Jump to content

Moto Zajednica

STOP SKUPOJ REGISTRACIJI, GORIVU I TEHNIČKIM PREGLEDIMA!

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki RF 900

Pozdrav svima! Ne znam da li ste čuli, kolege bajkeri prave protestni skup protiv visokih registracija, goriva i tehničkih pregleda u Novom Sadu, na mišeluku, u sredu 4-og u 17h. Ja dolazim da podržim skup medijski jer se i ja duže vreme borim protiv visokih nameta za sve vršte vozila. Najavu sa skup možete pogledati na mom YT kanalu na sledećem linku:

Vidimo se!

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
pre 5 minuta, ser je napisao:

Ljudi, sta vam je? Sve pogresno radite!! Nisu skupe registracije, polise, pregledi, gorivo... 

Male su nam plate!!!

Aloooo!!

Svakako je preskupo, kakve god da su plate. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1875 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Neko je skoro napisao da je u Nemačkoj tehnički 30 do 40 evra, i važi dve godine. A kolike su im plate...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Bojan Savić

Prokomentarisao bih tvoj poziv na protest protiv tehnickih pregleda, odmah da ti kazem da ti je target pogresan i da si "zrtva rezimskih medija".

Problematika oko cene tehnickih pregleda stize iz iste kuhinje kao i cene goriva, kako npr ne krivis pumpadzije za visoku cenu goriva ili agencije za skupu registraciju? Sta oni imaju sa tim, "neko" drugi to odredjuje!

Vec sam pisao ovde a nije mi tesko da i tebi objasnim, pa ako procitas OK.

Svi teh. pregledi u Srbiji su privatni pa zbog toga mislis da sami odredjuju tj podizu cene sto je delimicno tacno ali podizanje cena nije zato sto su vlasnici alavi i svakom je jasno da u siromasnom drustvu sto si skuplji imaces manje posla.

 

1. Svi tehnicki pregledi su imali bazdarenu opremu (prvi uslov za rad) ta oprema je kostala oko 20000€.

Stupa na snagu novi pravilnik i samim tim ta oprema moze da se baci i kupuje se nova + pravilnik o dimenzijama gde samo izuzetno mali broj linija je prosao bez gradjevinskih prepravki a neki su rusili komplet objekte.

Tu dolazimo do ponovnog ulaganja od opet (ko je imao srece) minimalnih 20000 € pa i mnogo vise za vece linije.

Mislis da je neko tolike pare izbrojao zato sto ga zuljaju ili je to "neko" nametnuo?

2. Tehnicki pregled jeste nekada kostao 0 din. 1000/1500 dok su osiguravajuca drustva dogovarala % od polisa sa tehnickim pregledima pa se od tog % namirivala cena teh. Ponovo stupa na scenu "neko" i ogranicava na 5% a tehnicki ima opremu koja se odrzava, bazdari a i ljude koji rade sa njom a to kosta jer nije humanitarna organizacija.

 

Necu ulaziti u dubijozu problematike oko nejasnih pravilnika, videa gde si pod pritiskom jer zbog sitne greske jednog coveka na celu firmu ide katanac pa kada radi kontrolor nema u glavi samo svoju platu nego i kolege i vlasnika sa sve porodicama ...

Tako da nije lose drugi put pogledati malo dalje, naravno brzo se dodje do gore spominjanog "neko" koji ima svoje Principe ...

Da ne mislis kako te miniram, mogu ti priloziti uplatnicu kazne npr za ono sto si spominjao, sve u svemu problem teh. i cena je malo iznad.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Poenta je da kao laika mene ne zanima cija je i zbog cega ovakva cena.
Visoka je za nas standard i to je to!!!!
Uzdrzati se od registracije, dok nas sve u ilegalu ne oteraju (licno to ne zelim)

Ne odgovaram na tvoj post bdad-o vec pisem uopsteno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 40 minuta, bdada je napisao:

Da ne mislis kako te miniram, mogu ti priloziti uplatnicu kazne npr za ono sto si spominjao, sve u svemu problem teh. i cena je malo iznad.

Mene zanima ko kažnjava, odnosno ko primorava te inspektore na očigledan idiotluk. Koja je to državna institucija? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@mradomir mislio sam na blokade zbog cena goriva, pozvali me u sup, prilozili slike auta 2 dana, 2x2500 din. da kolega ne misli kako sam na suprotnoj strani.

A za tehnicke inspektor koji kontrolise pise prijavu, salje sudu koji odredjuje kaznu (ne znam ko je primalac) i podnosis zahtev mupu za ponovno otvaranje 110000 din. takse pa cekas svoj red da ponovo polazes pred njima da zaprime liniju i tek onda se nastavlja sa radom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 13 minuta, mradomir je napisao:

Mene zanima ko kažnjava, odnosno ko primorava te inspektore na očigledan idiotluk. Koja je to državna institucija? 

Agencija za bezbednost saobracaja kao cisto birokratska institucija,"strucnjaka"bez prakse koji kreiraju naopake uredbe,uzimajuci u obzir samo potrebu za punjenjem budzeta i potrebu za"uskladjivanjem" sa EU propisima sto je svakako neprimenjljivo na ovaj standard i podrucje ,a pri tome i to ne primenjuju nego modifikuju ali u korist drzave.

 

Drugi krivac je mup.

 

Tako da je ovaj protest pogresno usmeren,treba da bude ispred agencije za bezbednost saobracaja,odnosono zna se jos gde.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Poenta je da kao laika mene ne zanima cija je i zbog cega ovakva cena.
Visoka je za nas standard i to je to!!!!

Izvini sto citiram tvoj post ali mi je dobar uvod, tvoje razmisljanje je ispravno i logicno sto pozdravljam ALI kolega organizuje skup ili ti protest a to nosi i odredjenu odgovornost, narocito ako se promasi poenta i pogresna institucija targetira.

Ne zelim da me sutra gledaju kao tebe u prodavnici. :D

Salim se malo ali vidis kako se narod lako obmane i kako drugi mogu upravljati nasim frustracijama, nadam se da me ratumes. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
20 minutes ago, punisa 16 said:

 samo potrebu za punjenjem budzeta i potrebu za"uskladjivanjem" sa EU propisima sto je svakako neprimenjljivo na ovaj standard i podrucje ,a pri tome i to ne primenjuju nego modifikuju ali u korist drzave.

 

Uskladjivanje sa EU je samo izgovor za česte promene koje nikad ne završe sa uskladjivanjem već samo popunjavaju budžet.To nije samo u ovom slučaju već na mnogim poljima u državi.Još ćemo mi mnogo puta plaćati ta uskladjivanja koja koja nikako da nas usklade a svedoci smo da neretko izigravamo (mislim na institucije) "većeg papu od samog pape"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Skupštinskom procedurom (poslanici Narodne skupštine, Vlada...) se donose zakoni ili menjaju, usklađuju sa evropom...

Predlog za izmenu Ustava i zakona propisan je poslovnikom narodne skupštine.

Sve je javno i postoje procedure, samo se treba obratiti na pravu adresu.

 

Teoretski ljubav lepo zvuči...

 

Na osnovu zakona, ministar(stvo), nadležno za određenu oblast, bliže uređuje odredbe pojedinih članova zakona putem pravilnika.

Pravilnici se mogu menjati u kompletu (novi) ili se dopunjavaju (ili se brišu određene odredbe).

Kroz pravilnik se nalažu uslovi nadziranim subjektima (uslovi koje moraju da ispunjavaju za obavljanje delatnosti i rokovi).

U skladu sa pravilnicima rade i postupaju inspekcije.

Inspektor ne sprovodi propise (izuzetak su pravosudni organi, odn. policija).

Zadatak inspektora je da brine o usaglašenosti nadziranog subjekta sa propisima (da pomogne nadziranom subjektu u usaglašavanju sa istim)... 

U skladu sa načelima upravnog postupka (gde je obavezan da deluje nepristrasno, ekonomično, regularno...).

U tom rasponu ide:

-savet za ispravku manjih neusaglašenosti, 

-usmeno rešenje kada je potrebno hitno otkloniti određene štetne pojave koje mogu ugroziti zdravlje i bezbednost,

-pismeno rešenje kojim se nalažu mere i realan zakonski rok,

-zahtev za pokretanje prekršajnog postupka, ako se ne postupi po rešenju.

Sud postupa po zahtevu službenog lica.

Novac ide u buđžet.

 

Sve je do čoveka i ličnog pristupa problematici (nema razlike inspektor ili nadzirani subjekt).

 

Kao što je već napisano, meta nije adekvatna.

Pravilnici se mogu menjati.

Ovo je posao za pravnike i odredbe pravilnika su te koje treba "napadati" i menjati.

Odredbe koje su donete sa ciljem...

Ali se mora postupati po procedurama.

Koji član, šta navodi, šta nije u redu, kako bi trebalo...

Organizovano i u pismenoj formi.

E, sad, malčice je drukčije u praksi.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
pre 12 minuta, feniks je napisao:

E, sad, malčice je drukčije u praksi.

u praksi deluje samo sila ,da li državna sila zakona koja u ovom slučaju ništa nevalja ili narodna koja takođe jedno vreme nevalja dok se oni prvi ne opamete ili zamene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
pre 1 minut, mick je napisao:

Ovakve stvari bez ikakve organizacije osim drombuljanja u vetar više donesu štete nego koristi...

dobra organizacija može da se zameni dobrim motivom koji onda donosi rešenje u praksi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, sasa ns 1 je napisao:

dobra organizacija može da se zameni dobrim motivom koji onda donosi rešenje u praksi

Realno bez dobre organizacije nema ništa...motiv svi imamo samo je pitanje na koji način ispoljavamo recimo trenutno nezadovoljstvo.

 

Ovo što se organizuje je neozbiljno, nema ni glavu ni repa...neko je lupio da se organizuje protest i eto ti lumperajke. Protest u današnje vreme bez pametne organizacije nema nikakvu alternativu...samo se daje na značaju nekim ljudima a takođe daje se municija ovim lešinarima na vlasti za priče o domaćim izdajnicima i stranim plaćenicima.

 

Dok priču ne preseliš u gradsku upravu, parlament, u kancelarije predsednika, premijera...generalno u institiucije nema ništa od toga a to se radi organizacijom recimo peticije (prave, zvanične a ne online), organizacijama udruženja građana (moto klubova) njihovim predstavkama i td...na taj način dobijaš legitimitet, onaj pravi na papiru a ne na YT-u i tuberima u potrazi za lajkovima zarad eventualne zarade. Pukom agresijom se više ništa ne postiže...to vreme je daavno prošlo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 2 sati, bdada je napisao:

@Bojan Savić

Prokomentarisao bih tvoj poziv na protest protiv tehnickih pregleda, odmah da ti kazem da ti je target pogresan i da si "zrtva rezimskih medija".

Problematika oko cene tehnickih pregleda stize iz iste kuhinje kao i cene goriva, kako npr ne krivis pumpadzije za visoku cenu goriva ili agencije za skupu registraciju? Sta oni imaju sa tim, "neko" drugi to odredjuje!

Vec sam pisao ovde a nije mi tesko da i tebi objasnim, pa ako procitas OK.

Svi teh. pregledi u Srbiji su privatni pa zbog toga mislis da sami odredjuju tj podizu cene sto je delimicno tacno ali podizanje cena nije zato sto su vlasnici alavi i svakom je jasno da u siromasnom drustvu sto si skuplji imaces manje posla.

 

1. Svi tehnicki pregledi su imali bazdarenu opremu (prvi uslov za rad) ta oprema je kostala oko 20000€.

Stupa na snagu novi pravilnik i samim tim ta oprema moze da se baci i kupuje se nova + pravilnik o dimenzijama gde samo izuzetno mali broj linija je prosao bez gradjevinskih prepravki a neki su rusili komplet objekte.

Tu dolazimo do ponovnog ulaganja od opet (ko je imao srece) minimalnih 20000 € pa i mnogo vise za vece linije.

Mislis da je neko tolike pare izbrojao zato sto ga zuljaju ili je to "neko" nametnuo?

2. Tehnicki pregled jeste nekada kostao 0 din. 1000/1500 dok su osiguravajuca drustva dogovarala % od polisa sa tehnickim pregledima pa se od tog % namirivala cena teh. Ponovo stupa na scenu "neko" i ogranicava na 5% a tehnicki ima opremu koja se odrzava, bazdari a i ljude koji rade sa njom a to kosta jer nije humanitarna organizacija.

 

Necu ulaziti u dubijozu problematike oko nejasnih pravilnika, videa gde si pod pritiskom jer zbog sitne greske jednog coveka na celu firmu ide katanac pa kada radi kontrolor nema u glavi samo svoju platu nego i kolege i vlasnika sa sve porodicama ...

Tako da nije lose drugi put pogledati malo dalje, naravno brzo se dodje do gore spominjanog "neko" koji ima svoje Principe ...

Da ne mislis kako te miniram, mogu ti priloziti uplatnicu kazne npr za ono sto si spominjao, sve u svemu problem teh. i cena je malo iznad.

 

Pogledajmo malo stvari iz drugog ugla, ja ulozim 20000€ u kafic i stavim cenu kafe 1000 din i pivo 2000 dinara, ipak znate ja sam ulozio 20000€.
ne ide, ljudi ne moraju da dolaze u moj kafic a na tehnicki moraju, to znaju i vlasnici tehnickog.

Problem je kod nas sto ljudi otvore firmu, za 2-3 maksimum 6 meseci bi da vrate pare a za godinu dana da budu bogati.

Druga stvar, sta su to ljudi na tehnickom ulozili tj u koju opremu osim u kamere? Te kamere i ceo sistem kostaju 1000€ maximum 2000€.
kocnice se kontrolisu kao i do sada, svi su imali uredjaje za merenje izduvnih gasova, vecina ostalih stvari se gleda vizuelno.

vozilo je i do sada moralo da bude minimum pola sata na “traci” i sada vazi isto sto znaci da se broj pregledanih vozila po danu nije promenio.

Cini mi se da je poskupljenje tehnickog registracije i osiguranja njihovo resenje guzvi po vecim gradovima, lakse je smanjiti vozila nego srediti i prosiriti ulice i parkinge. Drugim recima resavaju problem preko nase kicme bez imalo njihove muke a jos ce i da zarade

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi
Pre 3 sati, Blaza je napisao:

Neko je skoro napisao da je u Nemačkoj tehnički 30 do 40 evra, i važi dve godine. A kolike su im plate...

pa nije bas tako...  ja treba sledece nedelje da ga radim i kosta 110e

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja