Jump to content

Moto Zajednica

STOP SKUPOJ REGISTRACIJI, GORIVU I TEHNIČKIM PREGLEDIMA!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Klasika , skoro pa nista novo ne procitah u temi  a da vec nismo prozvakali u temi za registraciju.

1 - podrzavam da niko nije prokomentarisao da se doticni nije predstavio po protokolu.

2 - Zavisno u oblasti u De ima odstupanja u ceni tehnicko, pre 2h sam razgovarao sa prijateljem 110eu - 2god , nista posebno pregledano u odnosu o cemu mi diskutujemo ovde. (ne garantujem za celu De, prenosim licno njegov primer) , a da ne kazem da nema citanja izmedju redova , jasan zakon i tacka, nije zakon  pisao "Pera"sa visom sumarskom i clanskom kartom.

3 - je pitanje .... ko organizuje skup ?, gde je prijavljen , zastupnici , pravna strana itd ... ( mozda bih i podrzao al ne kao jagnje na klanje) , tematika izadjimo na ulice , ok , prolazila nekada davno al sa stranim finansiranjem , nikada nismo sami nista uradili iako je vecina u zabludi, da jeste. Kolko se secam 1 od 5mil. , sta bi na kraju ? , gde nam je Beli - snima YT za klince i tako dalje......Ovce bez cobana - tesko u SRB.

Bice interesantno za gradjane- kao zatvaranje sezone :stabre: 

4 - Takodje podrzavam komentar - Zasto se tehnicki pregleddi nisu udruzili i zatvorili linije za dobrobit gradjana i obijasnili istim tim sto im namecu i sta im namecu , sta moze a sta ne , pa napravili bar jedan korak u napred , mozda malo i podigli cene ali ucestvovali u pravilniku kad "Sumar"  vec ne zna.  Jok , ne ide im u dzep , al su se lako dogovorili za cenovnik.

Razumem da ih ucenjuju , namesta se posao za nove "Sumare"  kao i za Dinu i ostale smehotreske u SRB. Videli da 70% gleda Pink, farmu i ostala sranja pa im lako da se sprdaju.

Sto se tice price o taxi -stima   i njihovom izlasku na ulice , to je prica samo za BG jer BG je SRB , ostali smo niko.

Zasto je cena TX usluge u BG najskuplja ? u NS jeftinija u SO jos niza a po selima -tuga , isto vazi i za sve gradove >>> pita Nemac sto je dovezao Yuga u KG ( ima clanak) ...zasto je taxi mnogo jeftiniji u KG nego u Bg , ista cena poreza , goriva, delova, auta, .... Pa eto. Kako tehnicki imaju svi "iste cene' (razlike su minimalne u odnosu poredjenja za TX)

Uveli EU3 normu pre par god kao obavezno, klima itd ... cene ostale iste , norma otisla na eu5 al cene iste.

95 - te sam se pitao kako je hleb jeftiniji u CG a dolaze u Vojvodinu po brasno. 

5 - Sto bi nas novi clan podrzavao protest kad svakako ne registruje ? ili sta ce mi neregistrovan na protestu ? kolko razumem ljudi  hoce da registruju ali sa ispravkama pravilnika i nizom cenom , nesto mi se tu ne uklapa.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, filipfg je napisao:

Zasto nekom nije palo na pamet, ko misli da je protest na pogresnu adresu, pojavicu se pa cu naci Bojana i za kameru reci sta mislim gde treba usmeriti protest(jer njegovi klipovi imaju po nekoliko desetina i stotina pregleda), pa cu na taj nacin malo da uticem na ljude koji ne znaju?

Nisam sve citirao ali na prvi deo tvog posta mogu reci da je to bespotrebno rasipanje energije, da ne kazem kako lici na zadatak "ovih od gore" pljuni na tehnicke a svi plivamo u istim govnima i znamo ko ih je izasrao.

 

Na citirani deo mogu da ti odgovorim u licno moje ime, i meni je registracija skupa (cak me kaci veca taksa jer prelazi 750ccm) i meni je gorivo skupo ali kao ucesnik u saobracaju mi se ne svidja ideja da neko vozi neregistrovan zato sto smatra da je reg. skupa, poruka nece stici do adrese gde je namenjena a stetu moze imati drugi, registrovan ucesnik u saobracaju koji je nategao ili na rate otplacuje registraciju.

Sa "strucne" strane GSI je izvorno bio cini mi se 1.3, neka je i 1.6 sa 55kw je otisao na 85kw sto se nigde osim u Srbiji nebi moglo registrovati (fabrika tolerise povecanje snage do 30%).

 

Pre 2 sati, stilgar je napisao:

Mogli su da štrajkuju il za te pare da otvore kafanu il perionicu i da ih ne boli glava. "Neko ih natero" da kupe skupu opremu...

Znas sta bi ovim dobio, dugorocno gledano?

Tehnicke bi otvorili "likovi sa lovom" pa bi monopol drzali ljudi van struke, vec sada vidimo kako je kada nestrucni imaju svoje resore, neka se svako bavi onim za cega je skolovan i sta zna da radi.

Inace nisu bili pasivni, obracalo se vladi, privrednoj komori, ministrima ... Strucnim predlozima i argumentima, ali svekoliko pucanstvo zna samo ono sto procita u novinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ja bih cenu tehničkog, uz svo razumevanje problema sa kupovinom opreme, pogledao iz drugog ugla: ako je cena tehničkog sada 40-50 Evra za pola sata, ispada da je radni sat tehničkog 80-100 Evra.

Ako to uporedimo sa cenama radnog sata (20-30E) ovlašćenih servisa u Srbiji (namerno kažem ovlašćenih zbog neophodne opreme koju oni moraju imati i za koju ne verujem da je značajno jevtinija od opreme za tehnički), vidi se da je tehnički skuplji nekoliko puta, čak i ako uzmemo u obzir da rade dva čoveka.

Ne bih poredio sa cenama u Evropi jer ne znam njihov normativ trajanja pregleda. Ali, ako se dobro sećam, naš drugar Nikola svojevremeno reče da je njegov radni sat u Kanadi nešto iznad  100 kanadskih dolara što je značajno manje od 100E. E još da me neko ubedi da njegova oprema i alati vrede manje od 20000E.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Kad bi Srbi znali kako je lako resiti svaki problem... Ali samo je jedno resenje... a to nije prdjenje po forumu-nazalost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Skretanje pažnje javnosti mora imati temelj i pravnu osnovu.

20210801_213844.jpg.99819ccdc2ccc3e4c302e2b0c2e7ac28.jpg

 

Bez dobrog temelja i pravnog osnova, sve puca kao mehur od sapunice.

Peticija ima neku ili nema nikakvu  snagu.

To ne zavisi od podnosioca, već od onoga kome je upućena, odn. njegove  procene valjanosti iste, njene sadržine, "razumljivosti", opravdanosti, pravnih osnova za istu...

Ali je pisani dokument i daje legitimitet okupljanju na ulici.

Država prepoznaje/priznaje pravna sredstva, zasnovana na Ustavu i zakonima...

Peticija se šalje zvaničnom organu, koji ima legitimitet da prosledi dalje, višoj instanci na razmatranje.

 

Da li lično verujem u to?

Ne.

Znam zašto, a i dovoljno sam mator da ne verujem u Deda Mraza.

 

Razmišljanje naglas.

Uzmimo na primer skretanje pažnje javnosti na filtriranje trake i prolazak pored kolone koja stoji u svrhu smanjenja gužve.

Da se organizujemo, nas stotinjak motociklista, i uredno, u vreme špica,  vozimo u koloni vozila (par automobila, par motocikala, par automobila, par motocikala...bila bi kolona od Beograda do Šimanovaca).

Ne kršimo pravila saobraćaja, ali stvaramo veću gužvu.

Nervozni vozači bi gazili preko motora i još bi imali podršku javnosti.

 

Ili...

Napravi se elaborat, gde se objasne razlike u karakteristikama vozila, pozovemo se na pravila saobraćaja, vezano za pravilno korištenje trake, pravilan položaj u traci i prostor između dve trake u istom smeru  predviđen za...

Traži se asistencija policije, stručna pomoć kominterne za bezbednost motociklista...

 

Dođe mu, na kraju, na isto, ali bez mogućeg masakra na ulici.

 

 

Promenio član feniks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Uh, brate moj.

Daj neko lakše pitanje. :lol:

Legalitet i legitimitet vlasti su veoma rastegljivi pojmovi.

Moj lični stav ne može biti merodavan za druge.

Postoje neke procedure, pored izlaska na ulicu i animiranja širokih narodnih masa.

Procedure koje treba ispoštovati. 

Treba se pobrinuti za sopstveni legalitet i legitimitet. :takoje:

 

Admini moji dragi.

Ovaj odgovor je neoohodno obrisati, s obzirom da je pitanje obrisano.

 

Promenio član feniks
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 9 sati, feniks je napisao:

Uh, brate moj.

Daj neko lakše pitanje. :lol:

Legalitet i legitimitet vlasti su veoma rastegljivi pojmov

Sam si dobio odgovor... Peticija koja bi stigla u skupstinu bi zavrsila isto kao i post izmedju tvoja dva :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

 

 

Када су нацисти дошли по комунисте,
ја сам ћутао;
јер нисам био комуниста.

Када су затворили социјалдемократе,
ја сам ћутао;
јер нисам био социјалдемократа.

Када су дошли по синдикалце,
ја се нисам побунио;
јер нисам био синдикалац.

Када су дошли по мене,
није преостао нико да се побуни.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

A, gde i zašto je nestao post između?

Dobar početak je  pokušaj da ne kanališemo energiju na opovrgavanje tuđeg mišljenja, samo zbog toga što se ono razlikuje od našeg.

Jasno je da, ne postoji univerzalni lek za boljku od koje Srbija boluje.

Terapija mora da bude kombinovana, invazivna i maštovita.

 

 

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Pre 5 sati, Zuba87 je napisao:

На парној страни ионако Ново гробље. 

 

Hoces da kazes da su vec streljali ove na parnoj strani ?   :nanana:  :lol:  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Неки од станара дефинитивно јесу на тај начин испунили услов. 

 

А и нема много зграда ту, није то нека количина да се диже дрека, далеко је већи број људи на непарној страни, треба одредити приоритете :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Lik koji vozi neregistrovan auto, je glavni na protestu protiv skupog tehnickog. :stabre::zbunjen:
 

Mozda bih i pomislio otici na protest ali videvsi ko je "vodja", brzo sam promenio misljenje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
35 minutes ago, drmilan_ said:

Lik koji vozi neregistrovan auto, je glavni na protestu protiv skupog tehnickog. :stabre::zbunjen:
 

Mozda bih i pomislio otici na protest ali videvsi ko je "vodja", brzo sam promenio misljenje. 

Covek nije nikakav "vodja", nego je pozvan od ljudi koji organizuju protest da isprati medijski.

Kojom brzinom si ti formirao i promenio misljenje, pa ti si Tesla Bog te mazo...

 

Malo da si odgledao jos nesto sa njegovog kanala, shvatio bi zasto ne placa registraciju i da stalno ima problema sa policijom i zakonom, ali to je njegov vid borbe i bunta protiv pljacke koje se desava. 

 

Inace ako neko sutra ide iz Beograda posaljite mi poruku mozemo zajedno.

 

 

 

Promenio član filipfg
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
51 minutes ago, filipfg said:

Covek nije nikakav "vodja", nego je pozvan od ljudi koji organizuju protest da isprati medijski.

Kojom brzinom si ti formirao i promenio misljenje, pa ti si Tesla Bog te mazo...

 

Malo da si odgledao jos nesto sa njegovog kanala, shvatio bi zasto ne placa registraciju i da stalno ima problema sa policijom i zakonom, ali to je njegov vid borbe i bunta protiv pljacke koje se desava. 

 

Inace ako neko sutra ide iz Beograda posaljite mi poruku mozemo zajedno.

 

 

 

Bas zato sto sam gledao njegove snimke neke mogu da zakljucim o kakvom se liku radi. Nisam ga juce prvi put video, a objasni mi genije kakve veze Tesla ima sa promenom misljenja??? 
Pozvan medijski da proprati i da nema njega niko nece ni znati za skup, on ce da vodi glavnu rec, itd. Sta je to nego vodja skupa?

Ljudima gase struju i vodu u drzavi zbog 20.000din duga, a ovaj vozi bez tablica i pravi se pametan i dalje se seta opusteno, snima, kritikuje i nikom nista. Jel samo ja znam da saberem 2 i 2 ili sta?

Uz takvog coveka ne zelim da se svrstavam. 
To je moje misljenje na cega imam PRAVO, koje ti trebas da postujes a ne da se pravis pametan.

btw pravila foruma nalazu da se prvo predstavis, to sto je on neka medijska poznata instagram licnost to je samo njegova stvar. S obzirom da ne postuje nikog, pocevsi od nase male zajednice, sto bih ja njega postovao?

 

 

Tesla, hahahahahhahha svasta

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
2 hours ago, drmilan_ said:

Bas zato sto sam gledao njegove snimke neke mogu da zakljucim o kakvom se liku radi. Nisam ga juce prvi put video, a objasni mi genije kakve veze Tesla ima sa promenom misljenja??? 
Pozvan medijski da proprati i da nema njega niko nece ni znati za skup, on ce da vodi glavnu rec, itd. Sta je to nego vodja skupa?

Ljudima gase struju i vodu u drzavi zbog 20.000din duga, a ovaj vozi bez tablica i pravi se pametan i dalje se seta opusteno, snima, kritikuje i nikom nista. Jel samo ja znam da saberem 2 i 2 ili sta?

Uz takvog coveka ne zelim da se svrstavam. 
To je moje misljenje na cega imam PRAVO, koje ti trebas da postujes a ne da se pravis pametan.

btw pravila foruma nalazu da se prvo predstavis, to sto je on neka medijska poznata instagram licnost to je samo njegova stvar. S obzirom da ne postuje nikog, pocevsi od nase male zajednice, sto bih ja njega postovao?

 

 

Tesla, hahahahahhahha svasta

Tesla, jer kako je on mogao da kapira stvari brzinom svetlosti, tako i ti brzinom svetlosti si dosao do neosnovanog zakljucka, bez ikakvih cinjenica, osudio coveka i etiketirao. 

 

Vecito isto, svi "znaju" da saberu 2+2, pa opet zivimo kao psi, cekamo da nam bace po koju kost, bas je lepo to znanje. 

 

Izneo si svoje misljenje JAVNO, i svako ima isto PRAVO da ti kaze da nisi u pravu. Nisam ti usao u kucu i poceo da ti ispiram mozak. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Fico (@filipfg ) javi kad bi krenuo, ja bi mozda malo na protest. :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki RF 900
pre 17 minuta, filipfg je napisao:

Ko zeli i moze sutra, u 14:50 na pumpi zmaj 1, u 15h je polazak.

 

https://goo.gl/maps/nDXLuWKWevMjbCjUA

 

 

Evo nekih emisija u kojima sam pojasnio zašto se i na ovakav način borim. Nemam nikakve loše namere, samo želim da nas poštuju kao ljudska bića i da možemo da plaćamo sve što treba u okviru svojih mogućnosti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
14 hours ago, filipfg said:

Ko zeli i moze sutra, u 14:50 na pumpi zmaj 1, u 15h je polazak.

 

https://goo.gl/maps/nDXLuWKWevMjbCjUA

 

 

Samo da javim, ako je neko i uopste planirao da dodje, ipak se vidimo tamo u NSu, ne mogu stici u 15h na pumpu, pa cu kasnije krenuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja