Jump to content

Moto Zajednica

Avala...Ralja...25.07

Recommended Posts

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mislim  da nije prva nego krivina posle Akacije

Promenio član Mikulanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

I meni se cini da je tako.

 

Ko prolazi, nek obrati paznju, fleka je i dalje tu. Da li je ulje, ne znam, zaobisao sam. 

 

Ceo potez je bio zatvoren kada sam isao ka Rudniku. U povratku, sacekao me svez sudar bukvalno par stotina metara pre (ka Ralji) , 2 motora i auto. Srecom, mislim da nisu za ovu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ja bih rekao po vegetaciji da je tako a i prva desno posle marketa sa leve strane ima kanal a njega ne vidim. 

Promenio član Mikulanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Zna li neko nešto o momku koji je poginuo? Da li je naš član foruma? Zna li ga neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Aj nek neko postavi link na gugl mapama da i mi koji ne znamo gde je market M i put za Bubanju možemo lepo da vidimo koja je to krivina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Ovo je otprilike lokacija,ne znam koja krivina tacno.

 

Avala House

065 6189288

https://maps.app.goo.gl/sJkdHczFFLsuBePE7

 

Naisao sam dok je bio uvidjaj verovatno jer je saobracaj preusmeren preko Bubanje. Ja sam naisao od Avale i nista se nije videlo.

 

Tuga ogromna u svakom slucaju

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Desna krivina, posle Akacije nekih 150 m. u pravcu Ralje. 

IMG_20210726_095506.jpg

Promenio član Atorn
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t

ja sam imao kontakt na roze tacki. prvac kretanja je plava strelica a obratie paznju na krivinu vs zuta kruznica!

 

ova gemoterija znaci da ulazite u krivinu na sred krivine korigujete putanju i odmah potom zalezete ponovo. sve ovo nije probole kada idete sporo ali ako ste na ivici svoji mogucnosti i objektivno iznad ogranicenja ovo je smrt u najavi.

 

ovde ima mnogo ozbiljniji vozaca od mene pa neka kazu sta misle

 

 

1.JPG

Promenio član pinokio
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900

Nikako da se dogovorimo koja je krivina u pitanju, ovo je vec treca opcija, doduse sve su to vezane krivine u tom potezu od marketa pa pored akacije... Samo mi nije jasno u kom pravcu se nesrecni kolega kretao, ka Beogradu ili ka Ralji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
31 minutes ago, pinokio said:

ova gemoterija znaci da ulazite u krivinu na sred krivine korigujete putanju i odmah potom zalezete ponovo. sve ovo nije probole kada idete sporo ali ako ste na ivici svoji mogucnosti i objektivno iznad ogranicenja ovo je smrt u najavi.

 

ovde ima mnogo ozbiljniji vozaca od mene pa neka kazu sta misle

Ne odgovaram kao "ozbiljan vozač" već kao neko ko poznaje prirodne zakone...
Kada se brzina podigne duplo, kinetička energija ide puta 4. Radijus krivine ti dodaje centrifugalnu i centripetalnu silu u priču. Kada pokušaš da iskoriš kooficijent trenja da bi se zaustavio, menja se i raspored masa. I dalje imaš 0,3 tone ali ne dobro raspoređenih kao 250ms ranije kada si prvi put uočio problem.

citiram "mesto je ubica. ogranicenje je 50 ali sam ja usao u krivinu sa oko 90 do 100. krivinu sam savrseno prosao do tog izlaza kada je motor krenuo na levu stranu"
 

Zaključak: skupo je postavljati znakove ograničenja brzine i izcrtavati farbom liniju. Ako je neko to već uradio, sigurno je imao dobar razlog. Nažalost, kolega zbog kojeg je pokrenuta ova tema neće imati priliku da ispravi svoju grešku.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema tu puno diskusije. Vožnja motocikla pa još u Srbiji je ekonomski skupa i pri tom je vučenje Boga za muda. Na to dodaj brzinu i već si debelo preterao za skupu životnu šamarčinu. 

 

Koliko god da je čovek spreman ili iskusan, u jednom trenutku se namesti situacija. Ništa nije garancija

 

Nego, kad se krene, samo se prekrstiš, kažeš sebi da je najbitnije da dođeš živ i zdrav. A to, koliko ćeš oboriti motor, proći kroz krivinu brzo i tečno, jebeš to.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Kolega se kretao prema Ralji. Posle ove S krivine kod Akacije ide mala uzbrdica, pravac pa desna krivina. Po meni je tu bio udes jer znam da sam dosta pazljiv kod nje i ako ne udjes dobro lako te izbaci u suprotnu traku. Odlicno se vidi na slici koju je Atorn postavio. 

Sto se Pinokija  tice pretpostavljam da je u pitanju iskustvo. Bas na tom mestu je poginuo bajker iz Borce koga je vec neko pominjao u prethodnom postu. On je nazalost otisao desno u bankinu. Takodje je pretpostavka da mu se nesto desilo u toku voznje( srcani, mozdani).

Verujem da si ti usao prebrzo a ne poznajes put. U sustini to je lepa desna krivina, pa levi S kod Akacije gde moze biti problem prasina i kamencici koji se obicno nalaze na putu. 

Promenio član Mikulanac
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ti je posle Zuca, tj Avalskih kratkih krivina prva iz pravca Beograda u koju ja licno na desno volim da udjem bezobrazno brzo. Pa ide kratki pravac pa krivina na desno sa kratkim pravcem pa zatom krivina na desno. E tu se konstantno na put iznosi gomila sodera i zemlje. To se nastavlja u nesto slicniji sled krivina samo su sa desne strane kontejneri a ne soder.
U svakom slucaju krivine za ku...nje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
9 minutes ago, Alekre said:

 

Nego, kad se krene, samo se prekrstiš, kažeš sebi da je najbitnije da dođeš živ i zdrav. A to, koliko ćeš oboriti motor, proći kroz krivinu brzo i tečno, jebeš to.

A sta predlazes? Da prodamo motore? 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900
6 minutes ago, Mikulanac said:

Kolega se kretao prema Ralji. Posle ove S krivine kod Akacije ide mala uzbrdica, pravac pa desna krivina. Po meni je tu bio udes jer znam da sam dosta pazljiv kod nje i ako ne udjes dobro lako te izbaci u suprotnu traku. Odlicno se vidi na slici koju je Atorn postavio. 

Sto se Pinokija  tice pretpostavljam da je u pitanju iskustvo. Bas na tom mestu je poginuo bajker iz Borce koga je vec neko pominjao u prethodnom postu. On je nazalost otisao desno u bankinu. Takodje je pretpostavka da mu se nesto desilo u toku voznje( srcani, mozdani).

Verujem da si ti usao prebrzo a ne poznajes put. U sustini to je lepa desna krivina, pa levi S kod Akacije gde moze biti problem prasina i kamencici koji se obicno nalaze na putu. 

Za ovu krivinu koju opisuješ se u potpunosti slažem sa tobom i prvo mi je ona bila u glavi kad sam video temu, ali vidim da se pominju još neke krivine u tom potezu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
16 minutes ago, Bruno 68 said:

Ti je posle Zuca, tj Avalskih kratkih krivina prva iz pravca Beograda u koju ja licno na desno volim da udjem bezobrazno brzo. Pa ide kratki pravac pa krivina na desno sa kratkim pravcem pa zatom krivina na desno. E tu se konstantno na put iznosi gomila sodera i zemlje. To se nastavlja u nesto slicniji sled krivina samo su sa desne strane kontejneri a ne soder.
U svakom slucaju krivine za ku...nje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Bruno, daleko su Zuce

Promenio član Mikulanac
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Krivina koju @Mikulanac navodi kao mesto nesreće sam prošle godine dobro zapamtio. Ja koji sam penzos što se tiče brze vožnje, i neretko me prođe neko sa skuterom kao da stojim..., baš u toj krivini, u pravcu iz Bgd ka Ralji mi je motor tako secnuo/kliznuo da sam momentalno stao u proširenju na sledećoj ostroj levoj krivini da vidim gde mi je procurelo ulje iz mašine.

Međutim ništa, suva mašina suva guma. Vratim se da vidim imali nešto na asfaltu, ništa... Verujte da sam kasnije pri svakom prolasku gledao to mesto (unutrašnja strana krivine, skoro uz desnu liniju) i čudio se šta se desilo.

A krivinu niže (ka Bgd-u) kod Akacije uvek prolazim kao po jajima upravo zbog rizle koje većinom bude u njoj u unutrašnjoj strani ka Beogradu (nizbrdo).

Neizmerna tuga zbog kolege koji je tragično nastradao. 

Promenio član DonToni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
1 hour ago, Alekre said:

Nema tu puno diskusije. Vožnja motocikla pa još u Srbiji je ekonomski skupa i pri tom je vučenje Boga za muda. Na to dodaj brzinu i već si debelo preterao za skupu životnu šamarčinu. 

 

Koliko god da je čovek spreman ili iskusan, u jednom trenutku se namesti situacija. Ništa nije garancija

 

Nego, kad se krene, samo se prekrstiš, kažeš sebi da je najbitnije da dođeš živ i zdrav. A to, koliko ćeš oboriti motor, proći kroz krivinu brzo i tečno, jebeš to.

Ovo je baš onako iskreno napisano, totalno delim mišljenje sa tobom.

Sreća, okolnosti.... su nas iščupale ili nisu .

Bajkeru počivaj u miru, iskreno saučešće porodici ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

I ja sam tu pre par godina presao u suprotnu traku,sto me iznenadilo,posle sam nekako naucio kako da je ispratim. Glupa je jer ide krivina ,krivina, krivina pa kao malo pravo pa opet krivina ,krivina ali drugog nagiba od prve 2/3 krivine. Bas kao sto je Pinokio ilustrovao. Ne potenciram sebe kao mudrog ali drugovi sa kojima povremeno vozim me zezaju sto se cesto odlucujem za autoput do malog pozarevca kad krenemo ka Rudniku. Ralja uopste nije put za uzivanje a ni za neko posebno iskazivanje vestine razloga ima puno. Greota za momka.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ja znam zasto sam napisao da se okanete tog puta za "uzivanje" po krivinama i peglanje. Nekom je peglanje 60 km/h nekom 160. Izgubili smo dobrog druga pre par godina tu na isti nacin a bio je vise nego dobar vozac i peglao staze sa nama a nije ni klinac bio.

 

Desna krivina u kojoj se iznenadis iz bilo kog razloga te u 99% sucajeva vodi u suprotnu traku a sta te tamo ceka u tom momentu je lutrija.

 

Uplati Navak izvozaj ceo dan garantujem prvi ili drugi put na stazi da ces spustiti koleno na asfalt, osmeh od uva do uva i posle sve ove krivine mnogo manje privlacno izgledaju.

Promenio član dvlns
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Svaka krivina ka Ralji je veoma opasna, ja ih znam napamet je ceo zivot tuda prolazim. Mnogi motoristi ovim delom voze ko idioti, ne postuju punu liniju, preticu kolone, preticu kolone u avalskim krivinama itd...... Potrebno je biti krajnje oprezan jer je jedan momenat dovoljan da dodje do tragicne greske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 1 minut, nenadlaza je napisao:

ovo je tacno mesto de se desilo u samom temenu krivine  po slici na desnoj strani su plastikeIMG-20210726-095506-jpg-419bd1a55c4ee98ahosting jpg

Baš kako sam i slikao. Prošao sam jutros i video fleku bordo na putu i plastične flaše od vode, kao i crvene delove motora, levo u travi. Vratio sam se do Akacije da slikam prema krivini. To je ta krivina, desno posle Akacije u pravcu Ralje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja