Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Zdravo kolege, da li mi mozete reci koliki je zapravo problem pucanja magneta kod A modela, mnogo mi se svideo motor i planirao sam ga za sledeci, nasao sam jedan reklo bi se u pristojnom stanju ali zgazio preko 80 000, poseduje stari tip magneta, obzirom na cenu motora 1600e, ako ovaj problem relativno brzo nastane gledam u cifru za magnet, potencijalno namotaj, ulje, filter, jos ako ga samelje pa udje u masinu putem ulja jbm li ga oko 300evrica, prilicno skupa igranka, da oboje zamenim preventivno nece biti nista manje :neznam: Kakva su vam iskustva, ima li iko informacije iz prve ruke? Bas sam potegao za taj model i vec odlucio, ali u razgovorima sa par servisera onako sam se bas smorio oko te price, sto bi znacilo ako se desi i uleti ta neka lova za popravko mogao sam za jos stotinu-dve razmisljati o kupovini intrudera, shadowa i te ekipe :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Nije bas toliko cesto to kod EN koliko kod ostalih motora koji nose taj agregat, ali se desava. Mislim da se to razleti od velikog broja obrtaja, mada verovatno moze i od starosti. Mozes preventivno da stavis magnet od novijeg modela a stari ispravan da prodas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Ovo sto kaze bigbad, nije toliko cesto. Mislim da se raspadaju jer nisu ponajbolje uradjeni, sa novijim ENom to je ispravljeno. Ako ti se raz*ebe magnet, tesko da ce ti raz*ebe masinu, pre ce filter to da pokupi ukoliko uopste dodje do tolikog problema, a nece. KLE ima ovu boljku mnogo cesce nego EN. Sa 80 'iljada na satu postoji mogucnost da naletis na ovaj problem kad tad, sve zavisi i kako ga je pazio prethodni vlasnik...A i koliko sam cuo tesko se nalaze ti rotori kod nas...Ako si se bas zagrejao da puknes 300 evrica onda uzimaj EN i menjaj to odmah, neces se pokajati :D Obavezno proveri agregat na tom starijem EN-u, ipak je to sportska masina koja se tera u crveno + 80.000 :) Intruder i Shadow su druga prica, tu je odrzavanje skuplje, dobre masine , ali spremi se na vece troskove odrzavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pa ovaj ga je prilicno pazio, barem tako izgleda, nema ogrebotine padova itd, jos je u prvoj boji, @bigbad86kapiram da neko ko bi bas terao cesto u crveno bi pre uzeo gpz, kle itd nego en, ali svakako motor ima 23 godine tako da je faktor starosti svakako prisutan @MARKO9966Nisam se nikako zagrejao da dam to na ovu cenu, radje bih se strpeo neko vreme na tih 300 bih dodao jos 200 i uzeo shadow ili intrudera ako vec treba da izlete iz dzepa :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Ja sam se na kraju dvoumio izmedju Shadowke 600 i EN500 i uzeo EN-a. Shadow je prelep motor, sve najbolje o njemu sto se estetike i pouzdanosti tice, to je po meni najbolji motor u toj, da kazemo pocetnickoj klasi. Odlucio sam se za EN500 iz razloga jer mi je jeftinije odrzavanje i spada u kategoriju do 500cc pa je i registracija jeftinija, delovi pasuju od GPZ, KLE i ER motora i lak je za popravke, prosta masina. Sa mojim sam se poprilicno namucio da bude perfektan, kao da je uklet :D:D:D Oba su pouzdane i dobro odradjene neunistive masine (ako se odrzavaju naravno), koji god uzeo neces pogresiti :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Velimire nemoj samo zbog magneta da uzimas shadow koji je skuplji u registraiciji a nije nesto brzi. Takodje sa V agregatom imas vise troskova odrzavanja u vidu dva lanca bregaste umesto jednog kao i generalno skuplje ruke za rad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Da dodam još jednu bitnu informaciju.

Dihtung glave a i onaj ispod cilindara mogu da se iskoriste ponovo, da ne trošite pare bezveze. Skine se razređivačem stara farba sa njega, pa se prešprica JEDNIM slojem emajla (najobičniji i najjeftiniji emajli su odlični za ovo, izbegavajte one sa keramičkim formulama i glupostima ), a može i bilo kojom drugom farbom ukoliko imate da stoji viška, mada poželjno je emajl. Donji dihtung ne mora da se farba ukoliko mu je farba na mestu. Emajl je džabaka i ovo rešenje funkcioniše ekstra, a oriđiđi dihtunzi koštaju 40-50e...Ovo sam pročitao na stranom EX500 forumu od majstor fog-a za koga su neki od vas čuli, tako da je ovo rešenje provereno i može slobodno da se koristi za EN, EX/GPZ, KLE i ER mašine :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Ako na mene misliš, rešio sam. Glava i cilindri nisu bili potpuno poravnati iako je rađeno mašinskim putem pa je probilo ubrzo nakon sklapanja :grr: Prefarbao dihtung kompresorom i emajlom a glavu i cilindre istuširao na granitnoj ploči sa pastom za brušenje ventila. Za sad mašina funkcioniše perfektno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500
5 hours ago, Ironbeard said:

Nisam vlasnik ali ozbiljno razmisljam da postanem, jedna stvar me koci, visina i tezina, 190 cm sa 100 kila, znam da snage ima ali me zanima izgled. 

180cm, zamalo 90kg :D 

Nemam bolju sliku, evo ova ako će ti znači nešto

Mislim da nećeš izgledati kao da vozaš igračku, možda ti zatrebaju produžene komande zbog visine ali to se lako reši.

Moja mašina je C verzija, A i B verzije su manjih dimenzija, ne znam kako bi se uklopio na njima...

vlcsnap-2018-07-01-23h43m50s334.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 500

Ajde već jednom da vas rešim problema "Je'l vam mali" i "kako ćete izgledati"

 

Kada me, obično na skupu, pita čovek: Šta voziš? A ja odgovorim Vulkana 500 '92 godište, sledeće pitanje je, pogađate "A, je'l ti nije mali?"

Vidi. Nije mi mali, a što se motora tiče, sasvim je odgovarajući. Nije maketa, majku mu!

 

Moje dimenzije su, bez intimnih delova: 191 cm visine i 94 kg težine. Sa zadovoljstvom se vozim na Vulkanu 500 A3 već 11 godina i ne nameravam da ga menjam za "veći"  

Priložio sam i fotografiju kako "izgledam" sedeći na tom motociklu.

 

Ajd' uzdravlje!

Kawasaki Vulcan 500 A3 191 cm 94 kg.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: Jawa CZ 175/477

Pozdrav, jedno pitanje.

Da li je normalan luft u prednjoj remenici?

Stavim motor na centralni stender, ubacim u prvu okrecem rocak napred/pozadi i cuje se lupkanje, tj i vidi se da ima lufra u prednjoj remenici od zupcastog.

Interesuje me samo da li je taj luft normalan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
On 7/3/2018 at 11:53 PM, goran-sm said:

 

Kawasaki Vulcan 500 A3 191 cm 94 kg.jpg

Pozdrav Gorane. Ako smem ovako samo da se ubacim u temu sa jednim pitanjem :) Da li te cima veliki sissy bar pun stvari tokom voznje? Meni se motor tresao na 60 km/h. Moguce da su problem bile i labave zbice, ali drugar me ubedjuje da je to samo do njega. Kaze da me je video dok vozim i sissy bar se klati napred- nazad. 

Pozdrav,
Nemanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Honda Shadow VT750 c

Drugari hitno mi treba pomoc, drug je od skora vlasnik en500, B1 1995 god... Sve OK ali ne mozemo nikako da skinemo rezervoar radi farbanja,(mozda je smesno)... Gledali smo YT i mrka kapa, ima li neka fora?! Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Pančevo-Beograd
  • Motocikl: negde u oglasima...

Uopšte se ne razumem, nemam još uvek ni motor ni iskustva, ali evo priručnika na engleskom, možda ti bude od pomoći i za neke druge stvari. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Deluje mi da je to kao na mom motoru. Verujem da je na vecini tako. Mozda su one gume, na koje naleze rezervoar, malo zalepile. 
Kod mene treba samo malo da se odigne zadni deo i vuce na gore i prema sedistu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Pozdrav, kolege. 

Sad sam vidio da mi hvali lijevi plasticni poklopac sto pokriva start relej i regler.

Vjerovatno ga konj,magarac, kreten ( JA) nisam dobro usrafio (zurio). Ima li neko ideju gdje bi mogao da ga nadjem? Hvala

Screenshot_20190330-221154_Chrome.jpg

Screenshot_20190330-221315_Chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Sad sam se vozao jucerasnjom rutom, Jurija gagarina - gazela - sajam. Povratak sajam- novi most- zemunska- vojvodjanska. I nista, nisam nasao ni komadice da ga je neko pregazio. Jbg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 4/3/2013 at 12:01 PM, demro.st said:

 

Pozdrav.

I ja sam postao vlasnik en 500 1992. Jeste star ali videcu mozda to i ne igra neku ulogu. Trenutno je na homologaciji. Lepo  izgleda lepo radi, nadam se da ce  se lepo pokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Kawasaki en 500

Od prosle godine sam vlasnik en 500 b1 modela i sto se tice motora prezadovoljan sam.Imam samo pitanje kako resiti skripanje kaisa.Da li kupiti sprej i podmazati ili da probam stezanjem ili popustanjem kaisa.Ako ima neko iskustva neka pomogne>Pozdrav.,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 500
On 5/26/2019 at 10:17 PM, jeffta said:

Od prosle godine sam vlasnik en 500 b1 modela i sto se tice motora prezadovoljan sam.Imam samo pitanje kako resiti skripanje kaisa.Da li kupiti sprej i podmazati ili da probam stezanjem ili popustanjem kaisa.Ako ima neko iskustva neka pomogne>Pozdrav.,

Kaiš nije preporučljivo podmazivati, a potrebno je da ima cca 1 cm opuštenost (hod)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
On 26.5.2019. at 22:17, jeffta je napisao:

Od prosle godine sam vlasnik en 500 b1 modela i sto se tice motora prezadovoljan sam.Imam samo pitanje kako resiti skripanje kaisa.Da li kupiti sprej i podmazati ili da probam stezanjem ili popustanjem kaisa.Ako ima neko iskustva neka pomogne>Pozdrav.,

Pospi malo talka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja