Jump to content

Moto Zajednica

Ventil goriva na On ili na Reserve

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Jedna od naizgled malih caka koje mogu da pomognu puno.

Interesuje me kako puštate gorivo na motoru, i šta mislite koja je opcija bolja...i zašto mislite tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ON je bolje jer kad se preračunaš i ostaneš "bez goriva" imaš rezervu da te spasi iz nevolje, plus ne vuče stalno đubre sa dna rezervoara kao u slučaju kad ti je na rezervi,

Plus fabrika tako kaže, a fabrika valjda najbolje zna.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

To je fabrička teorija.Ja imam drugačije iskustvo.Đubre sa dna rezervoara me je i koštalo živaca jer sam uvek puštao na On.Pošto više nevozim nego vozim, a rezervoar punim do vrha da ne rđa, na kraju mi je puštanje na rezervu ispala loša ideja.Filter goriva se napunio vodom i đubretom i na kraju sam jedva upalio i sa punim rezervoarom na On.Izgleda da je fabrika u pravu samo za nove motore sa trake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, icecool je napisao:

To je fabrička teorija.Ja imam drugačije iskustvo.Đubre sa dna rezervoara me je i koštalo živaca jer sam uvek puštao na On.Pošto više nevozim nego vozim, a rezervoar punim do vrha da ne rđa, na kraju mi je puštanje na rezervu ispala loša ideja.Filter goriva se napunio vodom i đubretom i na kraju sam jedva upalio i sa punim rezervoarom na On.Izgleda da je fabrika u pravu samo za nove motore sa trake.

U pravu je za rezervoare koji se stalno troše i pune. Tebi se vremenom nataložilo do slabog trošenja goriva :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 3 sati, icecool je napisao:

To je fabrička teorija.Ja imam drugačije iskustvo.Đubre sa dna rezervoara me je i koštalo živaca jer sam uvek puštao na On.Pošto više nevozim nego vozim, a rezervoar punim do vrha da ne rđa, na kraju mi je puštanje na rezervu ispala loša ideja.Filter goriva se napunio vodom i đubretom i na kraju sam jedva upalio i sa punim rezervoarom na On.Izgleda da je fabrika u pravu samo za nove motore sa trake.

Ti druze sad skocio sebi u stomak. Uvek si pustao na ON, kako i treba. I onda si okrenuo rezervu i povukao talog, jer retko vozis. Pa naravno da se to desilo. 

Ako si znao da je rez prljav, nema okretanja na rezervu dok se ne ocisti i amin.

S tim!!! Da sito postoji i za ON i za RES, ali kroz to sito sitna rdja (kao soc od kafe) prolazi. Voda i primese takodje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Slažem se da nisam koristio na Res.Ali baš zato i mislim, da bi bilo možda pametnije da ga puštam uvek na Res jer u tom slučaju možda me nebi stiglo iznenađenje kad stvarno moram da vozim na rezervi.Kad se opere rezervoar i promeni sve što treba, problema nema na duži period, ali vremenom se stvarno u sloju rezerve pogoršava situacija kad benzin stagnira, tojest puštam uvek na On.Na motoru mi je filter montiran pre pumpe.Neosećam nikakvu razliku makako da pustim benzin. Samo razmišljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

konstantno na rezervi 

zbog

uglavnom vozim brze i ne znam kako bih se proveo da mi nestane goriva u punoj brzini

tako da kada skala dodje u crveno

smanjim gas i trazim pumpu

 

p.s.

ista situacija kao da si na    on

smanjis gas i trazis pumpu

s tim sto moram da silazim sa motora

i trazim alat za prebacivanje jer nemam plasticni tockic

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Koliko sam upoznat, otvarao sam samo jednu slavinu, ako si na rezervi a imas pun rezervoar goriva vuce sa istog dela kao i ok, nema tu posebnog creva, pumpe... nego gorivo ide sa nivoa cevcice (filtera) predvidjenog za rezervu a to nije bas dno rezervoara. Jedino sto moze da ti se desi ako vozis stalno na res je da ostanes bez goriva. Pricam za motore koji nemaju skalu za gorivo. 

Kod tebe je rezervoar u problemu a ne slavina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Dva su nivoa.Problem mastaje u rezervoaru ukoliko se ne čisti redovno.Sve je to meni jasno.Moje pitanje je može li se izbeći skupljanje prjavštine i vode u donjem nivou (Res) ukoliko se redovno otvara na isti to jest do dna.Ukoliko otvaram redovno na On to će se desiti očigledno, pogotovo ako retko vozim.

Promenio član icecool

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
On 31.7.2021. at 7:37, lemy je napisao:

Koliko sam upoznat, otvarao sam samo jednu slavinu, ako si na rezervi a imas pun rezervoar goriva vuce sa istog dela kao i ok, nema tu posebnog creva, pumpe... nego gorivo ide sa nivoa cevcice (filtera) predvidjenog za rezervu a to nije bas dno rezervoara. Jedino sto moze da ti se desi ako vozis stalno na res je da ostanes bez goriva. Pricam za motore koji nemaju skalu za gorivo. 

Kod tebe je rezervoar u problemu a ne slavina.

 

On 31.7.2021. at 9:52, icecool je napisao:

Dva su nivoa.Problem mastaje u rezervoaru ukoliko se ne čisti redovno.Sve je to meni jasno.Moje pitanje je može li se izbeći skupljanje prjavštine i vode u donjem nivou (Res) ukoliko se redovno otvara na isti to jest do dna.Ukoliko otvaram redovno na On to će se desiti očigledno, pogotovo ako retko vozim.

 

interesuje me kada je ventil na rezervi

da li gorivo vuce na oba filtera i od .res i od .on

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
pre 42 minuta, cr4zyzola je napisao:

interesuje me kada je ventil na rezervi

da li gorivo vuce na oba filtera i od .res i od .on

Ne. Ili jedno ili drugo jer je, uglavnom, rezerva gore, ON dole, a zatvoreno u sredini. Tako da kanal otvara ili jedno ili drugo.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja