Jump to content

Moto Zajednica

DESTINACIJA GOCH PLANINA NEDELJA 19.10.2008 iIMA LI NEZAINTERSOVANIH!!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

  BRAT FOREST GUMP PREDLOZIO JA POSTUJEM!!!!SA OBZIROM DA KAZU DA CE VREME JOS OVE NEDELJE BITI LEPO I SUNCANO STA MISLITE O DESTINACIJI BEOGRAD PLANINA GOCH  BEOGRAD ,SAD U NEDELJU DA ISKORISTIMO MI TO LEPO VREME I SUNCE  AAAAA.... AKO IMA INTERESENATA UPISITE SE OVDE PA DA PRAVIM PLAN PUTA I STAJANJA.POZDRAV SVOJ BRATIJI I RESPECT OD MENE  I KAKO JA UVEK KAZEM... LET THERE BE BROTHEREHOOD!!! ;D[move][/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12229 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Šta se dereš! ;D ;D

 

Ja ne mogu iz poznatog razloga, plus što sam kum na svadbi :D

 

Srećan put akcijašima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

pa mojne mi prizivas kisu za subotu bre .....hahaha pozdrav za brata shejtana ajde bre jednom da se ukomponujemo sa tim smenama vise brate moj! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

zadnji put sam bio tamo u nizim razredima osnovne skole,a ko zna koliko sam mator,jasno mu je kako je to davno bilo!! :D

sa Wikipedije:

 

Planina Goč je niža planina u Srbiji, južno od Zapadne Morave iznad Vrnjačke Banje. Nalazi se u sklopu severnokopaoničkih planina i udaljen je 200 km od Beograda i 31 km od Kraljeva.

 

Pruža se u pravcu zapad—istok oko 10 km. Najviši vrh je Krnja jela 1127 m. Najviši deo je sastavljen od kristalatih škriljaca, a sa strane znatnim delom i od serpentina. Na Goču je izvorište mnogih potoka i rečica koje otiču prema Zapadnoj Moravi na severu i Rasini na jugu.

 

Goč je pristupačan sa raznih strana, ali dva glavna puta vode prema njemu: od Kraljeva preko Kamenice do vrha Dobre vode i od Vrnjačke Banje do Stanišinaca. Površina Goča obrasla je bukovom i jelovom šumom, a zastupljeni su i gočki bor, hrast kitnjak, plemeniti lišćari i četinarski egzoti.

 

Mikroklima i čist vazduh, zahvaljujući prostranim šumama Goča povoljno utiču na anemične osobe, jačanje metabolizma i nervni sistem.

 

Goč obiluje šumskim jagodama i raznovrsnim lekovitim biljem. Površine Goča daju bogatu medonosnu ispašu za pčele a na mestu Gvozdac nalazi se veštačko jezero.

 

Na Goču se nalazi i "Rimsko groblje", mesto gde su sahranjivani Sasi, rudari koji su ovde vadili rudu i topili gvožđe u vreme Nemanjića.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

Ako budete u kv-u pre 12h javite se moj broj vam je:

062 8243 727

Zare

Posle 12h sam u bg-u.

Pa onda pravac China.

Forrest-e ako ti treba neki specifichan deo, javi!

xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja ne mogu. U petak uvece dolazim iz Germanije, a u subotu radim.

 

Mogu samo da pridodam da je Bane odlican vodja i  da je pazio na sve nas na prethodnoj turi.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Uh.Sasvim sluchajno videh predlog.Umalo da se obrukam.Obzirom da sam u Vrnjackoj Banji starosedelac i da je nasa banja zapravo sastavni deo obronaka planine Goc,ovde se prijavljujem da budem domacin i vodic.Koliko vidim na linkovima,vreme ce biti lepo.

http://www.economy.co.yu/vremenska_prognoza/vremenska-prognoza-kraljevo.php

http://uk.weather.yahoo.com/SRXX/SRXX0020/index_c.html

Kad je u pitanju Vrnjacka Banja i ova planina pokusacu da informishem ljude;

Ovo mesto je blagodet chiste prirode.Vrnjacka Banja je odavno prestala da bude mesto gde setaju bakice sa termosima.To ce te videti.Steta je sto niste odabarali mesec juli za dolazak jer je to mesec karnevala kod nas i imamo konstatne besplatne koncertne na profi binama i sa profi izvodjacima.Ali i ovaj period ima svojih cari.Nema vrucine i nije guzva u saobracaju,koja mi u sezoni debelo ide na nerve.

iz Vrnjacke Banje se veoma brzo stize na vrh Goca.Tamo imate par lepih restorana i jedno lepo jezero.Mozemo i to posetiti.Ima jos par lokacija ali necu vas sada smarati.

Obavezujem se da budem domacin i da me kontaktirate pre nego stignete u Kraljevo(062 444 334-Miljan).Ja cu doci do Kraljeva,ukoliko iz BG-a idete preko Mladenovca,Topole,Kragujevca(najkraca marsruta i lepa voznja).Vozim zuti k8 V-strom.Cekacu kod ulaska u KV iz pravca KG. U svakom slucaju,tu je telefon pa mozete izaci sa prelozima :)

Ja inace,pozelim dobrodoslicu svakom bajkeru.Ima nas dosta u Banji.Dobri smo domacini pa eto....dobrodosli! :)

Evo jedne slike sa jezera(akumulaciono) na planini Goc.Uslikao me je @Casper,koga sam isto tako proveo  turisticki po planini.

 

 

 

 

post-3824-12879007152246_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

eeeeee braco evo ovako znaci ipak ce to biti nedelja da bi nas vise moglo da ide u akciju nadam se da ste sada svi zadovoljni i srecni ajd sada se upisujte pa da znam na koga da racunam za nedelju ujutro!!!pozdrav ce;oj ekipi ;DLET THERE BE BROTHERHOOD!!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

hvala i bratu dark  koji se ponudio da nam bude turisticki vodic od kraljeva pa do gocha sigurno cemo te kontaktirati cim sve detalje oko ture  dogovorimo i naravno  da popijemo pice kada se vidimo i to obavezno!!veliki pozdrav tebi od mene i massive respect!!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

hvala i bratu dark  koji se ponudio da nam bude turisticki vodic od kraljeva pa do gocha sigurno cemo te kontaktirati cim sve detalje oko ture  dogovorimo i naravno  da popijemo pice kada se vidimo i to obavezno!!veliki pozdrav tebi od mene i massive respect!!! ;D

Hvala.Tu sam.Po meni,subota vam je bolja opcija.Jer u nedelju ce svi zuriti da se sto pre vrate pre mraka.A Goc je takav da necete zuriti da sidjete brzo.Jako lepo mesto.Put je dobro asfaltiran i ko ima Enduro uzivace u krivinama od prreko 100 stepeni. Par slika gde se i R motori snalaze  :)  na ovom putu.

Ps.ako idete sa auto puta ka Mladenovcu u banji ste za 1 i 45 min.Destinacija vam je kraca a put zanimjiviji.

 

post-3824-12879007154578_thumb.jpg

post-3824-12879007155319_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

Ako dolazite javite se obavezno! 063466403 doktor praticu temu pa se cujemo

samo jos da se dogovorimo oko polaska i vremena okupljanja i javljamo ti se! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

Ako budete u kv-u pre 12h javite se moj broj vam je:

062 8243 727

Zare

Posle 12h sam u bg-u.

Pa onda pravac China.

Forrest-e ako ti treba neki specifichan deo, javi!

xD

ako sve bude kako treba nadam se da cemo doci pre 12h pa se cujemo pozdrav i respect! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja bih ishao ako ne radim u subotu ili nedelju kad god?(videcu da se izvucem) a ako  prolazite kroz KG da me pokupite negde snacicemo se vec. Imam samo 1 uslov (ako imam pravo da ga postavim)

 

 

1. Ne vozim brzo i ne divljam po putevima tako da ako hocete opushtenu voznju sa vama sam 100%

 

Aj izbacite rutu da je vidim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Dolazim i ja , cekamo vas u KV ...  :)

Pa gde si matori sunce ti?Cemo malo laganeze po Gocu>? ;) Cujemo se za vikend da sacekamo ljude.Ako hoces,ti kreni iz KS pa se nadjemo u banji i idemo do KV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Posto sam ja rodom iz Kraljeva red bi bio da vam se pridruzim, sto cu i uciniti, ako ikako bude moguce. Dark je u pravu, najbolja ruta je preko Mladenovca i Topole, pre toga kroz avalu naravno, pa KG i Kraljevo. Od Kamenice put je izvanredan za endurce, ali ni za R-ove nije strasno. Svraticemo do barake koju su podigli clanovi KINGS-a, prvog i najstarijeg kluba iz Kraljeva, a upoznacu vas i sa cuvenim majstor Rasom iz Kamenice koji moze da nabudzi sve sto zamislite (kod njega nam je pauza za sredjivanje krseva :P ;D). Na Gocu sledi odmor i uzivancije, a i malo off-a (razmisljam vec da yamahi "turim" kroserice :o ;D :D. Posle mozemo do Vrnjacke Banje da se uverite zasto je to najpoznatija i najlepsa banja u Srbiji, a i sire. Inace, Kraljevo je smesteno na dvema rekama, Ibru i Zapadnoj moravi, ima najlepsi geostrateski polozaj u Srbiji, na 8 km je manastir Zica, na 60 Studenica, Goc i Kopaonik na dohvat ruke, mada je i Goc obronak Kopaonika. Od banja su tu vec pomenuta Vrnjacka, pa na 8 km Mataruska Banja. U Kraljevu se odrzava vec tradicionalni "veseli spust niz" Ibar. Ovo je samo delic onoga sto ovaj prelepi grad sa gostoljubivim stanovnicima pruza, ostalo cete videti i sami.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja