Jump to content

Moto Zajednica

Avala...Ralja...25.07

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

ja vozim enduro motor koji je izuzetno visok...i nisam neki extremni tatamata za krivine...al nisam ni kornjača. . .

 

zanimljivo je da sam na ovom putu od Ralje ka Avali ....DVA PUTA imao kontakt ....i to sa kolegama...motorciklistima...sa R MOTORIMA

 

Oba puta su bili u grupi i hteli su grupno da me preteknu u krivini....pa usled neprolagodjene brzine su me sekli...naglo kocili

Totalno ludilo mozga...da me zbaci u kanal drugi motorista....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 38 minuta, VIRGO je napisao:

ja vozim enduro motor koji je izuzetno visok...i nisam neki extremni tatamata za krivine...al nisam ni kornjača. . .

 

zanimljivo je da sam na ovom putu od Ralje ka Avali ....DVA PUTA imao kontakt ....i to sa kolegama...motorciklistima...sa R MOTORIMA

 

Oba puta su bili u grupi i hteli su grupno da me preteknu u krivini....pa usled neprolagodjene brzine su me sekli...naglo kocili

Totalno ludilo mozga...da me zbaci u kanal drugi motorista....

 

 

Tako je Pera Reponju iz Čačka u čuvenoj lakat krivini kod jezera Međuvršje ubio drugi motociklista na R-u. Izleteo iz krivine i pravo u njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero
9 hours ago, pinokio said:

ja sam imao kontakt na roze tacki. prvac kretanja je plava strelica a obratie paznju na krivinu vs zuta kruznica!

 

ova gemoterija znaci da ulazite u krivinu na sred krivine korigujete putanju i odmah potom zalezete ponovo. sve ovo nije probole kada idete sporo ali ako ste na ivici svoji mogucnosti i objektivno iznad ogranicenja ovo je smrt u najavi.

 

ovde ima mnogo ozbiljniji vozaca od mene pa neka kazu sta misle

 

 

1.JPG

Nisam ekspert, ali ko u ovu krivinu uđe brzo, prateći putanju kruga u desno i instiktivno popusti gas kad okom isprati put levo, garantovano prelazi u levu traku.Problem nastaje jer je to traka suprotnog smera.Ovakva putanja je čak i za auto zahtevna, a za motor prava klopka.Mislim da bih sa 100 km/h ako prvi put prolazim tu, ladno zavrsio na roze fleki.Ili gore.Imali znak za Crnu Tačku tu?  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre 3 sati, VIRGO je napisao:

ja vozim enduro motor koji je izuzetno visok...i nisam neki extremni tatamata za krivine...al nisam ni kornjača. . .

 

zanimljivo je da sam na ovom putu od Ralje ka Avali ....DVA PUTA imao kontakt ....i to sa kolegama...motorciklistima...sa R MOTORIMA

 

Oba puta su bili u grupi i hteli su grupno da me preteknu u krivini....pa usled neprolagodjene brzine su me sekli...naglo kocili

Totalno ludilo mozga...da me zbaci u kanal drugi motorista....

 

 

Sve je više debila na 2 točka.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
1 hour ago, icecool said:

Nisam ekspert, ali ko u ovu krivinu uđe brzo, prateći putanju kruga u desno i instiktivno popusti gas kad okom isprati put levo, garantovano prelazi u levu traku.Problem nastaje jer je to traka suprotnog smera.Ovakva putanja je čak i za auto zahtevna, a za motor prava klopka.Mislim da bih sa 100 km/h ako prvi put prolazim tu, ladno zavrsio na roze fleki.Ili gore.Imali znak za Crnu Tačku tu?  

nema oznake. 

 

narocita opasnost ove krivine je sto je sve otvoreno pa te mami. Ulaz u krivinu se lepo vidi a onda brzo shvatis da je druga polovine krivine na nizibrdici i da je zapravo nevidis i tu te malo uhvati panika. Dodatno shvatis da nagib motora u kom si se nalazio u prvom delu vise ne radi posao pa moras korigujes putanju na trenutak pa ponovo da zalegnes da bi zavrsio posao i izasao na pravac.

 

Sve ovo je macij kasalj kada vozis do 50 ili 60, ali onda pocinju problemi, nekome sa 70 nekome sa 110 ali kako god kada si na rubu svojih sposobnosti onda lako zavrsis u rebusu koji samo sreca resava.

 

Nije ova krivina nista sto niskogradnja nije napravilu svuda tuda sirom sveta. ona je gadna jer imas privid da je situacija pregledna i da kontrolises sve.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Z900 2020
On 7/25/2021 at 10:11 PM, Jovan Ristic said:

Zna li neko nešto o momku koji je poginuo? Da li je naš član foruma? Zna li ga neko?

Znao sam ga ja, drzao je perionicu,  kod Vozdovih kapija, kod njega peremo sluzbene automobile godinama. Vozio pre toga Hondu adv i bas skoro kupio ovog tracera (svo vreme sam mislio da je Ducati, permutovao sam motore) Dobar decko bio, momcina.  

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Ljudi, da li ste vi realni...? Kakva crna tačka?! Ograničenje je 50! Za "normalnu" brzinu (i preko ograničenja) tu nema problema.

 

Takođe, ja ne mogu da verujem da svi vozite na ivici gume kroz sve te krivine, pa ne možete da oborite motor još malo kad naiđete na krivinu koja se pojačava (late apex, double apex, itd...).

 

Samo da vas podsetim... Nije bitno ko će brže, bitno je ko će duže.

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Svi mi nekad prekoracimo prag sopstvenih mogucnosti... Nekad se zavrsi ovako...

Promenio član Bole37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero
4 hours ago, Bole37 said:

Svi mi nekad prekoracimo prag sopstvenih mogucnosti... Nekad se zavrsi ovako...

U tom kontekstu sam i hteo sročiti misao.Za one koji su tu život izgubili zbog svoje ili tuđe greške,  priča je gotova.One koji će vozit istim tim putem, treba upoznati sa problemom koji mogu imati.Koliko sam shvatio poginulo je tu više ljudi, i incidenata ima previše.Ja lično imam veliki respekt za saobraćajni znak Crna Tačka.Mislim da takva preventiva može da pomogne.Nekima.Sama tabla sa ograničenjem 50 je u redu, ali po meni ne ukazuje na neku veću realnu opasnost, koje smo eto uglavnom svesni u ovoj diskusiji.Nije lek sigurno, ali je potreba po meni.Realno, ovo je jako opasno mesto za sve učesnike u saobraćaju.Navedene tehnike spasa možda mogu pomoći na trkačkoj stazi gde niko nedolazi u susret, ovde smrt vreba preko linije.Svakog.Prečesto.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

nisam poznavao momka...ali sam mu trejsera gledao ispred perionice....

 

tuga...jeziv udes

Promenio član VIRGO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova
Pre 7 sati, donmarkoni® je napisao:

Ljudi, da li ste vi realni...? Kakva crna tačka?! Ograničenje je 50! Za "normalnu" brzinu (i preko ograničenja) tu nema problema.

 

Takođe, ja ne mogu da verujem da svi vozite na ivici gume kroz sve te krivine, pa ne možete da oborite motor još malo kad naiđete na krivinu koja se pojačava (late apex, double apex, itd...).

 

Samo da vas podsetim... Nije bitno ko će brže, bitno je ko će duže.

Pa druze da je tako kako pises ova tema ne bi postojala. Mani se late apex, double apex i ostalih vrsta apexa i krivina radi se o javnom saobracaju. Niko tu ne juri apex vec jednostavno dozivi neko iznenadjenje koje ga izbaci iz promisljenog u instinktivno ponasanje a instinkt kaze da se covek prvo hvata za kocnicu. Od straha kocenja pod nagibom ta radnja je pracenja uspravljanjem motora i eto te u suprotnoj traci.

 

Kada se kome pali instinkt niko ne zna i ne pali se uvek na istom nivou. Nekada opusteno prodjes sa 80 a nekada sa 60 mislis da ces da padnes

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Uvek uzeti u obzir da je, ono što su krstili kao idealna linija krivine, samo jedna zamišljena linija koja opisuje najbržu moguću rutu na trkačkoj stazi.

Iz bezbednosnih razloga ovako nešto nije za upotrebu na javnim putevima.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
pre 36 minuta, dvlns je napisao:

Pa druze da je tako kako pises ova tema ne bi postojala. Mani se late apex, double apex i ostalih vrsta apexa i krivina radi se o javnom saobracaju. Niko tu ne juri apex vec jednostavno dozivi neko iznenadjenje koje ga izbaci iz promisljenog u instinktivno ponasanje a instinkt kaze da se covek prvo hvata za kocnicu. Od straha kocenja pod nagibom ta radnja je pracenja uspravljanjem motora i eto te u suprotnoj traci.

 

Kada se kome pali instinkt niko ne zna i ne pali se uvek na istom nivou. Nekada opusteno prodjes sa 80 a nekada sa 60 mislis da ces da padnes

Potpuno si u pravu. Juče u jednoj krivini na putu na kome se vozim svaki dan, zamalo sa 50km/h da sletim pored puta, jedva sam izvukao krivinu uz samu ivicu puta, a inače tu regularno vozim 70-80km/h pa sam se dobro zamislio sada kada sam pročitao ovo sto si napisao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
Pre 3 sati, dvlns je napisao:

Pa druze da je tako kako pises ova tema ne bi postojala. Mani se late apex, double apex i ostalih vrsta apexa i krivina radi se o javnom saobracaju. Niko tu ne juri apex vec jednostavno dozivi neko iznenadjenje koje ga izbaci iz promisljenog u instinktivno ponasanje a instinkt kaze da se covek prvo hvata za kocnicu. Od straha kocenja pod nagibom ta radnja je pracenja uspravljanjem motora i eto te u suprotnoj traci.

 

Kada se kome pali instinkt niko ne zna i ne pali se uvek na istom nivou. Nekada opusteno prodjes sa 80 a nekada sa 60 mislis da ces da padnes

Iako te znam ovde sa foruma i visoko cenim tvoje mišljenje, ovaj put ti moram reći da se ne slažem.

 

Jedna reč: trening. Trening stvara instinktivnu reakciju. Oni koji nemaju nikakvog treninga, obično se "zamrznu" ili, kao što kažeš, samo stisnu kočnicu.

 

I pored svih lepota vožnje motocikla i uživanja u vožnji, ta vožnja je zahtevna radnja i iziskuje stalno vežbanje. Nije to teško, malo vežbe u uobičajenoj vožnji, malo mentalne vežbe... I naravno uživanje u svakom od tih trenutaka. Ma znaš već, radiš isto, nisi od juče... 

 

Javi se kad budeš u BG da pijemo kafu...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

@donmarkoni® treningom svakako pomeras svoj prag panicne reakcije ali ga nikako ne mozes iskljuciti. Slazem se sa tobom da je bolje vezbati reakciju nego ne ali jedini pravi savet je da u javnom saobracaju ne ispitujes svoje granice. 

 

Nisam se vozio ovim putem ali znam da je dobio ime Ralja ring jer dosta ljudi iz BG voli da ode da malo "pegla" krivine tamo. Svako to peglanje dodaje dozu samopouzdanja a to je u saobracaju dosta zajebana stvar. Pri tom kao sto su vec opisali ovi koji znaju ni cetvorotockasi se ne ponasaju mnogo odgovornije cak naprotiv.

Sve u svemu ja mrzim put kojim se nisam vozio i koji sam po sebi ni za sta ne moze da bude kriv

 

Hvala i za lepe reci i poziv na kafu rado cu se odazvati.

 

,

Promenio član dvlns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT
Pre 13 sati, icecool je napisao:

U tom kontekstu sam i hteo sročiti misao.Za one koji su tu život izgubili zbog svoje ili tuđe greške,  priča je gotova.One koji će vozit istim tim putem, treba upoznati sa problemom koji mogu imati.Koliko sam shvatio poginulo je tu više ljudi, i incidenata ima previše.Ja lično imam veliki respekt za saobraćajni znak Crna Tačka.Mislim da takva preventiva može da pomogne.Nekima.Sama tabla sa ograničenjem 50 je u redu, ali po meni ne ukazuje na neku veću realnu opasnost, koje smo eto uglavnom svesni u ovoj diskusiji.Nije lek sigurno, ali je potreba po meni.Realno, ovo je jako opasno mesto za sve učesnike u saobraćaju.Navedene tehnike spasa možda mogu pomoći na trkačkoj stazi gde niko nedolazi u susret, ovde smrt vreba preko linije.Svakog.Prečesto.

Колега, постоји законски основ за постављање знака "црна тачка" (број погинулих на том месту и ...), тако да стављање истог као "васпитну меру" није могуће. Страшно колико је младих (и не само њих) живота изгубљено у последње време. Саучешће породици погинулог колеге.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Saucesce porodici a kolegi siroki putevi nebeski. 

Prosao sam 50 pita tim putem, ne znam o kakvim kontra nagibima pricate... 

Uzmite se u pamet, ko ima muda neka ide na stazu, ostavite nas bez () () da uzivamo u voznji opasnih igracki

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900

Kolega, veća muda ti trebaju za vožnju po ulici nego na stazi. Polovina vozača u moto GP-ju i nema dozvolu za motor, jer kako kažu "nisu toliko ludi da bi vozili motor na ulici".

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, HOGAR STRASNI je napisao:

Колега, постоји законски основ за постављање знака "црна тачка" (број погинулих на том месту и ...),

Minimum 2 nesrece, nebitno dal ima poginulih. E sad ima neki raspon, valjda na duzini od 500m na putu van naseljenog, tako nesto.

Na Avalskom vec ima zvanicno 2 deonice, al mislim da nisu obelezene znakom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

Postoji krivina kod Iriskog Venca koja se zove Babin Guz. Bankina nikad sarenija od silnih menjanja. Ja sam tu klizao motor, drug autom. Nigde crne tacke.... Kako uopste dodje do postavljanja takvog znaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Nek' mu je laka zemlja! 

 

Nisam taj deo puta prolazio svaki dan ali mnogo puta, da! Što motociklom, što autom, čak sam i JNA služio u Zucama... 

Kad nisam imao ideju gde ću, ajd' do tornja... Kao što kolega reče nisam primetio da negde postoji kontra nagib u krivinama...Ima dosta valovitog dela, možda na to mislite?Lepe krivine, šumica, ugodjaj ekstra... Razumem Beogradjane, posle gradskih gužvi kad se dočepaš iole otvorenijeg puta mozak ti nesvesno šalje impulse... sloboda... voziii! Previše frekventan, biće i gore, svi beže van grada...opasnost vreba i od kolega, što je i najgore! 

Taj put je bio mnogo dobar... ali bio... Davno! 

 

Ne znam da li smem da malo offujem... Generalno nemam problem sa krivinama, druge me muke muče:grr:... Ali ima jedna krivina u kojoj, tj. pre koje u 90% vožnji moram da testiram kočnice... Na slici dole, pre Sibnice, kad idem iz pravca Venčana, malko, da kažem praviji put, malko brže, nekad se i zamislim, da... To je mana matorih...

Čuvajte se, uvek se standard življenja prenosio na sve oblasti...od kuće, pa i na saobraćaj!?!

MXuqycT.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 27.7.2021. at 1:35, brera je napisao:

Znao sam ga ja, drzao je perionicu,  kod Vozdovih kapija, kod njega peremo sluzbene automobile godinama. Vozio pre toga Hondu adv i bas skoro kupio ovog tracera (svo vreme sam mislio da je Ducati, permutovao sam motore) Dobar decko bio, momcina.  

Živim u Voždovim i prolazim skoro svaki dan tuda. Video sam da perionica ne radi i da se pojavila umrlica na vratima u isto vreme kada se ova tema otvorila. Sumnjao sam da je on u pitanju, ta Honda adv je stalno bila parkirana ispred, mislim da sam video i Tracer-a. Na umrlici piše da je dečko '86 godište.

Promenio član sicma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja