Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki istorija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Počeo sam sa serijalom tekstova vezanim za istoriju Kawasakija. Pošto znam da je forum, odnosno vi sa foruma ste neiscrpan izvor informacija koje meni mogu da promaknu, ako mislite da nešto treba da dodam ili opišem slobodno kažite :) 

 

 

BJBIKERS.COM

Kawasaki već decenijama unazad važi za proizvođača koji u svojoj ponudi ima najbrže motocikle na svetu. Nekad je to bio čuveni ZZR1100.

 

 

BJBIKERS.COM

Istorija Kawasaki motocikala i uopšte Kawasaki korporacije zanimljiva je i puna snažnih brodova, vozova, ali i brzih motocikala.

 

P.S. pad me je malo poremetio sa kontinuitetom, ali od sledeće nedelje nastavljam sa pisanjem najbitnijih detala i motocikala iz Kawasaki istorije :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Gpz900r je bio prvi najbrži serijski motocikl. Takođe i prvi 16- ventilski vodeno hladjeni četvorocilindras. 

Tacnije, prvi stock bike koji je probio brzinu od 150 mph ili 240 km/h. Iako je Kawasaki izbacio rx1000, a zatim i zx10 koji su bili jači i brzi, sve do pojave zzr 1100 prvi ninja je bio premium model Kawasakija. On se najduže i proizvodio od svih top modela ove japanske marke, pa je 1990. pretrpeo više tehničkih poboljšanja, a dizajn je ostao ne promenjen. Od 84. kad je izašao čuveni A1 do 94. se proizvodio za ceo svet, a nakon toga do 2004. za tržište Japana i Malezije. I danas je jedan od najpopularnijih modela, pogotovo u Japanu gde je prilično teško naći originalan. Većina su nabudzeni i veooooma skupi. Takođe postoje klubovi obožavalaca ovog modela po celom svetu- Japan, Engleska, Nemačka, Francuska... Iako je bio bestseler Kawasakija, kod nas ih je ostalo veoma malo. Mislim na region uopšte. Po neki u svakoj bivšoj republici, Rumunija, Bugarskoj, Grčkoj...Možda je razlog i to što su popularni na trkama klasik šampionata. 

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 19 minuta, Due je napisao:

Prihvatam ispravku. Ali mi se čini da je tako najavljen kad je moj drug kupio novog 1990.:)

Zzr1100 jeste bio najbrži serijski motocikl kada se pojavio, ali pre njega tu titulu je nosio zx10 Tomcat. A pre njega gpz900r. Tu je počelo... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Došli smo do istog zaključka da su uvek imali u ponudi nešto što drugi nisu. Svaku epohu je obeležila neka njihova "raketa".:)

 

Inače proizvodnja motocikala je minorni segment u Kawasaki sistemu. U pitanju je gigant teške industrije koji proizvodi svašta, od brodova do industrijskih mašina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gomila raketa...a lovorike uvek ubirali drugi.

Dobro...možda im to nije bio ni cilj. Meni nekako deluje, da uz sve čime se kompanija bavi, imaju jednostavno potrebu da svetu stave do znanja da su u stanju da naprave i to čudo na dva točka. I to je to....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
BJBIKERS.COM

Kawasaki istorija puna je brzih motocikala. Prethodno smo se fokusirali na sportke motocikle, a danas ćemo pričati i off road modelima.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 5 sati, m.milivojevic je napisao:

@Jovan Ristic

super txt

 

P.S. fali ti J /  "Kenan Sofoglu poterao preko mosta u Tursko. Ukoliko"

Rešeno. Kad naiđte na tako neku grešku slobodno me citirajte da ispravim. Kad pišem tekst i ponovo ga čitam često previdim grešku, a ne stižemo da lektorišemo sve tekstove pa se provuku greške :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja