Jump to content

Moto Zajednica

Resavska

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Cela priča deluje da je po sistemu "ja te krstim,a ti prdiš" . Poštujem svačiji izbor naravno. Mislim da je glupo propagirati i braniti nešto što je pogrešno. Još je gore kada si svestan da je pogrešno. Ja ni do ćoška nisam provozao motor bez FF i rukavica,kao ni auto bez pojasa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


@drmilan_Ovo je diskutabilno.Nije samo stvar izbora.Ti si izabrao da ne nosis kacigu ili da nosis samo slem ovakav.Vozis polako.Dodje slucajno do kontakta sa autom koji ja vozim i ti padnes i povredis se(polomi se vilica,nos i sl) i ja dobijam kaznu vecu zbog telesnih povreda koje ne bi imao da si imao FF.A da ne pricamo o gorim posledicama.Kao i pojas


Sa ovakvim strahovima je najbezbednije da nikada ne voziš ništa inače nas sve dovodiš u opasnost.



Meni jet kaciga ne uliva nikakvo poverenje. Full Face nosim stalno, ima onu postavu koja upija znoj, kroz grad podignem vizir i otvorim sve otvore za ventilaciju. Bude malo toplije, ali ništa strašno, čim se krećeš 30 - 40 km/h lepo se kreće vetar kroz kacigu. Ne igrajte se sa glavom. Ako ništa drugo zubi su skupi  


Evo dođi po BG zajedno da se vozimo. Na svakih 100m pri brzini od 30 kmh ili više u toku radnog vremena imaš piće. Konkretno u Resavskoj gde su šine i gomila parkiranih automobila je 30kmh apsolutna maximalna brzina u svako doba dana.



Jel vam ja rekoh negde da sam ostao bez 6 zuba u glavi i 4cm rascepa donje usne od pada sa bicikle?  sta sam trebao i tamo ff? Rizik svuda postoji, samo nekad nemamo srece jbg. Shit happens.


To uvek kažem. Mora prvo na biciklu da se nauči kako se pada. Tek posle toga nešto brže i jače...
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Kad sam učio 70-80-ih da vozim bajs,tada nije bilo asfalta,retko,nego šljaka bato...na kolenima rupe od šljake,crne...Onda dobih Jawu Babettu...tek onda je zanimljivo voziti po šljaci!

Zato mi drift nije problem:)

 

Jedino što nikad nisam naučio padati...ne ispuštam motor,bajs do zadnje sekunde...tad je već kasno!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 36 minuta, X8 Vračar je napisao:

 

 


Sa ovakvim strahovima je najbezbednije da nikada ne voziš ništa inače nas sve dovodiš u opasnost.
 

@X8 Vračarkolega pogresno si shvatio ,nisu u pitanju nikakvi strahovi niti sam o njima pisao,ali nema veze...vidimo se na drumu

 

Promenio član Eol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX
Pre 4 sati, Endurac je napisao:

Najsladje je kad krenes preko pune kolonu u gradu i setis se da si za volanom....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Resovno mi se dešava. Sreća pa auto vozim samo kad sam sa ženom, pa se momentalno otreznim kad čujem njenu vrisku :jee:

On topic: ni jutros još uvek nije radio semafor u Resavskoj... Opet žurka, skoro niko ne zna ko ima prvenstvo prolaza. Na osnovu toga zaključujem da je situacija još i super koliko ljudi ne zna pravila saobraćaja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 23.8.2021. at 20:56, cezarpa je napisao:

Kaciga je mnogo dobra stvar,mora da prekriva i usi.

Nego spavao sam na casu gde vi vidite njegovu "nosu"?

 

Treca slika, gledaj preko levog ramena radnika hitne pomoci (ovog sto je okrenut ledjima). Covek u sivoj majici i donjem delu trenerke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 24.8.2021. at 10:23, drmilan_ je napisao:

@Eola fila papuce, sorc i majica? :D 

e ovako sam ja išao na skup u Čelarevo, i skijaška kaciga i sunčane naočare..Ali zato sam vozio sve vreme nasipom od Novog sada gde inače nema saobraćaja.Doduše kad sam došao svi su me gledali ko da sam poludeo.Pošto je bilo 40 stepeni ja sam skinio papuče majcu kacigu i naočare i pravac u Dunav što sam i planirao jer je skup bio na plaži. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 24.8.2021. at 15:40, Endurac je napisao:

Najsladje je kad krenes preko pune kolonu u gradu i setis se da si za volanom....


Sent from my iPhone using Tapatalk

pošto tokom sezone vozim 98% motor kad sednem u auto prva pomisao je ,,obiđi onog ispred što se vuče kolima.. i tako krećem ja u preticanje kad ono nema mesta jer ja vozim auto :neznam:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 24.8.2021. at 22:43, Jupiter je napisao:

Iz ovoga se jedino da zaključiti da je Punto go q... Gospodin sa nošom ima bar 70, ništa mu nije. Hitna došla zbog vrućine.

Sto se vise neko vozilo deformise prilikom sudara,bolje je za onoga ko je unutra jer gvozdje primi najvecu kolicinu energije.

Znaci bolje je da prilikom sudara bude sto vise deformisano,naravno podrazumeva se da putnicka zona ostane sto vise netaknuta,da deformabilne zone koje su namerno napravljene prime najvise energije i pokusaju da spasu ljude u toj situaciji.

Ovo sto ti i mnogi drugi u ovoj temi pisete,to sam slusao pre 40 godina-udario Pezejac u Volva,Volvo se raspao a Pezejac ogreban i svi Srbi se smeju Volvu.A to sto ovaj iz Pezejca pitanje da li je ziv, a ovaj i Volva samo izgreban niko ni ne spominje.

Bitno da smo jaci od Volva.

Promenio član piki
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tako je. Ima već 40 godina kako je Mercedes konstruisao da motor od W123 puca sa nosača i ne ulazi u kabinu. Ima još dosta primera.

 

Inače, jedan od većih problema je nekompatibilnost vozila u saobraćaju. Na primer, kada SUV od 2 tone udari neki auto iz B segmenta na primer. Postoji velika razlika u masi vozila i pri tom, SUV zbog visine, ne udara u auto gde je najjači, nego ga pogodi iznad branika, praga, itd.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

Tako je. Ima već 40 godina kako je Mercedes konstruisao da motor od W123 puca sa nosača i ne ulazi u kabinu. Ima još dosta primera.

 

Inače, jedan od većih problema je nekompatibilnost vozila u saobraćaju. Na primer, kada SUV od 2 tone udari neki auto iz B segmenta na primer. Postoji velika razlika u masi vozila i pri tom, SUV zbog visine, ne udara u auto gde je najjači, nego ga pogodi iznad branika, praga, itd.

 

 

ovo je još jedan razlog zašto je suv :dupe2:auto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja