Jump to content

Moto Zajednica

STOP SKUPOJ REGISTRACIJI, GORIVU I TEHNIČKIM PREGLEDIMA!

Recommended Posts

  • Drug član, 1846 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Sve,sve,ali ne vidim opravdanje da bude nova oprema,veća cena.Vraćam se na pekare,nova oprema,veća cena kifle.Samo što moramo da jedemo ne moramo svi da se vozimo.I što reče jedan od kolega za kafić,ali u kafić ne moraš na piće,ali natehnički ,,moraš".

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sve vrijeme slusam u svim sredstvima informisanja kako su ta nova oprema kamere.
Kamere su najeftinija stavka, niko nece da pomene skladisni prostor, memoriju, svih tih smimaka koji se moraju cuvati godinu dana.
Eto ja bih volio da neko od novinara malo istrazi i to, da znamo kolika je to stavka ali muk.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 48 minuta, gebee&co je napisao:

Sve,sve,ali ne vidim opravdanje da bude nova oprema,veća cena.Vraćam se na pekare,nova oprema,veća cena kifle.Samo što moramo da jedemo ne moramo svi da se vozimo.I što reče jedan od kolega za kafić,ali u kafić ne moraš na piće,ali natehnički ,,moraš".

 

Ako je od 1200 linija za teh. pregled u Srbiji cenu podiglo 1200 a zna se koliko su Srbi slozni da li ti to nesto govori?

Da li je slucajnost da predsednik NATEP-a nema tehnicki ali prodaje opremu za iste?

Hoce da drzava odredi cenu teh. pregleda a nije se mesala u astronomsku cenu opreme!

Zaboravljaju da su svi tehnicki privatni a htela se evropa, kapitalizam ... ne mozes privatniku odredjivati cenu, mozes samo birati da li ces kod njega ili nekog drugog.

 

Podvukao bih- ja sam obican radnik, kontrolor, cena ne utice na moju platu ali sam upucen u namete, pre bih to nazvao reket.

Uostalom evo jednog primera, bazdarenje je prosle godine kostalo 36000 dinara (radi se jednom godisnje) evo vam cena sada i to za malu liniju do 3.5t.

 

IMG_20210804_133540.jpg.dd25521501198937ed5548ef605027da.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@gebee&co citirao sam te cisto kao uvod u ovo sto pisem, obracam se svima, javila su se i dvojica mojih kolega po poslu a nasih po motoru sa istom pricom i ne verujete nama?

Promenio član bdada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

  Sve to zvuči logično ali ipak je to neka vrsta monopola.Kako su TP primorani da kupe novu opremu da bi radili tako je i narod primoran da plaća preveliku cenu (po meni) jer ipak nema izbora. Narod nema mogućnost izbora jer konkurencije nema pa samim tim nema ni tržišta. To što TP moraju nabaviti opremu ipak u normalnom svetu nije opravdanje za toliko drastično dizanje cena jer to je investicija i treba da se otplaćuje godinama a ne godinu.Ta ulaganja od pomenutih 20 000 e baš i nisu toliko velika da se diže cena ali eto tu su 1200 privrednih subjekta ipak bili složni ma koliko to zvučalo čudno.

  Problem je što smo mi naterani da koristimo usluge TP ako želimo da registrujemo vozila tako da na žalost neće se ništa spektakularno desiti i polako će se slegnuti prašine i narod se opet pomiriti sa sudbinom.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
4 hours ago, Dejan88 said:

Sta bi od skupa?

Jad i beda. Videvsi snimak, shvatim da sam bio u pravu i da je pametnije sto sam ostao kuci. Glavni glasogovornik skupa je bio doticni koji je temu pokrenuo a koji "NIJE" organizator. Da im nije tih par motora sto su turirali do besvesti ne bi ih niko ni primetio. Dovoljan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Vlasnicima tehnickih pregleda kojima nije dovoljna zarada, uvek mogu da se prijave kod mene u dnevnicu u jagode.
Polako, sad ce jos malo, pa hajde da se registruje vocnjak, nadnicari svi moraju proci ljekarke preglede o trosku gazde, pa prijava istih, onda lice za bezbednost u vocnjaku i odgovorno lice
obezbedjena vozila hladnjace i na kraju kamere sve da snimaju.
Bice kila 100 evrosa

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 12 minuta, Motorcyclist je napisao:

Vlasnicima tehnickih pregleda kojima nije dovoljna zarada, uvek mogu da se prijave kod mene u dnevnicu u jagode.

Zasto si srecu pokusao naci preko kada ti tako dobro ide?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 16 minuta, Interceptor BP je napisao:

To što TP moraju nabaviti opremu ipak u normalnom svetu nije opravdanje za toliko drastično dizanje cena jer to je investicija i treba da se otplaćuje godinama a ne godinu.

U normalnom svetu se oprema nabavlja jednom, kasnije nadogradjuje, menja po nesto, vecina nije otplatila ni onu prvu koja je preko noci za otpad.

Kod nas sa 4500 na 6000 to je nekih 30% a ulaganje 2x100%.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1499 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Bavim se liftovima, samo u srbiji ima svega i svacega od liftova, od bar 50 razlicitih proizvodjaca, za svaki koji je ugradjen u zadnjih 20 godina treba dijagnostika ili uredjaj za parametre (cena 500-1000€ po komadu)

Treba sav mogu alat koji ti padne na pamet. Uz alat, non stop ispravno vozilo.

Ulozio sam u obuke u Sloveniji, Austriji, Nemackoj, Spaniji…

20 godina ucim i jos uvek me ponekad neki lift dobro namuci.

Sto se tice znanja potrebno je znanje elektrike, elektronike, programiranja, mehanike, automatike, hidraulike i fizikalije.


Cena radnog sata popravke lifta je 10€
cena tehnickog od pola sata je 40-50€
 

Razumem da su morali da uloze novac u opremu, ali koliko znam pri pokretanju svakog biznisa potreban je novac. Isti taj biznis treba osveziti s vremena na vreme.

Pa ni ja ne koristim 20 godina za popravku liftova isti srafciger, unimer,busilicu, auto…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Razumem da su morali da uloze novac u opremu, ali koliko znam pri pokretanju svakog biznisa potreban je novac. Isti taj biznis treba osveziti s vremena na vreme.

Pa ni ja ne koristim 20 godina za popravku liftova isti srafciger, unimer,busilicu, auto…

Sve si u pravu samo ovo nije pokretanje biznisa, sve su linije radile i oprema se odrzava i bazdari redovno jer su precizna merenja u pitanju, zamisli da moras sve od jednom menjati ali ne zato sto je zastarelo i pohabano nego zato sto se nekom cefnulo (da ne kazem pravio prostora drugom).

Promenio član bdada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, Motorcyclist je napisao:

Pa nisam zadovoljan bio ali dobro. Krpim se ko 90% ljudi u Srbiji. 

A onih 10% su tehnicki? :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Nema potrebe iznurivati se na protestima, koji da bi uspeli moraju dugo da traju i zahtevaju ogromnu energiju. 

 

Bojkot registracije u trajanju od 59 dana, kao efikasan vid protesta, uz jasne zahteve, tvrdim da bi rešio stvar I to već posle prvih 30. Problem nije cena tehničkog, to je posledica. Problem u korenu je voluntaristicka regulativa državnih i paradrzavnih organa i na to treba udarati. 

 

2/3 da ne registruju, obara sistem. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ma kakvi 2/3, 25% neregistrovanih vozila bi oborilo sistem. Problem je što se to neće nikada desiti, nikada!!

 

Pa ovde kada je ubijeno dete na pešačkom prelazu na Karaburmi, izašlo je 50tak ljudi. Nešto najsvetije je izgubljeno, narod nezainteresovan totalno, daje podršku iz fotelje. Šta pričati onda o ovakvim i sličnim nametima :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Apatija naravno jeste prisutna, ali te stvari idu efektom lavine. Krene grudva nizbrdo i uz povoljne okolnosti, eto lavine. 

 

Da li postoji energija? Verovatno ne, mada uvek me neki novi klinci iznenade... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Misljenja sam da bi bojkot registracije imao efekta, ON se ponasa kao ranjena zver, na bilo kakvu gradjansku neposlusnost ili naznaku sile odgovara izuzetno agresivno ALI ako se samo pokusa okrnjiti vec klimava i posrnula ekonomija spasava je glumeci dobrotvora koji misli na narod, to treba iskoristiti kao nase oruzije.

 

Takodje zahvalio bih se @Bojan Savić sto je spomenuo refundaciju novca otetog za opremu (mada licno ne verujem u to jer je islo preko privatnika ali dobro nije tema trenutno) i drago mi je da je razumeo zasto je doslo do povecanja i da imamo istog neprijatelja. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Evo ja bmw-a neću registrovani, osim ako negde u okolini od 100 km postoji neki TP koji radi besplatnu uslugu tehničkog pregleda. Ostavicu sebi fore 59 dana neregistrovan motor. 

Samo da napomenem, da ne bude da se kur*im. Ja imam dva motora pa mi se može, a šta će onaj ko ima jedan? Šta je sa onim plaćanjem putarine kovanicama? Možemo li tako da im gurnemo o kost u grlo?

I još jedno pitanje. Da li MAS može da se uključi u ovu priču ili će se oni i dalje držati po strani? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 1.8.2021. at 12:36, bdada je napisao:

1.

 

On 1.8.2021. at 12:36, bdada je napisao:

2.

Ispravi me ako gresim,samo bih nesto iskomentarisao ako se dobro secam.
2008.-e,u vreme kad sam pravio autoperionicu,prijatelj je pravio tehnicki pregled.Tada je morala biti prolazna linija sa ulaznim i izlaznim vratima,nije moglo kao nekada sa jednim vratima.Da li je sada to sto se trazi po nekim novim dimenzijama ili po onim koje su i tada donete?
Kada je donet propis o ogranicavanju premije od polisa na 5%?Sada ili je uvek bio ali su osiguranja malo muljala sa tehnickim?
Kamere koje se cesto pominju su uvedene da bi se sprecila registrovanje vozila na saobracajnu (joj koliko sam tablica spakovao u tockove koji su otisli preko),jos pre bar 7-8 godina.To sto ih tehnicki nisu ubacili tad pa je sad sve doslo na placanje je druga prica.
Pravilnik o TP iz 80-ih kaze da vreme trajanja TP je oko 35 minuta(npr.ocitavanje broja sasije i motora 3 minuta)
Da me ne razumes pogresno,ne pridikujem samo hocu da rascistim da li me neko nekad lagao ili se sada dosta toga mozda preuvelicava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja