Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Kawasaki en 500

Resio problem na sledeci nacin,uzeo laser sprej koji neostecuje gumu i isprskao Pozdravkais i zupcanike i sve to preso cetkicom za zube kais izgleda kao nov a prljavstina jei izlazila gusta kao slina (da nekazem nesto drugo :P).Posle toga sve isprao alkoholom 98% i odma vodim pod slabim malzom u velikoj kolicini.Sacekao da se sve to lepo osusi i otiso da probam (preso sam oko 150 km) kais se uopste vise necuje :sampion:.Probacu da stavim i talka hvala na savetu.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Kawasaki en 500

Veci je od viraga 535 jer sam probao od druga virago i dosta je skuceniji.Obrati paznju na pogonski kais i magnet naravno i masina u kakvom je stanju.zvuk nema kao v masina to da znas jer je to redana masina.Delovi pasu od drugih modela kle 500 er 5 gpz 500 tako da imas dosta toga to nije problem.I srecno sa kupovinom.Ja sam za sad i vise nego zadovoljan sa en 500,Jeftinija ti je i registracija,

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

A sad kao neko ko nije imao baš sjajno iskustvo sa EN-om, da udelim i par stvari vezano za ovaj motor. 

Motor sam po sebi je odličan, tu nema dileme, samo sam ja bio te sreće da kupim lominu. 

 

Ako ne znaš šta da gledaš na motoru, povedi majstora inače će da ti se ogade i Kawasaki i svi motori ovog sveta :)

Zamena pojedinih delova je neminovna, možda ne u početku ali kroz neko vreme sigurno. Tu spadaju:

- filter vazduha,

- iglice plovka,

- čep rashladnog sistema (stradaju dihtovi pa posle određenog vremena ne dihtuje 100% te nema dovoljnog pritiska u sistemu i mašina radi na većoj temperaturi, savet da se čep menja posle svake druge zamene antifriza, dakle 10 godina najkasnije)

- ''čizme'' karburatora koje su na 90% EN-ova plastične od dotrajalosti pa je jako teško vratiti karbove nazad + je velika mogućnost da će da vuče falš vazduh odnekud.

 

Ove stvarčice gore nisu preterano skupe pojedinačno kad se uporede cene delova drugih marki motora, ali kad se recimo sve ovo navedeno gore sabere to vam izađe oko 20.000 dinara sa svim dažbinama jer se mora poručivati od preko, kod nas teško da se može naći, a poručivanje preko naših majstora ili dobavljača je suludo jer se isti grebu za pare pa očekujte i nerealne cene za delove kod njih. 

Još da dodam i da je generalno cena čopera prepumpana kod nas, tako da dobro gledajte šta kupujete da ne bude posle ''za pare na popravku sam mog'o kupim nov motor''

Ja sam se opekao i znam da više nikad u životu neću da uzmem polovan motor. Bolje da istrpim godinu - dve više i da mi bude mirna glava sa novom mašinom.

 

Na mom motoru sam sve gore navedeno zamenio, pored toga sam ugradio druge cilindre i klipove, semering vodene pumpe, čekam da stigne termostat i semerinzi vila pa na kraju da odradim ultrazvučno čišćenje karbova. To sve kad se sabere, košta - mnogo!

Srećom sve sam sam zamenio jer nije teško i nauči se dosta usput, u suprotnom bi ova lomina otišla u delove odavno.

 

Da ne bude da vas teram od EN-a i da mislite da je loš motor. Na jednom stranom forumu, čovek ima EN-a '97 godište koji je prešao 331.000 kilometara pre nego što je zamenio agregat zbog loše kompresije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Slažem se, ovo jesu već pomalo matore mašine, ali tvrdim da je i dalje najbolji izbor u klasi do 650cc, pod uslovom da se redovno održava. Samo sam hteo da budućim kupcima predočim neke stvari na koje moraju biti spremni nakon kupovine.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Kome trebaju kocione gumice za prednju kocnicu imam jedan set viska, kosta jedno pivo kad se vidimo :) 

Za ubuduce da znate da imate u Sigurnost Zrenjanin da kupite set, za EN500 ide set pod brojem S90049.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: backa palanka
  • Motocikl: suzuki rf 600

Posto vidim ovde pricu o en 500 modelu zainteresovan sam za kupovinu istog, znam da ovde nije mesto aki cu pitati dali ,mozda neko prodaje takvog ljubimca da ji se javi ...hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Sad kad sam konačno kompletno sredio motor, da navedem par tipova, hakova iliti prejebavanje sistema koje sam odradio usput :popovanje:

 

Prilikom skidanja grana sa motora, moraju se zameniti bakarni dihtunzi.

Nove dihtunge možete napraviti od meke bakarne cevi, skrati se na potrebnu dužinu i savije u krug, krajeve što više približiti. Prečnik bakarne cevi ne znam, premerite postojeće dihtunge pa po tome uzmite, davno sam radio ovo. Ja sam iskopao neko parče cevi od klime. 

 

Dihtung glave može da se očisti i prefarba najobičnijom sprej farbom ako nije previše spljeskan, onaj dihtung ispod cilindra nije moranje zameniti niti farbati ako je u pristojnom stanju.

 

Dihtunzi vodene pumpe, kartera i ostalih dekli se mogu napraviti od klingerita, debljina je 0.5mm, 1m2 klingerita je ispod 1000 dinara i sa tim se može komotno napraviti minimum 4-5 seta dihtunga za komplet mašinu, ovde imate veliku uštedu u odnosu na original i zamenske dihtunge. 

 

Gumice za kočione čeljusti pravi i prodaje Sigurnost Zrenjanin, serijski broj gumica je S90049, dolaze 2 seta u pakovanju.

 

Sa ovim budženjem iznad sam uštedeo novac da zamenim sve tečnosti na motoru i napunim rezervoar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Ja sipao FAM G12. Nikakvih problema nemam sa njim. Masina se ne kuva, sad kad je ladnije vreme uvece fino drzi temperaturu. 50/50 mix sa demi vodom i nema brige.

Pre toga koristio Paraflu UP G12 i takodje nikakvih zamerki. Koji god da sipas neces osetiti razliku, ovaj agregat ne zahteva ultra mega egzotiku i pro*eravanja sto se tecnosti tice.

G13 nemoj da sipas, unistava semering vodene pumpe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Planiram da menjam semeringe i ulje u vilama.

U manualu pise 507+-4ml ulja po vili ako se rasklapa. Da li su tih 7+-4ml bitni ili moze da prodje 500ml?

Ne uzima mi se jos jedna flasa zbog samo par mililitra, osim ako su tih par mililitra jako bitni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Pozdrav, ja sam do sada 2 puta mjenjao semeringe i ulje. Kod mene po specifikaciji ide 480ml po stapu ( en500c, '96 god ). Prvi put sam sipao 490ml ( greska ), apsolutno nisam osjetio nikakvu razliku. Ako je frka mogu da posaljem ulje koje mi je ostalo ( 20 ml ). Samo javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Hvala drazenye sto si se javio ali ja na kraju ipak resio da sipam 500ml pa sta bude:jee:

Upravo sam sklopio sve i iz prve primecujem veliku razliku, vile su dosta ''tvrđe'' nego pre. 

Staro ulje je bilo skroz crno i na dnu viljuski je bio poprilican talog, ko zna kad je i da li je menjano...

 

A ovo je homemade alatkica za sabijanje semeringa. 2 Parceta PVC cevi i selna, stegne se oko vile i onda se nakucavaju semerinzi, ne moze nista da se s*ebe a ujedno i najsigurniji metod u uradi sam varijanti bez da se ostete semerinzi.

IMG_20200129_013943.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: backa palanka
  • Motocikl: suzuki rf 600

Imam jedno pitanje drugari vlasnik sam en.a 500 i  zelio hih da resim nosenje prtljaga jer dosta cesto idem natovaren, treba mi prtljaznik(partreger) dali ima neko da proda ili od cega pase sa malim prepravkama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja