Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

Deki jal to Aca-pn nije bio na Gochu

 

Veruj mi da ne znam, Ja ga nisam upoznao, kao, uostalom i dosta drugih bajkera.

 

E pa nista, ucinilo mi se da ga znas kad si rekao da ces ga pitati za kresh barove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

 

 

E pa nista, ucinilo mi se da ga znas kad si rekao da ces ga pitati za kresh barove

 

Pitao sam ga na PP, Cena je 60 € ali mu trebaju mere, odnosno "idejno resenje". A ja nekih ideja za to-nemam.Mozda, ako se muvam tim krajem na EN, svratim do njega da vidim sta bi mi preporucio (izgled) i da skine mere. Cena,mislim, da je korektna. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

 

 

E pa nista, ucinilo mi se da ga znas kad si rekao da ces ga pitati za kresh barove

 

Pitao sam ga na PP, Cena je 60 € ali mu trebaju mere, odnosno "idejno resenje". A ja nekih ideja za to-nemam.Mozda, ako se muvam tim krajem na EN, svratim do njega da vidim sta bi mi preporucio (izgled) i da skine mere. Cena,mislim, da je korektna. :)

 

Ma da, to idejno resenje je i meni problem, jer nisam bas mogao skontati kako ga povezati sa ramom.

Ako sta smislis javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Pogledajte kako to izgleda na LTD450, cesce se nalazi na njemu nego na EN, ali vidjao sam i EN sa istim rjesenjem. U principu iste "usi" kao na JAWI TS npr ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 500

Evo jednog primjera

en-crashbar.jpg

Ovo je EN500, LTD450 ima tanji zadnji blatobran, drugačiji oblik dekla, kontakt bravu na upravljaču, ukrasnu plastiku poklopca filtera vazduha,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda seven fifty

Za Warlok-a.Tri puta sam menjao ulje i svaki put sam stavio Liqui moly.Mnogo dobro ulje, ne trosi ni gram kvacilo super radi.Mnogi fantaziraju u vezi marke ulja te sipaj ovo,te sipaj ono.Ja sam pronasao svoju marku i ne menjam.Preporuka za Liqui moly.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Evo jednog primjera

en-crashbar.jpg

Ovo je EN500, LTD450 ima tanji zadnji blatobran, drugačiji oblik dekla, kontakt bravu na upravljaču, ukrasnu plastiku poklopca filtera vazduha,...

 

Heheh, milsis da Boban ne zna razliku izmedju en i ltd? Nasao covek original sliku. A sto se tice razlika, to je samo deo stvari koje se razlikuju. Slicni na oko a razlikuju se kao nebo i zemlja, rasturao sam i jednog i drugog do golog rama, veruj da sve lici a skoro nista nije usto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 500

Evo jednog primjera

en-crashbar.jpg

Ovo je EN500, LTD450 ima tanji zadnji blatobran, drugačiji oblik dekla, kontakt bravu na upravljaču, ukrasnu plastiku poklopca filtera vazduha,...

 

Heheh, milsis da Boban ne zna razliku izmedju en i ltd? Nasao covek original sliku. A sto se tice razlika, to je samo deo stvari koje se razlikuju. Slicni na oko a razlikuju se kao nebo i zemlja, rasturao sam i jednog i drugog do golog rama, veruj da sve lici a skoro nista nije usto!

Da, mislim  ;). Nisam ni mislio da nabrajam sve razlike, upravo iz razloga što su totalno različiti. Da li si ih posle i sastavio?  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

A sto se tice razlika, to je samo deo stvari koje se razlikuju. Slicni na oko a razlikuju se kao nebo i zemlja, rasturao sam i jednog i drugog do golog rama, veruj da sve lici a skoro nista nije usto!

da li mozes da mi nabrojis u cemu se sve razlikuju EN500 i ltd450 (454)?

ne mislim na sirinu upravljaca, niti na boju provodnika, vec konkretne razlike AGREGAT, TRANSMISIJA, KARBURATORI, PRENOS.

ne mora sve, samo ono sto ti padne na pamet.

hvala unapred

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Free, shvatio si poentu sa slikom. Okrade razlika ima u mastini, ali to znas 450 vs 500 ccm. Razlicito je sjediste, ram (masina na EN je zavaljena unapred za par stepeni u odnosu na LTD), rezervoar, cajgeri tid. Moja subjektivna projena je da je prenos nesto kraci na LTD, bar nego na EN a model. Ostalo ne mogu da se sjetim, sad sam sisao s motora, ceo dan sam se vozio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

A sto se tice razlika, to je samo deo stvari koje se razlikuju. Slicni na oko a razlikuju se kao nebo i zemlja, rasturao sam i jednog i drugog do golog rama, veruj da sve lici a skoro nista nije usto!

da li mozes da mi nabrojis u cemu se sve razlikuju EN500 i ltd450 (454)?

ne mislim na sirinu upravljaca, niti na boju provodnika, vec konkretne razlike AGREGAT, TRANSMISIJA, KARBURATORI, PRENOS.

ne mora sve, samo ono sto ti padne na pamet.

hvala unapred

 

 

Pa agregat je jako slican, razlikuju se deklovi i primetices da spolja razlike u glavi, na en-u ima 5 pera za hladjenje a na ltd-u 4, ali to je nebitno jer odgovara sa jednog na drugi motor, razlikuju se klipovi i hilzne naravno jer nije ista zapremina, moj subjektivni utisak je da je prenos bolje resen na en-u, cini mi se da radi na nizim obrtajima kad se npr. vozi 100km/h, ali to nisam siguran jer en nema obrtomer ( ltd ga ima to je jos jedna od razlika ), uglavnom se razlikuju u gomili sitnica, na ltd-u mi se vise svidjaju instrumenti, ima i pokazivac temperature, spolja gledano razlikuje se sve sem rezervoara (cak i cep na rezervoaru je drugaciji), drugaciji su kuciste i filteri za vazduh, dimenzije guma su iste dok se felne  neznatno razlikuju. Takodje jedna odlicna stvar koju ima ltd je samootkazujuci zmigavaci. En je duzi za nekih 8-10cm i ima vise mesta za suvozaca.

 Na mom ltd-u mi je naj vise smetao prenos, isao je u 6-oj 100km/h na 5500 obrtaja, ako neko ima obrtaljku na en-u bilo bi lepo da uporedimo to jer me bas interesuje dal je drugacije, to je uspesno reseno sa modelom C.

Zato kazem, jako slicni a jako razliciti, mnogo je veca razlika izmedju en500a(b) i en500c! Pozdrav! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Free, shvatio si poentu sa slikom. Okrade razlika ima u mastini, ali to znas 450 vs 500 ccm. Razlicito je sjediste, ram (masina na EN je zavaljena unapred za par stepeni u odnosu na LTD), rezervoar, cajgeri tid. Moja subjektivna projena je da je prenos nesto kraci na LTD, bar nego na EN a model. Ostalo ne mogu da se sjetim, sad sam sisao s motora, ceo dan sam se vozio :)

 

I ja sad dosao, isao sa drustvom na voznjicu, malo na Rajac i na Ravnu goru, lepsi dan za voznju nego i jedan letos!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

Evo par slicica mog En-a. Opasno mi fale neke dobre bisage.

 

Ja sam danas skidao bisage da operem motor i mogu ti reci da ga bas promijene.

Mnogo bi ljepse izgledao

Dobro je sto si stavio slike jer si mi dao jos jednu ideju za kres barove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

Evo par slicica mog En-a. Opasno mi fale neke dobre bisage.

 

 

molim te javi mi koliki je precnik cijevi

ja mislio da stavim od 30mm pa se bojim da nebude glomazno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Evo par slicica mog En-a. Opasno mi fale neke dobre bisage.

 

 

molim te javi mi koliki je precnik cijevi

ja mislio da stavim od 30mm pa se bojim da nebude glomazno

[

Posto sam na poslu, popodne cu izmeriti i napraviti koju detaljniju sliku kres bar-ova.

Slike sutra u ovo doba. Pozdrav!/quote]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

 

 

 

 

 

Posto sam na poslu, popodne cu izmeriti i napraviti koju detaljniju sliku kres bar-ova.

Slike sutra u ovo doba. Pozdrav!

 

E to ti je odlicna ideja.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Precnik cevi kod mene je 24mm.

Evo i nesto slika, pa se nadam da ce ti pomoci oko izrade kres-barova.

post-2868-12879009511576_thumb.jpg

post-2868-12879009512187_thumb.jpg

post-2868-12879009512701_thumb.jpg

post-2868-1287900951328_thumb.jpg

post-2868-12879009513787_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Bravo i hvala Isidore. :)

 

 

Posmatrajuci malo pazljivije vidim da kresh bar se napred "kaci" na mesto gde i hladnjak, a nazad za prednji nogostup. Ali da malo nije "opasno"  da auspuh ostaje izmedju nosaca krash bara i hladnjaka. Ovo zbog toga, sto u slucaju pada krash bar moze izvrsiti pritisak, preko auspuha, na hladnjak i unistiti ga ??? Tim pre sto cev moze izdrzati jak udar, ali flahovi kojima je bar pricvrscen za motor-nisam siguran.

 

Moramo nekako da ukljucimo u temu Aca-Pn i zatrazimo njegovo misljenje o ovome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Bravo i hvala Isidore. :)

 

 

Posmatrajuci malo pazljivije vidim da kresh bar se napred "kaci" na mesto gde i hladnjak, a nazad za prednji nogostup. Ali da malo nije "opasno"  da auspuh ostaje izmedju nosaca krash bara i hladnjaka. Ovo zbog toga, sto u slucaju pada krash bar moze izvrsiti pritisak, preko auspuha, na hladnjak i unistiti ga ??? Tim pre sto cev moze izdrzati jak udar, ali flahovi kojima je bar pricvrscen za motor-nisam siguran.

 

Moramo nekako da ukljucimo u temu Aca-Pn i zatrazimo njegovo misljenje o ovome.

[Ovaj kras-bar sam licno proverio tako sto mi je izleteo kombi iz sporedne ulice i...bang!

Pao sam na desnu stranu, gornji flah se iskrivio i naslonio na auspuh i ni makac dalje.Kras-bar je odradio svoju namenu i to je to.

Skocim i u onom besu podignem motor kao od sale, pogledam zakrvavljenim ocima vozaca kombia, kad ono zensko, stegla onaj volan i gleda me ne trepce mahnem samo rukom i pomislim idi u..../quote]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

 

[Ovaj kras-bar sam licno proverio tako sto mi je izleteo kombi iz sporedne ulice i...bang!

Pao sam na desnu stranu, gornji flah se iskrivio i naslonio na auspuh i ni makac dalje.Kras-bar je odradio svoju namenu i to je to.

Skocim i u onom besu podignem motor kao od sale, pogledam zakrvavljenim ocima vozaca kombia, kad ono zensko, stegla onaj volan i gleda me ne trepce mahnem samo rukom i pomislim idi u..../quote]

 

A koje je debljine taj flah ??? Ovako odokativno bih rekao da je 2 mm. Da lako je moguce da je flah amortizovao silu udara, tako da nije bilo posledica po auspuh i sto je vaznije za hladnjak.

 

A za kombi-pa ti si neko "meko srce" ;D A ko od nas pa nije :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja