Jump to content

Moto Zajednica

CB 500X novi

Recommended Posts

On 8.9.2021. at 10:32, Zog je napisao:

Okretni moment, jel dobro povuče prilikom preticanja?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Не можеш то да очекујеш од овог мотора. Мораш да имаш добар залет и да си у добром опсегу обртаја од 6500-9000, да би одржао обртни моменат. Нема мотор оно уф...ипак је то А2, мада може и агресивније да се вози, јер се шасија не понаша лоше, лепо се обара. Код овог новог модела је побољшано предње вешање, па не пропада толико на кочењу, као на претходном који сам возио. Ја сам изнајмио модел 2013. када сам био за продужени викенд на Корзици 2018. године и лепо сам се забавио.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Evo momci jedan update. Seba je uradio gornji i donji crash, bocne i zadnji nosac, sve je super. Samo mi je prednji kraj dosta tezi zbog oba bara tako da cu skinuti donji crash bar, lepsi je samo sa gornjim. 

20211009_171628.jpg

20211009_171753.jpg

20211009_171801.jpg

20211009_171813.jpg

20211009_171615.jpg

Promenio član Milllan 83
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Zagledao sam malo crash danas. Sjajno odradjeno, sve pohvale za Sebica. Uradio je crash kao givi samo je donji doradio sa dodatnom sipkom za ojacanja. Neobicno mi je zato sto mi je motor tezi sada. Zna li neko koliko je tezak ceo crash otprilike, glupo mi je bilo da smaram Sebica? Utice li na vozne karakteristike ako se uzme tezina i raspored crasha?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Kako sam guglao ceo crash ima oko 7 kg, 22 mm sipka, debljina zida 2.5 mm. Subjektivno mi deluje da imam vise od 7 kg na motoru. Kada bidem skidao crash za tehnicki premericu debljinu zida, koliko sam cuo Seba radi ojacane crash barove pa pretpostavljam da je i tezi crash.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Javio se majstor Seba. 1.5 mm debljina zida. Ceo crash je sudeci po ovome laksi od 7 kg, mislio sam da je tezi. Bice da je utisak za kormanom subjektivan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

7kg nije neka tezina koju bi osetio. To je pola rezervoara goriva. Mozda sada vazduh struji maro drugacije, tj menja aerodinamiku. Pade mi na pamet ovo, mozda sam i lupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Nisam vozio motor nego sam seo na njega i provozao ga po garazi. Bice da je subjektivno, nije to toliko tereta da bi uticalo na vozne karakteristike. Razlog vise da bude neobican osecaj je i taj sto mi je prvi crash bar na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
On 8.9.2021. at 14:32, Milllan 83 je napisao:

Saputnica se retko vozi prevazilazi strah jos uvek...

Jel bilo malo voznje sa saputnicom? Da li potone zadnji kraj kada se spakuje za put u dvoje (glisira)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Tek sam skoro spakovao kofere i to ponajvise zbog sebe. Supruzi ne prija i ne forsiram je. Neobicno je kada sa skutera (mnogo prostora za prtljag) predjes na motor koji nema ama bas nista. Prvih par stotina km sam se ozbiljno smorio, nemas gde da spustis kacigu ne plaseci se da je neko ne pokupi, ranac te prati gde god da krenes... Tako da sam shvatio da top case i bocne kofere je pozeljno, da ne kazem neophodno imati, ako hoces da ti voznja bude komotna. Na prolece cu tek osetiti prave cari svega sto sam uradio na motoru. Jeste da je kostalo, skup je ovo hobi, ali ne zalim.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Kolege, kakva je situacija na tehnickim pregledima? Moram li skidati sve sto je Seba montirao ili se mogu provuci samo sa skidanjem crash bara? Ima li nekog pravila ili zavisi od jednog do drugog tehnickog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Kupio sam motor u julu 2021 i registrovao. Po toj logici ove godine registrujem bez tehnickog, sledece vec moram. Jesam li u pravu ili mogu da registrujem mesec dana ranije naredne godine pa se do provucem bez tehnickog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 3.9.2021. at 17:09, blackmore je napisao:

To je CB650R, mene zanima CBR650R (tj. koliko vidim RA u njihovom cenovniku, €8990)

Da sam sebi odgovorim, a možda i nekome zatreba još, pojavio se CBR 650 R model u cenovniku (€8990):

https://www.honda-srbija.rs/upload/document/cenovnik_honda_motocikala_2022.pdf

 

Zanimljiva cena u odnosu na R7, ali da ne širim offtopic, izvinjavam se autoru teme.

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2443 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 11/14/2021 at 2:42 PM, DAR'C NS said:

Dva disca napred, druge vile. Lepo unapređenje u odnosu na model iz 2021.

Te druge vile nisu nužno bolje. Ovo je čuveno hondino govno, Showa SFF.. (separate function fork). Ukratko - jedna vila ima oprugu druga ulje. 

Sami smo krivi. Jer kupujemo motore kao žene kola. Baš je leeeep i crven. E pa ko nas jbe.

21. Vek... Prodaju nam govna a mi srećni skačemo srećni ko na reklami za uloške.

Ali eeee digitalna komanda tabla, tač jbni skrin, modovi... moj CB500 iz 1998 je imao isto paralelni twin i 60konja... 

Ovaj sad ima 40... Ali e... Tač skrin... 

Sve je postalo H&M i New Yorker... Kupiš, nosiš dve sezone i kanta. Ali sve ekološki, od recikliranih materijala, a motori sad euro5, lavanda na auspuh izlazi...

Idem da popijem čaj, nešto sam nervozan danas...

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 6
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ja vozim model 2021 sa jednim diskom i klasicnim oslanjanjem. Koci dobro, mnogo bolje nego raniji skuteri koje sam vozio. Pegla neravnine savrseno. Drugi disk je samo dopuna na vec dobro kocenje, oslanjanje je nesto sto je fabrika "unapredila" pod izgovorom novijeg modela. Standardna prica i u automobilskoj i u moto industriji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja