Jump to content

Moto Zajednica

Zvezdara...Heroji bez kaciga

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

ne mogu da verujem da se ovo desava...dokle vise....

 

 

Promenio član VIRGO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

U celoj priči žao mi motora...ne znam da li treba trošiti reči na morona. Kaciga je modni detalj za na lakat a ne da sačuva glavu i život. I koliki magarac moraš biti u glavi da se zakucaš u zid...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

U jednom trenutku osoba u punoj životnoj i radnoj snazi, a posle glupiranja teret svojoj okolini, invalid  i korisnik specijalne nege :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ta ulica je blizu moje OS (D. Dudic).

Gotovo svako vece moze se cuti napinjanje gasa na pravcu od Nis pumpe do Maxia ili obratno, nebitno.

To parce pravca koriste za merenje ciji je veci, pride sahti koliko hoses, neravniva, manjih ulegnuca.

Sta je nesrecni covek radio i kako se olupao ko ce ga znati, uska je ulica koja se pominje u clanku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
pre 20 minuta, mick je napisao:

U celoj priči žao mi motora...ne znam da li treba trošiti reči na morona. Kaciga je modni detalj za na lakat a ne da sačuva glavu i život. I koliki magarac moraš biti u glavi da se zakucaš u zid...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

E,drž se ti sine medecine.... Tanak si i tu, ali se dobro foliraš. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 32 minuta, Cvijanović je napisao:

E,drž se ti sine medecine.... Tanak si i tu, ali se dobro foliraš. 

:tuzno: ti čiča sviraj nekom drugom, mani se mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 43 minuta, Satelis je napisao:

Ta ulica je blizu moje OS (D. Dudic).

Gotovo svako vece moze se cuti napinjanje gasa na pravcu od Nis pumpe do Maxia ili obratno, nebitno.

To parce pravca koriste za merenje ciji je veci, pride sahti koliko hoses, neravniva, manjih ulegnuca.

Sta je nesrecni covek radio i kako se olupao ko ce ga znati, uska je ulica koja se pominje u clanku.

Nije mi jasno kako niko ne reaguje na te stvari...sve, sve ali da divljaš bez opreme pa makar tu da si odradio domaći, pazi svesno ideš to da radiš...šta drugo da kažeš osim magarac. Realno ne može se reći kvar na motoru jer imaš dve zasebne kočnice, kill switch, ključ, ruke, noge...i ti zapališ zid. Baš loša priča...a ako taj lik ostane živ, čemu može da se nada. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Reaguje kako ne, prirodna selekcija cini svoje..... cackas mecku izadje bozana.

Kod mene u kraju taj potez napinju muski, Ustanickom ulicom od okretnice autobusa (17, 31) na gore ka okretnici tramvaja i autoban gore par km levo-desno od Nis pumpi. Dobro bas dobro navijanje gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Mislim da je Dare pogrešio, ova ulica ide od Smederevskog puta, posle pumpe za VM Lug isključenje kod Kuba keramika. Dosta je uska, a pre par godina je "probijena" do Mirijeva, Matice Srpske. I taj deo je uzak. Jedino kod tog broja 52 je široka raskrsnica...znam te zgrade tu, radio sam...

Sve ovo nema veze sa ovim događajem, i neću da dajem neke pretpostavke šta je bilo. Bez kacige, lutrija...

Pre par dana vraćam se iz Sarajeva, u Vlasenici dvojica se voze bez kaciga, neki dobar, noviji motor. Pozeri . Imaš para za motor, nemaš za kacigu...preksinoć u Obrenovcu snajka pegla maxi skuter bez kacige, da ne pokvari frizuru...

I ovo sve opet nema veze. Sinoć sam pročitao ovu vest. Šta reći, samo da se izvuče, valjda je naučio nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Nije vezano za motociklizam, ali je poučno.

2006. dok sam majstorisao oko kuće smandrljao sam se sa merdevina sa oko 4 metra visine i nisam ništa slomio, nisam se ni ogrebao (ne znam kako), ali sam zaradio 27 kopči na nosu i čelu.

Da sam imao onaj građevinski šlem na glavi ustao bi, otresao prašinu i seo da odmorim.

Ovako sad sebe moram da gledam u ogledalu dok sam živ, a nisam baš zadovoljan prizorom. Da ne pričam o devijacijama i otežanom disanju.

 

Eto, da apelujem da niko ne seda na motor pa ni bicikl bez kacige jer glava ne služi samo da kiša ne pada u stomak već i za pokazivanje.

 

Kaciga na glavu uvek, nema neću brzo, samo da probam jer đavo nit ore nit kopa!

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre sat vremena, mick je napisao:

Nije mi jasno kako niko ne reaguje na te stvari...sve, sve ali da divljaš bez opreme pa makar tu da si odradio domaći, pazi svesno ideš to da radiš...šta drugo da kažeš osim magarac. Realno ne može se reći kvar na motoru jer imaš dve zasebne kočnice, kill switch, ključ, ruke, noge...i ti zapališ zid. Baš loša priča...a ako taj lik ostane živ, čemu može da se nada. 

Nema šta da ti nije jasno.Kod tebe kao medicinskog radnika evidentan je deficit empatije i humanosti a iznad svega ljudskosti i pristojnog ponašanja. Dok je suficit, egocentričnosti i kompleksa više vrednosti.

Ocrni čoveka ni krivog ni dužnog,bez razloga.... I još nešto, sa takvim psihološkim profilom trebao si da budeš pop,vojno lice  ili lekar onda bi neko i uvažio tvoje baljezgarije, slepo te slušao i hranio ti sujetu, ovako si se poveo za životinskim instiktom najgore vrste, zadovoljio si se da gledaš polugola tela, kao dresirani pacov iz podruma oronule bolnice. Ne verujem da ga uopšte poznaješ, ali eto, neko ti drmao kavez i sad nisi sposoban da neđeš rešenje već tražiš opravdanje... Ipak je stradao čovek. Pa onome što si napisao, da si se našao u tom trenutku na tom mestu, verujem da se ne bi okrenuo, a kamo li nešto uradio...

  • Sviđa mi se 3
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

Zivim bas na raskrsnici gde se ta ulica ukrsta sa matice srpske... uglavnom se u ulici ispod nocu cuju ti divljaci a u matice srpske je uglavnom neki mentol u BMWu  testira ubrzanje... kraj je pun dece i mislim da su jedno vreme bas na inicijativu komsiluka tu trazili da stoji policija... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Koliko se secam alkohol je uvek  pratio ljude u radnom odelu,barem ranije sad su ostriji zakoni.
Sve je isto...džaba zakoni.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

U zadnje vreme viđam baš dosta motorista po Beogradu bez kaciga, ne znam šta je sa ljudima. Čini mi se da je prethodnih godina situacija bila bolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ja mislim da su dvotockasi postali dostupniji, dok je svest negde u zapecku.
Kao coveku, roditelju i socijalnom bicu, krivo mi je zbog ovakvih poraza u vaspitanju nase dece.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
U zadnje vreme viđam baš dosta motorista po Beogradu bez kaciga, ne znam šta je sa ljudima. Čini mi se da je prethodnih godina situacija bila bolja.
To nisu motoristi. Motoristi nose opremu i uzivaju u voznji.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Nije vezano za motociklizam, ali je poučno.
2006. dok sam majstorisao oko kuće smandrljao sam se sa merdevina sa oko 4 metra visine i nisam ništa slomio, nisam se ni ogrebao (ne znam kako), ali sam zaradio 27 kopči na nosu i čelu.
Da sam imao onaj građevinski šlem na glavi ustao bi, otresao prašinu i seo da odmorim.
Ovako sad sebe moram da gledam u ogledalu dok sam živ, a nisam baš zadovoljan prizorom. Da ne pričam o devijacijama i otežanom disanju.
 
Eto, da apelujem da niko ne seda na motor pa ni bicikl bez kacige jer glava ne služi samo da kiša ne pada u stomak već i za pokazivanje.
 
Kaciga na glavu uvek, nema neću brzo, samo da probam jer đavo nit ore nit kopa!

Ja sam primer…
Znas i sam…
Polomio sam se sa bajsa ispred kuce i slomio lakat…

Idiot… sekund nepaznje i iz paralele na ivicnjak.
Zasto?
Ne znam ni sam…

Al znam da vise ne vozim brzo bez opreme, makar i na bajsu…
Opomena, koju moram da ispostujem.

Sinak je bio u sedistu…
Srecom, njemu nista…
Jos se oporavljam (09.maj)

Lom + luksacija…

Ne zelim nikom takvo iskustvo…


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja