Jump to content

Moto Zajednica

Gledači, pipači i lopovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ajd leto je, pa malo razbibrige.
 
Ulazi danas mali burazer na Taš i kaze dolazim ti do motora parkiranog ispred, stoji lik i drži tvoju kacigu u rukama. Kaciga vezana sajlom. Pitam ga sta radis moj je bajk on kaE ma ja samo gledam, bajker sam i ode. Čisto sumnjam. Nije nam to praksa. Mrzelo me da vadim snimak nadz. kamere.
 
—- Kaciga vezana za motor mami. Batalim tu praksu.
 
Letos sedim u kaficu u Bg posle posla tip mi skace na motor, seda, ja podivljam i proderem se iz petnih zila, on se izvini i zapali. Mrzelo me da se dizem. Sedanje na motor dozivljavam kao ulazak u kola ili stan. Ali oni izgleda ne. Skoro sam skidao neku decu s motora jer su mame i tate htele da ih slikaju. Bez pitanja. Sa uzarenim auspuhom i vrelim cilindrima.


e56538e31b16e03f33401268d2e30e1c.jpg
 
 
——-Ko zna sta rade dok nema ko da gleda.
 
Sad sedim i pijem kafu ljudi stoje, bulje u rt iz 2000 ko da je sedmo svetsko cudo.
 
—— s tim nemam problem al mi je simpa. Tako i ja default_0a-smiley.gif
 
Moja mala poenta price je da su stari saveti dobri. Cerada definitivno nocu, jer odvraca. Za preko dana cu sasiti neku plitku da pokrije vizir sat sediste i kofer. Na lastis.
 
Ako ima nekih interesantnih iskustava, pičite dok ne zaladni.
 
I ne zaboravite debeo lanac i ozbiljan skup katanac.
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Kupi NC750X

 

Ja idem okolo i pitam mame da stave dete na motor da se slika, inače ga niko ne bi primetio. 

  • Sviđa mi se 10
  • Haha 15
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pa pazi,ako se dete popelo na motor,onda ti moraš na,izvini zaneo sam se.Veliki problem i ja to doživljavam vrlo burno.Ispada da kada ostaviš motor drnda kako ko stigne ko državna svojina.Ne razumem te ljude koji su toliko blesavi,ipak to ima vlasnika.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja samo buljim.

Kao degenerik.

I slusam, to je prof deformacija. 

Uplase se ljudi nekad od mene, vide da sam fokusirao. A ja vec razmisljam: " Ko mu odrzava motor kad se taj spaner lanca toliko cuje!? :ups: Garant s menja ulje i samo voza!"

"Blago njemu, on bar voza, moj motor nema ko da voza!?"

I onda ide ljubomorni pogled u oci sa dozom tuge u pogledu.

 

Mora biti da zato ne stignem kolege nistabda pitam, brzo nesto odlaze kad naidjem. :stabre:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4305 postova

Kad ti odrasla osoba zajase na motor i pipka bez pitanja to ti je odraz nevaspitanja i nekulture.

 

Ali nista me ne iznenadjuje jer je velika kolicina takvih a bogme i retardiranih osoba u ovoj drzava. Npr. kod mene na poslu imas veliki postotak sto nevaspitanih, sto bivsih krimosa sto retardiranih osoba.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Sedim u kafani, dečko u pratnji oca (koji očigledno nema pojma da a vrelih delova) prilazi da pipne, vidi, kez do ušiju, ja skočim i vičem ocu da pazi na auspuh i mašinu jer su vreli, on me gleda belo, srećom dete umapiralo ili se uplašilo pa za dlaku promaši auspuh.


Sent from my SM-A202F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Nije mi se jos desilo da neko seda na moj motor bez pitanja, bio mlad ili star, bar ne ja da vidim, a da vidim popizdeo bi. A ovako nemam problema kad pitaju, normalno dok su kljicevi kod mene i gledam sta rade. Kad su u pitanju deca samo kazem da paze na auspuh, mada na ovom motoru ne moze bas tako lako da se opece, auspuh nije toliko izlozen. Kacigu u kofer kad je prazan a kad nije na zakacaljki je koja je predvidjena za to na motoru, ni to nisam video da mi je dirao neko.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja ima alarm na motoru sa reakcijom i na neciju blizinu. Bilo je par situacija gde su se (uglavnom devojke i deca pokusavaju da sednu ili se naslone za slikanje) skoro slogirali kad je pocelo da urla  :lol:

Nisam morao nikoga da teram od motora  :hej:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

Investiraj u dvozonski,nemoj bit toliko škrt
Moj prvih 5 sekundi upozorava laganim tonom ako stojiš u vanjskom perimetru a pali sirenu tek ako ostaneš duže ili odmah uđeš u unutrašnju zonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Taj alarm nije losa investicija, meni motor dosta stoji ispred kuce bez nadzora.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Alarm sa perimetrom je sjajna stvar, imao sam ga na jednom od bivših motora i puno mi je olakšavao na putovanjima, bez problema sam ostavljao natovaren motor. Filtrira odlično oportune lopove, odmah se predomisle.

 

Naličje medalje je što se motor malo malo pa dere, tako da sam na kraju bio ugradio lako dostupan skriven taster za isključenje perimetra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja imam praksu kada putujem da nosim ceradu. Gde ga ostavim, tu ga i prekrijem. Nije mi tolika briga krađa koliko baš to znatiželjno pipkanje i gledanje.

Zato lepo prekrijem.
Daleko od očiju, daleko od srca.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

Severian,to naličje medalje je jedan od načina kako natjerati vlasnika da isključi alarm koji ne znaš zaobići a baš ti se sviđa taj motor.
Namjerno ga aktiviraš svako malo kako bi gazda popizdio misleći da nešto nije u redu s alarmom pa ga isključi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ja imam praksu kada putujem da nosim ceradu. Gde ga ostavim, tu ga i prekrijem. Nije mi tolika briga krađa koliko baš to znatiželjno pipkanje i gledanje.

Zato lepo prekrijem.
Daleko od očiju, daleko od srca.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока



To sam primjetio kod par world Traveller-a, odlična ideja.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 14 sati, croarcher je napisao:

Investiraj u dvozonski,nemoj bit toliko škrtemoji16.png
Moj prvih 5 sekundi upozorava laganim tonom ako stojiš u vanjskom perimetru a pali sirenu tek ako ostaneš duže ili odmah uđeš u unutrašnju zonu.

Gde moze da se odradi ugradnja ? Da li im se obezbedjuje dodatni izvor napajanja ili ide preko motora ? Google skrtari na informacijama :vutra:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

Dvozonska perimetar zaštita se inače koristi kod kabrioleta pošto oni nemaju konstantan volumen zatvorenog prostora koji bi mogao čuvati ultrazvučnim senzorima;ima ih svaka bolja radionica za ugradnju autoalarma.
Potrošnja im je mizerna tako da nema potrebe za posebnim napajanjem već se kao i alarm spaja na aku od vozila.

Evo nešto slično

WWW.EBAY.COM

Negative Trigger Output (Compatible with any alarm with a negative trigger input). This dual zone microwave sensor will fit all car alarms. DUAL ZONE MICROWAVE SENSOR. 12v Universal Shock sensor. PICTURES - Most pictures are generic of the item described.
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja