Jump to content

Moto Zajednica

Oprez pri korištenju nosača mobitela

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Ovo se meni desilo, pokvario mi se stabilizator kamere na novom mobitelu nakon prve upotrebe s novim držačem :'(

 

Prijevod: Oštećenje kamere usljed vibracija

Tema koja se uvijek iznova pojavljuje s gore pokatanim držačima. Ukratko: Neki moderni mobiteli imaju ugrađen osjetljiv mehanički stabilizator slike za kameru. Taj često biva oštećeno vibracijama s nosača guvernale, pa kameru treba zamijeniti - na trošak vlasnika. Proveli smo neka istraživanja i svi su se proizvođači sada izričito pozabavili tim pitanjem. SP-Connect i Quadlock nude dodatni (preporučeni) prigušivač vibracija; RAM nosači apsorbiraju vibracije kroz gumene tačke i dodatnu mrežu; Shapeheart se reklamira s gumicama, silikonskim držačima i tekstilnim vrećicama. Svi drugi proizvođači prikazani ovdje nisu imali pritužbi - zahvaljujući tekstilnim ili tapeciranim rješenjima.


K4ZZQeo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

ovo je izgleda i mene zadesilo....

imam s20 ultra i focus camere na 1x nikako da se izostri, zoom preko 3x radi normalno i sve al standardna se sjebala..
Identican problem ima drugar i pomislili smo da je softverski problem, to nam najlogicnije bilo posto je bas isto sranje na oba telefona.
Drugar je takodje bajker i tek sad ima smisla zasto ne rade ni moj ni njegov kako treba :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Мени се чини да они метални носачи у којима "голи" телефони стоје под изговором да се не би прегрејавали у футролама директно преносе вибрације. Ево 10 година у футроли и хвала Богу никад ништа, мада телефонску навигацију користим по потреби а не целом трасом, а телефон ми је јакни

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
1 hour ago, FFBikerSar said:

...pa kameru treba zamijeniti - na trošak vlasnika.

Imao sam ovaj problem sa Huawei telefonom. Doduše, moj telefon ima tele objektiv da optičkim zumom, i taj sklop sadrži malo više mehanike nego obično, te je zato bio podložniji ovakom kvaru. Telefon je bio u fabričkoj garanciji, i ceo sklop je zamenjen u zvaničnom servisu bez ikakve doplate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
16 hours ago, Bruno 68 said:

Ja moj bacim u zdnji kofer i nedam nikom da mi remeti terapiju.

Kartu citaj a seljaka pitaj.

Ja sam aktivirao Waze da me upozorava na radare i kamere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Burazu se sjebao telefon zbog tih vibracija za 30 km. Montirali, stavio telefon, otisli do Rudnika, skida telefon da slika nesto kad ono prc. Sjebala se stabilizacija. U pitanju je Quadlock, a telefon Iphone 11 pro. 

Da stvar bude gora, ja mu kupio za rodjendan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Moram pohvaliti, opet, ovaj nosač... 12. Avgusta ističe ugovorna obaveza, aparat Huawei...Znači drndao se dve godine, malo manje:), gde nije...Bilo je off-a, čak i krupnog kamenja... nemam problem! 

Čini mi se, pogotovo onaj gore desno, da mu je baš kruta veza, a to znači da se sve vibracije, udarci, prenose na tel.Ovaj se, naravno, zatrese kod udara u rupe ma putu, a njih nije da nema, ali problem jok! 

 

Isti nosač, različiti motocikli... Kupite ovaj i nemate problema... (Da mi plate za reklamu) :)

 

O0HKrY5.jpg

 

pve7D9k.jpg

 

Da dodam... I udes pretrpeo i sve ok sa telefonom!?! 

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Aaaa ja baš imam suprotno iskustvo...isti nosač, sve je bilo ok do nekog trenutka kad je od vibracija počeo da se odvrće u vožnji. Epilog toga je da mi je telefon ispao sa držača na sred Brankovog mosta. Kako god da zavrnem onaj dupli šraf pozadi i glavni i sigurnosni odvije se u vožnji i šapa se raširi. 

Inače dok funkcioniše, držač radi posao...ali više nisam siguran u takve mehanizme.

 

Digresija...oko Huawei telefona. Kolegin je uredno preživeo magnetno polje od 3T. 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Bilo je ranije ispadanje telefona  pa su ga apdejtovali... Ne znam koji je razlog... Uglavnom, stegneš većim zavtrnjom nosač, manjim obezbediš njega i to je to... 

Sad, moguće je i neki falš, verovatno, kao i u svakoj serijskoj (homologovanoj i testiranoj:)) proizvodnji... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ma katastrofa...samo od jednom je popustilo. Sad više ne može da se dotegne kako treba. Zategnem sve kako treba i sve je ok, nakon 10 minuta vožnje samo se šapa raširi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ja moram da pohvalim ovaj nosac, imam ga mesec dana. Kako sam ga stegao na korman, ne mrda, isto važi i za telefon kad se fiksir,, ceo je od aluminijuma ikošta oko 20 evra na aliju.

 

20210802_123420.jpg

20210802_123427.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Sad sam se izbedacio, ne stavlja mi se vise telefon na nosac. Pogotovu sto vozim 1 veliki cilindar.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Overpressure said:

Ja moram da pohvalim ovaj nosac, imam ga mesec dana. Kako sam ga stegao na korman, ne mrda, isto važi i za telefon kad se fiksir,, ceo je od aluminijuma ikošta oko 20 evra na aliju.

 

20210802_123420.jpg

20210802_123427.jpg

daj link za ovo, ja sta god sam nasao placa se shiping

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Sad sam se izbedacio, ne stavlja mi se vise telefon na nosac. Pogotovu sto vozim 1 veliki cilindar.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока


Ja vozim dva cilindra i meni se odšrafljuje...koštalo me je sva sreća starog telefona. Od tad više ne pakujem telefon na volan.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
pre 8 minuta, drmilan_ je napisao:

daj link za ovo, ja sta god sam nasao placa se shiping

I za ovo se plaća, ali ukupna cena sa dostavom je 20 evra.

€ 13,20 15%OFF | MOTOWOLF 2021 Motorcycle Support modified phone holder AL back very cool styling Metal Aluminum Hold Drop Free

https://a.aliexpress.com/_mr3wyQR

Promenio član Overpressure
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ma ja imam slican nosac kao kolega iznad, meni se nikad nije otvorio, odlicno me sluzi. Problem je sto sam ja pre neki dan kupio Samsung A52 a on ima stabilizaciju. Mada retko kad koristim navigaciju, volim da vozim na znakove, ali opet, znam neki put da stavim na nosac telefon da se puni ili neku odredjenu adresu kad trazim pa ukljicim navigaciju.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: suzuki v strom 650xt
Aaaa ja baš imam suprotno iskustvo...isti nosač, sve je bilo ok do nekog trenutka kad je od vibracija počeo da se odvrće u vožnji. Epilog toga je da mi je telefon ispao sa držača na sred Brankovog mosta. Kako god da zavrnem onaj dupli šraf pozadi i glavni i sigurnosni odvije se u vožnji i šapa se raširi. 
Inače dok funkcioniše, držač radi posao...ali više nisam siguran u takve mehanizme.
 
Digresija...oko Huawei telefona. Kolegin je uredno preživeo magnetno polje od 3T. 
isti problem sa istim nosacem

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Pre 3 sati, Overpressure je napisao:

Ja moram da pohvalim ovaj nosac, imam ga mesec dana. Kako sam ga stegao na korman, ne mrda, isto važi i za telefon kad se fiksir,, ceo je od aluminijuma ikošta oko 20 evra na aliju.

Ja imam isti ovaj. Nosac ne mrda, telefon ne mrda, posto drzi na pola ledja telefon, ukljucivao sam i kameru da snimam dok vozim, ne prenosi previse vibracije na kameru. Prezadovoljan sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
12 hours ago, lestra said:

Burazu se sjebao telefon zbog tih vibracija za 30 km. Montirali, stavio telefon, otisli do Rudnika, skida telefon da slika nesto kad ono prc. Sjebala se stabilizacija. U pitanju je Quadlock, a telefon Iphone 11 pro. 

Da stvar bude gora, ja mu kupio za rodjendan :D

Ja koristim quad lock i isti telefon iphone 11pro (u njihovoj onoj čvrstoj masci mi je stalno) i to na KTMu, ali ima i ublaživač vibracija, evo predjosmo xyz km i ništa...kamera perfektna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
13 hours ago, Overpressure said:

Ja moram da pohvalim ovaj nosac, imam ga mesec dana. Kako sam ga stegao na korman, ne mrda, isto važi i za telefon kad se fiksir,, ceo je od aluminijuma ikošta oko 20 evra na aliju.

 

20210802_123420.jpg

20210802_123427.jpg

Fantazija nosač, izuzetan kvalitet izrade, izuzetno funkcionalan. To je, siguran sam, jedna od najkvalitetnijih stvari kupljenih na AliExpress-u.

 

Međutim, baš u tom je tele objektiv u mom telefonu stradao... :D Istina, tehnički ne bi trebalo da ima toliko mnogo vibracija od agregata budući da sam ga i ja kačio odmah pored tačke gde je korman prikačen za viljuške, kao na tbojoj slici. No, ja sam moje magare onda terao i relativno dosta van asfalta, i mislim da je tada i došlo do problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja