Jump to content

Moto Zajednica

Honda NSR 125cc 180 kit malosi problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Treba da idem da kupim motor, baš tu Hondu kaže mi čovek da je jedina na Balkanu sa tim motorom, ima 33hp, sve je novo na njoj, on meni kaže da ima problem motor se upali i sve zvuči nema lupanja ni ništa, ali motor kad dodje do 5k obrtaja ne može više, kad se ugreje ide na 4k i tako, on meni kaže da je tu problem na karburatoru, da se treba naštelovati,a ja se ne razumem, pa bih voleo da čujem vaše mišljenje? Tu ne može biti problem do motora ili tako nešto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Može da bude karburator, a može i struja. Da je neki lak problem, valjda bi on resio. Kad se prodaje neispravan motor, cena treba da bude baš povoljna, zbog rizika. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Kad se stavlja tako veliki kit sa 125 na 180 treba i ostale stvari da se modifikuju kao sto su filter vazduha, karburator, dizne, struja itd.. Taj sto prodaje je verovatno ukapirao to pa mu se vise isplati da proda nego da sve to kupuje i cacka. Na tebi je da li ces da se igras sa tim ili neces, to sto ti kaze da ima 33 hp mozda po specifikaciji kita ali na 4k obrtaja sigurno nema

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Kolega je u postu iznad još samo zaboravio da kaže da mora i auspuh da je prilagođen tom kitu na 180 ccm, jer je auspuh sve na 2T motorima. Taj kit sa 125 na 180 ccm će brzo da sahrani radilicu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ako je stavljen cilindar/klip/glava, a nista drugo nije dirano a vozen je motor tako... Zaboravi. Taj kit je sad za smece verovatno.

Jer je radio i radi jos uvek na siromasnoj smesi, koja je najveci neprijatelj 2T motora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Da zaboravio sam da pomenem i auspuh, sve u svemu kad radis kit ili radis sve za 33hp ili ne radis, ako nabacis samo kit a lezajevi i radilica ostanu isti znaj da ces opet da otvaras masinu i to za vrlo kratko vreme, e sad druga je prica ako ti mozes da uzmes taj motor za neke pristojne pare i da ti se isplati da vratis kit 125 jer sa 180 moze biti rupa bez dna

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja