosta "photoshopirana" - da se postignu boje i efekti koje je u originalu bilo nemoguće postići, kao npr. na ovim slikama plaže Stiniva na Visu, ili Sarajeva. Dakle, da za njih nisu korištene samo opcije "Autocorrect" ili promjenjeni kontrast i osvijetljenost, što nude neki bazični programi za editovanje slika.

 

Tražim savjet koji programi za obradu slika su dostupni kao freeware (ili, ako znate neki pouzdan link bez virusa za "skidanje" crackovanih verzija Adobe Photoshop Lightroom-a i sličnog), a da imaju razne filtere koji omogućavaju manipulaciju fotografija do ovog nivoa? Interesuju me starije verzije, koje ne zahtjevaju posebno jake računare, jer su mi i PC i laptop sa Core i3 i i5 procesorima, 8Gb RAM-a, i sa Windows 7-om?

 

 

Photoshop 1.jpg

Photoshop 2.jpg

Photoshop 3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1
DIAKOV.NET

Большой каталог программного обеспечения. Ежедневные обновления, всегда самые актуальные версии.

 

pa biraj. Affinity Photo mi se cini kao ok zamena za Lightroom

Promenio član Momentum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

S tim što je Affinity oko 60 dolara.

Imaš Gimp, open source alternativu PhotoShop-u koji sa pluginovima možeš nadograditi funkcionalnostima koje tebi trebaju.

Imaš i DarkTable, takođe opensource alternativu ali Lightroom-a.

Naravno, oba legalno besplatna.

WWW.GIMP.ORG

GIMP - The GNU Image Manipulation Program: The Free and Open Source Image Editor

 

SHOTKIT.COM

If you’re looking for a great photo editor in , then our Darktable vs Lightroom comparison should certainly give you something to consider. Adobe Lightroom is one...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Dobar je onaj sajt, evo skinuo i Lightroom, jednu od starijih verzija, jedini problem sto instalira na ruskom pa sad gledam kako u preferences promjeniti na engleski

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

online, besplatan tool

 

PIXLR.COM

Discover free and premium online photo editor and graphic design tools! Effects, filters, overlays, simple to expert tools.Open almost any image format like PSD (Photoshop)...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja