Jump to content

Moto Zajednica

Pravljenje cirade/garaže

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ljudi, ako može par ideja...
Kad odem do mojih ciradom pokrijem motor samo kad najave neku kišu, a i tad okasnim... Sad bih to malo tu naviku promenio, a i napravio malo da bude korisnije.. Ako je neko radio slično ili savet, hvala unapred.. Kad bude nekih rešenja da vičem dalje nekog sa švajs aparatom da to pretvorimo u delo :)

Elem, parkiram paralelno uz ogradu pored puta, pa mi je ideja neka cirada koja ne bi išla na motor nego kvadar rešetkasta konstrukcija (5 stranica, šatorsko platno ili nešto slično, sve sem poda), i da se nekako montažno prikači na ogradu, znači morala bi dobrim delom da bude samostojeća. Poenta da mogu lako da je delimično sklonim i oslobodim motor, a da kad odem za NS, da mogu da je raskačim sa ograde i spakujem u podrum.. Takođe i ideja da se ne blesavim i batalim razmišljanje na ovu temu je takođe validno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 11 sati, nafetS je napisao:

Takođe i ideja da se ne blesavim i batalim razmišljanje na ovu temu je takođe validno

Podržavam :takoje::)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

ideja uopšte nije blesava a ni glupa

možemo je razraditi veoma lako - bitno je prilagoditi  konstrukciju

 

ja imam ciradu sa sve ringlicama ( krugovi za vezivanje )...MOGU I DA JE OŠTAMPAM  da npr bude natpis....motor ceo...logo...sta god

 

a imam i aparat za verenje i sve ostalo za izradu

 

ajmo da razradimo ideju  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

@Brale imam ciradu, lidl, ali dođem kući, pa da ne pokrivam odmah motor, da se malo oladi, pa ga ne pokrijem uopšte.. A često sam kod mojih, ove godine iz raznih razloga, više sam u Bg nego u NS (odem samo po račune i to je to..).

 

@VIRGO možemo da prodiskutujemo, za sad samo informativno, da razgibamo vijuge, da vidim šta mi je činiti, sad se otvara još gomila nekih mogućnosti, sa komšijom da pravimo parking za aute, a ja da odvojim deo za motor, pa može i ona pontisova "garažica"..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

bas tako...proćaskajmo...

 

meni je ideja neka jednostavna varijanta...koja je rasklopiva . da ja jednostavno uteram motor..i da je zasticen od kise...sunca...urokljivih pogleda :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: R1200gs

Isto razmišljam da pavim garažu, jer me smara da izbacujem dva auta da bi parkirao motor, u postojećoj garaži. 

 

Imam dvorište pa zato razmišljam napravim malu garažu od drveta, samo za motor i opremu. Ima tu raznih ideja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Evo ga slikica ( @Sharky - Alex, @VIRGO).

https://photos.app.goo.gl/1ufdodXEtnQMqrnR6

ova bordo ograda je moja, motorić sam mislio tu uz ogradu, gde je trenutno stilo. Dole ovo blato bih prvo sredio (između puta i ograde, to da se zabetonira, i taman bude fino ravno za motorić).

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

metalna ograda sa strane  -  svakako pogodno da se na nju navari dodatak za konstrukciju koja bi bila iznad motora...

 

koliko sam shvatio....to bi moralo da bude montazno demontazno.....da se ne skida svaki dan -baš...ali...po potrebi da se skine...i skloni?

 

 prvo sto mi pada jeste neki ovako kosi   " tunel"  nadstrešnica....gde samo udjes motorom ispod

laka ...jeftina konstrukcija...cerada preko...koju za cas zategnes...a po potrebi za cas smotaš

 

nadjoh neku "približnu" sliku....čisto da shavtiš zamišljeni oblik

naravno ravni deo uz već postojeću ogradu....a kosina iznad dela kojeg si betonirao i izravnao :)

 

garaza.jpg

Promenio član VIRGO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Virgo, otprilike tako nekako, nije loša ideja.
Slično je ovoj pontis garaži, samo bi bila rotirana za 90 stepeni, brzo sam preleteo preko tako neke ideje, krenuo u komplikacije :)


".da se ne skida svaki dan -baš...ali...po potrebi da se skine...i skloni? " Upravo tako, namontiram u petak popodne kad dođem, vikend na ogradi, kad krenem za NS demontiram i u podrumče.. A ulaz i izlaz (tj da je podignem, ako rešimo kao kod ove cirade, milina, minut posla

10460-pontis-5.jpg

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sad ne razumem, jel to u tvom dvorištu ili na ulici ? Ako je u dvorištu što je uopšte demontirati i verovatno imaš neko bolje mesto za motor nego uz samu ogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Na ulici, tj između ograde i asfalta ima dobrih metar, na "ničijoj" zemlji.
Ima masa problema tu u dvorištu, na slici se vide garažna vrata, e tu je sad stan, a pošto se dvorište posle toga nikad nije koristilo za parking, a ulicu loše uradili, pa su moji podigli su veliki breg na samoj kapiji da se ne sliva voda u dvorište. Mogu tuda motorom u rikverc, ali točak upadne u taj kanalić pa cimam da podignem na breg, pa mi noge vise (šteta, nemam snimak, sestra je umirala od smeha dok me je gledala kako se patim), uopšte nije naivno niti prijatno... I druga stvar, tu u dvorištu drže ugalj za grejanje, ranije drva, tako da od septembra do maja, juna je van funkcije "parkinga".

 

On 24.8.2021. at 18:28, nafetS je napisao:

sad se otvara još gomila nekih mogućnosti

Pričao sam sa drugarom prekoputa, možda skinemo celu ogradu, napravimo kliznu i izbetoniramo da možemo da stavimo 2 auta u dvorište, moj i njegov, pa bih i za motor deo i napravio kao ovo gore što sam kačio sliku, to bi bilo idealno.. Ali to je daleko od realizacije. Meni se tu ne ulaže jer ne živim, ovako bi razdelili troškove, koliko toliko. To može biti i za 2 godine, a možda i nikad.
Eto, zato i jeste ideja da to uradim malo "na kvarno" uz neki minimum ulaganja..

Ili da uhvatim i lepo izbetoniram metar široko stazicu upravno na ulicu, i skinem tu deo ograde i imam mesto za motor u dvorištu, što bi možda i bilo idealno.

Što se same cirade tiče, ne verujem da će se iko buniti pogotovo jer je demontažno, manje je sve to širine nego auto, a i do sad je parkiran motor samo bez cirade. Svakako je i auto tu stalno na ogradi (kao što se vidi na slici). Sad ovo mogu da prebacim sve u "šta vas je danas iznerviralo" jer sto kombinacija imam, glava boli.
Svakako hvala na idejama i diskusiji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
Pre 6 sati, aca-pn je napisao:

Ja sad ne razumem, jel to u tvom dvorištu ili na ulici ? Ako je u dvorištu što je uopšte demontirati i verovatno imaš neko bolje mesto za motor nego uz samu ogradu.

 

ocigledno je da kolega parkira napolju van dvorista i da za to ima razlog

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
Pre 13 sati, nafetS je napisao:

Virgo, otprilike tako nekako, nije loša ideja.
Slično je ovoj pontis garaži, samo bi bila rotirana za 90 stepeni, brzo sam preleteo preko tako neke ideje, krenuo u komplikacije :)


".da se ne skida svaki dan -baš...ali...po potrebi da se skine...i skloni? " Upravo tako, namontiram u petak popodne kad dođem, vikend na ogradi, kad krenem za NS demontiram i u podrumče.. A ulaz i izlaz (tj da je podignem, ako rešimo kao kod ove cirade, milina, minut posla

10460-pontis-5.jpg

evo pije se kafa...i nesto mozgam...pitam se???

zašto  preklapanje ovog mehanizma ide duzinom motora....?

Ja bi to napravio da se preklapa ....BOČNO

lepo -kada je skupljena "garaža"  ....ona stoji uz  ogradu, nikome ne smeta...može da se prolazi...

kada dodjes motorom...parkiraš samo pored ograde...naspram "garaze"... i lagano sa strane samo preklopiš preko motora

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja