Jump to content

Moto Zajednica

Majstor za hladnjak - Novi Sad - Honda Shadow Spirit

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Shadow Spirit

Pozdrav drugari, 
Od skoro sam usao u svet dvotockasa, i posto nemam puno iskustva, probacu da budem sto detaljniji u onom sto mi je potrebno :)

Naime, vlasnik sam Honde Shadow Spirit 2009-to godiste. Posto je motor kupljen po malo ishitreno bez prethodnog pregleda, kada sam ga doterao u NS, i odvezao do majstora, utvrdjeno je da je motor imao udarac, i to poprilicno zestok reklo bi se. Viljusku smo uspeli da dovedemo u fabricko stanje, uradjen je servis (motor je stajao dosta dugo bez vozenja).... Ono sto je ostalo kao problematicno pitanje je hladnjak. Majstor mi je rekao da se pumpa hladnjaka ne ukljucuje, ocigledno da je nesto budzeno. Sada kao privremeno resenje imam prekidac izveden koji po potrebi palim. Prekidac sam po sebi radi posao, ali ipak ne zelim da dolazim u situaciju da se mozda motor pregreva, ili da radi ispod radne temperature. Poznata su mi iskustva na kolima, i koliko to moze da napravi stetu na agregatu.

Posto sam picajzla kad su vozila u pitanju, zelim da ovo uradim kako treba i kako bi trebalo po fabrickim specifikacijama.

Molim iskusne za pomoc.

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ajde ti proveri šta ne valja pa onda napuiši lepo.Ništa od ovoga što si napisao nije moguće.Ili možda promeni majstora.

Promenio član JevtaNS
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Shadow Spirit

Ukratko, kad je donet motor kod majstora, hladjenje nije radilo, vidi se da je nesto prespajano i budzeno. Majstor mi je predlozio da odem kod nekog elektricara da se sve isproverava i namesti kako treba. On se time nije hteo baviti, a ono jedino sto je on uradio je izveden prekidac koji pali hladenje. Nadam se da sam sad jasniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Onda nema veze sa hladnjakom i termostatom nego sa termoprekidačem.

Pošto ne znaš idi kod majstora koji zna.Bez tehničkog predznanja se ne radi mehanika online

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nemoj da se sekiras. Dok nema štete, sve može. Pumpu ne pokreće struja. Znaci to nema veze sa njom. Termostat je takođe nezavisan. On kad ugreje propusti. Ako ne propušta znači da je za zamenu. Termoprekidac pali ventilator. Kad ugreje on pusti struju, kad ohladi on prekine. Kad on crkne prva pomoć je prekidač preko kojeg palis i gasis ventilator. 

Nadji majstora da ti ispita termoprekidac. Najverovatnije on treba da se zameni. 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Shadow Spirit

@stari roker Hvala za objasnjenje. Ja sam samo nespretno opisao svoj problem, bez tehnickog predznanja :)
Zato zelim da pronadjem majstora koji je na dobrom glasu, da sve to ispregleda, i otkloni potencijalni kvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ma opušteno, mi smo ovde uvek radi da pomognemo. Nego, jesi li se ti predstavio u delu foruma predstavljanje članova? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja