Jump to content

Moto Zajednica

Koju opremu nosite na 35+

Recommended Posts

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
On 9.8.2021. at 13:23, PremieRacing je napisao:

 

Trebala mi je tvoja medicina, ulete pčela u kacigu i pored naočara za sunce me ubode za očni kapak. Kakav problem jbt  :grr:

Eto sad imas recept, pa prepisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

80% godišnje kilometraže pređem po gradu (sem dvaput odlaska na more radi prvog i drugog dijela godišnjeg odmora, i 2-3 izleta u okolinu koliko godišnje uspijem napraviti). Po gradu - nikad bez dobrih Daytona čizama sa zaštitom gležnjeva, farmerke, košulja ili majica, rukavice isto za CE zaštitom, i pojas za bubrege (kožni).

 

Sad sam se vratio s mora - opet čizme, kožne hlače, rukavice i pojas preko košulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
52 minutes ago, Motorcyclist said:

Po ovakvom nenormalnom vremenu, vozim samo nocu. Ovo je haos. 

Šta ću, moram na posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 1200

Jednom sam se prevario i krenuo u šorcu na kafu sa prijateljima, završili smo na vožnji oko 100-130km, ozbiljno sam izgoreo po nogama.
Gore nisam imao problema jer sam bio letnjoj moto jakni i letnjim rukavicama.

Od tog dana strogo oprema, osim patika. (Uvek mi se omakne da krenem u običnim, ne u moto).

Moj savet:
Uvek i uvek oprema, vrućine ćeš trpeti samo na semaforu, a iza semafora je već lakše.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Ja jednom sjedim u kaficu u Makarskoj luci, ispred bivseg hotela Beograd, stizu dvojica svaba na R1200GS. Vrucina, kamen gori. Hajde, skinuli kozne kombinezone, kad ispod jos termo ves, sa dugim rukavima i nogavicama. Ajmeeee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
Ja jednom sjedim u kaficu u Makarskoj luci, ispred bivseg hotela Beograd, stizu dvojica svaba na R1200GS. Vrucina, kamen gori. Hajde, skinuli kozne kombinezone, kad ispod jos termo ves, sa dugim rukavima i nogavicama. Ajmeeee
Postoji različit "termo" ili aktivni veš. Ne greje svaki, neki održavaju toplotu konstantnom. :)

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Nije baš termo veš, pretpostavljam da je aktivni veš.. Leti se mnogo lepše u meš jakni osećam sa aktivnom majicom dugih rukava, nego kratkih, ništa toplije ne bude, vruće je i ovako i onako. Ako nisi probao, preporuka. Pamučna majica se natopi i budeš mokar, ovo diše i kad skineš jaknu za 3 minuta si suv.

Što se patika tiče, moto patike su toliko postale udobne, ali nisu neka zaštita, al bolja varijatna od običnih patika svakako, imaju i ojačanje za menjač, da ne njakaš ermaksice :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Ako mi je vruće da vozim u punoj opremi radije sednem u auto sa klimom. To obično po gradu. Van grada i na putovanjima prija oxford letnji veš i da se nakvasi/natopi jakna. Hladi lepo u toku vožnje a nije mi mokro na koži. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Od ove godine sam otkrio radost aktivnog veša, Vanucci iz Luisa, Coolmax tehnologija, dugih rukava obavezno jer se kod kratkih mesh jakna lepi za ruke. Voziš i ne pregrevas se, a kad skineš sve u trenu si suv maltene za svaku preporuku. Potpisujem sve što je Dragan Alumiroi izneo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
1 hour ago, nafetS said:

Što se patika tiče, moto patike su toliko postale udobne, ali nisu neka zaštita, al bolja varijatna od običnih patika svakako, imaju i ojačanje za menjač, da ne njakaš ermaksice :)

Što se patika tiče, i ljeti i zimi sam u Daytona Road Star GTX čizmama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
pre 27 minuta, saxi je napisao:

Od ove godine sam otkrio radost aktivnog veša, Vanucci iz Luisa, Coolmax tehnologija, dugih rukava obavezno jer se kod kratkih mesh jakna lepi za ruke. Voziš i ne pregrevas se, a kad skineš sve u trenu si suv maltene za svaku preporuku. Potpisujem sve što je Dragan Alumiroi izneo.

A, koji si tacno uzeo? Neka merino vuna ili poliester? Moze link? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
Meni su sve te majice oštećene od unutrašnjih čičak traka ili rajfešlusa.
Imate li vi te probleme?
Meni su rukavice počele da se raspadaju od čičak trake :D Razmišljam samo kožne da nosim...

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 2 sati, milosevicmilos je napisao:

A, koji si tacno uzeo? Neka merino vuna ili poliester? Moze link? :)

Neka mozda jeftinija opcija a dostupna kod nas je Merino World. Ima ih na svim mrezama. Drze i letnju varijantu i zimaku, pritom imaju od majci kratkih rukava, preko dugih i duskeva. Sa razlicitom "gramazom" vune. Cene idu od 4-5000 pa do nekih 7-8000. Imaju i kape, grejace itd. Ja imam dobra iskustva sa njima.

 

https://merinoworld.shop/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
Neka mozda jeftinija opcija a dostupna kod nas je Merino World. Ima ih na svim mrezama. Drze i letnju varijantu i zimaku, pritom imaju od majci kratkih rukava, preko dugih i duskeva. Sa razlicitom "gramazom" vune. Cene idu od 4-5000 pa do nekih 7-8000. Imaju i kape, grejace itd. Ja imam dobra iskustva sa njima.
 
https://merinoworld.shop/
Ja našao odličan izbor u Sportdepotu, u Zemunu, ima i poliester, akril i merino vuna. Ja tamo gledao, ali nikako da uzmem merino vunu, poliester se usmrdi brzo. :D

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
A, koji si tacno uzeo? Neka merino vuna ili poliester? Moze link?
Iskren da budem nemam pojma znam da su crne sa vrlo malo crvene boje, gornji deo u Švabiju je bio oko 40 evra, isto toliko i donji, popust od skoro 50% beše i pazarih oba. Saljem ti linkove ali nisam siguran koji od ovih. Drugar ima crno žuti Vanucci, i njegov sam probao i oduševio se. Opere se svako veče posle puta, brzo osuši i nema problema sa lošim mirisima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Nadjoh kutiju, pa ako je nekom od koristi, tkanina je lagana i mekana kao paucina, a radi posao fino, uveče posle vožnje se opere, brzo osuši i sutradan spremna za vožnju
Coolmax je u pitanju, mislim da je poliester neki. Ja sam 186 visok, 70 I neki kilogram i L mi paše izvanredno. 7ecf97939b11d60299a89ee794c21801.jpg5c765ac48d02c19f6423523fb24747fd.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
On 28.10.2021. at 11:39, nikodin je napisao:

Jednom sam se prevario i krenuo u šorcu na kafu sa prijateljima, završili smo na vožnji oko 100-130km, ozbiljno sam izgoreo po nogama.
Gore nisam imao problema jer sam bio letnjoj moto jakni i letnjim rukavicama.

Od tog dana strogo oprema, osim patika. (Uvek mi se omakne da krenem u običnim, ne u moto).

Moj savet:
Uvek i uvek oprema, vrućine ćeš trpeti samo na semaforu, a iza semafora je već lakše.

Pozdrav

Po ovoj logici, kad se motorom spustim do grada, treba da stavim i sva tri kofera i opremu za kampovanje, jer me možda put nanese na neku turu od nedelju dana van zemlje :stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Po gradu na kratkim relacijama, kaciga, rukavice, prsluk (kornjaca).. 

 

Van grada uvek sa jaknom, skinem termo sloj, otvorim dzepove za vetar, i ne osecam vrucinu toliko. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Po gradu leti na 30+ sandale, šorc i majca kratkih rukava, kaciga jet i rukavice. Pošto je u gradu vožnja od semafora do semafora umro bi od vrućine. Ako idem van grada farmerke, letnja jakna i moto patike. Kaciga fullface i rukavice obavezno. Istu opremu sam koristio i na banditu 1200 i sad na skuteru. Mator sam čovek, ne divljam, ne upadam u rizične situacije i nisam imao problema do sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 1200
Pre 1 sat, Yanco je napisao:

Po ovoj logici, kad se motorom spustim do grada, treba da stavim i sva tri kofera i opremu za kampovanje, jer me možda put nanese na neku turu od nedelju dana van zemlje :stabre:

Ako se osećaš tako, što da ne :-) 
ja sam preneo sopstveno iskutvo koje ne uključuje sve to, ali dobar predlog, ko zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
On 25.7.2021. at 20:37, milosevicmilos je napisao:

Zdravo svima,

Nov sam vozač, pa verujem da je i stvar navike, ali kakvu opremu nosite po ovom paklu? Da li ste uvek u full opremi pri gradskoj vožnji ili pravite neke kompromise?

Ja nosim bering mesh jaknu. Nikad ništa bolje nisam nosio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja