Jump to content

Moto Zajednica

Koju opremu nosite na 35+

Recommended Posts

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Skoro pa nikad ne vozim po gradu,ali i kad vozim nosim slijedeće. Enterove moto hlače sa protektorima,rukavice,kratke IXS-ove čizme,modeka jakna,sa svim živim i neživim lufterima otvorenim,ili kožni klupski prsluk,ako je baš kratka dionica,i kaciga se podrazumjeva!! Garaža mi je 300m od stana,to nekad malo varam,pa u civilki pretjeram motor,al kroz naselje..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Citiraj

 

Mash jakna, mash pantalone, čizme Ruske vojne letnje,full face kaciga, rukavice.

Dakle full oprema i na 40 stepeni. Probao sam u majici i bermudama, ali ne ide, samo o padu i dranju kože razmišljam.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Uvek ful fejs kaciga.

Na preko 25 stepeni, sorts, kosulja na kratak rukav  patike.

 

On 7/25/2021 at 10:10 PM, Jovan Ristic said:

Iskreno, ne javljam se "kolegama" koje sretnem na putu, a koji voze u majici i često u šorcu. 

Ne rece zasto? Je l' i kad vidis da se neki takav skrsio, samo prodjes ili stanes i ponudis pomoc?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Grad

Flip up, kosulja sa dugim rukavima, farmerke, patike i rukavice za biciklo :) .

Van

ne pitajte, ful.

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Lacoste majicica, obicno kratke pantalonice nekih svjetlijih tonova jer ljeto je, jel te, papuce moraju Fila. Tu zaista ne mogu da pravim kompromis jer one imaju malo deblji onaj djon i ne zelim da podbijem petu negdje, a sto se kacige tice ne nosim ako sam siguran da nema pandura. Nekako mi ne prija, znojim se pod njom, bas nekako sparno

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Kako kad, ujutru kada krećem na posao jakna sa protektorima, rukavice, kaciga, duboke patike i farmerke. Kada se vraćam kući i kada baš ugreje uglavnom skinem jaknu i vozim u majici kratkih rukava. U pitanju je gradska vožnja od 5 do 20 kilometara u jednom smeru ( zavisi za koji se put odlučim :) ). Ako idem na autoput ili negde van grada uvek nosim jaknu. Bez rukavica i kacige ne sedam na motor ni do trafike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1398 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pocetnik sam, vozim za sada uglavnom po gradu, manje se znojim u mesh jakni nego samo majica, valjda zato sto sunce ne bije direktno po kozi. Neko vec pomenuo pa da ne pricam kako u jakni mnogo manje razmisljam o odranoj kozi. Vecina beogradskih vozaca me gleda cudno sto sam u jakni na 40 stepeni ali…

jednom sam se zeznuo i krenuo u majci sa kragnom (otkopcanih dugmica) zaobilaznicom zemun-borca, kragna leti na sve strane kao da sam anakondu imao oko vrata.

Kaciga se podrazumeva, na rukavice se navikavam, nekako nemam osecaj za rucicu gasa sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000

Mesh jakna, tcx luftirane poluduboke cipele i mesh rukavice mi odlicno rade posao. 

Problem su mi pantalone, kuvao sam se u farmerkama, nabavio luftirane pantalone i nije se mnogo poboljsala situacija.

Tako da na voznjama van grada nosim sve ovo i naravno kacigu, a po gradu bermude umesto pantalona... jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

u gradu...kaciga... fluo mesh jakna ...šotrc...patike....jbga

al gas na 1/3...nema odvrtanja...nema agresivne voznje.. . . 

 

van grada....ma iole duza voznja...ful  letnja oprema...nema zezanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Vozim samo po gradu i iz praktičnih razloga, zato i uzeh skuter. Živim i radim u starom delu grada, tu se najviše i krećem... Nosim flip-up kacigu ali uvek sa spuštenom bradom (ne znam ni što ne uzeh full face odmah). 

Od ostale opreme imam šuškavac nepromočivi i windstoper, kao i plastične pantalone broj veće za slučaj da krene kiša.

Iz iskustva nikada ne vozim u papučama.

Vozim u svako doba dana i nisam padao u nesvest ni na +40 prethodnih sedmica, čime sam bio baš iznenađen. Nisam se ni znojio pod kacigom... Dobro podnosim vrućinu, sve je u životnim navikama i ishrani.

Jaknu i rukavice nosim kada zahladni.

Da ne bude da nisam svestan rizika, jesam, imam i opekotine od klizanja po asfaltu, dvocifren broj kopči i poneki lom iz mladosti, nisam mogao ni da se umivam sedmicama biti sam da se hranim... Ali, skut uzeh iz praktičnih razloga, i uštede vremena u svakodnevnom životu, sa čim se navlačenje silne opreme kosi...

Da vozim van grada nabavio bih odgovarajuću opremu i motor.

Svakako podržavam svakoga ko nosi opremu i ne mislim da je debil ako na +40 nosi jaknu i ostalo...

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Je l ima neko preporuku za neke letnje, mesh pantalone, da nisu ono landarave i da imaju protektore gde treba?
I patike neke isto letnje, za po gradu kad je vrelo nosim naravno kacigu i rukavice ali bih možda izašao malo iz grada na skuteru ali svejedno bi mi bilo neprijatno bez opreme…? Mesh jaknu letnju imam …

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

U gradu kad idem poslom da zavrsim sta treba, uvek nosim:

-Kaciga full face

-Jakna sa protektorima

-Rukavice

-Pojas

-Duboke patike

-Od poslovnog dana zavisi sta imam ispod jakne ali uglavnom nosim farmerke.

Van grada dodatno:

-Aktivni ves

-Pantalone sa protektorima

-Moto cizme

-Marama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Po gradu vozim APN-ca (veliki nikad, sem kad odlazim ili se vracam) uvek pojas (i to kozni) jakna, zavisi od temperature (deblja, tanja sa lufterima, nekad kozna nekad goretex( iz iskustva najudobnije se osecam u koznoj odeci. Kaciga, cizme i rukavice se podrazumeva, zatim flasica loze, flasica vode. Mnogi ce se smejati, ali pojas i cizme ce vam omoguciti da se zdravi i veseli vozate bar do toliko godina koliko imam ja (daj Boze i vise) Zapamtite : sve ide iz glave, a sve bolesti dolaze od nedovoljnog uzimanja alkohola.:jee1:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Od opreme uvek imam kacigu, jaknu i rukavice.

Od toga koliko je vruce odredjujem da li cu ici u moto pantalonama i cipelama za motor ili ce to biti varijanta sa farmerkama i patikama.

Do sad nikad nisam vozio bez jakne, kacige i rukavica ili u kratkim pantalonama a desavalo mi se da na posao idem i u 2,3 popodne kada je najvece sunce. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 6 sati, Ji 4Tze je napisao:

A sta će ti omogućiti flašica loze? :D

Evo da budem ozbiljan (ipak sam ja stariji covek , mada duhom licim na vas mladje zahvaljujuci dvotockasu) desava se da u toku voznje nekako upadne  osa, zolja, pcela ili neki drugi insekt i ujede . Stanem izvadim lozu i natrljam na mesto ujeda, i za par minuta nema posledica. Ova medicina je proverena u toku vise od pedeset godina koliko ja imam prakse u voznji motora. Alkohol nikada ne pijem dok vozim (iskrena preporuka svima) vec sam pisao da sve ide iz glave. Nivelisanje se radi kad se izvadi kljuc.:jee3:

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: FZ1 Fazer, Yamaha MT-07, Kawasaki ER6F

Dođe mi vala da obučem kožne tange i tako da vozim kakav je pakao bio par dana..

Uvek full oprema - duboke cipele za motor, farmerke sa protektorima, rukavice, integralna kaciga i jakna. Možda 3-4 puta sve skupa da sam bio u opremi a bez jakne - samo u majci. I to voznja par km po gradu da se prevezem..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Van grada ful, u gradu kaciga, jakna, rukavice, nikad šorc ni papuče. Osecam se nelagodno bez opreme. Tako na velikom motoru i od kad sam presao na maxi skuter isto.
Mada iskreno na preko 35 mi se nesto i ne seda na motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 6.8.2021. at 8:03, Dane Deda je napisao:

Evo da budem ozbiljan, desava se da u toku voznje nekako upadne osa, zolja, pcela ili neki drugi insekt i ujede. Stanem izvadim lozu i natrljam na mesto ujeda, i za par minuta nema posledica. Ova medicina je proverena u toku vise od pedeset godina koliko ja imam prakse u voznji motora...

 

Trebala mi je tvoja medicina, ulete pčela u kacigu i pored naočara za sunce me ubode za očni kapak. Kakav problem jbt  :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Po gradu:
- Full mesh jakna sa protektorima ( revit torque )
- Rukavice
- Full face kaciga
- Neke tanke pantalone 
- Adidas terex patike (malo su tvrdje pa su mi zbog menjaca i kocnice super)

Kada idem van grada ili medjugradske voznje, sve isto u principu samo imam MX cizme pa koliko god da je toplo, jbg. Nisam pantalone jos uvek nabavio ali bih nosio svakako i to.

Takodje, ako je bas nepodnosljivo vruce, a bas treba da idem negde, zovem taksi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja