Jump to content

Moto Zajednica

EU moto avantura, 20 dana, 10 država, 5000km

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Još jedna noć bez sna. Kao i svaka druga pred dalek put. Uzbudjenje oko polaska, iako je put već mesecima unapred isplaniran, prolazim rutu u glavi, po ko zna koji put. Budim se nešto pre 4 ujutru, adrenalin radi svoje, odmoran sam kao da sam spavao celu noć. Nestrpljivo, krećem ka garaži da upalim svog limenog ljubimca.

 

Velika Alpska tura

 

U brojkama: 20 dana, 10 država, 5000 km, 1 čovek i jedan motor

 

Motor: BMW K 1200 GT

 

Ruta: Madjarska, Slovačka, Austrija, Nemačka, Lihtenštajn, Švajcarska, Francuska, Italija, Slovenija, Hrvatska

 

Plan: Što više alpskih prevoja i što više alpskih jezera

 

Deo prvi Beograd- Budimpešta

 

Ja sam spreman, motor je spreman! Palim motor, krećem iz garaže, pravac Budimpešta. S obzirom da je sredina leta, te su na Horgošu višesatna čekanja, odlučio sam se da idem ka graničnom prelazu Bački Breg kod Sombora. Ubrzo stižem, nema žive duše.

Ulazim u Madjarsku, prolazim kroz Baju, krećem se lokalnim putem i posle par kilometara ponovo izlazim na auto-put za Budimpeštu. Madjarsku vinjetu za motor, koja važi deset dana, prethodno sam kupio na Mol pumpi u Beogradu za 560 dinara. Krećem se auto-putem M6, ravnica, ništa specijalno.

Posle predjenih 400 km pravim prvu pauzu na pumpi 30 km pre Budimpešte, vreme prijatno za vožnju, temperatura oko 27 stepeni, na putu nema gužve.

Ulazim u Budimpeštu, nema gužve. Silazim sa motora i obilazim dve najviše zgrade u Budimpešti, Parlament i baziliku Sv. Ištvana, obe su visoke 96 metara, što i nije nešto baš visoko. Iste su visine , zato što simbolizuju jednakost crkve i države. Nijedna zgrada u Budimpešti ne sme biti viša od navedene dve zgrade.

Nakon toga obilazim Ribarski bastion, sa koga se pruža najlepši pogled na Dunav, grad i mostove.

Posle Ribarskog bastiona, odlučujem se da prošetam malo po gradu i uveravam se da veliki izbor i cene čine Budimpeštu popularnom šoping destinacijom. Kasnije sam se spustio se do metroa, koji je jedini metro pod zaštitom Unesca. Posle duže šetnje, po gradu i obali, rešio sam da nastavim dalje put ka Bratislavi.

 

 

  • Sviđa mi se 38

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ne može prva tema putopis, daj neka gumica da fali, da pitaš jesu li bolje ove ili one pločice. Prodaješ BMW uzimaš Hondu. Kakav je ovo način, prva tema pa putopis, i to kakav :)
Zanimljivo je, nastavi ovako, mi ćemo da čitamo, da nagvaždamo, ali znaj da uživamo u čitanju putopisa :)

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Haha 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Lepo lepo :) Odgledao i bas je zanimljivo :takoje: Lepi su ti snimci sa GoPro. Imam dve vece kamere, ali GoPro je nezamenljiv za putovanja. Samo 2-3 velike SD kartice, baterije i gas. Evo devojka i ja krecemo za par dana na isto turu od preko 5000km, ali u suprotnom pravcu. Prvo Jadransko more, pa idemo na severno more, pa se vracamo preko istocne Evrope.
Hvala sto si podelio sa nama tvoj putopis. Sve najbolje :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Posto planiram slicnu turu,koliki ti je ceh ispao? Koliko si koristio "prijateljska i rodbinska" prenocista?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
Pre 13 sati, nafetS je napisao:

Ne može prva tema putopis, daj neka gumica da fali, da pitaš jesu li bolje ove ili one pločice. Prodaješ BMW uzimaš Hondu. Kakav je ovo način, prva tema pa putopis, i to kakav :)
Zanimljivo je, nastavi ovako, mi ćemo da čitamo, da nagvaždamo, ali znaj da uživamo u čitanju putopisa :)

Haha, pa od nečeg mora da se počne, pa makar to bio i putopis :D

 

Pre 7 sati, K_A_W_A je napisao:

Lepo lepo :) Odgledao i bas je zanimljivo :takoje: Lepi su ti snimci sa GoPro. Imam dve vece kamere, ali GoPro je nezamenljiv za putovanja. Samo 2-3 velike SD kartice, baterije i gas. Evo devojka i ja krecemo za par dana na isto turu od preko 5000km, ali u suprotnom pravcu. Prvo Jadransko more, pa idemo na severno more, pa se vracamo preko istocne Evrope.
Hvala sto si podelio sa nama tvoj putopis. Sve najbolje :takoje:

Hvala na lepim komentarima.

 

pre 36 minuta, Bole37 je napisao:

Posto planiram slicnu turu,koliki ti je ceh ispao? Koliko si koristio "prijateljska i rodbinska" prenocista?

Ne mogu da ti kažem ukupni ceh, zato što sam i dalje na putu, tek kad se vratim, imaću neku računicu. Rodbinska i prijateljska prenoćišta sam koristio dva puta, mogu da kažem da to prilično smanjuje troškove putovanja. Za sada sam stekao utisak da najviše novca odlazi na gorivo koje skoro uvek preko 1.80.

 

Nastavak..

 

Deo drugi

Budimpešta – Bratislava

 

Nakon obilsaka Budimpešte i uživanja u njenim čarima, hitam dalje auto-putem ka Bratislavi. Na putu nema gužve, mada, ipak se krećem u suprotnom pravcu od ljudi koji rade u inostranstvu, a idu na svoje odmore kući, malo južnije.

Temperatura je 31 stepen, vozim u letnjoj opremi. Na sebi imam letnju jaknju, kratku majicu, farmerke, čizme i letnje rukavice. Motor za sada radi besprekorno, potrošnja mi je nekih 4,7 litara. Pre puta sam odradio servis, pa sam zamenio ulje, filter ulja, filter vazduha, kočiono ulje, antifriz i ulje u kardanu. Ipak je planirana kilometraža ozbiljnija, pa je bolje odraditi servis pre puta.

 

Na graničnom prelazu izmedju Madjarske i Slovačke, nisu mi tražili ništa od dokumenata, niti su mi tražili pasoš, samo su me pitali kuda idem.

 

Ulazim polako u Bratislavu. Rešio sam da obidjem prvo dvorac na brdu iznad Bratislave. Iako sam već više puta posećivao Bratislavu, ni sam ne znam zašto, nikad se nisam popeo na to brdo, da vidim taj dvorac i kakav je pogled.

 

Dvorac nije ništa specijalno, datira iz 15. veka. Nekada je bio kraljevska rezidencija, pa je više puta napadan, a 1811. godine je izgoreo do temelja, nakon čega je obnovljen.

 

Ali, sa brda se pruža fantastičan pogled na Bratislavu i njenu atrakciju NLO most, te zbog toga vredi posetiti ovu lokaciju.

Nakon razgledanja grada sa visine, rešio sam da se spustim u stari grad. Ono što je činjenica i što se primećuje na prvi pogled, za razliku od drugih evropskih prestonica, Bratislava nije velika i ima manje od pola miliona stanovnika. Zvanična valuta je evro, a službeni jezik slovački. Ukoliko se odlučite da posetite Bratislavu, engleski jezik vam neće biti od pomoći, naročito sa starijom populacijom.

 

Stari grad sadrži mali, ali očuvan srednjovekovni centar Bratislave, gde su smeštene kulturne i državne institucije. Ulazim u stari grad na jedanom od ulaza koji se zove Mihaelska brana, odnosno Mihaelov toranj. On je nekada bio osmatračnica, a danas je muzej oružja.

Šetam gradom, nailazim na ulične svirače, kao u svakom drugom gradu. Centar nije veliki i može brzo da se obidje. Ulice Bratislave su dom mnogobrojnih kipova, među njima obilazim najpoznatijeg Čumila, radnika koji viri iz šahte i gleda prolaznike.

 

Iz starog grada izlazim do Dunava, da pogledam taj čuveni most izbliza. Pušten je pre 50 godina i bio bi ko i svaki drugi, da na sredini mosta nije izgradjen toranj, koji podseća na leteći tanjir.

Nakon obilaska, sedam na motor i zapućujem se dalje ka Beču.

 

 

Promenio član Story_BB
  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Deo treći

 

Vienna calling

 

Iz Bratislave, put nastavljam ka Beču. Put je relativno kratak, idem auto-putem i očekujem da stignem za nekih sat vremena. Prelazim granicu Jarovce/Kittsee. Na slovačkoj strani nema nikakve kontrole, dok na austijskoj stoji jedno uniformisano lice, koje me je pitalo kuda idem i da li imam potvrdu o vakcinaciji. Nije tražilo niti pasoš niti potvrdu na uvid. Nakon ulaska u Austriju, kupio sam gorivo na pumpi i vinjetu, bezolovni benzin od 100 oktana, košta 1.88 evra, dok vinjeta za motor, za 10 dana, košta 5.5 evra.

Sunce polako zalazi, dok se približavam Beču. Ulazim u Beč i rešavam da se odmah provozam čuvenom Ringu i svratim do centra da prošetam malo. Nakon šetnje odlazim na spavanje, kako bih se pripremio za sutrašnji dan.

 

 

Deo četvrti

 

Wien Highlights

 

Budim se rano. Iako sam dosta puta bio u Beču, taj grad nikako da dosadi i sa radošću ga iznova i iznova obilazim. Beč je jedan od najlepših gradova u Evropi. Grad palata, dvoraca i muzeja.

Šetnju počinjem iz Šenbruna. Dan je sunčan i topao, što je čudno za Beč, jer u Beču svega ima osim sunca i ljubavi.

 

Dvorac predstavlja nekadašnju letnju rezidenciju dinastije Habzburg i jednu od najposećenijih turističkih atrakcija Beča. Odlikuje ga prelep vrt. Na uzvišenju se nalazi Glorijet, koji je nekada služio kao sala za prijeme, a danas je pretvoren u kafić sa odličnim pogledom.

 

Po Beču se krećem ubanom. Bečki metro je toliko dobro organizovan da isključivo volim sa njim da se krećem kroz grad, budući da se sa jednog na drugi kraj grada stiže sa njim za 20 minuta.

Linija U4 me vodi do Karlz platz-a. To je mesto gde se sastaju linije U1, U2 i U4, što ga čini jednim od najprometnijih trgova i velikim saobraćajnim čvorištem.

 

Na trgu se nalazi Karlova crkva, koja važi za najlepšu crkvu u Beču. Svoju rutu nastavljam ka Operi, koja se nalazi sa druge strane Karlz platz-a.

Prolazim pored Opere i ulazim u Kartner strasse, koja za Beč predstavlja isto što i Knez Mihailova za Beograd. Na ulasku u navedenu ulicu, nalazi se hotel Sacher, gde možete probati Sacher tortu po originalnoj recepturi. Ulica je puna radnji, pa možete sebi i nešto da kupite.

 

Stanovnici ovog grada su ležerni, ali disciplinovani. Na svakom koraku ćete čuti jezike naroda sa Balkana.

 

Inače, Austrija je poznata kao zemlja muzike i slavnih kompozitora, a to je stara vest koliko i otkriće Amerike. Danas se ne mogu pohvaliti muzikom, niti su dobri u sportu, ali zato znaju kako da namaknu evre i izdržavaju pola balkanske populacije, koja je naučila kako se iskorišćava austrijski sistem.

 

Kartner strasse se završava u Stephans platz-u, gde se nalazi Stephans dom, odnosno katedrala Svetog Stefana. To je gotička građevina, prepoznatljiva po karakterističnom krovu sa 200 hiljada crepova i ogromnim zvonom od 20 tona koje se nalazi u severnom tornju.

 

Beč sa jedne strane pleni sopstvenom istorijom i luksuzom, dok je sa druge strane, dom ljudima potpuno različitih društvenih i kulturnih miljea.

 

Dalje se krećem ulicama do rezidencije nekada moćnog Habzburškog carstva. Sada je ova zgrada zvanična rezidencija predsednika Austrije. Ona se nalazi na Helden platz-u koji je najveći trg u gradu. Trg je gradjen u drugoj polovini 19. veka.

 

Nakon toga izlazim na Ring strasse, najpoznatiju ulicu u Beču. Duga je 5km i kruži oko gradskog jezgra u jednom pravcu. Napravljena je prilikom rušenja bedema Beča, odlukom cara Franje Josifa.

Prelazim Ring i krećem se u pravcu Mariahilfer strasse, poznatoj po trgovinskim radnjama. Tu sedam u uban i zapućujem se ka dvorcu Belvedere.

 

Dvorac Belvedere se sastoji od dve palate, gornje i donje. Raskošni vrt je pun skulptura, fontana i vodenih kaskada. Sa gornje palate se pruža lep pogled na Beč, pa otud i naziv dvorca Belvedere – lep pogled.

 

Put me dalje vodi na Prater, veliki zabavni park, gde se nalazi preko 250 atrakcija. Simbol parka je veliki točak iz 1879. godine, sa koga se pruža prelep pogled na grad. Posle obilaska pratera vraćam se u smeštaj i završavam svoj današnji obilazak.

 

 

Deo peti

 

Vožnja!!

 

Posle kratkog predaha od vožnje motora, prethodnog dana, današnji dan je rezervisan za vožnju po okolini.

 

Vozim se sa dva drugara koji žive u Beču, plan je da napravimo nekih 200 km po Donjoj Austriji i uživamo u lepim predelima. Jedan vozi Hondu x-adv 750, dok drugi vozi Yamahu t-max 500. Izlazimo iz Beča u 8 sati. Vozimo se odličnim putevima, priroda je predivna, motor prede, uživanje može da počne.

 

Nakon nekog vremena pravimo prvu pauzu i sedamo u restoran pored puta. Parking oko restorana je pun, kao da je moto skup.

 

U restoranu konobarica od gostiju traži dokaz o vakcinaciji. Ko ne poseduje, mora odmah na brzi test, koji je besplatan.

 

Iznad restorana se nalaze sobe. Dvokrevetna soba je 31 evro po osobi, a jednokrevetna 35 evra.

Nastavljamo dalje, takođe prelepim predelima, koje definitivno vredi obići. Nebo je vedro, okolina je zelena, najlepše boje. Polako se vraćamo u Beč.

 

 

Deo šesti

 

Život u Beču

 

Još danas sam u Beču. U četvrtom delu predstavio sam Beč, a sada želim da vam predstavim jedan dan u Beču.

 

Izlazim iz stana. Motor spava, prekriven ciradom. Današnji plan: kafa, pa kupanje u jezeru Dounauinsel.

 

Prolazim pored benzinske stanice u gradu. Bezolovni benzin 1.52 evra, na auto-putu sam pre dva dana platio 1.88 evra. Znači, izbegavajte da kupujete gorivo na auto-putu, jer je značajno skuplje.

 

Idem ka stanici U6. Kao i svaki savesni turista, uredno poništavam kartu. Karta za 24 sata vožnje u gradskom prevozu u Beču, košta 8 evra.

 

Sedam na kafu, konobarica je slovakinja, a sjajno govori srpski, tako da u Beču uopšte nema potrebe za stranim jezikom, budući da ga čak i stranci pričaju.

 

Dalje nastavljam šetnju. Odvikao sam se od maske, ali je ovde svi nose, pa me je blam da je skinem. Sedam na U1 i upućujem se ka Dounauinselu, poznatom izletištu i jednom o retkih mesta u Beču gde se možete besplatno okupati.

 

Petak 12 sati, sve je prazno, nema žive duše, ovde se radi. Nalazim dobro mesto i skačem u vodu, da se rashaldim.

 

Nakon toga, ponovo obilazim Prater, pre 32 godine, sam ga prvi put posetio i od tada se raspored mašina uopšte nije promenio, što govori u prilog tradicije.

 

Posle Pratera obilazim ponovo centar grada. Pošto sam dosta puta dolazio u Beč i poznajem dosta naših ljudi koji žive ovde, mogu slobodno da kažem da su radnici sa Balkana koji ovde rade i žive 20-30 godina, u proseku, samo jednom bili ovde. Borba za šiling odnosno danas evro, čini svoje.

Dan završavam na proslavi prijateljevog rođendana. Sutra je vreme da se napusti Beč i krene dalje...

 

 

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1397 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Bas lep putopis.

Vidim prijatelj vozi hondu x-adv zanimljiv motor, niti skuter niti motor :)

Kad sam vec tu jedno pitanje, da li se vinjeta za motor lepi negde kao u nekim zemljama za auto ili se samo dobije papir/racun?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
pre 20 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Bas lep putopis.

Vidim prijatelj vozi hondu x-adv zanimljiv motor, niti skuter niti motor :)

Kad sam vec tu jedno pitanje, da li se vinjeta za motor lepi negde kao u nekim zemljama za auto ili se samo dobije papir/racun?

U Austriji se lepi :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Moze i lepljiva a moze i na brojeve tablica da se kupi izbor je tvoj, samo sto na nekim mestima nema mogucnosti da se uzme na tablicama vec samo lepljiva.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Bravo! I jos jednom, bravo!

 

Za vožnju ( sličnu sam maršrutu vozio, samo kontra smijer), za tekst (nemoj da se uobraziš, nastavi sa pisanjem), za snimke! 

 

Nastavak čekam(o) :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Super je putopis. Ima čak i moj uradak na snimku :) U delu 6. na 1.10-1.20, karta za UBanh. To mi je prvi projekat koji sam radio, implementacija cele aplikacije na aparatu za prodaju karata i uvek mi je drago kad vidim da ga koriste "obični" ljudi :)

Jedna test karta:


Zanimljivo je skroz, čeka se nastavak :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Deo sedmi

 

Austrijska dunavska ruta

 

DA! DA! DA!

 

Budim se rano ujutru, sunce tek što je izašlo. Posle par dana provedenih u Beču, grad sam izgustirao, a uželeo sam se vožnje motora. Gde idem dalje? Pa, Austrija nije samo Beč. Beč jeste grad kulture, balova, valcera, glamura i nečeg što zaista impresionira, ali kada se krene malo dalje od Beča, ono što sama Austrija poseduje u unutrašnjosti je nešto neopisivo, i zaista vredi posetiti svaki delić ove predivne zemlje.

 

Put nastavljam dalje, sledeća destinacija – Gmunden na obali Traumsee jezera, nalazi se izmedju Linza i Salzburga u oblasti Salzkammergut. Današnja relacija 300 km.

 

Pratim pravac za Linc na izlasku iz Beča, signalizacija je odlično postavljena, tako da za ulaz i izlaz iz Beča nije potrebna navigacija, voziću auto-putem do St Peltena, a onda se isključujem za Krems, od Kremsa do Mathausena, voziću uz obalu Dunava.

 

Dunavska Austrija je ravničarska i blago valovita. Tok Dunava kroz Austriju iznosi 360 km. Dunav ulazi u Austriju kod Passaua i teče do granice sa Slovačkom.

 

Temperatura je 23 stepena, ali prognoza ne obećava, Austrija je to! Iako sam za putovanje izabrao najstabilniji period godine, izgleda da mi ne gine vožnja po kiši. Mada, da nema kiše ne bi bilo sve zeleno. Ipak ta uteha me neće držati suvim, već to može samo kišno odelo.

 

Stižem polako u Krems, i onda sledi put uz Dunav. Posle prvih 100 km od Beča, pravim pauzu na lepom plavom Dunavu, koji nije baš plav kao u pesmi, ali nije ni braon kao kod nas. Boja Dunava je nekako zelenkasta, zbog mnogobrojnog okolnog zelenila, a i manjeg broja kanalizacija od izvora.

 

Krems me je oduševio svojom očuvanom srednjovekovnom arhitekturom od koje svakako treba istaknuti tzv. Steiner Tor – nekadašnja gradska vrata, toranj i dve kule. Smatra se jednim od najlepših gradića uz Dunav.

 

Dalje vozim dolinom Wachau, a to je naziv za dolinu Dunava između gradova Melk i Krems u Austriji. Značajna je zbog svoje arhitekture i vinograda, a smatraju je jednim od najromantičnijih mesta u Austriji.

Mislim da se lepota ove regije najbolje doživljava motorom. Najbolji deo je taj što mogu da vozim motor s obe strane Dunava, na severnoj su pitoreskna sela i terase vinograda, a na južnoj je više mira i više prirode. Mali brodovi voze preko reke pa se lako može prebaciti po volji.

 

Wachau je poslužio kao inspiracija za brojne ljubavne priče i istorijske legende. Nije ni čudno jer su ovde istoriju pisali neki od najpoznatijih vladara. Najpoznatija epizoda je ona vezana uz engleskog kralja Ricarda Lavljeg Srca, koji je svojevremeno bio zarobljen u dvorcu Dürnstein više od godinu dana. Pušten je tek nakon što je njegova majka platila mnogo novca.

 

Dalje, obilazim Melk grad koji je nadaleko poznat po proizvodnji odlične rakije od kajsije. Melk Abbey biser je barokne arhitekture, benediktinska opatija (samostan) iznad mesta Melk. Izgrađena je kao odbrambeno utvrdjenje, što biste verovatno i pomislili čim je vidite. Naime, zdanje je ogromno i impresivno i nalazi se na vrhu strme stene s koje puca predivan pogled na obale Dunava. Samostan se zove isto kao i grad, a prvotno je bio zamišljen kao dvorac plemića Leopolda II, koji ga je pred kraj svog života poklonio redu benediktinaca te su je oni pretvorili u renomiranu obrazovnu i duhovnu instituciju. Zbog svog jedinstvenog položaja samostan je u 18. veku bio i jedno od Napoleonovih austrijskih sedišta, a ostaci njegove zanimljive istorije mogu se razgledati jer se u nekadašnjim kraljevskim sobama nalazi muzej s mramornom salom i veličanstvenom bibliotekom s preko 100.000 vrednih knjiga u kožnim povezima.

 

Nastaviće se...

 

 

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja