Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

U septembru planiram obilazak nekolikp grckih ostrva. Ideja je da se ode avionom na jedno i posle, u vidu jednodnevnih/visednevnih izleta obidju ostrva u blizini.

 

Kakva su vam iskustva, na koje ostrvo otici i sta obici u blizini? Gde bi mogli da se vide red voznje i cene trajekta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
1 hour ago, lomitelj said:

Ja mogu da ti preporučim jedrilicu sa kapetanom. Tako sam ja sa drugarima obišao ostrva. Sve ostalo, ne znam.

Hvala na odgovoru Dragane. To je u planu za par godina kada, ako bude srece, pazarimo nasu jedrilicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Lep plan. Zaista. Želim ti da što pre ostvariš tu ideju. Godinu pre ovog zatvaranja, bio sam 7 dana na vodi. Jedrilica za 6 osoba, kapetan naš čovek, milina. Čini mi se da bih mogao uvek biti na tom brodu. Tek od tada Grčku doživljavam zaista lepom. Ali izvini, odoh van teme.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900

Kolega, moja preporuka su ostrva u Jonskom moru, dakle Lefakada, Kefalonija, Zakintos, može i Krf koji je relativno blizu. Ima tu još nekoliko manjih ostrva koji nisu komercijalna. Ostrva u Jonskom moru su krečnjačka pa je voda specifične boje, što bi rekli ljudi kao sa razglednice. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Ja se takodje slazem sa Enduardom...kod Lefkade i Kefalonije ne mozes da pogresis..prava priroda...''divljih plaza'' koliko zelis (ja volim more da dozivim na taj nacin, pa mi je to veoma bitno), boja mora neverovatna...

 

Promenio član Vaske4s
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
9 hours ago, Endurado said:

Kolega, moja preporuka su ostrva u Jonskom moru, dakle Lefakada, Kefalonija, Zakintos, može i Krf koji je relativno blizu. Ima tu još nekoliko manjih ostrva koji nisu komercijalna. Ostrva u Jonskom moru su krečnjačka pa je voda specifične boje, što bi rekli ljudi kao sa razglednice. 

 

8 hours ago, Vaske4s said:

Ja se takodje slazem sa Enduardom...kod Lefkade i Kefalonije ne mozes da pogresis..prava priroda...''divljih plaza'' koliko zelis (ja volim more da dozivim na taj nacin, pa mi je to veoma bitno), boja mora neverovatna...

 

Hvala vam mnogo na odgovorima!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
On 7/26/2021 at 5:06 PM, Mediterraneo said:

U septembru planiram obilazak nekolikp grckih ostrva. Ideja je da se ode avionom na jedno i posle, u vidu jednodnevnih/visednevnih izleta obidju ostrva u blizini.

 

Kakva su vam iskustva, na koje ostrvo otici i sta obici u blizini? Gde bi mogli da se vide red voznje i cene trajekta?

 

Svako daje savete iz svog poimanja termina. Kritično mesto u tvom pitanju je "obilazak"; šta se pod time podrazumeva - koja aktivnost ?

Termin "nekoliko" stavlja znak pitanja na raspoloživo vreme i način na koje se ono troši. Spavanje je u hotelima/privatnim pansionima/kampovanje ?

 

Na Lefkadi možeš da se kupaš deset dana, svaki put na drugoj plaži. I opet da ih nisi obišao sve (pričam o velikim, ne o malim plažama). Kefalonija je dosta veća.

Varijanta sa base camp-om na jednom mestu a šfrćkanjem okolo mi deluje kao potpuno promašena (posebno u varijanti više ostrva). Nisu ta ostrva baš klikeri pa bi previše vremena provodio u nekim transferima. Pri tome, obrne se vreme u toku dana, digne talase pa trajekt bude otkazan; a ti na pogrešnom ostrvu. :D

 

Ne znajući tvoje a ravnajući prema svojim reperima :), to izvedeš ovako:

Avionom na Kefaloniju, tu iznajmiš auto na dve nedelje (~400 EUR). Ne rezervišeš ništa unapred; sedaš u auto i sledeće dve nedelje Kefalonija i Lefkada su tvoje. Staneš gde ti je drago, ostaješ koliko ti se sviđa - smeštaj ćeš uvek pronaći. Pitanje je samo koliko dobar i po kojoj ceni. Naravno ovakav vid putovanja je uvek nešto (ili bitno) skuplji nego ranije uplaćen aranžman na jednom mestu - ali su ta dva koncepta Bog i šeširdžija. Naravno, pod uslovom da je to tvoja šoljica čaja, što rekli Englezi. :)

Za te dve nedelje ~4 razna smeštaja (tj. raznih lokacija). To su ti privremeni bazni kampovi iz kojih se švrćkaš okolo. Tako može da se napravi odlična priča. Auto ti je neophodan.

 

Lep ti provod šta god odlučio i gde god otišao.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Ciao @drs, uvek je izuzetno zanimljivo i korisno procitati tvoje komentare i sugestije. 

 

U zadnjemtrenutku sampromenio planove za ovogodisnji odmor i vidi se da sam potpuno nepripremljen za ovu pricu. Razmislicu malo o svemu pa ti se javljam ako budem imao dilema.

 

Hvala na sugestijama :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja