Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Kupio sam ga sebi za rodjendan sredinom marta. Ne znam tacno koliko sam presao s'njime, ali svaki kilometar je bio uzivanje!

Da razmenimo iskustva-moze!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Isidore, kod tvog motora nesto debelo nije u redu ako trosi 7 l. Ja sam imao En i umjerenom voznjom je trosio sipod 4 l, sa prtljagom na duzem putovanju. Ako je ruka na gasu malo teza, znao je popiti i do 4.5 l /100km. Ako nema nikakvih mehanickih poteskoca u kretanju (blokiranje tockova i druge smetnje) moguce su uglavnom 2 stvari: ili sa slavinom nesto nije u redu ili ti karburatori trebaju servis. Samo da napomenem da moj motor nije bio nikakav fenomen ili sampion, slicni rezultati su sa druga 3 ili 4 En-a koje poznajem.

 

Eh, da-da dodam samo da je i kvalitet goriva presudan. Ako to vec nisi sam uradio, promijeni pumpu na kojoj sipas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Evo ja se prijavljujem, sto se tice potrosnje, moj model iz '91 od 37kw je trosio 4-4.2l/100 i to uvek sa suvozacem. To je provereno vise puta, uglavnom nikad preko 4.5l.

Sad imam en500c iz 2002 presao je 14000km i prede ko macor, na njemu sam zabelezio potrosnju od 3.8l takodje sa suvozacem, bisagama i ostalim stvarima, e sad primetio sam da on vuce malo losije od starog modela, moguce da je to razlika u onih 5ks sto fabricki novi imaju 45 a stari 50ks, a moguce i da ima blokadu na 25kw koja nije skinuta, uglavnom u saobracajnoj pise 25kw.

 

A model kao model je odlican! Cak mi se stari vise svidja zbog linije i kaisa al na novom je bolje resen prenos, tj. radi  na manjim obrtajima pri istoj brzini i samim tim je i ekonomicniji. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

I ja kupih EN-a sebi za radjendan izmedju dva rodjendana :D

Kupio sam ga krajem maja ove godine. Mnogo dobro ocuvan EN 500 iz '94.  ;D Prenos-kajs ;D Nije skupa registracija. ;D Udoban k'o ladja ;D

Koristio sam ga najvise za vreme godisnjeg odmora u julu, i presao sam oko 3.000 km do sada.

Upravo je ovaj motor ono sto sam i pretpostavljao. Bez problema vuce suprugu i mene+stvari bez ikakvih problema. Ima snage da ovako opterecen, za potrebu, u VI brzini sa 80-ak km/h dodje do 110 km/h dok "trepnem okom".

Prosecna potrosnja ??? Na putu K.Mitrovica-Apatin-K.Mitrovica ( u odlasku 820 km (za jedan dan), a u povratku 550 km), sa 3-4 dana gradske voznje po Apatinu i okolini je od 3,9-4,7 l/100 km.

Moja voznja je u proseku 70-80 km/h.

 

Na kraju-ODUSEVLJEN SAM ovim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

posto je kod nas u Visegradu sve problem nabaviti, a da ne govorim za dijelove za motor ili opremu, zamolio bih vas ako neko zna gdje mogu da nabavim kres barove za EN 500A, 94g.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

posto je kod nas u Visegradu sve problem nabaviti, a da ne govorim za dijelove za motor ili opremu, zamolio bih vas ako neko zna gdje mogu da nabavim kres barove za EN 500A, 94g.

 

Aca-pn, sa foruma, ih pravi. Ako dolazi na goch u nedelju videcu sa njim. sta mu treba da bi ih napravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

gdje servisirate motore i dali ima neki dobar servis u uzicu posto mi je to najblizi grad

 

Kazu da u Cacku ima dobar serviser. Cacak-Uzice, sitnica... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Loznica

Pozdrav za drustvo.

Evo i ja sam se navukao na tu  makinu i radim na tome da do pocetka sezone uvezem nesto. :D

Vidim vi se napalili pa samo hvalite ima l' ko da kaze kakvu manu i nedostatak  :-\ .Toliko hvaljenja mi bas nesto i

cudno mirise. Na jednom forumu ga je(EN 500) neki kolega,nesto kritikovao  .Te slabo vuce te lenj te sta ti ga ja znam.

Ja sam se vec odlucio ::)  za uvoz samo trazim najjeftiniju kombinaciju ali dajte i neku losu rec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

pa druze nebi ga vozili da nam nije extra.

Sto se tice tog kolege sto je tako komentarisao ili je vozio prije nesta mnogo jace ili je vozio motor sa nekom manom.

Sa en500 sam i vise nego zadovoljan i sa snagom i sa potrosnjom.

Naravno da nepretjeramo sa hvalom moram reci da ima i ,,mana,, a to je voznja po makadamu i gradska voznja (pogotovu u guzvi)

ali i to je samo do iskustva vozaca.

Moj savjet ti je da ne razmisljas i da slobodno kupis kawasaki en500 bar sto se mene tice.

Moj je 94g, na kais i presao je 30000km i idalje radi kao sat ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Evo ja cu da kazem sta je po mene mana. Upravljac. Nekako je skupljen, ja nikako nisam mogao da se sazivim sa njim pa sam stavio drugaciji, mnoogo bolji! ;D

Jos jedna stvar, nije bas idealno resenje za visoke vozace polozaj fazastera, al na to se naviknes, ako ne stavis produzene komande kao ja i onda je prava stvar!

A sto se tice snage, u toj klasi potpisujem da nema startniji i brzi coper kruzer! P na njemu je masina od sportskog motora, GPZ 500. Ide oko 6 sekundi do stotke pa ti vidi dal vucde ili ne. Pozz! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Loznica

Ma mozda sam i ja postao srecni vlasnik samo mi to jos nisu javili.Naime,poslao sam strica koji zivi u Nemackoj da pogleda jedan 1994, 17.000 km.Otisao je sa jednim njegovim ortakom koji je bajker da pogleda o cemu se radi .Pa sada cekam da mi javi jel pao pazar pa da ganjam nekoga za prevoz.... ;D.Ako bude nesto pohvalicu se prvo ovde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Loznica

danas kupio u Hamburgu od vlasnika Kawasaki en 500 1994 g. 17000 km .Stric me  upravo zvao kaze da je kao avion ,odusevio se.

Tako da sam sada i ja ponosni clan sekte EN500.

Laku noc svima ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ER 6 N

Pozdrav svima

 

Posto razmisljam o kupovini ovog motora mozete mi reci nesto vise o njemu?

 

Kolika je maksimalna brzina i kakav je za voznju za ne previse iskusnog vozaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Max mu je nesto preko 170 km/h. Ako si bas pocetnik mozda bi verzija sa ogranicenom snagom bila bolja za pocetak, kad se "uvozas" skines blokade i to ti je to. Bolje tako nego da kupujes prvo nesto  od 250ccm pa posle treba da ga prodajes. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja