Jump to content

Moto Zajednica

Do koliko kitovati GY6 139QMB?

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Veliki pozdrav forumasi, evo mene opet :)

 

Ovaj put sam doso da vas pitam za savjet oko kitovanja skutera.

 

Moj skuter je Peda ET 2016 (GY6 139QMB) i sve je fabricko na njega, mene trenutno izgura do 70-75km a kad mjerim preko GPS-a izlazi 63-68km

 

Eh sada jedan majstor mi je predlozio da ga pojacam na 70-80cc sto bi me kod njega kostalo oko 140 eura. 

 

Sobzirom da ne znam bas koliko je to pametno i ne znam koliko cu ja realnu brzinu dobit i ubrzanje.

 

Bilo bi lijepo da neko napise koja je zlatna sredina za kitovanje skutera, ja sam pitao na Instagramu YouTubera (FU#Riders) i on mi je predlozio kit do 64cc, njega sam pitao jer kolko sam primjetio on ima istu masinu ko kod moje pede GY6

 

Eh sada ispalite vase misljenje. 

 

Isto me zanima ako ga kitujem do 64,70 ili 80cc koliku potrosnju goriva mogu da ocekujem jer sto ga vise pojacam sigurno i vise trosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

A da lepo položiš za nešto jače, zatim kupiš nešto jače, pa se voziš kao čovek. A ne ovako uvek pitanje u glavi, da li će nešto riknuti, imam li goriva do pumpe ili ne, itd...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
2 minutes ago, Štef said:

A da lepo položiš za nešto jače, zatim kupiš nešto jače, pa se voziš kao čovek. A ne ovako uvek pitanje u glavi, da li će nešto riknuti, imam li goriva do pumpe ili ne, itd... emoji4.png

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Pa vecina to i predlazu ali crnjak mi ici sada da polazem za A kategoriju, majstor predlozio pa rekoh da i odje pitam :) 

 

Ako je recimo sa kitovanjem na 70cc povecanje brzine 10-20% a potrosnja 40-50% onda sigurno necu a ako je potrosnja 20-30% onda moze :) 

 

A i zanima  me misljenje ovih koji su radili KIT i dal su se pokajali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Pre svega, pozdrav prijatelju. Respekt za svakog, ali to "položi pa vozi jače" ti je isto kao da tebi neko kaže završi fakultet bolji pa ćeš imati bolji posao. Dečku ne trebaju pametovanja, zna on to i sam i svako zna i sam da je logično da ako položi i ako ima para da kupi jači motor da će ga imati i voziti.
Ne mora svako ko se ne razume ili je nov da mu se pametuje i da se odmah naguzi. Ako može čoveku da se pomogne onda neka mu se pomogne,ako ne, ne treba ovakve stvari ni pisati. Za to se ima rodbina da kenjaju i pametuju... Ne mora još i ovde :)


Moj je na 100cc kit, Glava na 80cc, u Srbiji nisam našao glavu od 100cc ali postoji, od preko nisam poručivao.
Tako kitovan prešao je preko 3K km, nikad problem imao nisam. Troši koliko mu daješ gas... Nikad ne znam koliko troši i ne zanima me. To nisu neke razlike. Ali uvek mu sipam 100ku, jer ne uzimam na stotine litara pa da me ošteti ta razlika. A za gorivo se uvek ima i nađe.
Kitovao sam ga iz razloga da bih dobio na snazi motora i startnosti, ne da bi motor išao 120... Imam 95kg, još kad sedne žena od 55, taj motor plače... Ovako motor ima snagu, ima lepo ubrzanje, ne ugrožavam ni svoju bezbednost u saobraćaju, jer danas se vozi agresivno, nervozno, ne gledaju, ne paze, i sa mrtvačim ubrzanjem ne može ni da se prestroji.
Sve ukupno kit me izašao cilindar od 100 + Glava 80 cirka nekih ajde nek je i 6k din. :) Ali i manje je :) Ne treba ti majstor da toliko uzima za ruke, ako nemaš para, imaš na youtube kako se menja to, i jako je lako i za najveće početnike... Možda se nađe neko dobronameran pa ti to odradi tipa častiš ga... Zavisi gde živiš i kakvi su ljudi... :) U NS svakom ću pomoći...
Nije to za velike brzine, ima male točkove itd... Prosto nije napravljeno da ide 100 ili više...
Ali ako želiš snagu i da vuče, kad već stavljaš, stavi ga ko svet... :) Nemoj puno da pitaš ljude, jer svako ima mišljenje svoje, kao i ja što iznosim svoje, ali ja sam izneo i razlog i iskustvo. Provereno. Zašto je fakin rekao 64cc to je već filozofsko pitanje. Ako ima kanal i vlog, ne znači da se i razume ili da je njegova reč svetinja. Uglavnom najviše ljudi stavljaju od 80... Ali slobodno možeš ići na 100, a rolnicama reguliši šta i koliko hoćeš i šta ti odgovara :)
Veliki pozdrav za sve.
Uz poštovanje svakog, iznosim svoje mišljenje i svoje iskustvo.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Samo kažem iz iskustva. A on neka radi kako hoće... Skrati sebi nerviranje i cimanje ni oko čega... Presipanje iz šupljeg u prazno zaradi par km/h i neku litru više potrošnje... Bolje da se strpi, položi za A2, uzme 250ccm i vozi se sa istom potrošnjom goriva lepše i lakše, bez mnogo razmišljanja da li će to što je radio, izdržati do ćoška ili do izlaska iz grada....

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
Pre 7 sati, BlueMan_86 je napisao:

Pre svega, pozdrav prijatelju. Respekt za svakog, ali to "položi pa vozi jače" ti je isto kao da tebi neko kaže završi fakultet bolji pa ćeš imati bolji posao. Dečku ne trebaju pametovanja, zna on to i sam i svako zna i sam da je logično da ako položi i ako ima para da kupi jači motor da će ga imati i voziti.
Ne mora svako ko se ne razume ili je nov da mu se pametuje i da se odmah naguzi. Ako može čoveku da se pomogne onda neka mu se pomogne,ako ne, ne treba ovakve stvari ni pisati. Za to se ima rodbina da kenjaju i pametuju... Ne mora još i ovde :)


Moj je na 100cc kit, Glava na 80cc, u Srbiji nisam našao glavu od 100cc ali postoji, od preko nisam poručivao.
Tako kitovan prešao je preko 3K km, nikad problem imao nisam. Troši koliko mu daješ gas... Nikad ne znam koliko troši i ne zanima me. To nisu neke razlike. Ali uvek mu sipam 100ku, jer ne uzimam na stotine litara pa da me ošteti ta razlika. A za gorivo se uvek ima i nađe.
Kitovao sam ga iz razloga da bih dobio na snazi motora i startnosti, ne da bi motor išao 120... Imam 95kg, još kad sedne žena od 55, taj motor plače... Ovako motor ima snagu, ima lepo ubrzanje, ne ugrožavam ni svoju bezbednost u saobraćaju, jer danas se vozi agresivno, nervozno, ne gledaju, ne paze, i sa mrtvačim ubrzanjem ne može ni da se prestroji.
Sve ukupno kit me izašao cilindar od 100 + Glava 80 cirka nekih ajde nek je i 6k din. :) Ali i manje je :) Ne treba ti majstor da toliko uzima za ruke, ako nemaš para, imaš na youtube kako se menja to, i jako je lako i za najveće početnike... Možda se nađe neko dobronameran pa ti to odradi tipa častiš ga... Zavisi gde živiš i kakvi su ljudi... :) U NS svakom ću pomoći...
Nije to za velike brzine, ima male točkove itd... Prosto nije napravljeno da ide 100 ili više...
Ali ako želiš snagu i da vuče, kad već stavljaš, stavi ga ko svet... :) Nemoj puno da pitaš ljude, jer svako ima mišljenje svoje, kao i ja što iznosim svoje, ali ja sam izneo i razlog i iskustvo. Provereno. Zašto je fakin rekao 64cc to je već filozofsko pitanje. Ako ima kanal i vlog, ne znači da se i razume ili da je njegova reč svetinja. Uglavnom najviše ljudi stavljaju od 80... Ali slobodno možeš ići na 100, a rolnicama reguliši šta i koliko hoćeš i šta ti odgovara :)
Veliki pozdrav za sve.
Uz poštovanje svakog, iznosim svoje mišljenje i svoje iskustvo.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 

Slažem se sa svim napisanim.

Zanima me taj 100ccm koliki je promjer klipa i cilindra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 7 sati, BlueMan_86 je napisao:

Respekt za svakog, ali to "položi pa vozi jače" ti je isto kao da tebi neko kaže završi fakultet bolji pa ćeš imati bolji posao. Dečku ne trebaju pametovanja, zna on to i sam i svako zna i sam da je logično da ako položi i ako ima para da kupi jači motor da će ga imati i voziti. Ne mora svako ko se ne razume ili je nov da mu se pametuje i da se odmah naguzi

Ma ni kitovanje nije za svakog. To je pre svega igračka za entuzijaste, ljude koji imaju mehaničarskih talenata i sklonosti, i vole time da se bakću. Više kao hobi, nego što ima neku realnu upotrebnu vrednost.

Tako bar ja vidim stvari, i cenim da je @Štef dao samo dobronameran savet kolegi. Niko nije nikoga ovde guzio :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... i ne moze se duplirati kubikaza a da dotok goriva ostane isti. Treba tu i vise goriva, vise vazduha.

Prenos ako je uspevao da sa starom snagom izgura kais do vrha na varijatoru sada ce to raditi dosta brze, treba staviti tvrdju centralnu oprugu na kavcilu, da uspori spustanje kaisa (a time i uspori podizanje napred)

Preciznije, mora se i prenos nastelovati tako da mu ucinak bude sto blize piku novog obrtnog momenta.

Javljaj sta si poradio :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja kod mene imao 70 kibika cilindar i klip, sve drugo ostalo od 50 kubika. To je fino islo, potrosnja bila stvarno nesto smesna.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

140 kit i ruke majstora?Ja se nebi prljao za tu cenu.Taj kit 80ccm je zapravo 72ccm,i kazu da radilica podnosi normalno do te kubikaze.Mora i diznu da poveca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Takođe ugradio kit navodno 70ccm,ali komplet,glava,bregasta cilindar,klip i odlično se pokazao,radilica je počela da lupka posle 10 000 km.Sve zamenio i samo gas,potrošnja ništa posebno,samo redovno održavanje i ti je to.Dvoje je vukao odlično.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Možeš da pošalješ kompletan agregat Šimiking-u iz.... mislim Kanjiže. Rekao bi da se fino razume u materiju. Ako hoćeš da ga uradiš za sebe i zadržiš skter par godina najbolje da ti svaka komponenta podržava ostatak sklopa.Cilindar,glava sa ventilima, bregasta, karburator i šira cev auspuha(to diktira prečnik rupe izduva) , to će da kida! Ako hoćeš i povećanje max. brzine onda ubaciš par zuba veći prenos(primar i sekundar) mislim da odblokirani cdi neće da ti igra neku ulogu, ali vidi... raspitaj se još. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Na mom sprint maxu sam stavljao sve kitove od 50 do 100ccm, mislim da je optimalan 80ccm.

Ne znam koliko cackas oko skutera, ako se razumes samo napred, nije pretesko... ali ako nisi vican, ne bih ti predlozio da ti prva operacija na skuteru bude kitovanje. (To ti kazem ja koji sam prvi put maticu sa radilice skidao cetiri sata.)

 

Taj majstor nije bas jeftin, ali nije ni preskup. Simi moto - koliko znam - se nalazi u Bogojevu. Ima ih jos kojima mozes da posaljes ceo agregat. Delovi su jeftini kod Moto Vlade u Nisu, npr.

 

Edit. E,da. Nisam se pokajao, naravno. Iz mnogo razloga koji tebe vrv ne bi zanimali, ali i iz tog iz kog ti pitas - motorcic je startniji znacajno, ne trosi mnogo vise (meni je na 80ccm, kad je bio sve pod konac, trosio oko 2,7-2,8L/100km), brzina mu nije drasticno veca, tipa 60-65km/h.

Ipak, ja sam sam radio, mene kitovanje izadje samo koliko je kit, 30ak eura, (cilindar, klip, karike, bolcna, osiguraci, dihtung..). Glava je uvek ista, a glavnu diznu karburatora imam u svim dimenzijama. Auspuh sam stavio jos davnih dana. Ruke, naravno, ne placam, radim sam.

 

 

 

Promenio član ParadajzTurista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Evo detaljno da objasnim zasto se razmisljam za kitovanje a vi onda napisite jel ovo za mene ili ne.

 

Meni skuter na ravnicu moze da izgura 70-75km jer sam lak (60kg) al da bih isao tom brzinom moram full gas a full gas sigurno nije dobro za ovu masinu jer je ovo ipak 50cc i on ne moze 30km sa tom brzinom. Mada ja dosta puta usporim pa idem 65, cisto da ne bude 100% gas. Volio bih da moze 70-80 da ide a da nije pun gas, recimo sa punim gasom da moze 100 al ja nebih toliko jer u Crnoj Gori nema autoput pa je kod nas max 80 na sat a kod mene cak 50

 

Takodje mi je bitno da motor ne izgori tj masina jer sigurno kad se radi kitovanje onda je najbolje sve menjat. Iskreno nebih ja na 100cc jer je to previse za masinu od 50cc.

 

Zanima me kolika snaga moze da se ocekuje ako ga kitujem na 80 (72cc) u procentima kako bih odprilike znao na sta sam.

 

Takodje je bitna stavka potrosnja tj koliko mogu da ocekujem potrosnju na 80 (72cc)

 

Eh sad najlakse je uzet motor od 125/150cc i resit problem ali za to treba novac, treba takodje prodat ovaj a svi znamo da Pedu tesko prodat :)

 

Ako je neko odje kitovao ovu masinu GY6 139QMB na 80(72cc) volio bih da cujem njegovo misljenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

sto ti ne probas neki kitovan na 80ccm? Ima, valjda, neki koji bi ti tvoj majstor mogao dati? Da je on radio, pa da se uveris? DG je mali, kontam da se svi znate.. il' ima nesto u podgoricu..

 

Svi ti 50ccm kinezi su ti gy6, ne deluje mi da se razumes preterano..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
2 hours ago, ParadajzTurista said:

sto ti ne probas neki kitovan na 80ccm? Ima, valjda, neki koji bi ti tvoj majstor mogao dati? Da je on radio, pa da se uveris? DG je mali, kontam da se svi znate.. il' ima nesto u podgoricu..

 

Svi ti 50ccm kinezi su ti gy6, ne deluje mi da se razumes preterano..

Eto vidis to nisam razmisljao :) ovaj ima bas dosta motora pa mozda i ima neki 80cc da ga testiram i provjerim koliko bi mene izgurao.

 

A ovo za GY6... pa ocigledno da ne znam nista cim sam na forumu doso da pitam za misljenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Razgovora radi, taj "Simi moto" mi je dva puta pogresne delove slao, strasno se naljutio kada mu rekoh da postarinu treba on da plati, greska je njegova, zasto bi je na mene prebacio.

Nije puno ali iz principa nisam zeleo da platim, da je izustio bar "izvini"....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

taj "Simi moto" mi je dva puta pogresne delove slao,

Slično iskustvo sam i ja imao. Za glupi filter vazduha, na oglasu im jedna slika modela, a u nazivu druga, tj onaj koji mi treba. Ja pozovem i pitam da li imaju taj iz opisa, pošaljem im proizvođačku šifru, oni potvrde i pošalju mi skroz treći model, koji ne odgovara.

Izvinuli su se doduše, i prihvatili plaćanje poštarine nazad, al svejedno potrošiše mi živce i vreme bzvz.

A zbog ranijih dobrih iskustava iz posla, nešto sam imao pozitivne predrasude ka Vojvođanima, a posebno Mađarima. Smatram ih poslovnim i preciznim ljudima, a ovi su mi malo raspršili zablude :)

 

Pre 9 sati, PainGames je napisao:

Evo detaljno da objasnim zasto se razmisljam za kitovanje a vi onda napisite jel ovo za mene ili ne.

Očinski savet :) - Nije to za tebe. Kitovani kinez vazda mora nešto da se čačka, ako ne znaš sam da radiš, dojadiće ti majstor, a i ti njemu. Nije vredno truda IMHO.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Izvini ako sam te uvredio, nisam to mislio.. pazi, to sto si na forumu uopste ne mora da znaci da se ne razumes.. nego, nebitno sve to..

 

Pa eto, probaj pa ces videti..

 

Sto se tice mog iskustva sa Simi moto, vise puta sam nabavljao delove, uvek sve ok.. jednom su nesto pogresili, pa su oni platili gresku.. jednom su mi poslali pogresan kais, pa su mi rekli da ga zadrzim, a poslali mi i onaj koji sam trazio. Ergo, dobio sam dzabe kais (jer je i taj pogresan posluzio).

Ipak, obicno su bili 5-10-15% skuplji od Moto Vlade Nis, pa sam zato uglavnom nabavljao od njega.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja