Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Flah je pri padu primio deo sile udarca, ostatk je odradio auspuh na koji se flah naslonio prilikom pada. Da nije bilo auspuha iskrivio bi se skroz. Tacno se na slici vidi kako je flah krenuo da se uvija oko auspuha, sad je ispravljen, ali luk uvijanja je ostao. Da je umesto flaha iskoriscen L profil ili cev, bila bi druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

Flah je pri padu primio deo sile udarca, ostatk je odradio auspuh na koji se flah naslonio prilikom pada. Da nije bilo auspuha iskrivio bi se skroz. Tacno se na slici vidi kako je flah krenuo da se uvija oko auspuha, sad je ispravljen, ali luk uvijanja je ostao. Da je umesto flaha iskoriscen L profil ili cev, bila bi druga prica.

 

Aco kako ti predlazes da se uradi kres bar.

Mislim na oblik i kacenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne mogu ja nekom da namecem oblik. Oblik neko izabere, pa onda vidimo gde moze da se zakaci da bude jak i cvrst oslonac i da li je taj oblik uopste moguc. Konkretno kod ovog krasbara ja bi samo umesto flaha stavio cev kao na slici, ostalo je ok.

 

9IW7W_index2phpsv4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

 

Primjetio sam da mi je u zadnja 3-4 dana poceo da balavi prednji amortizer.

Koliko je to hitno da se sredi i dali moraju obadva da se urade istovremeno.

Interesuje me i dali je komplikovano da to sam uradim

Ima li neko iskustva sa tim ili pravac servis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Nije nista hitno bas, jer pretpostavljam da primjecujes tragove ulja na hromiranim stapovima. Otisli su semerinzi, koji su jeftini potrosni dijelovi. Ako nisi nikad to radio, pozovi nekog iskusnijeg bajkera na pivo. Ujedno ces promijeniti i ulje, tako da ce azdaja spremno docekati sezonu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

Nije nista hitno bas, jer pretpostavljam da primjecujes tragove ulja na hromiranim stapovima. Otisli su semerinzi, koji su jeftini potrosni dijelovi. Ako nisi nikad to radio, pozovi nekog iskusnijeg bajkera na pivo. Ujedno ces promijeniti i ulje, tako da ce azdaja spremno docekati sezonu ;)

 

Ok ako nije bas hitno jer sam mislio sutra, ako bude suvo vrijeme, otici na malu voznju preko  Bajne Baste, Srebrenice, Vlasenice, Sokolac, Rogatica

pa u Visegrad. Jedan lijep krug. Mada kakve sam srece sigurno ce kisa

A sto se tice iskusnog bajkera u Visegradu,hehehehe, lakse je doci do cisterne piva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

Danas stigao (EN500)iz Hamburga,veceras ocarinio i platio PDV.Slike i prica neki od sledecih dana.

Pozdrav za drustvo ;D

 

 

Svaka cast majstore, neka je sa srecom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Danas stigao (EN500)iz Hamburga,veceras ocarinio i platio PDV.Slike i prica neki od sledecih dana.

Pozdrav za drustvo ;D

 

Da te dugo i sa srecom sluzi. :)

Pricu, a i neku sliku ocekujemo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

Danas stigao (EN500)iz Hamburga,veceras ocarinio i platio PDV.Slike i prica neki od sledecih dana.

Pozdrav za drustvo ;D

 

Pa druze nemoj nas drzati u neizvjesnosti.

Daj neke slike, nestrepljiv sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

Danas stigao (EN500)iz Hamburga,veceras ocarinio i platio PDV.Slike i prica neki od sledecih dana.

Nek te dugo sluzi i puno bezbednih kilometara ;)( koja je bila cena? ako nije tajna)..

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Loznica

Pozdrav za dustvo.

  A sada da vam napisem kako sam kupio Kawu.

  Posto sam ustekao nesto love resih da si kupim motor.Nekako su me oduvek privacile enduro masine pa je to prvobitno i bio moj prvi izbor.Posle  prilicno posecenih i procitanih diskusija odluci se za KLE 500.Ali kad sam pokazao mojoj boljoj polovini ::) taj motor,nije joj se bas svideo i predlozila da pogledam coper.Da sad ne duzim odlucim se za copera.Ali kog/Pa opet internet diskusije bla, bla,bla  i dodjem do EN500.Dosta veliki ,500 kubika,50 ks,udoban ......

Sad trazenje i opet internet:Nemacka ,Holandija,Italija i Svajcarska.Zakljucak:sve sto iole vredi mora pristojno i da se plati.Gledao sam ja i ovde kod nas ali nisam bio spreman na te kombinacije a i nisi tu nikad siguran sta si kupio,svi bi da nesto zarade.Resm  da cu da uvezem samo kad ispadne ono sto trazim i da to mogu da platim.Posto imam zeninog strica u Hamburgu  dogovorim sanjim da nadjem motor u krugu od njega 100 km a on da ode da pogleda pa ako valja da pazari....Nadjem ja  masinu 40 km od strica javim njemu on povede svog poznanika(bajkera) odu kod Schvabe kuci pogledaju kupe oteraju kod strica u garazu i  tu oni zavrsavaju njihov zadatak.Samo da kazem da je cena na mobile bila 1950 eura.Kad sam zvao strica da ode da pogleda kazem da ako je motor onakav kao na slici da mu skine na 1600  ako da,da, ako ne nikom nista.Ode ti lepo strikan kod schvabe sa pricom ono"kupujem za zeta u Srbiji on ima 1500 ako oces ,oces ako ne idem da trazim dalje".....Pazare oni za 1500 plus, dobijem i bisage, gratis, nisu kozne ali su gratis.

Sadnastaje jebada oko dovoza ,kome god pomenes Hamburg jao pa to je daleko....Nadjem coveka ovde iz Loznice -moze li -moze-koliko -300- vazi.Sad jebada oko kupoprodajnog ugovora,mora da bude overen prc...nadjem i to za 20E,pa punomoc za coveka da moze da doveze motor i da napravi ulaz za carinu na moje ime.Sve ja to pribavim dam ovome sto ide po motor i cekam ....

Natovario cova motor u Hamburgu u kombi dovezao na carinski terminal,spedicija.......Na carini i u spediciji sve zavrsio za 1h i oterao motor kuci.

troskovi:

  -motocik 1500,

  -dovoz sa prijavom za carinu i terminalima 350,

  -cariniku 50, znamo zasto

  -spedicija+carina +PDV 170

  -overen ugovor 20

  Suma oko 2100

 

 

 

evo za sada samo dve slike koje i nisu bas nesto,mnog bolji u stvarnosti a jos kad ga uglancam ;D

404.jpgthpix.gif

 

404.jpgthpix.gif

 

Kawa je 1994

17000 -orginalna kilometraza

prvi vlasnik 1941 god

drugi vlasnik 1955 god

treci ja

gume nove

ulje promenjeno u Maju

na tehnickom 23.05.2008:

na leru 1240o/min (dozvoljeno  od 1200-1400)

emisija CO 2.2 (dozvoljeno 4.5)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Svak čast, čestitam ti od sveg srca..

Takav je bio i moj prvi bike, potpuno isti, a interesantno je da je  i on stigao iz Hamburga

Ko ti ga je doterao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Evo par fotografija  od danas:

404.jpgthpix.gif

404.jpgthpix.gif

404.jpgthpix.gif

Kako da mu ispoliram one delove na masini koji su nekako pobeleli (kao da im je so izbila)?Ajde ako ko zna.

 

Naravno da zna!Ja prvo osmirglam sa 800 vodenom, pa posle sa 1200, na kraju sa 2000 dok se ne usija! Posle pasta za poliranje i po mogucstvu masinski, ako ne onda trljas do iznemoglosti i ima da budu kao ogledalo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda seven fifty

Tako je Free.Purol pasta je najbolja,ali je nateze raditi sa njom.Ja sam svoj motor  kompletnog ispolirao ukljucujuci i prednje stapove na nacin koji je objasnio Free.Aluminijumski delovi posle toga budu kao niklovani.Posle je dovoljno dva puta godisnje preci sa never-dul-om ima ga u louis-u.Sretno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Pravio sam zadnju torbu za moj en 500 i evo vam samo jedan detalj . Toliko volim pivo da je steta i cep baciti od njega :))))

 

Aj prvo pokazi(slikom) pa kazi kako si napravio torbak.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja