Jump to content

Moto Zajednica

Ugrozavanje javnog Saobracaja 289 stav 3

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
On 15.8.2021. at 20:50, Endurac je napisao:

Ali onda ti ide malus na cenu polise.

Poruka je za AcaLap, ali se osvrćem na ovo što si napisao... Ako već gone krivično, nek se žena naplati od osiguranja. Sledeće 3 godine je skuplja rega za taj motor, a ona može sigurno 500-1000 eura da dobije. U najboljem slučaju od tih para će moći da se plati oportunitet, pokrije skuplja rega i ostane da izvede ženu na večeru da joj se zahvali što ga trpi :)

Ja kad sam imao saobraćajku devojka naplatila 1000e, 150e uzeo advokat (15%), on sve uradio (zahtev, slao dokumentaciju, dopune, čuda..). Od povreda: zategao je pojas i imala je modricu od toga, i što je bila pod stresom par dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Mene su 2008. godine ganjali po istom Clanu 289, samo je saobracajna nezgoda bila kolima.

Lake telesne povrede ( navodno ) kod jednog saputnika, prvostepena presuda po Stavu 1 - godinu dana zatvora ( jos su mi rekli kako sam dobro prosao, jer je bilo od 6 meseci do 3 godine, cini mi se ).

Uradilo se ponovno vestacenje, preinacena presuda, po Stavu 3, i dobio novcanu od 80,000 din ( raspon je bio od 30-300 hiljada, kod mene su postojale izvesne "otezavajuce okolnosti", a za "olaksavajuce" niko nije ni mario )

Naravno, niko od saputnika ( pa ni ta devojka sa "lakim telesnim povredama" ) nije hteo da me ganja po privatnoj tuzbi, platio kaznu, i to je to.

A nakon saobracajke mi inace stavili lisice na ruke, privodili me u stanicu, sud mi oduzeo pasos, zivkali me jedno 10x da dajem iskaze, rastegli to sudjenje na godinu dana... Mene je izgleda dokacio samo onaj prvi deo krilatice "Pravda je spora..."

Inace, pouzdano znam da je nas poznati vaterpolista Danilo Ikodinovic za saobracajnu nesrecu koju je izazvao motorom iste 2008. godine bio pravnosnazno osudjen po istom Clanu 289 i Stavu 3, i platio novcanu kaznu manju nego ja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
Pre 6 sati, Nemanja88 je napisao:

Mene su 2008. godine ganjali po istom Clanu 289, samo je saobracajna nezgoda bila kolima.

Lake telesne povrede ( navodno ) kod jednog saputnika, prvostepena presuda po Stavu 1 - godinu dana zatvora ( jos su mi rekli kako sam dobro prosao, jer je bilo od 6 meseci do 3 godine, cini mi se ).

Uradilo se ponovno vestacenje, preinacena presuda, po Stavu 3, i dobio novcanu od 80,000 din ( raspon je bio od 30-300 hiljada, kod mene su postojale izvesne "otezavajuce okolnosti", a za "olaksavajuce" niko nije ni mario )

Naravno, niko od saputnika ( pa ni ta devojka sa "lakim telesnim povredama" ) nije hteo da me ganja po privatnoj tuzbi, platio kaznu, i to je to.

A nakon saobracajke mi inace stavili lisice na ruke, privodili me u stanicu, sud mi oduzeo pasos, zivkali me jedno 10x da dajem iskaze, rastegli to sudjenje na godinu dana... Mene je izgleda dokacio samo onaj prvi deo krilatice "Pravda je spora..."

Inace, pouzdano znam da je nas poznati vaterpolista Danilo Ikodinovic za saobracajnu nesrecu koju je izazvao motorom iste 2008. godine bio pravnosnazno osudjen po istom Clanu 289 i Stavu 3, i platio novcanu kaznu manju nego ja :)

Auuu brate al si ga naj....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 403 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
21 hours ago, Nemanja88 said:

Mene su 2008. godine ganjali po istom Clanu 289, samo je saobracajna nezgoda bila kolima.

Lake telesne povrede ( navodno ) kod jednog saputnika, prvostepena presuda po Stavu 1 - godinu dana zatvora ( jos su mi rekli kako sam dobro prosao, jer je bilo od 6 meseci do 3 godine, cini mi se ).

Uradilo se ponovno vestacenje, preinacena presuda, po Stavu 3, i dobio novcanu od 80,000 din ( raspon je bio od 30-300 hiljada, kod mene su postojale izvesne "otezavajuce okolnosti", a za "olaksavajuce" niko nije ni mario )

Naravno, niko od saputnika ( pa ni ta devojka sa "lakim telesnim povredama" ) nije hteo da me ganja po privatnoj tuzbi, platio kaznu, i to je to.

A nakon saobracajke mi inace stavili lisice na ruke, privodili me u stanicu, sud mi oduzeo pasos, zivkali me jedno 10x da dajem iskaze, rastegli to sudjenje na godinu dana... Mene je izgleda dokacio samo onaj prvi deo krilatice "Pravda je spora..."

Inace, pouzdano znam da je nas poznati vaterpolista Danilo Ikodinovic za saobracajnu nesrecu koju je izazvao motorom iste 2008. godine bio pravnosnazno osudjen po istom Clanu 289 i Stavu 3, i platio novcanu kaznu manju nego ja :)

E zato ja nisam ni prijavio, auto total ,ja i zena ugruvani. Dosla slep sluzba, auto na otpad i zdravo. Sta jel trebalo na svu muku i kazne da placam? Drzava izgleda najbolje stiti nas od sebe samih:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Iz tog razloga sam i napisao kroz sta sam prosao, nekako je najbolje da ako vec nema povredjenih lepo zaobidjes organe reda i zakon :)

Isto tako sam i na tezi nacin saznao da je bandera, iako nije u funkciji niti ima strujni vod na sebi, a ni sijalicu, ipak "drzavna imovina" i da ta drzavna imovina poprilicno puno kosta, ali to je za neku drugu temu :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja