Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

danas kupio u Hamburgu od vlasnika Kawasaki en 500 1994 g. 17000 km .Stric me  upravo zvao kaze da je kao avion ,odusevio se.

Tako da sam sada i ja ponosni clan sekte EN500.

Laku noc svima ;D ;D ;D

 

Sa srecom da te sluzi mnogo kilometara :)

Ma Kawasaki je to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Max mu je nesto preko 170 km/h. Ako si bas pocetnik mozda bi verzija sa ogranicenom snagom bila bolja za pocetak, kad se "uvozas" skines blokade i to ti je to. Bolje tako nego da kupujes prvo nesto  od 250ccm pa posle treba da ga prodajes. ;)

 

Zbog specificnog polozaja vozaca na kruzeru, sve preko nekih 110 km/h je prava borba da te "ne oduva" vetar sa motora.

A da ima snage-bas je ima za 500 ccm :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

Pozdrav svima

 

Posto razmisljam o kupovini ovog motora mozete mi reci nesto vise o njemu?

 

Kolika je maksimalna brzina i kakav je za voznju za ne previse iskusnog vozaca?

[

/quote]

 

Graviran je na 180 km/h, lik od kojeg sam ja kupio kaze da ga je vozio 170km/h.

Ja sam ga probao do 130, naravno na pravcu i kad nije bilo nikoga, i vidjeo sam da moze i mnogo vise ali to vec postaje borba sa vjetrom i nema tu uzivanja. Moja voznja je do 80km/h i tad stvarno uzivam.

Sto se tice snage, po mom misljenju, ima je itekako dovoljno.

A to dali je za ne bas iskusne vozace? Pa, steci ces iskustvo ko i svi mi.

EN 500 je stvarno prva liga

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Motor je zmaj . Jenidno ga menjam kad budem imao love za novu jamahy drag star, vstar  ili za harlija :):):)

 

 

Pa nečeš valjda sa iskrog konjiča u korito??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Odakle i kako da izvadim rashladnu tecnost da bih proverio tacku mrznjenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Odakle i kako da izvadim rashladnu tecnost da bih proverio tacku mrznjenja?

 

Dobro i pravovremeno pitanje. Ja sam nameravao da testiram tecnost iz posude za dolivanje, jer smatram da se arashladna tecnost letos dobro ismesala.

 

Ali cekam i bice dobrodosao savet svakog iskusnijeg vozaca EN-a, npr Bobana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nisam stručnjak za EN-a, ali logično je i pametno da nađete tzv. bometar, staklenu cev sa gumenom kuglom na kraju, uronite u rashladnu tečnost, uzmete uzorak i odmah će vam pokazati tačku mržnjenja. Koliko sam video, ima na većini bolje snabdevenih pumpi i prodavnica auto-opreme i nije ni skupo.

 

ii5rZ_scan0003ag0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Imam bometar i plan mi je da testiram rashladnu tecnost iz posude za dolivanje. Kao na automobilu. Ali mozda ima i neki drugi sistem ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ljudi koje ulje sipate u vase motore ?

 

Pise ti na cepu, 10W-40. Kod mene je motul 5100 polusinteticko, a kolko vidim vecina ljudi koristi to i kazu da je odlicno.

 

Imam bometar i plan mi je da testiram rashladnu tecnost iz posude za dolivanje. Kao na automobilu. Ali mozda ima i neki drugi sistem ???

 

Mislim da je sasvim ok iz posude  za dolivanje, najlakse je. Imas sa leve strane na istom mestu i cep iznad termostata gde se sipa voda nakon ispustanja iz sistema al mislim da je laksi prilaz u posudu za dolivanje, mozes da probas, obe plastike su na po dva srafa.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

 

 

Mislim da je sasvim ok iz posude  za dolivanje, najlakse je. Imas sa leve strane na istom mestu i cep iznad termostata gde se sipa voda nakon ispustanja iz sistema al mislim da je laksi prilaz u posudu za dolivanje, mozes da probas, obe plastike su na po dva srafa.

 

 

 

To je reseno. Znam za ta dva "zvezdasta" srafa.

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Nisam bas dobro postavio pitanje.

Kod nas u Visegradu ima da se kupi samo Modricino polusinteticko ulje 10-40 pa me interesuje dali je dobro

 

Hmm..ja ga ne bi sipao...mora ulje da bude namenjeno BAS za motocikle. Mora da ima jos neko da prodaje... a i ne mora striktno 10w-40, ja sam sipao motul 15w-50, rekose mi da je to ok za en-a. Imas u luisu raznih ulja pa vidi da ti neko donese, ima na forumu ljudi koji to rade, cuj se sa Sekulom, on donosi bez provizije. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

ima li neko broj telefona servisa u Cacku

Milan Marinkovic : 032/371-620

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Warlock, ni slucajno ne sipaj ulje koje nije predvidjeno za motocikle. Naime, konstrukcija motora je takva da se i lamela kupa u istom ulju kojim se podmazuje i masina, tako da bilo koje ulje nije dobro. Ja sam koristio Liqui Molly 3 sezone u mom EN, i bio sam zadovoljan. Imas ga u Vlasenici za manje od 50KM za kantu od 5l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

Modrica proizvodi i ulje za motorcikle, a nije nista losije od ostalih. Na flasi je motorcikl i pise racing, namenjen za sve vrste 4-taktnih motora. Polusintetik. A u Louisu trenutno ima ful sintetik na akciji pa cena ispada oko 5 jura po litru. U Kragujevcu ima Agip polusintetik za oko 10 evra po litru. I tako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

E hvala vam. Svi odgovori u kratko vrijeme.

Jos samo da odem u Cacak i da provjerim price o Marinkovicu.

Mada meni nije bitno dali je tezak, samo da posteno radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Tezak je bre majku mu mnogo(217 kg suv) ja vozim Kawasaki EN500c(lanac) Ide kao mecava al bash! Prekjuce sam ga probao nije hteo preko 150 al se nisam savijao i imam OGROMNE bisage i kofer tako da je aerodinamika OZIBLJNO narushena  na mom motoru:) Potrosnja 4.3 do 4.6 najvishe do sada. evo sutra kad udari 100km opet pogledacu kolko troshi sa divljackom voznjom ( pa dobro nije bash divljanje na autoputu sam bio) pa cu vam javim. Katastrofa je za grad+ imam produzene komande pa to josh dodatno otezava po gradu.... al zato za otvoren put je spavanje na motoru:)

Preshao sam na njemu skoro 3000km.( kupio sam ga letos od Saranitelja na forumu, ima tema pa pogledajte)

 

PS: pre 15-ak dana sam sipao 15w50 ulje nisam napravio greshku??? izgleda da jesam al valjda nece nishta da mu fali???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Tezak je bre majku mu mnogo(217 kg suv) ja vozim Kawasaki EN500c(lanac) Ide kao mecava al bash! Prekjuce sam ga probao nije hteo preko 150 al se nisam savijao i imam OGROMNE bisage i kofer tako da je aerodinamika OZIBLJNO narushena  na mom motoru:) Potrosnja 4.3 do 4.6 najvishe do sada. evo sutra kad udari 100km opet pogledacu kolko troshi sa divljackom voznjom ( pa dobro nije bash divljanje na autoputu sam bio) pa cu vam javim. Katastrofa je za grad+ imam produzene komande pa to josh dodatno otezava po gradu.... al zato za otvoren put je spavanje na motoru:)

Preshao sam na njemu skoro 3000km.( kupio sam ga letos od Saranitelja na forumu, ima tema pa pogledajte)

 

PS: pre 15-ak dana sam sipao 15w50 ulje nisam napravio greshku??? izgleda da jesam al valjda nece nishta da mu fali???

 

Ma kakva greska, i u mom je motul 15w-50, to su mi preporucili, ok je. Nego mogao si ako ti nije problem da slikas te produzene komande i da postavis sliku, treba ovih dana da prepravljam produzene komande od starog en-a pa da vidim kako se kace na C model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja