Jump to content

Moto Zajednica

STOP SKUPOJ REGISTRACIJI, GORIVU I TEHNIČKIM PREGLEDIMA!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
3 minutes ago, Motorcyclist said:

U Slovackoj moj drug za Audi 3 registraciju placa sa tehnickim, koji se radi svake druge godine, 140e. Kada se 140e podeli sa 2, dobije se 70e godisnje. 

Pozdrav.

Ja u ovu priču ne verujem.

Verovatno tu nedostaje osiguranje vozila i još po nešto

 

U Srbiji se plaća sve odjednom, u nekim zemljama su to razdvojeni troškovi i različiti datumi isticanja.

 

Neko kaže da je u Nemačkoj tehnički 30-40 evra, isto je i u Srbiji (ja platio u Beogradu 35€).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1836 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 14 minuta, rus022 je napisao:

pa nije bas tako...  ja treba sledece nedelje da ga radim i kosta 110e

Nisam lupio, pročitao u drugoj temi, msm o tehničkim pregledima po novom...nije mi namera da lažem, ali izgleda da su i mene slagali...u svakom slučaju, ako je to cena tehničkog i važi dve godine (znači 55e godišnje), prema našim i nemačkim prosečnim platama ima razlike, zar ne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 22 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Druga stvar, sta su to ljudi na tehnickom ulozili tj u koju opremu osim u kamere? Te kamere i ceo sistem kostaju 1000€ maximum 2000€.

SVE je novo! Pricas napamet, da li treba da slikam opremu izbacenu na dvoriste i racune za novu!?

 

Adekvatniji primer je: otvoris kafic, ulozis novce, formiras cene, onda naidje inspektor i sve moras da kupis novo! Hoce ti biti ista cena pica?

 

Od opreme ne moze nista da se proda jer vise nije adekvatna za Srpske teh. preglede (do juce radili sa njom), znaci ide na kilo.

Druze ako imas neki argument, iznesi, ovaj ti kao kada neko iz mase vikne: uaaaaa.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1398 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kod nas je najveci problem sto se porez na luksuz koji ulazi u registraciju placa po kubikazi i snazi motora tog vozila a ne kao u svim normalnim drzavama 2% od vrednosti vozila.

tako dodjemo u situaciju da ja za volvoa 2400 cc koji je 2003 godiste placam veci porez na luksuz nego neko ko je kupio novog bmw5 od 2000 cc.

Pre par godina je cak bilo i price da nasi uvedu tehnicki na 6 meseci za vozila starija od 15 godina. Pa su onda shvatili da je moj “luksuzni” volvo krš koji mora 2x godisnje na tehnicki

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
15 minutes ago, rast said:

Ja u ovu priču ne verujem.

Verovatno tu nedostaje osiguranje vozila i još po nešto

 

U Srbiji se plaća sve odjednom, u nekim zemljama su to razdvojeni troškovi i različiti datumi isticanja.

 

Neko kaže da je u Nemačkoj tehnički 30-40 evra, isto je i u Srbiji (ja platio u Beogradu 35€).

Ispravka. 

 

Ovako je, sada sam mu pisao. Tehnicki pregled je na svake dve godine i iznosi 70-80e. To je oko 35-40e godisnje.
Osiguranje placa 120e godisnje, s tim da mu je tu uracunato ostecenje stakla od udara u zivotinje ili ako mu neko razbije.

 

 

Sto vam znaci da je cena tehnickog pregleda ista kao u Srbiji, dok je osiguranje jeftinije.

 

GDP PER CAPITA SRBIJA: 7.411,84 USD (2019.)
GDP PER CAPITA SLOVACKA: 19.266,28 USD (2019.)

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

@bdada kolega dzaba objasnjavas. vecina je procitala neki komentar na kuriru ili blicu da je jedino ulaganje u kamere od par stotina eura i sad vrte pricu ko botovi sendvicari.

Situacija je katastrofa sto se tice tehnickog pregleda. Za dizanje cena je kriva jedino drzava. Realnost je da je cena bezobrazno visoka ali upravo zbog bezobrazno visokih nameta i troskova koji su nametnuti kako bi odredjeni marinkovici odrali vlasnike tehnickih pregleda za opremu.
 

Zamisli situaciju..na tehnickom pregledu moras imati mernu traku od 3m i od 25m...ali ne bilo koju, vec koju oni odluce da moze. Znaci ne mozes da odes u Lidl i da kupis mernu traku vec moras da kupis od nekog "podobnog" i da pljunes 100-200 eura za traku koja kosta 800dinara... Plus moras svake godine da je etaloniras..cena etaloniranja? Veca od cene samog mernog uredjaja...da se utvrdi da se milimetar na traci nije pomerio... ne zajebavam vas...a cime oni mere da s milimetar nije pomerio? pa sa onom trakom iz Lidla od 800 dinara. i nisu samo trake u pitanju..imas i subler, imas nekoliko kalibra za kuku...Klasicna kradja. I ko na kraju najebe i to sve plati...pa klijent/stranaka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

@Blaza Naravno da se ovde lakse podnosi, ali nije bas ovde sve kako se tu prica... Na to dodaj godisnji porez za tu astru 180e I teilkasko 550e godisnje... Dolazimo do cifre od skoro 800e za godinu. Za drugi auto mi je cifra dosta veca.

Ono gde je razlika ogromna je motor: porez 70e, osiguranje 200e,tehnicki za dve godine oko70. Pre 5 godina me je to za Fazera 2001g tu kostalo oko 21000din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ovde niko nije primetio da se novi član sa jednim (1) postom nije prethodno predstavio kao što pravila nalažu...već je odvalio temu, pustio u etar i zbrisao :D 

 

Gde li su sad sve one kolege koje brže bolje opomenu nove da odrade sve po pravilu....admini? Neko? :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1836 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nema veze, bar smo se lepo ispričali, i malo izjadali, o stvarima koje nas muče...8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
8 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Ja odem na pumpu i mrko gledam kasirku. Da zna ona da ja ne odobravam tu cenu.

 

(E to je otprilike taj protest i njegov učinak.)

Tvoj predlog je?

 

4 hours ago, mick said:

Pukom agresijom se više ništa ne postiže...to vreme je daavno prošlo.

Kontra.

1) Protest na ulici nije puka agresija.

2) Karaburma te brutalno i temeljito demantuje. Od interent peticije ne bi bilo nista, a ti ljudi su isposlovali da se lik stavi u pritvor a cak i da sudija fasuje disciplinsku. Nema te!!! internet peticije koja bi to imala kao rezultat.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 29 minuta, ParadajzTurista je napisao:

Tvoj predlog je?

 

Kontra.

1) Protest na ulici nije puka agresija.

2) Karaburma te brutalno i temeljito demantuje. Od interent peticije ne bi bilo nista, a ti ljudi su isposlovali da se lik stavi u pritvor a cak i da sudija fasuje disciplinsku. Nema te!!! internet peticije koja bi to imala kao rezultat.

e dobro da si se ti javio...

 

1. Ukoliko nisi obitavao na ulicama devedesetih ne možeš ni da pojmiš o čemu govorim.

2. Komšije su reagovale na čistu stvar a to je da neko nije uradio svoj posao i to nema nikakve veze sa ovom pričom jer je ovde doneta zakonska regulativa. Jadno je što situaciju mog kolege koristiš kao jednačinu zarad blebetanja po forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
20 minutes ago, mick said:

a) e dobro da si se ti javio...

 

b) 1. Ukoliko nisi obitavao na ulicama devedesetih ne možeš ni da pojmiš o čemu govorim.

c) 2. Komšije su reagovale na čistu stvar a to je da neko nije uradio svoj posao i to nema nikakve veze sa ovom pričom jer je ovde doneta zakonska regulativa. Jadno je što situaciju mog kolege koristiš kao jednačinu zarad blebetanja po forumu.

a) ?:stabre:

c) Sad je tebi lako da budes pametan, a dok su ljudi protestovali, kontam da bi se tvoja retorika 'ladno uklopila u ono "ma sta protestujete, ko je ikad nesto promenio na ulici, vidis da vas je saka jada, nisu ljudi ni bitnije stvari promenili.." E, sad kad im je uspelo, sad si general posle bitke.

Kakva jednacina, kakvo blebetanje, dao sam ti kontra primer koji te je totalno demantovao. Sta pokusavas tim pateticnim ad hominem napadom na mene?

b) Opet se ti bavis mojom licnoscu.. ljudi su na ulici istrajali i prinudili lex specijalis, Djindjic tako postao gradonacelnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pa vidiš da ne kapiraš...živim u kraju, protest sam lično podržao, moje kolege su učestvovale takođe. Nema potrebe da se nastavljamo nema veze sa temom. Budi pametan pa se vrati na temu, ne mešaj se u nešto o čemu ništa ne znaš. A realno mogao bi da zaobiđeš moje komentare u širokom luku...nema svrhe da komuniciramo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Mnogi su poceli ovde da pricaju da protest nije na pravu adresu, i ako mogu da se slozim, to uopste nije poenta, ne samo za ovu temu nego i za druge koje se desavaju u ovoj zemlji... poenta je ne biti pasivan, da se ne prdi i ne smrdi i da se kuka, dok zemlja i narod bukvalno nestaju... ali to je mnogo lakse, minirati stvari, mi Srbi smo specijalisti u tome...

 

Zasto nekom nije palo na pamet, ko misli da je protest na pogresnu adresu, pojavicu se pa cu naci Bojana i za kameru reci sta mislim gde treba usmeriti protest(jer njegovi klipovi imaju po nekoliko desetina i stotina pregleda), pa cu na taj nacin malo da uticem na ljude koji ne znaju?

Ma jok daj bolje da opljunem, i da nastavim da kukam kako svaki dan nas pljackaju sve vise i vise... i ona cuvena na kraju "ma cuti moze i gore"....

 

Mozda nista se nece desiti, ali opet neki ljudi ce se skupiti i negde ce to biti objavljeno, a mozda se iz toga sutra dan izrodi nesto, sigurno bolje od sedenja i kenjanja kako su stvari lose, kao da mi to ne znamo...

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
@Bojan Savić
Prokomentarisao bih tvoj poziv na protest protiv tehnickih pregleda, odmah da ti kazem da ti je target pogresan i da si "zrtva rezimskih medija".
Problematika oko cene tehnickih pregleda stize iz iste kuhinje kao i cene goriva, kako npr ne krivis pumpadzije za visoku cenu goriva ili agencije za skupu registraciju? Sta oni imaju sa tim, "neko" drugi to odredjuje!
Vec sam pisao ovde a nije mi tesko da i tebi objasnim, pa ako procitas OK.
Svi teh. pregledi u Srbiji su privatni pa zbog toga mislis da sami odredjuju tj podizu cene sto je delimicno tacno ali podizanje cena nije zato sto su vlasnici alavi i svakom je jasno da u siromasnom drustvu sto si skuplji imaces manje posla.
 
1. Svi tehnicki pregledi su imali bazdarenu opremu (prvi uslov za rad) ta oprema je kostala oko 20000€.
Stupa na snagu novi pravilnik i samim tim ta oprema moze da se baci i kupuje se nova + pravilnik o dimenzijama gde samo izuzetno mali broj linija je prosao bez gradjevinskih prepravki a neki su rusili komplet objekte.
Tu dolazimo do ponovnog ulaganja od opet (ko je imao srece) minimalnih 20000 € pa i mnogo vise za vece linije.
Mislis da je neko tolike pare izbrojao zato sto ga zuljaju ili je to "neko" nametnuo?
2. Tehnicki pregled jeste nekada kostao 0 din. 1000/1500 dok su osiguravajuca drustva dogovarala % od polisa sa tehnickim pregledima pa se od tog % namirivala cena teh. Ponovo stupa na scenu "neko" i ogranicava na 5% a tehnicki ima opremu koja se odrzava, bazdari a i ljude koji rade sa njom a to kosta jer nije humanitarna organizacija.
 
Necu ulaziti u dubijozu problematike oko nejasnih pravilnika, videa gde si pod pritiskom jer zbog sitne greske jednog coveka na celu firmu ide katanac pa kada radi kontrolor nema u glavi samo svoju platu nego i kolege i vlasnika sa sve porodicama ...
Tako da nije lose drugi put pogledati malo dalje, naravno brzo se dodje do gore spominjanog "neko" koji ima svoje Principe ...
Da ne mislis kako te miniram, mogu ti priloziti uplatnicu kazne npr za ono sto si spominjao, sve u svemu problem teh. i cena je malo iznad.
 
Mogli su da štrajkuju il za te pare da otvore kafanu il perionicu i da ih ne boli glava. "Neko ih natero" da kupe skupu opremu...
Hoću da kažem da su oni bili složni stupili u štrajk na nivou srbije 7 dana nema tehničkog, samim tim ni registracije i digla bi se cela Srbija, prvo taxisti pa kamiondžije pa ostali. Al pošto je ovo Srbija a svi znamo kolko smo solidarni ovo što napisah zvuči ko naučna fantastika.
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mozda kod napustene ciglane?

 

Obrisite onda i moj post da ne ispadnem dileja

Promenio član Mikulanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ok, ok, kriv sam sto se tice teme, priznajem. Prihvatam svaku kaznu.

Sto se tice komunikacije, na raspolaganju sam svakome ko hoce da mi pusti privatnu poruku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Arakis je napisao:

Vas dvojica ( @mick i @ParadajzTurista) ste uspeli da upropastite potencijalno interesantnu temu pa su ruzna prepucavanja otisla u "hide"... 

Izvinjavam se...nije mi namera da pravim haos, ali se negde mora reagovati na namerna citiranja. Što se mene tiče priča je završena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja