Jump to content

Moto Zajednica

Avala...Ralja...25.07

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Odmah da kazem da ne potenciram sebe i da nisam pametan,nego pokusavam da izrazim svoje zapazanje.
Ja sam primetio jednu univerzalnu pojavu kod najveceg broja motociklista,kao i kod vozaca automobila narucito bosanaca i crnogoraca kao i srbijanaca iz manjih mesta. A to je prelazenje u suprotnu traku tokom voznje u krivini narucito kada voze brzo. Znam nisam rekao nista novo ali to moze da spasi glavu mnogima.
Pogledajte profesionalce -kamiondzije bas sam obracao paznju. Oni gotovo nikada ne predju u suprotnu stranu,a neki od njih voze brzo i kao po sinama. Sustina je da sve krivine mogu  da se prodju brzo u svojoj traci ako se  koristi najbolja putanja. Dakle moja filozofija( a ukrao sam je od boljih vozaca od sebe koji obaraju i prolaze brzo onako kako ja ne mogu) je da treba koncipirati voznju tako da si uvek u svojoj traci i svaka krivina moze tako da se prodje. To zahteva ili sporiju voznju ili brzu ,a dobru veštinu i mislim da su ovde u prednosti tezi motori sa dobrim obrtnim momentom.Naravno i oni i ja se priblizimo razdelnoj liniji kada vidimo nanizane krivine ali cak ni tada niko ne prelazi u suprotnu stranu. 

Svaka cast


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo me u AR, čitam, pijem piće.

Do ovde od Bga njih jedno 10-ak na liniji tazdelnoj, 3 za po metra u mojoj i 1 komletan idiot ceo u traci, preglednoj krivini......sta dalje pričati!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 55 minuta, punisa 16 je napisao:

 

Evo upravo sam stigao u Herceg Novi, juce relacija Beograd - Žabljak, jutros Žabljak -HN, najdivljackija voznja BG tablice i bosanske. Preticanja preko pune, kroz nepregledne krivine, cele kolone automobila.

Juce sam isao da izvozim prevoj Sedlo, kreten u malom pezou BG table gazi ionaku uzan put sredinom u je*e 5% da se pomeri u desnu stranu

Jutros batica u astri sa zenom i dvoje male dece (opet BG table) istripovao izgleda da je na Nirburgringu - ne znam gde je mozak.

Isto jutros, ispred Niksica teget golf 4 (pogodite koje table), ja vozim preko ogranicenja, pretice me (skroz legitimno), ali ljudi moji svaka krivina on je sece i to brutalno i nadasve nepotrebno.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
pre 17 minuta, P.S. Dzon je napisao:

Evo upravo sam stigao u Herceg Novi, juce relacija Beograd - Žabljak, jutros Žabljak -HN, najdivljackija voznja BG tablice i bosanske. Preticanja preko pune, kroz nepregledne krivine, cele kolone automobila.

Juce sam isao da izvozim prevoj Sedlo, kreten u malom pezou BG table gazi ionaku uzan put sredinom u je*e 5% da se pomeri u desnu stranu

Jutros batica u astri sa zenom i dvoje male dece (opet BG table) istripovao izgleda da je na Nirburgringu - ne znam gde je mozak.

Isto jutros, ispred Niksica teget golf 4 (pogodite koje table), ja vozim preko ogranicenja, pretice me (skroz legitimno), ali ljudi moji svaka krivina on je sece i to brutalno i nadasve nepotrebno.

 

neverovatni smo....put je dug...i ljudi sve tripuju da stignu iz jednog cuga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 21 minuta, P.S. Dzon je napisao:

Evo upravo sam stigao u Herceg Novi, juce relacija Beograd - Žabljak, jutros Žabljak -HN, najdivljackija voznja BG tablice i bosanske. Preticanja preko pune, kroz nepregledne krivine, cele kolone automobila.

Juce sam isao da izvozim prevoj Sedlo, kreten u malom pezou BG table gazi ionaku uzan put sredinom u je*e 5% da se pomeri u desnu stranu

Jutros batica u astri sa zenom i dvoje male dece (opet BG table) istripovao izgleda da je na Nirburgringu - ne znam gde je mozak.

Isto jutros, ispred Niksica teget golf 4 (pogodite koje table), ja vozim preko ogranicenja, pretice me (skroz legitimno), ali ljudi moji svaka krivina on je sece i to brutalno i nadasve 

 Sebicni, samozivi, isfrustrirani. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

To sečenje krivine sa prelaskom u kontra traku - ne mora se ići van grada. Spuštanje u Topčider, dvosmerni delovi u Košutnjaku, može se nabrajati u nedogled. Plus ne uvažavanje pravila da kada skrećeš u desno, skrećeš u prvu desnu a kada skrećeš u levo skrećeš u prvu levu traku. Kombinacija vozačkog neznanja i lenjosti da se mota volan dosoljena qrcoboljom i asocijalnim stavom. Brzina kretanja nije od značaja; učesnici su podjednako ulični trkači i gnjavoseri za volanom.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1496 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 1 sat, Eol je napisao:

Put  Zlatibor- N.Varos...mislim da se tu najvise ispravljaju krivine

Definitivno, pored dve trake u jednom pravcu udju u suprotnu. Srecom pa je taj put “sredjen” tj neke krivine ispravljene, sta bi tek bilo tu da je ostao onaj stari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
17 hours ago, drs said:

To sečenje krivine sa prelaskom u kontra traku - ne mora se ići van grada. Spuštanje u Topčider, dvosmerni delovi u Košutnjaku, može se nabrajati u nedogled. Plus ne uvažavanje pravila da kada skrećeš u desno, skrećeš u prvu desnu a kada skrećeš u levo skrećeš u prvu levu traku. Kombinacija vozačkog neznanja i lenjosti da se mota volan dosoljena qrcoboljom i asocijalnim stavom. Brzina kretanja nije od značaja; učesnici su podjednako ulični trkači i gnjavoseri za volanom.

Ljudi u Srbiji ne umeju da voze. 

Ne znaju propise, i ono malo sto nauce kada spremaju vozacki ispit, zaborave za par meseci ili godina jer nisu prisiljeni da ta znanja primenjuju u praksi. Kao sto svako ko dugo ne govori, zaboravi da prica.

 

Tako da je tesko govoriti o bezobrazluku ili kurcobolji ili sebicluku, nasi soferi jednostavno ne poznaju pravila saobracaja.

 

Tacno je da umeju odlicno da vrte volan, saltaju brzine i koce, ako nisu pijani, umorni ili drogirani, ali to nije dovoljno.

 

Kako bilo, obisao sam preko 15 zemalja samo u Evropi i gorih od nas nisam sreo (bosnu, makedoniju i cg ne racunam, oni su poput nas).

 

Promenio član pinokio
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1496 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ljudi na zapadu nisu nista kulturniji i pametniji od nas, samo su dooobro nauceni da ce za svaku gresku platiti kaznu, tamo postoji zakon koji se postuje, ko ne postuje placa kaznu.

kod nas postoji zakon… i to je sve sto se zakona tice kod nas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Nema to mnogo veze sa voznjom, ljudi iz ex Yu su najveci egocentrici u evropi i vecinu boli dupe da li svojim ponasanjem ugrozavaju bilo koga drugog jer niko nije vazniji od njih samih. Odatle ide i onaj konstantan osecaj nepravde jer sto samo meni naplacujes kaznu a ne smes onom u dzipu itd.

 

Kada mislis da sunce svakog dana izlazi i zalazi samo zbog tebe sto bi onda vodio racuna da jos neko treba da koristi put kojim ti ides. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Istina @dvlns ,samo sto sam hteo da dam poentu na tome da mi MORAMO da vozimo samo svojom trakom i cak uz konstantu pomisao da takav debil o kime pricas moze uvek da se pojavi i da predje u tvoju traku. Na kraju krajeva greote ovaj momak je poginuo jer je presao u suprotnu traku,kamion je bio u svojoj. Nase je da se cuvamo koliko god umemo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Ma slazem se i strasno je jer se ovde radi o izgubljenom zivotu ali ponasanje u saobracaju je posledica sveopste nekulture zivljenja u drustvu. To sto volimo da zivimo u zajednici ne znaci da umemo a pokazuje se svakog dana na milion glupih primera koliko smo zaostali

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Dobio sam info da je juce kolega poginuo na putu, bilo je preticanje, voznja iza drugog motora u preticanju, cuvajmo se sebe i drugih. Temperature su ogromne, ljudi isrpljeni, ulice lose,,,,


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Grcka, italija (jug), spanija... sve isto kao i kod nas. Svi ispravljaju krivine. Mislim da nije samo do nas nego je ceo jug isti. Znakovi i signglizacija je tu samo kao neka informacija, a ne da se postuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

Evo opet.... od Ralje ka Tresnji..na ovom putu....oboren motor na sred puta....

Srećniji zavesetak price ...za kolegu...

Ali....dokle vise...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 31 minuta, VIRGO je napisao:

Evo opet.... od Ralje ka Tresnji..na ovom putu....oboren motor na sred puta....

Srećniji zavesetak price ...za kolegu...

Ali....dokle vise...

Dok god se bude vozilo starim kragujevačkim putem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 673 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Na dosta mesta od Avale do Ralje je klizište na putu, tj. bliže desnoj strani trke je popucao i propada asfalt, pa si prinuđen da voziš bliže srednjoj liniji,što može biti pogubno kad neko iz suprotnog pravca seče krivinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Prosao juce u oba pravca i danas u povratku sa Kosmaja... Sta reci, put ko put - krivine ko krivine. Nista specificno za ovu deonicu po mom skromnom misljenju.

 

Sad treba uzeti u obzir da sam ja svez vozac, na slabijem motoru, nit imam znanja, vestine, kilometre, nit hrabrosti za neku agresivniju voznju. U svaku krivinu sa 60, 70, jbg meni je to dovoljno brzo. Proleti pored mene neki R, zalegne u krivini (bas negde gde se ova nesreca desila), ok, svaka cast majstore kad umes.

 

I eto, dok vozim i prolazim te krivine, u glavi su mi price iz ovih tema, zao mi je sto postoje, ali mislim da znace svima nama kao nauk i kao neka psiholoska kocnica...

 

Ipak mi je najbitnije, kad posaljem zenu i klinca autom, da se ponovo sretnemo negde na Trosarini, izgrlimo, izljubimo... :Olja:

 

 To je barem ono sto je do mene...

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja