Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora za Sumadiju

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Trenutno imam dozvolu za pesacenje

Pozdrav ljudi,
Imam jos malo pa 30god. do sad sam se kretao pesaka i malo pedale, ne mogu vise da pedalam pa hocu da predjem na neko motorce.

170cm/75kg

Treba mi legalan motor, da mogu od centra Kragujevca do Rudnika bez jurnjave sa policijom.
Da moze da me izvuce uz brdo, da moze po sumskom putu...Ne zanima me nikakvo manijacenje(Ovde svi pominju neke laudze preko 250 kubika :) Meni to ne treba)
Znaci da stignem bezbedno od tacke A do tacke B i nazad do A pa nek ide i 60km samo da moze da me izvuce....

Neki budzet  500e + da se izmenja sta treba i da budem miran za sezonu...
Gledam ovih dana ove Tomos-e...ATX, bt 50 i slicno, jel to zavrsava posao ili treba nesto ozbiljnije i sta predlazete?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure
Pre 1 sat, lakykg je napisao:

Pozdrav ljudi,
Imam jos malo pa 30god. do sad sam se kretao pesaka i malo pedale, ne mogu vise da pedalam pa hocu da predjem na neko motorce.

170cm/75kg

Treba mi legalan motor, da mogu od centra Kragujevca do Rudnika bez jurnjave sa policijom.
Da moze da me izvuce uz brdo, da moze po sumskom putu...Ne zanima me nikakvo manijacenje(Ovde svi pominju neke laudze preko 250 kubika :) Meni to ne treba)
Znaci da stignem bezbedno od tacke A do tacke B i nazad do A pa nek ide i 60km samo da moze da me izvuce....

Neki budzet  500e + da se izmenja sta treba i da budem miran za sezonu...
Gledam ovih dana ove Tomos-e...ATX, bt 50 i slicno, jel to zavrsava posao ili treba nesto ozbiljnije i sta predlazete?

 

Imas li polozeno za A ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Trenutno imam dozvolu za pesacenje
Pre sat vremena, drtommy je napisao:

Električni skuter ti završava posao

Ja bih zamolio za malo ozbiljnosti :)

 

pre 57 minuta, johann je napisao:

Imas li polozeno za A ?

Nemam nista polozeno, pise gore...Verovatno cu da upisem sad za A1 posto se za AM gotovo i ne isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

S obzirom da ti je to prvi motor ako vec skuter ne dolazi u obzir onda bi ti moja topla preporuka bio tomos(apn 6, bt, atx...) koji ti se svidja. Trebalo bi da tvoje gabarite moze da preveze od tacke A do tacke B ukoliko nisi zahtjevan. Ako imas volje i zelje da sam odrzavas svoj motor Tomos ti je idealan za ucenje. Dijelovi lako dostupni i dosta povoljni. Za taj budzet kojim raspolazes se moze naci pristojan primjerak pa cak i da treba generalka za te masine ne bi trebala ici vise od 100e i onda budes miran neko vrijeme.

 

A ako bi skuter onda si manje-vise osudjen na kineza. Kad vec imas brda obavezno 2t(ako je 50cc) i naravno da je u sto boljem mehanickom stanju. Generalno za kineze odrzavanje nije mnogo skuplje nego za Tomosa. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Trenutno imam dozvolu za pesacenje

Po Rudniku cim malo skrenes ka sumi, odmah pocinju traktorski putevi i tu nema pojma da se vozi skuter.
Sto se nekog odrzavanja tice, moracu da savladam neke osnove(da ne bih ostao zaglavljen u nekoj nedodjiji)Ali svakako planiram na pocetku svake sezone kod majstora...
To je po izlasku, neka voznja u duzini od 100km(Po 50km tamo i nazad)
Imam u podrumu Automatik, treba da se zameni zupcanik I i II brzine al mislim da taj motorcic nece da zavrsi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Za te pare, a da nije skuter i ne preko 150-200cc mozda ovako nesto. Ako treba da se tera i kroz grad i kroz traktorske puteve.

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Keeway speed 125, 2008. godište, Naked, vozilo prešlo 5000 km, Gaj. Cena 600 € - Motori - Polovni Automobili

 

Ovaj je skuplji ali verovatno cena moze da se obori jos

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Keeway speed 125, 2008. godište, Naked, vozilo prešlo 8967 km, Arilje. Cena 900 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 317 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Nema trika da izadje 35 000, više od toga izlaze samo praktični časova, bez izlaska na ispite, teorije i lekarskog.

 

Ja sam imao B, polagao sad za A2, izašlo je me 50 000 ukupno, za A je još skuplje jer ima 10 dodatnih časova vožnje (ja sam imao 30, u tom slučaju je 40).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

U Ns, A2 kategorija sa posedovanjem B kategorije, najjeftinije sto sam nasao je 56-58000din komplet + ako padnes neki od ispita doplata je 5000din. 

 

Za A kategoriju je oko 67-72000din 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 317 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Ispiti 2x5000

Lekarski 2500

Obuka 30 x 1200din po času

Teorija je nešto sitno, tipa 300 po času, 7 komada.

 

Ovoliko sam ja platio u ZR, A2.

Da je bila A kategorija, sve to plus jos 12 000 za obuku, znači oko 62 000.

 

NS je malo skuplji u svemu, tako da je to to :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Trenutno imam dozvolu za pesacenje

To oko polaganja za A1 i nije tako opasno jer je to sad na neke ratice i to je jednokratno i cao(miran si)
A sto se tice budzeta za motor, ne bih se ja priblizavao cifri od 1000e, jer ako dam toliko, nagrebacu jos 500-600e pa cu da uzmem neku Hondu, Yamahu i onda cu da se ukanalim sa kintom zbog voznje po okolnim selima. Ne bih sad da se zalecem sa nekom ozbiljnijom varijantom...
Gledam sad po YouTube-u gde sve voze ovaj ATX, muci se al ide nekako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Razumem skroz. Ako ti Keeway bude zanimljiv, vidjao sam ih na oglasima i za manje para. Tipa 400-600e. A mislim da tu uvek ima prostora za cenkanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

@lakykg 90% ljudi koji kupe mali motorčić za laganu vožnju po okolini vrlo brzo "prerastu" tu svoju početnu ideju i onda ponovo upadaju u zezanje oko prodaje svog i kupovine većeg motora. Ta tvoja ideja sa  tomos ATX bi se vrlo brzo tako završila.

Ako već polažeš onda gledaj nešto od 125 ccm ili više.

On 16.8.2021. at 17:21, lakykg je napisao:

(Ovde svi pominju neke laudze preko 250 kubika :) Meni to ne treba)

Javi nam se za godinu dana i napiši da li i dalje stojiš iza ovoga što si napisao u uvodnom postu. ;)

Želim ti da što prije položiš vozački i kupiš motor koji će da zadovolji tvoje buduće potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Položi barem za A2, ukoliko ne možeš za punu A. Ispadne neka fina prilika za motor iz kategorije iznad, a ti nemaš dozvolu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
On 8/16/2021 at 5:21 PM, lakykg said:

bez jurnjave sa policijom.

 

On 8/16/2021 at 5:21 PM, lakykg said:

Ne zanima me nikakvo manijacenje

 

Pih... Ko velim dal da ponudim SV-a al ne mož SV bez jurnjave sa policijom i manijačenja. Prosto ne ide. :D

Promenio član Marek1987

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja