Jump to content

Moto Zajednica

CB 500X novi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Presudio sam na kraju za CB 500X. Kaze Goran u najboljem slucaju isporuka NC - a polovina avgusta. Slovenci u Koparu nesto otezu, nije ni do Delte ni do Stojanova. Prvi utisci su super, navikavam se na menjac. Ima vise vibracija motora nego na skuteru pa mi je neobicno, ali 19 tockovi peglaju rupe, nisam osetio nijednu neravninu do Sapca. Kada izvozam motor javim dalje utiske. Dok sam cekao da se srede papiri seo sam na twin afriku. Ogroman i jako tezak motor, mislim da je pravljen za ljude > 190 cm i > 100kg. Sedio sam i zagledao novi X adv, lep motor, ali se sedi skuceno. Stekao sam utisak da forza 300 ima vise prostora za noge. Evo slike iz salona, uzivo je boja lepsa, trula visnja.

20210727_081110.jpg

20210727_081123.jpg

20210727_081143.jpg

  • Sviđa mi se 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 322 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Odličan motor, meni se mnogo više svidja nego NC. 

 

Problem im je isti - baš je klot. Koliko im dižu cenu svake godine, mogli su ubaciti bar štitnike ručki i crash bars.

 

Sa žbicama izgleda :ljubav:

 

static-rally-raid-honda-cb500x-02.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Cena je odlicna, kao i odrzavanje, registracija i sl. Registracija za njega je 15000 din, za NC 10000 din veca. Neko ce reci registrujes 1 godisnje. Da, ali tu je registracija i odrzavanje mog i zeninog vozila....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Ja sam ga razmatrao, ali se ipak odlucih za F model, najpre sto je bio jeftiniji, meni lepsi, a i prema nameni (kao vise je gradski orjentisan). 500F je prava klotara, ovaj bar ima vizir, samim tim opet i neku zastitu od vetra. ;)

 

Iz ove perspektive, mozda bih se sad pre odlucio 500X, jer mi se cini da je univerzalniji cak i za voznju gradom, (a svi znamo u kom su nam stanju ulice u gradovima), po nekad imam osecaj kao da vozim OFF...

500X bi trebalo da je meksi, a ima i taj 19" tocak, pa sto kazes ti pegla sve...

 

U vezi vibracija, verujem da je uporedivo sa F modelom (ista masina, slicna sasija): u periodu razrade, a to je po knjizi prvih 500 km, nisam prebacivao preko 5000, max 6000 obrtaja i tu vibracija nije bilo uopste (mozda na momente na rucici kvacila). Tek nedavno sam odvrnuo gas na autoput i tu sam prvi put osetio neke vibracije na fuzasterima uglavnom pri brzini od oko 120 km/h. Treba bar sacekati do prvog servisa na 1000 km, dok se masina ne razradi malo i sve legne na svoje, nadam se da ce nakon toga vibracija biti manje.

Opet ne ocekujem da potpuno nestanu, ali nisu ni toliko strasne u ovom momentu...

 

I naravno: zelim puno bezbednih kilometara i da masina sluzi u zdravlju... :takoje:

 

Promenio član cikamike
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Vibracije su na nizim obrtajima, kada se dodje na 3500, 4000 rpm mnogo su blaze. A i forza 300 radi ugladjeno, neverovatno kako su uradili taj skuter... nisam vozio 500F, ali ovaj vizir iako je mali pruza korektnu zastitu od vetra. Do 90km/h je pravo krstarenje, nijednu rupu nisam osetio, a danas sam presao 120 km. Iza kamiona ako voze brzo ljulja malo vise nego sto sam ocekivao, ali je na putu bas ladja. Potrosnja 2.6l po bordu, ako ne laze. Za nekog ko ne prelazi mnogo km godisnje sasvim dovoljno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Planiram momci odraditi prvi servis sledeci vikend na 1000 km. Primetih nesto neobicno na novom motoru. Lancanik na granicniku je u zelenom, ali blizu crvenog? Treba li to biti tako?

20210828_143337.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Honda je objavila specifikacije za sva 3 modela serije 500 za 2022: 

 

WWW.RIDEAPART.COM

First released in Europe, hopefully soon in the rest of the world.

 

Od znacajnijih unapredjenja izdvaja se nova ozbiljnija prednja podesiva suspenzija (Showa 41mm kao sa CB650R) kao i dupli prednji disk (za razliku od single na predhodnim modelima).

 

Ostale izmene su uglavnom kozmeticke, a neki elementi su modifikovani kako bi se ustedelo na tezini. Agregat naravno ostaje u klasi 35kw, a novo mapiranje moze da donese malo bolju isporuku snage i obrtnog momenta.

 

Ok, lepo je videti ove izmene, ali postavlja se pitanje da li je u ovoj klasi motora to potrebno (da li ce i koliko uticati na trend rasta cene novih modela iz godine u godinu).

 

Sa druge strane, nesto treba unaprediti kako bi se novi model nazvao novim - a u Hondi su lepo uvideli gde je bilo mesta za unapredjenje.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ovo me podseti, videh Hondu CBR650R na oglasima (polovnu), ali je ne vidim u ponudi Honde na oficijalnom sajtu. Nisu updateovali sajt ili je nešto drugo u pitanju (još uvek je nema kod nas)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 5 sati, JunioR. je napisao:

U Delti je imaju u cenovniku, 8490e.

To je CB650R, mene zanima CBR650R (tj. koliko vidim RA u njihovom cenovniku, €8990)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Danas je odradjen prvi servis. Trajao je oko 1.5h, zamenjen filter, ulje (3l staje), ociscen i podmazan lanac. 12250 din u Hondi Stojanov u N. Sadu. 3500 din ruke, ostatak ulje, filter i gumica. Ako nekog zanima da podelim info...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Radio sam prvi servis sredinom proslog meseca, u mom slucaju je bilo znacajnije manje - 9189 din. Isto 3 l ulja, filter, podloske, od toga ruke su bile 4200 (3500 bez pdv). Servis Honda, Beograd.

 

Radjeno je ciscenje, podmazivanje i dotezanje lanca, pa evo kako to kod mene sad izgleda (cini se isto kao kod tebe):

IMG_20210904_164112.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Da isto je sa lancem. Evo ga racun u prilogu, ako te ne mrzi uslikaj i ti tvoj da vidimo gde je razlika 3000 din. Velika mi je razlika za identicnu uslugu...

20210904_191519.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Tako sam i mislio, jedino ulje moze da napravi razliku... Jedino ako je kod mene neka promo cena, ne razumem se bas u cene i kvalitet ulja, vidim da je drugo ulje:

 

 

IMG_20210905_211425.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Vidim da nije mnogo pisano o ovom motoru pa da napisem utiske nakon prvih 1000 km, ko zna mozda nekome pomognu...

Sta mi se svidja:

1. Polozaj sedenja. Kao da ste uzjahali konja pa uhvatili za korman, ledja su ravna, nema povijanja ka napred. Zastita od vetra solidna, moje brzine su oko 80-90 km/h na magistrali

2. Udobnost. Tocak 19 cola tako upija neravnine da je to prosto neverovatno. Mozda i najlepsa stvar na ovom motoru. Dok sam vozio skuter bezao sam od neravnog puta, samo samo opusteno i vozim pravo. Izbegavam rupe, na neravan put ne obracam paznju

3. Elasticnost motora. U 6 brzini na 2000 rpm vozi se 50km/h, na otvorenom putu su moze dugo voziti u 6 brzini bez problema i saltanja u nizi stepen

4. Registracija i potrosnja. Ako je ovo uopste nekome bitno. Registracija 15000 din, potrosnja normalne voznje 3l/100km.

5. Prednja kocnica. Koci izuzetno lepo s obzirom da ima samo 1 disk. 

Sta mi se ne svidja

1. Neke cudne vibracije kada motor predje 6000 rpm. Osecaju se na kormanu, u pocetku prave osecaj neprijatnosti, vremenom se covek navikne.

2. Zadnja kocnica. Toliko slabo koci u odnosu na prednju, kao da je nema.

3. Sediste. Mislim da bi moglo biti udobnije. Za sada mi gluteusi pocnu da trnu na oko 200 predjenih km dnevno. Videcemo kako ce biti kasnije.

Moja ocena 9/10. Ali dobar izbor i mozda best buy, odnos ulozeno-dobijeno. Ne znam kakva je situacija kod konkurencije. 

Za sada toliko, posle jos par hiljada km update-ujem nastavak. Ako su uzme u obzir da predjem oko 3000 km godisnje bice otprilike za godinu dana:lol2:

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
On 6.9.2021. at 8:09, Milllan 83 je napisao:

Vidim da nije mnogo pisano o ovom motoru pa da napisem utiske nakon prvih 1000 km, ko zna mozda nekome pomognu...

Sta mi se svidja:

1. Polozaj sedenja. Kao da ste uzjahali konja pa uhvatili za korman, ledja su ravna, nema povijanja ka napred. Zastita od vetra solidna, moje brzine su oko 80-90 km/h na magistrali

2. Udobnost. Tocak 19 cola tako upija neravnine da je to prosto neverovatno. Mozda i najlepsa stvar na ovom motoru. Dok sam vozio skuter bezao sam od neravnog puta, samo samo opusteno i vozim pravo. Izbegavam rupe, na neravan put ne obracam paznju

3. Elasticnost motora. U 6 brzini na 2000 rpm vozi se 50km/h, na otvorenom putu su moze dugo voziti u 6 brzini bez problema i saltanja u nizi stepen

4. Registracija i potrosnja. Ako je ovo uopste nekome bitno. Registracija 15000 din, potrosnja normalne voznje 3l/100km.

5. Prednja kocnica. Koci izuzetno lepo s obzirom da ima samo 1 disk. 

Sta mi se ne svidja

1. Neke cudne vibracije kada motor predje 6000 rpm. Osecaju se na kormanu, u pocetku prave osecaj neprijatnosti, vremenom se covek navikne.

2. Zadnja kocnica. Toliko slabo koci u odnosu na prednju, kao da je nema.

3. Sediste. Mislim da bi moglo biti udobnije. Za sada mi gluteusi pocnu da trnu na oko 200 predjenih km dnevno. Videcemo kako ce biti kasnije.

Moja ocena 9/10. Ali dobar izbor i mozda best buy, odnos ulozeno-dobijeno. Ne znam kakva je situacija kod konkurencije. 

Za sada toliko, posle jos par hiljada km update-ujem nastavak. Ako su uzme u obzir da predjem oko 3000 km godisnje bice otprilike za godinu dana:lol2:

Tako otprilike i ja čitam po forumima i slično govore na klipovima, jedan veoma podcenjen motor zato što ima 500cc i manji je, lakši je od tipičnih adv motora. Odličan za magistrane, ali ako se potera preko 120-130km/h tj. preko 6000 rpm, počinje malo da se trese. Po meni ni ne treba voziti na autoputu, prosto greota, motor je za sporedne puteve i uživanje u vožnji. :) Mada ako se ide na dužu turu, svakako se manje trese pri nošnji većeg tereta. I da napomenem ogroman rezervoar od 17l, pa se prelazi i do 500km, što je ekstra za ture.

Žale se na sedište i to me jedino brine oko kupovine istog na proleće. Sve ostalo je top, mali potrošač, jeftina registracija, lagan, pa se i lako podigne u slučaju da se padne (pri nekoj offroad vožnji), mada za ozbiljniji offroad moraju bolje gume i eventualno suspenzija, da ne pričamo o rol barovima itd.

Mislim da ne postoji motor 10/10, prosto uvek mora kompromis da se napravi. Ali od Honde dobiti jedan kvalitetan motor za ture, i pritom ostane novca za dodatnu opremu, po meni i jeste best buy.

Promenio član milosevicmilos
Greska u kilometrazi.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Sediste nemoj da te brine, preradi se i stave se gelovi ako ti bude tvrdo. Meni iskreno ne smeta, svakako ne planiram prelaziti vise od 500 km u jednom danu (za duza putovanja komotnija su mi kola), naravno u nekoliko pauza posto mi je voznja lagana. Ako te zanima motor, ponasanje i sl dodji jedan vikend do Sapca da se provozamo, izmenjacemo motore na par desetina km.:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Saputnica se retko vozi prevazilazi strah jos uvek. Sto se obrtnog momenta tice ne znam koliko sam konkurentan po tom pitanju. Pre toga sam vozio forzu 300 i smetalo mi je sto  nema ona efekat zabacivanja unazad kada se doda gas do kraja, kao na kolima otprilike. Ovde to nije slucaj, kada se doda gas u 2 ili 3 vidno te zabaci unazad. U 4 i 5 se taj osecaj polako gubi. Za vikend sam isao preko Iriskog, kilavio je jedan kamion, bez problema sam obisao njega, automobil i jos jedan kamion u nizu. Vozio sam drugom, zavrsio obilazenje u trecoj. Za normalnu voznju meni je sasvim dovoljno.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Evo da dodam neko svoje iskustvo, jeste da se ne radi o isto motoru, ali isti je agregat u pitanju, ove godine izasao iz iste fabrike (cb500f):

 

Moj neki utisak je da motor ima dovoljno snage i obrtnog momenta za svakodnevnu voznju i putovanje. Cak pre na otvorenom drumu nego na kracim stani/kreni relacijama. Opet, moze se osetiti, i upravo je to ono sto ovaj model svrstava u tu A2 kategoriju, da nece dozvoliti neka nezamisliva ubrzanja i dovesti vozaca u nezgodnu situaciju. Opet, vrlo je moguce, i pozeljno, da nov vozac moze da oseti, kad i zbog cega zadnji tocak moze da proseta, ako nisi dovoljno oprezan sa gasom, i na kakvoj podlozi...

 

Meni po nekad zasmeta, kad u gradu zelim da krenem prvi sa semafora, pa da razvucem u prvoj brzini... Jednostavno, nije za takvu voznju, motor se dere, a nema nekog efekta...

 

Sa druge strane, na magistrali, lagodno se preticu automobili koji se krecu 70 na sat, bez nekog razmisljanja u bilo kojoj (bezbednoj) situaciji.

 

Opet, taj woow efekat povlacenja, nije toliko izrazen (ovo pricam hipotetitcki, jer nisam probao druge), ali mogu da naslutim kako izgleda kod npr. MT07, koji po gabaritima odgovara ovim Hondama, ali sa znacajnije vise hp i obrtnog momenta...

 

Promenio član cikamike
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja