Jump to content

Moto Zajednica

Koju opremu nosite na 35+

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech

Zdravo svima,

Nov sam vozač, pa verujem da je i stvar navike, ali kakvu opremu nosite po ovom paklu? Da li ste uvek u full opremi pri gradskoj vožnji ili pravite neke kompromise?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Uvek u full opremi. Preko dana kada je pakao, izbegavam vožnju motorom, pogotovo ako treba da se krećem po gradu i gužvi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, Overpressure je napisao:

Uvek u full opremi. Preko dana kada je pakao, izbegavam vožnju motorom, pogotovo ako treba da se krećem po gradu i gužvi.

Dobra taktika, ako ne moraš da se vozaš u najtoplijem delu dana kroz gužve, sačekaš malo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Рукавице, кацига, ципеле обавезно и до продавнице на +50.

А у 99% случајева и јакна (чак је пријатније са њом, не бије врео ветар директно у кожу). 

 

Наравно, никада шорц/бермуде... 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Na kraće (do dvadesetak kilometara) rukavice i kacigu. 

Do stotinak kilometara ide i kožna jakna, za duže ture (naročito van Srbije) idu i čizme i kožne pantalone. 

U kožnoj odeći se manje znojim nego u tekstilnoj (plastičnoj) opremi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Odgovori i komentari na forumu u ovoj i sličnim temama su obrnuto proporcijalni onome što se vidi u gradu svaki dan.

Uvek sam u opremi, dakle i rukavice i jakna i pantalone sa sve protektorima (dobro, po gradu farmerke). Ne mogu bez opreme jer se ne osećam dobro bez nje, navikao sam.. Ali gledam oko sebe i pitam se da li sam normalan.. U gradu, jedan od sto je u opremi.. ostali kaciga, majica, bermude i osmeh. Samo leprša.. Ponekoga vidim još sa rukavicama i pojasom.

Nemam pojma.. Ja tako ne mogu.. Ili se znojim i trpim ili ne vozim, makar do sad. Ali verujem da nas ovde ima i iz ove gore opisane većine.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Po Beogradu, da nesto zavrsim - kaciga, rukavuce, bas retko bez jakne. Ako sam bez jakne, onda budem i u sorcu, ali to je izuzetno retko i vozim bas lagano. Nije mi bas prijatno.

 

Van grada ili bilo kakva voznja za uzitak - duboke moto patike i pantalone obavezno uz sve to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 24 minuta, KoleD je napisao:

Odgovori i komentari na forumu u ovoj i sličnim temama su obrnuto proporcijalni onome što se vidi u gradu svaki dan.
 

Zato što veliki broj tih što voze po gradu nisu na forumu. :) 

 

Iskreno, ne javljam se "kolegama" koje sretnem na putu, a koji voze u majici i često u šorcu. 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Kad razmislim, da mogu u gradu do posla i nazad da odvozim sa 30 km/h na sat, rado bih samo nabacio kacigu..

Znači 30 km/h i lagana uživancija kao priprema za posao ili odmor posle posla.. Ali nema šanse nikakve. Ako usporiš možeš samo da se nadaš da ovi otpozadi gledaju šta rade. Pre neko veče se kasno vraćam, prelazim most polako i pored mene žutom trakom samo blesnu ne znam ni sam šta.. Setih se contryman -a i naježih se ceo..

Znači puna oprema i vozi kako moraš..


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

što tanja majca dugih rukava,pantalone mekinli letnje planinarske,neverovatno lagane i ne produvavaju i skidaju se pa mogu i kao bermue,biciklističke rukavice,bokserske patike

kOLege na vrh transalpine me opominju da bi trebo da poradim na opremi a u ormanu sve u više primeraka za sve uslove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja po gradu od opreme kaciga ,rukavice i 

preko leve patike navucem obicnu carapu, da ne gulim obucu i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Hajde da pokušam da napišem nešto pametno (iz moje perspektive). 

Vožnja motora (kao uostalom i bilo koja druga aktivnost) nosi sa sobom određeni rizik koji mi prihvatamo (ukoliko želimo time da se bavimo). 

Kod svakog pojedinca je prag tolerancije prema riziku različit  (što nikako ne znači da je neko u pravu, a neki drugi nije u pravu jer ima drugačiji kriterijum prema riziku). 

Ja UVEK koristim kacigu i rukavice, uglavnom i jaknu, a povremeno i čizme i pantalone (bez protektora). 

Sasvim je logično da bi bio najbezbedniji da na sebi uvek imam ful opremu, ali mi ni na kraj pameti nije da zbog dvadesetak minuta lagane vožnje izgubim pola sata da  na sebe natrpam opremu koja će od mene da napra kiborga. 

Vrlo dobro znam kakvom se riziku izlaže kada sednem na motor i uvek opremu izaberem prema konkretnoj vožnji na koju idem, ali mi ni na kraj pameti nije da sebe opterećuje nečim što će da mi smeta i da mi kvari uživanje. A ukoliko se plašim onoga što može da me zadesi, jednostavno neću time da se bavim i rešen problem. 

Glupo mi kada neki osuđuju neke druge koji ne nose (po njihovom mišljenju) dovoljno opreme, kao što mi glupo da neki ismevaju one koji u svakoj prilici naviku ful opremu. 

Svi smo individualci i različito shvatamo (i prihvatamo) potencijalni opasnost koja nam preti i prema tome vršimo i izbor opreme. 

I samo još da navedem sledeće:

Trenutno trpim poprilično bolove zbog distorzija oba skočna zgloba, naprsnuća desne podkolenice, ..., (zbog lakšeg udesa od pre nekoliko dana). 

Bio sam u majci, civilnim pantalonama i u patikama i prošao prilično loše (da sam bio u čizmama verovatno bih izbegao ovakve povrede). 

Međutim, uopšte ne smatram da sam (pri toj vožnji) pogrešio što sam bio slabije opremljen, niti nameravam da i ubuduće sebe trpam u oklop. 

Kao što rekoh, sve je ovo proračunati rizik, a svako od nas određuje koliki je rizik spreman da prihvati. 

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech

Bogami razne opcije vidim :D Ali kao što nego gore napisa, stvarno retko viđam ljude sa opremom po gradu, samo kacigu nose.
Ja gledam da izbegnem pantalone i čizme, mada sam uzeo sad one patike sa D3O zaštitom. Super su, ali noga ne diše uopšte... A što se tiče pantalona, eventualno ću uzeti kevlar farmerke i izvaditi prorektore, da mogu na posao u tome. Gore mesh jakna, i naravno kaciga. Mada gledaću da izbegnem vožnju između 11 i 15h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ja bih dodao da "full opremu" ne tumačimo svi isto. Meni je recimo full oprema u ovim danima mash jakna sa protektorima, rukavice, kaciga, enter pantalone i tcx patike. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Na toj temperaturi baš retko jasem na 2 točka, ali uvek max zaštićen, mesh komplet, kornjača sprečavaju alergiju na asfalt, kaciga full face kad god opkoracim motor prisutna, a na golo telo aktivni veš iz Luisa, COOLMAX sintetika Vanucci-jeva koja baš prija, a od opanaka TCX čizme van grada, a po gradu poluduboke DAINESSE moto cipelke. Svima na 2,3 točka se redovno javljam sem kad vidim "profesionalce" bez kacige, njih redovno uvek ignorišem.

poslato preko one stvari

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2380 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Šlem kaciga, sorc majica, ponekad i papuce, ako znam da cu na bazen :D Subotica nije Bg i do centra ne promenim brzine ni do cetvrte pa nemam potrebe da se zavlacim u full opremu, to samo cim mrdam negde i kad je hladnije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja