Jump to content

Moto Zajednica

Sa 50ccm do susedne nam Hr na more..

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 59 postova
  • Motocikl: Aprilia sr 50, Aprilia atlantic 500

Pozdrav drage kolege ,braco i prijatelji !!!
Već neko vreme sam na forumu i čitam putopise kojima se iz dana u dan oduševljavam i sa osmehom se svaki dan po 5,6 puta vraćam na forum ..
Inače imam apriliju sr 50 kupljenu 2010 godine novu a  to mi je treca po redu .
Čitajući putopise čuvenog našeg Nese NNTOM i Nelle ta Srpski Nordkap i 2 konja na 3 konja odlučio sam se na jedan  putic...
Kako su mi oduzeli dušmani B kategoriju na neko vreme (mojom krivicom) zbog svakodnevnih obaveza odlučio sam da mi ponovo prevozno sredstvo bude na 2 točka, moja aprilija koja već 10godina na mestu cami u prašini i baš zapuštena...
Pošto mi je supruga iz dalmacije selo kod Skradina , odmor je tamo zagarantovan ... deca sa babom i dedom otišla su odma posle škole,  žena 15 dana kasnije a ja kad mi je posao dozvolio..
Odmor mi počinje od 24.7 ,
23 radim noc i radim Do 5:00 I odlučujem odmah posle posla da krenem kod njih ,naravno sa tim što imam 
Aprilia sr 50..
Završavam smenu , spakovao sve što mi treba I u 5:20 krećem put dalmacije...
Nastavak sledi...

  • Sviđa mi se 21
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 59 postova
  • Motocikl: Aprilia sr 50, Aprilia atlantic 500

Idemooo...

 

Pošto radim do 5, presvalacenje i krećem.

Polazak iz sela Vojka kod Stare Pazove u 5:10. 

Odlučio sam da idem putem na Šimanovce,  Pećince,  Budjanovci,Šabac, Bogatic pa na Pavlovica most.  

U 5:20 sam na Nis pumpi u Krnjesevcima , dosipam pun staje 4l

 Brže nego što sam mislio stižem na Granicu koju prelazim kao prvi i sa čuđenjem me carinik.pita gde si posao ti , kažem na more.. A on me gleda pa gleda pasos pa gleda opet saobraćajnu i pita gde ... kažem na more,  on opet gleda.. reko ok idem do Banja Luke pa ću da vidim Gde ću dalje  :) covek u neverici ,vrati dokumenta al izusti nekako srećan put :) kod etno sela Stanisic sam u 6:47 po mom satu, odlično je prošao taj deo puta , motor Ide odlično.stajem samo da slikam na brzaka , mislim da se u pozadini vidi natpis etno selo stanisic ..

20210724_051704.jpg

20210724_065740.jpg

  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 59 postova
  • Motocikl: Aprilia sr 50, Aprilia atlantic 500

Od Stanišica idem dobrim tempom , dobrim za 50cmm ne osećam umor i u Brčkom na pumpi Brčko gas sam u 7:51 po mom satu gde do cepa staje nešto preko 5l da rezervoar prelije,  ne stedim 1,2dl , galantno plaćam to i sav srećan krećem ka.Banja Luci 

20210724_075128.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 59 postova
  • Motocikl: Aprilia sr 50, Aprilia atlantic 500

Išao sam mnogo puta kolima tim putem i mislio sam da će sa skuterom ovaj put trajati mnogo duže ali nije , što me prijatno iznenadilo,  od Brčkog idem ka Modrici,  Derventi ka Banja Luci , pred ulazak u Banja Luku sam opet na pumpi u 10:21 gde staje nepunih 6l što opet galantno plaćam i ne uzimam kusur:) ovde je slika i kad sam krenuo sa pumpe Gde od Brčkog stoji kilometraza koju sam prešao koja se vidi na slici 150km,  i u 10:24 krećem dalje ka moru.. sada sam otprilike na pola.puta 

.. inače nisam rekao skuter ima neki malossi kit koji sam stavio i sa mojih 105kg možda malo više ide odlično,  90 držim ceo put do sada...ima nekih uspona al skuter to za sada stvarno ne oseti ništa,  ja se ohrabrio kad ...Sad počinje dramaturgija...

20210724_102705.jpg

20210724_102717.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 59 postova
  • Motocikl: Aprilia sr 50, Aprilia atlantic 500

Čekajte malo ljudi,  samo časak i vraćam se da popijem hladan gemist, možda se setim nekog detalja jos jer nisam baš nesto kadar za pisanje ...

Promenio član Prgi18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 59 postova
  • Motocikl: Aprilia sr 50, Aprilia atlantic 500

Nema laži nema prevare ... :)

nego idemo dalje ..

izvinjavam se samo jer sam sada ovde a internet nije baš najbolji,  što i nije tako loše,  dok ga čekam špriceri se samo nizu,  a vino domaće....

ajmo ipak dalje ... :)

20210727_000114.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 59 postova
  • Motocikl: Aprilia sr 50, Aprilia atlantic 500

E sada kreće ono nabolje ... 

Ulazim u Banja Luku oko 10:35 I kreće gužva ogromna , treba da idem ka Kljucu,  Drvaru,pa da udjem u Hr na Strmicu.

Pitam ljude kuda na Manjacu,  kažu prati samo tranzit, vozam se po B.Luci kao ludak , svakog sledećeg kog pitam , kaže trebao si onuda

.... aman ljudi manite se šta sam trebao kažite sada... Objašnjava svako na svoj način i uspevam ja da nadjem neki put,  al izgubio sam pola sata , doduše mislim da sam obišao celu Banja Luku..  taman našao neki put kad zatvoreno, mora da se obilazi , idem ja u koloni,  uspem nekoga sredinom da obidjem al nije to to kad put ne znaš..  Idem tako kad isred sebe vidim 2 kolega na  motorima , jesu veliki al.ja se popismanio pa.tek onda obilazim sredinom,  a meni samo da pitam kako na manjacu  :)

stignem nekako njih,  pitam ,kažu oni sad ćemo ti mi pokazati samo za nama , krenuli momci u vožnju,  izvedose oni mene na put ka manjaci,  odose oni uz nju a ja kao srećan,  našao put... 

zavrcem ja ovo moje malo magare al ono 55  max,  pa padne na 50 ... neće više Pa to ti je , traje uspon taj nekih 10min , meni kao sat vremena , kad ono nizbrdo kreće,  osmeh od uva do uva , gas do daske već obilazim i kola , gps na toj nizbrdici izmeri max brzinu 127 km/h 

posle razmišljam dobro se nismo raspali i ono i ja .. 

prelazim manjacu dolazim do raskrsnice levo Mrkonjić grad,  desno Ključ,  Drvar, skrećem desno gde me put vodi i stajem odma posle 500m u kafanu kod Vlajka , da kažem prvo osveženje od 5h od kada sam krenuo a tu momci koji su mi pomogli da nadjem put od B.Luke.  Seo sa njima , oni kafu i kiselu , ja sam morao pivo,  znam da nije dobro Kad se vozi Al ladan Nektar morao sam... momci odlični, popricali nekih pola sata ,45min razmenili brojeve i svako svojim putem . Oni nazad za B.L ja idem da napravim desant na Drvar .. 

p.s i ovde se zahvaljujem Bojanu i njegovim kumu kolegama na motorima ako čitaju,  jedno veliko hvala još jednom 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 59 postova
  • Motocikl: Aprilia sr 50, Aprilia atlantic 500

Sada je već 12:30 I krećem iz kafane rastajem se sa kolegama,  uputili me gde možda ima policije, gde da pripazim i tako .. put za vožnju odličan,  vreme odlično kakvi se samo poželeti može,  ima uspona i dalje od 7, 9, i 11% Al mnogo su kraći nego uz Manjacu i izvlači me moj magaric  sa nekih 60km/h, opet nizbrdo,  naravno druga dimenzija.. odličan mi je tempo i kreće još jedan uspon pred Drvar , valjda pivo proradilo i mora se stati.. stajem kad vidi momak na biciklu pukla mu guma,  pomogao bi mu al ne znam kako , kaže on zvaće nekoga pitam koliko ima do Drvara i koliko je pumpa najbliža, kaže on 20ak km al ne brini još malo uspon pa se spuštaš u grad , pozdravili se , jedan drugom poželeli sretan put i sve najbolje,  žao mi je Jer nisam mogao da mu pomognem al opet drago mi jer je covek rekao da ce neko doći po njega, nadam se da ga Nije dugo čekao... odatle krećem u 14:20  I nastavljam dalje...ostalo je nešto manje od 150km do odredišta,  al obzirom da sam prešao 400+ km do sada, ne osećam umor nikakav , čak šta više,  u svakom novom kilometru sve više uživam..

20210724_142057.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 59 postova
  • Motocikl: Aprilia sr 50, Aprilia atlantic 500

E sada meni najlepši deo puta .. 14:35 I krećem spustom desant na Drvar , mnogo je bilo lepih predela al.nisqm stajao da slikam... ovo sam ipak morao... put dobar širok, krivina ide za krivinom a moje magare samo zviždi,  obidje.se opet i po neki auto , on samo prede i sluša svaku moju zapovest,  kako sam se spustio u grad stajem na prvoj pumpi u Drvaru i pojim ga sa BMB 98 , zaslužio je , staje 5,75l  a od poslednjeg sipanja od B.luke presao sam 156km. 

E sada do krajnjeg odredišta sam manje od 100km, kada sam krenuo svejedno mi je bilo kad ću da stignem,  mislio sam da će put puno duže trajati al bio sam spreman na to , medjutim nema 15h, znam sada sam blizu , želja je ogromna da vidim decu i zenu a mislim se imam vremena čak i da se okupam današnjeg dana ...

Malo se protezem posle pumpe ispred nekog uzeo hladne napitke kad policija.. kaže možete li stati,  pa reko druže vidiš da stojim,  nasmeja se on gleda tablice,  kaže dokle ides,dokle  su te dovezli ,kad sam poceo ja da se smejem , idem do hr,  ne pričam više no gde kaze on pravi samo 3,4 pauze velika je vrućina a do knina imaš 40ak km :) ja reko naravno,  ok , mislim se u sebi pali Ilija  samo što dalje :) sada je tu Bosansko Grahovo i tu je granica, ..

 

20210724_143956.jpg

20210724_143940.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 59 postova
  • Motocikl: Aprilia sr 50, Aprilia atlantic 500

Stižem na Granicu na Bosansku stranu u 15:25, dajem dokumenta , covek policajac gleda mene , pa kolegu carinika , pa motor i cuti.. ja ćutim,  on nešto ma rekao bi Al ne zna šta,  vidim hoće da pukne  :) kad , izlazi ispred kućice i kaze jel bolan jel si ti lud ba,  raspascete se i ti i on , zvao on celu smenu da izadje da vidi, čestitali ljudi,  ovaj policajac sad u još većem čudu sto se ostali toliko ne čude  :)

puštaju me , pozelese srećan put , i rekose da spremim test , zahvalio se i krenuo na Hr stranu na prelaz. 

tamo mlada neka gospođica , gospodja i traži sada sve,  ok ja dajem , traži da se otvori kofer , ispod sedista , otvaram gleda,  nema ništa hvala dovidjenja,  nije baš bila ljubazna ali opet radila je žena svoj posao , stajem kod carinika on sa odusevljenjem pita kako je išao put , pozeleo sretan do kraja destinacije i srdačno pozdravio , kaže do knina 16km , sad sam već tu 

U Hrvatsku sam ušao u 15:55 I sav srećan što ću stići da vidim moje a da osolim i moju guzicu koja je već skoro 11h na skuteru...

Brzo sam u Kninu I sada imam oko 40km do  mesta gde su moji .. 

Motor stvarno i dalje dobro ide a već sam na deonici puta  koju sad već dobro poznajem mada iako sam sad već tu, želja da moje vidim je ogromna svesno smanjujem tempo , 10ak min mi ništa neće značiti,  a nedaj boze da se pred kućom još dogodi neka glupost,  može se malo voziti i 60,70 iako je sada ravno a put i dalje kao pista, moja odluka je to 60,70km/h do kuće 

20210724_155520.jpg

20210724_155816.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 59 postova
  • Motocikl: Aprilia sr 50, Aprilia atlantic 500

Još 12 km do mojih i stajem da napravim još jednu fotku , i u 16:55 sam sa mojima , klinci lete u zagrljaj , neopisiv osećaj , presrećan što vidim njih,  pun sam još neke pozitivne energije što sam stigao odlično,  doduše ja nisam ni sumnjao ni jednog casa da neću al.dokazao sam   nevernim tomama da je to svakako moguće i zaista sam presrećan zbog toga ! 

Trenutno dok ovo pišem nalazim se u Hrvatskoj gde ću biti do otprilike       2-3.8 Pa krećem nazad sa mojim magaricem ,al put će sada biti drugačiji,  plan je odavde na liku preko Velebita na Gračac,  Korenicu , Plitvicka jezera,  Karlovac , Zagreb , pa do Bjelovara gdr ću svratiti do jako dobrih prijatelja i odatle se spustiti u Viroviticu pa podravskom magistralom ka D.Miholjcu,  Osijeku,  Vukovaru pa.preko Šida kući, al ako nisam dosadio napisacu i to Kad Bože Zdravlja stignem kući.  

Ovde sam bio mnogo puta Al,  otići ću opet sa skuterom pa.da podelim slike sa vama iz roskog slapa,  slapova krke ,Manastira Krka da vidite ko nije bio i možda dobijete ideju šta bi mogli obići 

Inače 11:35 putovanja i predjenih 561km mi je mnogo značilo,  napunio sam baterije i uživam sa mojima A opet se krišom i radujem vožnji kada krenem kući.  

Pozdravljam vas sve , ako vam nije dosadno bilo pisaću još,  ako jeste izvinjavam se... neću više :)

Pozdrav svima i živi i zdravi mi bili 

20210724_163718.jpg

20210724_165909.jpg

  • Sviđa mi se 28
  • Hvala 2
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

I bolje da su ti uzeli kategoriju,ovog putovanja ćeš se sjećati cijeli život a da si išao autom zaboravio bi ga i prije dolaska na cilj.
Uživaj i nek ti osmjeh ne silazi s lica.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Bravo. Neustrašivo si krenuo. Još posle noćne smene ali volja, adrenalin, skroz te razumem. Dobro je i što si put nazad drugačije isplanirao, bolje je tako, opuštenije.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja