Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW GSA 1200r

Pozdrav svim ENovcima... I ja sam od ljetos vlasnik ove mocne limuzine... Voznja je pravo uzivanje... Imao sam problem sa rotorom-magnetom, ali sam ga nabavio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Pozdrav Nara! koji model imas? koje god? 

 

Prema felnama, a i zbog problema sa magnetom Nara ima EN-a '93 i starije.

Pozdrav Nara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Pozdrav svima. Slučajno sam lutao forumom i naišao na ovu temu, ekstra konačno svi na jednom mestu. Imam EN 94godište treću sezonu i jako sam zadovoljan sa njim, međutim zimus sam u ovlaštenom servisu u NS menjao antifriz i sad sam primetio neke čudne stvari, naime motor radi savršeno nema nikakvih problema u radu ali kad se potpuno ohladi primetim da iz male rupice na cilindru itmeđu rešetki za halđenje iscuri malo antifriza i to tek kad se potpuno ohladi, pustio sam ga da se zagreje dok ne upali ventilator znači kad je temperatura maksimalno dozvoljena i sve je skroz suvo ali kad se skroz ohladi odnosno kad ujutro pogledam ima tragova antifriza nije to neka količina ali postoje tragovi. Poslaću sličicu gde se to primećuje a ako je neko imao sličnu situaciju neka mi javi šta bi moglo biti, pitao sam neke mehaničare al niko nije siguran najlogičnije e da je to nekakav višak al nebi da forsiram odnosno palim motor dok ne utvrdim šta je, unapred hvala a evo i sličica

post-7771-0-65052600-1299791516_thumb.jpg

post-7771-0-49212900-1299791534_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

To se i meni desava sa vremna na vreme nije to nista opasno i ja sam cak pitao ovo sto ti pitas i znam da je bezopasno. Ako se dobro secam tu izbaci neki visak goriva od necega ili tako nesto. Uglavnom to mu je fabricki odusak za "nesto".

 

Sacekaj da se javi neko iskusniji pa ce i reci ja sam odavno prestao da se cimam za ovo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

super izgledaju! kakav je zvuk? gde si ih uzeo, sta mislis da li mogu da se montiraju i na noviji model?

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Vidi ja sam ih dobio u original kutiji na kojoj je pisalo za K EN 500 tako da verujem da nebi bilo nikakvih problema. U svakom slučaju kad ih poručuješ kažeš godište i onda nema graške. Inače montaža je uradi sam sa vrlo malo alata, bukvalno odsečeš cevi sastaviš međusobno oba topa i navučeš na cevi. Sve je pasent i samo ih dotegneš obujmicama koje dobiješ u kompletu. Cena nije zanemarljiva kad se vrati AFA (mađarskiPDV)pošto su mi ih tamo isporučili izađu 320 evra neki € ispod. Ali i da ti ih neko pravi ovde izađu od 200 do 250 tako su bar meni rekli neki naši majstori za auspuhe, neznam šta da ti kažem ipak je marving proizvođač koji to radi već dugo godina. Uz auspuhe sam dobio i sertifikate i još gomilu kojekakvih papira vezanih za njih. Nisam se baš vozio ako stignem planiram sad za vikend al zvuk je fantastičan i ako odem u vožnju snimam pa ću pustiti da ih oslušneš. Eto toliko pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Kawasaki VN1500 classic, MZ etz 150, IZH Planeta 5...

Za Bobana

... neke čudne stvari, naime motor radi savršeno nema nikakvih problema u radu ali kad se potpuno ohladi primetim da iz male rupice na cilindru itmeđu rešetki za halđenje iscuri malo antifriza i to tek kad se potpuno ohladi, pustio sam ga da se zagreje dok ne upali ventilator znači kad je temperatura maksimalno dozvoljena i sve je skroz suvo ali kad se skroz ohladi odnosno kad ujutro pogledam ima tragova antifriza nije to neka količina ali postoje tragovi. Poslaću sličicu gde se to primećuje a ako je neko imao sličnu situaciju neka mi javi šta bi moglo biti, pitao sam neke mehaničare al niko nije siguran najlogičnije e da je to nekakav višak al...

Trebalo bi da odes kod majstora, ipak... noj drugar je prosle godine na KLE 93 god imao isti problem, i majstor je to resio nekom tecnoscu koja je pozatvarala rupe na cilindru, neke sitnije... Mozda je nesto slicno i kod tebe u pitanju... Oteraj kod moto mehanicara! Nadam se da gresim! (u svakom slucaju, nije mnogo komplikovan , skup ili tezak zahvat to otkloniti!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: kawasaki EN 500 vulcan

eee vidi temeee super ja sam ponosni vlasnik EN 500 vulcan kaisar 91.god..pravljen za americko trziste :zdravo: lepota od motora ide kao zmaj :D jeste nezgodno za visoke vozace al ja sam se navikla jos uvek se razmisljam da produzim komande al ima vremena za to :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Trebalo bi da odes kod majstora, ipak... noj drugar je prosle godine na KLE 93 god imao isti problem, i majstor je to resio nekom tecnoscu koja je pozatvarala rupe na cilindru, neke sitnije... Mozda je nesto slicno i kod tebe u pitanju... Oteraj kod moto mehanicara! Nadam se da gresim! (u svakom slucaju, nije mnogo komplikovan , skup ili tezak zahvat to otkloniti!)

Hvala Aco u pravu si poteraću ipak do servisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda seven fifty

Pozdrav.Bobane nerazumem kakvi su to mehanicari kada ovaku prostu stvar nemogu da rese.Ili ti curi oko O-ringova,ili oko selna gde se gumeno crevo spaja sa metalnom tubom.U svakom slucaju skini rezervoar i problem u tom delu lezi negde.Netreba za svaku sitnicu ici do mehanicara.Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Neki dan mi to isto napisao neki momak na čopersrbja forumu i čak mi poslao slike. Kasnije i pojasnio te rupe služe da ode višak vode od pranja motocikla i za ovakve sitnice, u svakom slučaju hvala sad sam siguran da je to to i da malo otopli pa će mo da rešimo. Hvala još jednom pozzzz i vidimo se negde na drumu pa na piće

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Те рупе служе да се одведе течност из дела где се налазе свећице. Ако се рупица запуши, приликом вожње по киши, или приликом прања... накупи се вода, она повуче струју са свећице која не може тада да пали гориво и тада потпуно престане да ради један цилиндар(онај који је пун воде). Ако се то некоме деси, само треба скинути капицу са свећице и вода ће да изађе кроз рупицу. Тада и клип проради.

Ако ти не цури нигде на спојевима са цревом, препоручујем ти да сипаш течност за крпљење хладњака(само пази, не треба пуна бочица), она запуши све ситне рупице.

Поздрав

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ma lakše mi je kad sam saznao šta je još se lomim dali da menjam te dve dihtung gumice na lulama, da li da ih malo na silikonišem il je možda i najbolje da probam tim sredstvom za dihtovanje ako ništa drugo ono je bar najjednostavnije, a možda i ostavim još neko vreme jer bukvalno izađe par kapljica i to kad je skroz hladan posle vožnje. u svakom slučaju svima hvala na pomoći i savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Evo konačno i snimka sa novim auspusima snimano je mobilnim pa se izvinjavam što nije baš studijski al poslužiće. Pozdrav svima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Motocikl: Kawasaki EN500 Vulkan

Pozdrav svim vlasnicima EN500 .Ja vozim EN500 Vulcan 91g . od 2006 godine i zadovoljan sam sa njim .Od kvarova na njemu samo sam imao problem da mi nije htio verglati tj.anlaser je vrtio na prazno.Kvar je bio to što su popucali varovi na lančaniku preko kog se sila sa anlasera prenosi na radilicu .Nakon centriranja ponovo zavaren i pali ko mina. Sad primjećujem da mi curkaju semerinzi prednje viljuške . Nabavio sam nove pa me interesuje koliko je to ozbiljan majstorski zahvat i da li da zajedno sa drugarom-mehaničarem pokušamo to odraditi .1zdravo.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

ljudi gde kupujete materijal za servis, za nasu kawu? filtere za vazduh, za gorivo, za ulje?

bio danas u mass company-u i nemaju nista (cak ni ulje! rekli bice za par dana kad se ocarini)

sutra cu da probam u guevari i biker house-u...

kakva su vasa iskustva?

 

jel filter za vazduh isti kod modela do '96 i modela posle?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda seven fifty

Posto mi je granica blizu,sve donosim iz Madjarske.Ulje castrol aktevo 7 eur litra filter za ulje isto.Filter za vaduh je od sundjera,njega na kraju sezone fino operem i nauljim. A za gorivo uzmem onaj plasticni 100 din.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Filter za ulje pasuje od nekog auta, ne znam tacno od kog. Samo kad ga skines odnesi u bilo koju prodavnicu za auto filtere i dace ti isti takav. Ja mislim da od Opel Corse pasuje ali nisam siguran.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

jbg nemam vremena da sad narucujem iz louisa, to je sigurno 10-15 dana dok ne stigne... ali ako ne nadjem probacu po auto radnjama...

hvala na savetima!

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja