Jump to content

Moto Zajednica

Crna linija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Mozda ovo sto cu da napisem nema veze sa putopisma, ali mi je to nesto sto sam doziveo dok sam vozio.

Pre nekoliko noci vracajuci se iz Prolom banje ka Prokuplju video sam iznad puta jednu crnu linijiu, kao da je prosao neki mali avion i ostavio trag iza sebe, ali bukvalno je bila iznad sredine puta na nekih 10m visine.. Prvo sam mislio da haluciniram ili nesto (ne drogiram se, niti sam pio), mrdao glavu, podizao vizir, ma jok, ta linija je i dalje bila tu.. Isao sporije, brze, ma niti auta nekog ispred, niti iza, sam sam na putu.. A posto sam uleteo u roj musica stao da ocistim vizr, kad devojka m pita jel sam video tu istu crnu liniju.. 

Nije bilo traktora, nije bilo paljevine neke, nije bilo ni aviona, ma nista sto bi ostavilo takav neki trag.

I sad pitanje, da li neko zna o cemu je rec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Kad se budu pojavili mobilni telefoni sa kamerama i kad sleceći put vidiš nešto slično, seti se pa slikaj da nam pokažeš :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 14
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Hehehh al si ga opisao...svako bi otvorio dosije X :)

 

Ako je bilo oblaka vrlo je verovatno da je to bila senka traga aviona koji je leteo iznad oblaka pa je taj trag bacio svoju senku na donji oblak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Ima ovom snimku preko 10 godina. Mada ovako izgleda kao neki oblak ali je par minuta prije snimka bilo dosta blize tj iznad tacke gdje sad snimano. Okrugao trag koji se nekako rotirao. A uocen je neposredno posle naleta vjetra. Inace potpuno mirno ljetno jutro. 
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
I onaj leteći motocikl sa dizel agregatom....:oda2:
 
Za leteće ne znam, ali dizel motocikli stvarno postoje. Ima nekoliko firmi koje proizvode. Samo je ovo i dalje Balkan, sumnjam da iko ovde poseduje neki...

E sad, što se tiče situacije, prvo sam se smejao i na objavu i na komentare. A onda, kao i uvek, uživeo se u lik Moldera...
Znam neke budale koje su pravili smešu benzina i dizela, i to upotrebljavali na svojim motorima. Jer subvencije, oni sa sela ili prigradskih naselja... Elem, ono je bilo zanimljivo za gledati, nešto najsličnije po mom iskustvu, ali ipak nije isto ili nisi opisao dobro te "plavičaste magme"...
A ovom prilikom, mogu da kažem da sam nekoliko dana van mog grada, na istom mestu otprilike, video neko čudno stvorenje. I ne samo ja, nego i moj suvozač. Ali za to ima objašnjenje - verovatno nešto opalilo ženku kera, ili mužjak opalio nešto drugo... Telo kera a glava ČUDNA, ne mogu je opisati. Mi to stvorenje nazvali čupakabra, pa nek neko kaže da je nismo videli.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@Mr.Piplfoks Jeste smesno, ali je jako neobjasnjivo :D 

A komentar, hahahahahah na mestu svi! :D 

Kao u igrici kad imate na stazi liniju neke boje koja pokazuje gde da ides, e tako je bilo i ovo :D :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Da nije preleteo Mitrovic sa onim njegovim skalamerijama sto se kace na ruke? A trag verovatno mu se malo omaklo sa mesavinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Verovatno je bio roj nekih musica...

 

A za komsu iz Bijeljine da kazem da nije neobicno da se takvi oblaci formiraju u ravnicarskim podrucjima, ja ih se secam kao dete, a bilo je to poodavno, najpreglednije bilo sa tribina na Radniku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Video si istu onu belu liniju sa puta u "negativu". 

Pokušaj da gledaš u neki svetao predmet i onda zatvori oči i videćeš taj predmet kao crn (i suprotno). 

Ti si gledao u belu liniju, a kada si pogled usmerio naviše (prema mraku) ta linija je ostala u oku memorisana, ali u crnoj boji. 

Promenio član zika56
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Adaptacija na svetlost i mrak može se postići promenom veličine zenice, ili nervnom adaptacijom.

Negativna naknadna slika– posledica je ovih adaptacija (optička varka) i nastaje kada duže vreme bez prekida gledamo neki prizor.

 

Svetli delovi adaptiraju mrežnjaču na svetlo, a tamni na mrak, pa je razlika u toj promeni osetljivosti vidljiva (kada pogledamo na beli papir i vidimo negativnu sliku).

 

Naknadne slike, ili pa-slike su optičke varke koje koriste adaptaciju oka da bi se, nakon netremičnog gledanja, na neutralnoj pozadini video negativ dotične slike.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Rudi fućko gandžu, full gas a nije ni primetio da mu riknuo turbo na kamionu.Pustio AC-DC u stereu.Desi se. Ebiga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja