Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Ja u petak idem na more, Visegrad pa Herceg Novi. Plan mi je da obilazim pa sam planirao preci 1500-1700 km. Do sada mi je potrosnja od 5 pa do 6,5.  70% sa zenom a 30% sam imam dosta gradske voznje, na otvorenom uglavnom 80-110 vozim. Javljam potrosnju. Vidimo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

En 500c je dosta tezi od ER a i ima manje konja. Gile ok ti je potrosnja, pogotovu sto se vas dvoje vozite. Znam da nekima po Beogradu kreni stani trosi i 7 litara. Inace EN 500c trosi skoro uvek oko 5-5.5 litara. Jedino 4-4.5 ak si sam i ako vozis bas lagano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ma ne zajebavajte, 3 kofera, devojka i ja oko 4.5 litara u povratku sa mora. 

 

Napumpajte gume, dobar prenos, ocistite kocione celjusti, promenite filter za vazduh....

Alekre zar tvoj nije blokiran na 25kw inace? Zar to ne utice na potrosnju ni malo? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jeste na 25kW, otvara karbove 50%, nisam siguran, mozda ima i manje dizne.

Mada kod mene retko kad prebaci 7000 obrtaja, tako ga vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa iskreno i kod mene sem na autoputu nije prebacivao 7000. En 500C trosi vise zbog drugacijeg prenosa i generalno vece tezine. Mozda malo da se Gile uhoda u ta dva cilindra mada ne vidim tu mesta da mu manje trosi od onoga sto je napisao. Gile kolko ti je sa istom takvom voznjom i opterecenjem trosio GS500?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

EN500 ima malo drugaciji karburator mada ne verujem da to utice na potrosnju. Mislim da je to ok potrosnja s obzirom na gore opisanu voznju kao i godiste motora. E sad uvek moze manje, da sredis karbove, ventile, filter vazduha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Tako je, upravo En 500C ima najmanje dizne, tj u otvorenoj verziji ima najmanje konja tj 46 ostali imaju 50 a GPZ 60.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Pa slicna je potrosnja bila na GS-u stim sto se GS za par nijansi zustrije vozio, ali ovo je 20kW, ocekivao sam manju potrosnju. Videcu kad bude bilo slobodnog vremena da se provere malo karbovi i gas mi sporo vraca kad vratim rucicu gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

E to sto sporo vraca gas to ne treba nikako. Evo Gile pazi ovo. Meni je Honda i sa 27KW (blokada) i sad otvorena na 50 i nesto trosi isto zato sto je u principu isto vozim. Ti tvojih 46 konja imas na EN negde oko 9000 obrtaja blokada ti samo ne da da dodjes do njih. Ako ga vozis do nekih 4500 obrtaja isto ti je imao ne imao blokadu. A vozio sa blokadom ili ne ako ti je rezim laganica trosice isto. sa blokadom jedino dosta tromije ubrzava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki en 500

Pozdrav svima. Planiram da kupim En-a pa me zanima da li ste menjali magnet na vasem i koliko treba biti oprezan kod kupovine jednog sa zamenjenim? Takodje koliko moze da se predje km sa kaisem i ovim agregatom u proseku (da li je mnogo oko 90000 km za njega).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ako funkcionise, vozi. Ako je neko zameni, vozi. Nije to nauka.

 

Za kajs ti ne mogu nista reci.

 

Agregat? Zavisi kako je odrzavan. Ne bi trebalo da ima probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Evo da ja kazem za kais,posto vozim isto kawu s kaisem pa se relativno razumem u tematiku...

 

Vek trajanja kaisa je izmedju 80 - 100 000 km,ko zna mozda moze i vise a mozda na tom ENu koji gledas nije prvi kais nego drugi,treci...ko zna

 

Ostecenja kaisa se prepoznaju kao klobuci,male naduvane povrsine velicine zrna graska. To je znak da se kevlarsko tkanje ispod sloja gume razislo/rascvetalo i da je kais za zamenu. Sto je cifra od nekih 300,350 e za original kawasakijev deo. Bilo koji drugi bi dobro proverio prvo na netu pre nego stavim na motor jer moze ostetiti i kaisnik.

 

Jedina druga stvar na koju treba paziti je poravnavanje kaisa. Mora biti u osi, zadnji sa prednjim kaisnikom, jer u protivnom zubi se nejednako jedu i takodje dolazi do zbacivanja/sklizavanja kaisa.

 

Odrzavanje je vrlo jednostavno na 2 do 3 000 km postaviti motor na stender,izduvati prasinu kompresorom i podmazati biljnim uljem(suncokretovo,maslinovo) ili specijalnim sredstvom za  podmazivanje kaiseva (koje jos nisam video da neko prodaje u Srbiji,znaci samo preko neta da se nabavi)

 

To bi bilo to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Pozdrav svima, upravo sam se vratio sa mora. Presao 1500km sa zenom i oko 20 kg stvari. uglavnom sam vozio 80-110 na sat i potrosio 80l goriva, prosjek 5,33. Ja sam zadovoljan mada sam ocekivao malo manju potrosnju. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Ja sam zadovoljan i sa ovom potrosnjom. Drugar ima Yamahu 660ccm i jedan cilindar, njemu je potrosnja  na otvorenom 4l. pa sam zbog toga ocekivao do 5l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Za ovih 7-8 godina, koliko imam EN-ka nikada nije potrosio 5 l/100 km. Zadnji ovogodisnji "krug" po Srbiji od oko 1300 km potrosnja je bila 4.34 l/100 km.

Veliku vecinu voznje cini voznja sa suprugom i 3 puna kofera, po magistralnim putevima, a auto put je "video" 2x13 km (samo).

Kada sam prosle godine isao sam u H.Novi (oko 900 km sa lokalnom voznjom) potrosnja mi je bila nesto veca (neznatno), iako sam bio sam i bez bocnih kofera.

Dosta toga zavisi od nacina voznje, temperature, terena i ko zna sve cega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja