Jump to content

Moto Zajednica

Oprez pri korištenju nosača mobitela

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
11 hours ago, Kalesin said:

ublaživač vibracija,

Stize i njemu za neki dan. I ublazivac i telefon sa popravke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
Pre 6 sati, vasa.93 je napisao:

Fantazija nosač, izuzetan kvalitet izrade, izuzetno funkcionalan. To je, siguran sam, jedna od najkvalitetnijih stvari kupljenih na AliExpress-u.

 

Međutim, baš u tom je tele objektiv u mom telefonu stradao... :D Istina, tehnički ne bi trebalo da ima toliko mnogo vibracija od agregata budući da sam ga i ja kačio odmah pored tačke gde je korman prikačen za viljuške, kao na tbojoj slici. No, ja sam moje magare onda terao i relativno dosta van asfalta, i mislim da je tada i došlo do problema...

E pa off-road je sigurno doprineo da se ois pokvari. Na mom motoru su inače jako male vibracije, na kormanu skoro neprimetne. Jel si montirao sa onim plastikama između nosača i kormana, ili metal na metal? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ni metal na metal, a ni plastika. Moj je imao gumene podloške koje su maltene zalepljenje na samu unutrašnjost obujmice koja ide na korman.

 

A što se off-roada tiče, bili su to blaži izlasci van asfalta, pošto je ipak u pitanju bio turing motor, ali bilo ih je... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zavisi i do osetljivosti sklopa optike... 

Ovaj sam IP7 kupio nov pre 5 godina mislim, uloga mu je da sluzi kao navigacija i multimedija na motoru, nema gde se vozio nije.  

Uzeo bas da probam kameru, fokus precizan i brz, slika i dalje prelepa, brzina skljocanja androidu  nedostizna :D 

 

Nosac se u nekoliko tacaka "lomi" i svaki je spoj preko debele gume (probao da uslikam kroz vizir), plus silikon na telefonu, verujem da se nesto vibracija "popije" ali vecina nadje put do telefona.

 

 

hh.jpg

hhh.jpg

hhhh.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Drustvo, sjebah i ja kameru na Iphone x.

Napravih u sredu nekih 300 km, vratio se kuci, upalio kameru da slikam nesto -prc.

Otisla stabilizacija. Nije problem, popravicemo ali sta posle? Da guram neku gumu deblju do kormana iako vec ima neki sundjer ali je tanak...

 U pitanju je ovaj nosac.

Capture.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07
On 10.9.2021. at 10:30, lestra je napisao:

Drustvo, sjebah i ja kameru na Iphone x.

Napravih u sredu nekih 300 km, vratio se kuci, upalio kameru da slikam nesto -prc.

Otisla stabilizacija. Nije problem, popravicemo ali sta posle? Da guram neku gumu deblju do kormana iako vec ima neki sundjer ali je tanak...

 U pitanju je ovaj nosac.

Capture.PNG

Quad Lock kupi i nema problema, presao sam sa njim oko 3000km. Samo uzmi sa sve onim damperom za vibracije, deluje mi neverovatno sigurno, a i vibracije su resene. Malo je skuplji, ali vredi svaku paru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pljevlja/Podgorica
  • Motocikl: Zhejiang Tianying Locomotive Co. Ltd. A8 150cc (GY6)

Ja sam mislio da naručim ovo sa Aliexpressa, pošto nemam gdje da montiram nosač na skuteru osim ovako preko retrovizora, valja li ovo išta?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako imate mogucnosti da nabavite ovaj nosac, proporucujem. Teorijske sanse nema da ispadne telefon, a nosac je kompletno od aluminijuma napravljen. Vozen je po zestokom offroadu i tel nikad nije mrdnuo.

 

WWW.AMAZON.COM

Buy iMESTOU Aluminium Motorcycle Phone Mount U-Bolt Handlebar 1" Ball Stem Cellphone Holder 360 Rotating with Length Width Adjustable Universal for Max.7.2 inch Large...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja koristim jeftin sa Alija na dva offroad motora i presao dosta sa njima bez ijednog problema, a bilo je i zesce voznje.

Kvaka je u ovoj gumi koja ga obmotava, jer je elasticno i radi. 

To je mislim bitno za ovu temu jer kruti nosaci zbog vibracija mogu da osete mehanicke delove telefona.

 

€ 2,70  27%OFF | Untoom Bike Phone Holder Universal Cell Phone Bicycle Motorcycle MTB Handlebar Mount Cradle for iPhone X Xs Max 8 7 Plus Samsung
https://a.aliexpress.com/_mNYfHPH

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ja imamo drugi problem.

Uključio da testiram Calmoto i pustio da sija, kad ono u jednom momentu potamnilo osvetljenje, ja reko vidi provalio da sam usao u šumu pa prebacio na noćni mod. Kad ono prc, ni na kraj pameti da mi nije priključen na punjač (kojeg usput i nemam) i ugasio mi ga, pa sam posle bez telefona bio k'o "sakat" :).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure
On 9/17/2021 at 10:00 PM, FFBikerSar said:

Ovime su se ogradili da ti ne bi uvazavali garanciju ako ti ode stabilizator kamere ... Uvek ce reci mozda si ga nosio na motoru ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja