Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Elf Moto4Road 10w-40 poručeno u Profaco, više nego zadovoljan naspram Motulovog ulja, litar je 550 dinara.

Ako ne žališ da daš duplo više novca onda Silkolene Comp 4 10W-40 (ili 15W-50 ako ti mašina ima solidnu kilometražu) Ljudski nahvališe Silkolene za ovu mašinu, mooožda ga uzmem nekad.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Kawasaki en 500

Jedno pitanje jel ima neko iskustvo sa zamenom lančanika u mašini?Prvih 15 minuta dok se ne zagreje mašina čuje se zveckamje lančanika u mašimi posle toga skoro se i nečuju pa me zanima kolilo je to.ozbiljmo i da li to sad da rešavam ili da izguram i ovu sezonu pa sledeće godine da odradim servis.Ulje i filtere bi svakako zamenio i planiram gušću gradaciju 15 w 50.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Smeta li još nekom što je prednji blatobran kratak pozadi?

Uvek posle vožnje mi hladnjak bude prašnjav, prljav od blata ili ima kamenčića, ovo mi mnogo ide na živce jer sam onu rešetkicu i sam hladnjak farbao i hoću da mi to ostane lepo i čisto a ne da se puni kamenčićima >:(

Ima li neko da je stavio blatobran od drugog motocikla sličan fabričkom samo da je duži ili da je našao neko rešenje za ovaj problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

To sam odmah otpisao, meni to bezveze izgleda, pogotovo na ovom motoru...

Videcu u narednih par meseci da odvojim vreme i napravim od staklenih vlakana ukoliko ne nadjem nesto odgovarajuce sa drugog motora.

Sad bas gledam, lete prljavstina i kamencici i po agregatu, ne samo po hladnjaku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Kawasaki en 500

Danas sam imao malu nezgodu proklizao sam na na putu  u krivini je bilo ulja i slomio sam migavac i malo sam ugruvan u supstini sve je ok ;).Treba mi jedan migavac (za cenu se dogovaramo) hitno posto u utorak vozim motor na tehničkom da produžim registraciju.

IMG_20200430_135218.jpg

IMG_20200430_161358.jpg

IMG_20200430_161412.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Kawasaki en 500

Puklo mi crevo rashladne tecnosti i ono malo crevo sto ide u masini i nemogu nigde da nađem.Jel zna neko gde ima nekami javi stoji mi motor nemogu da vozim :(

IMG_20200518_094744.jpg

IMG_20200518_102813.jpg

IMG_20200518_102618.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Ako ti je hitno, Deki moto, polovna su al ce ti naplatiti kao da su nova

Vidi u Novak DOO ako mogu po meri da ti naprave ili ako imaju neka koja se lako savijaju. Prodaju creva za automobile i sve i svasta, mada verujem da mogu da se skroje ili prebudze neka na EN500

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Kawasaki en 500

Treca sezona sa tim gumama i sve ok u supstini sam zadovoljan.Ko i svaka guma dok se malo zagreju.Imao sam to jedno proklizavanje i to na ulju ali i svaka druga guma bi proklizala tako da su za.mene ok.Za te pare je sasvim dobra guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

To sam i ja trazio pored cepa hladnjaka ali nisam nasao.

Jedino ako imas nekog prijatelja u prodavnici auto delova japanskih vozila koji ce te pustiti da ceprkas po rafovima i proveravas, ja nisam imao, ali sam 100% siguran da postoji termostat koji ce da pasuje, negde sam procitao davno, od vise vozila moze da se uklopi, isto vazi i za cep hladnjaka. Ja na kraju porucio original, ispalo na kraju da je termostat na motoru bio ispravan.

Ako ne nadjes nigde dam ti termostat za 1500 djunti

789f456142313b39fce12fec67837911.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Kawasaki en 500
3 hours ago, MARKO9966 said:

To sam i ja trazio pored cepa hladnjaka ali nisam nasao.

Jedino ako imas nekog prijatelja u prodavnici auto delova japanskih vozila koji ce te pustiti da ceprkas po rafovima i proveravas, ja nisam imao, ali sam 100% siguran da postoji termostat koji ce da pasuje, negde sam procitao davno, od vise vozila moze da se uklopi, isto vazi i za cep hladnjaka. Ja na kraju porucio original, ispalo na kraju da je termostat na motoru bio ispravan.

Ako ne nadjes nigde dam ti termostat za 1500 djunti emoji1.png

789f456142313b39fce12fec67837911.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Neznam sta se vise desava poceo je da pljuje antifriz na cepu ventilator radi nepali mi crveno za temperaturu ali imam osecaj da je motor topliji mego obicno kad skinem cep kao da kljuca antifriz sipao sam g12 1/1 dao mi drug ostalo mu i to hondin original antifriz.Necuri mi vodena pumpa sve ok razmisljam se da je skinem i pregledam.Vazdusni cep nije sigurno.Kao da proverim da li radi (vrti)vodena pumpa.I čemu sluzi deo na slici i to da pogledam ;) dve ipo godine nikakav problem sve ok ko sat i sada od jednom baksuz neki krenuo a samo sto sam ga registrovao :(

IMG_20200520_143822.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Ocisti to lepo deluje mi mnogo zaprljano. Termostat ti je verovatno ok jer on nema veze sa curenjem antifriza kod cepa. Ili ta prljavstina pravi problem pa cep ne dihtuje lepo, ili ti cep ne valja (zapusen, dotrajao itd)

Po pravilu cep bi se trebao menjati na svaku drugu zamenu antifriza, tj max 10 godina. Strada ona dihtung guma i tu pocne da curi. Kad sistem nabije pritisak od toplote, antifriz treba kroz crevce u prelivnu posudu da ide, a ne da izbacuje na cep. Procisti to grlo lepo i ako imas vremena da se zezas radijator i ostala crevca, ukoliko vec nisi. Ali termostat ti je 90% ok. Pumpa ti je ok inace bi ti masina prokuvala brzo. Ne diraj nista tu. Problem ti je oko tog grla i cepa...

 

Da dodam, kad sipas novi antifriz, potrudi se da izguras sav vazduh iz sistema, vazduh dize temperaturu masine.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Kawasaki en 500
On 5/20/2020 at 12:14 PM, MARKO9966 said:

Rešio problem sad je sve ok valjda je dosta malera za ovu godinu ;)Procitao sam ovaj post i po njemu sam odradio umesto 80/20 ja sam iso 70/30 i nema vise problema a i motor je dosta hladniji nego pre ;).A i stigle mi nalepnice još rucice gasa to sam narucio i sirenu original(to jos da nađem)i onda je u fabrickom stanju.

 

 

Screenshot_2020-05-21-18-33-39-590_com.android.chrome.jpg

IMG_20200523_170819.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Gde su EN-ovci i vremenske mašine? Nije valjda da ste spakovali mašine, jes malo ladno al standard, može da se uživa još :jee:

IMG_20201201_151137.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Kawasaki EN 500a

Pozdrav drugovi!! 

Novi sam na forumu. Imam Kawasaki EN 500a '93.g.

I imam jedan problem, prosli tjedan ocisceni su karburatori, pali bez problema, ali danas kad sam isao malo na voznju, jednostavno ne vuce i kao gusi se na dodavanje gasa. I skuzio sam da na desni auspuh vise duva zraka van, nego kao iz lijevog. Jel ima ko kakvu ideju sta bi moglo biti? 

Hvala

Lp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

To sto su nove svecice ne mora da znaci da su ispravne, meni jedna crkla posle 20km. 

Vidi da li bacaju dobru varnicu ili kupi nove. 

Ako nisi odradio, obavezno odradi sinhronizaciju karburatora (naveo si samo da su ocisceni) 

Takodje proveri da ti negde ne vuce fals vazduh, znaci crevca i svi gumeni delovi oko karburatora, moguce da je negde nesto skliznulo ili nije naleglo lepo pa imas problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja