Jump to content

Moto Zajednica

Avala...Ralja...25.07

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

Teska nesreca na putu Avala...Ralja...

Kolega  bajker se zakucao u kamion

Jezivo

Sad drugar slao slike...

Na zalost...zadnja slika pokazuje da je vozac...prekriven čaršafom...

Tuga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
pre 58 minuta, VIRGO je napisao:

Teska nesreca na putu Avala...Ralja...

Kolega  bajker se zakucao u kamion

Jezivo

Sad drugar slao slike...

Na zalost...zadnja slika pokazuje da je vozac...prekriven čaršafom...

Tuga

Имаш ли неке детаље, који мотор, боја?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

 

37 minutes ago, dadinho said:

2547eb8a3e52127c276f72bfda5e4308.jpg

Yamaha tracer 9 je u pitanju.

Ljudi, nemojte slike, naici ce neko blizak stradalom i ne treba da vidi ovo...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Primio sam poruku da je poginuo Bojan Radunja, 1986. godište. Vozio crvenog Trejsera. Ne znam dečka, samo sam takvu poruku dobio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Ja i ne znam sta je ta Ralja, tj. nikad nisam ni video niti znam gde je, znam je samo po nekim sranjima na tom putu.
Ralja ili regionalni put 149 je pocetak ili kraj svakog putovanja pocevsi is Bgd ako nije pravac sever od motela 1000 ruza pa do samog mesta Ralja.
Put sa dosta krivina koje vuku na dokazivanje. Znam po sebi.
Iako svi korisnici "poznaju" ovaj put veoma cesto nazalost dolazi do kontakta sa drugim ucesnicima u saobracaju.
Dok god motoristi budu mislili da je ovaj put test staza za merenje one alatke (ubrajajuci i mene) a ne put sa raznim ucesnicima, desavace se ovakve nesrece.
Inace je lepo provozati se istim narocito u zimskom periodu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
pre 32 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ja i ne znam sta je ta Ralja, tj. nikad nisam ni video niti znam gde je, znam je samo po nekim sranjima na tom putu.

To ti je deonica koja povezuje Beograd i Mladenovac, preko Avale i gomile prigradskih naselja.

Vecinom ga koriste gradski motoristi za kratke voznje vikendom zbog par zanimljivih krivina posle Avale i malo pre Ralje. 

Vecina lokalaca koji zive u kraju su malo intelektno u deficitu, pa smatraju taj put svojim vlasnistvom i ne voze bas kako treba (nesto kao Podgoricani kanjonom Morace), pa na to dodas gomilu ljudi koji imaju vikendice u tim krajevima i idu u njih za vikend, pa teretnjake koji koriste tu deonicu da bi izbegli placanje putarine i na sve to dodas gomilu motorista od kojih niko nije dosao da vozi turisticki... Jebiga...

  • Sviđa mi se 3
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Saucesce porodici, sekunda I to je to. Apropo nestece, mnogi me opljuvase kada Sam napisao da treba zabraniti saobracaj teretnim vozilima od petka noc do pon ujutru. Nedelja ,Leto Jeb.. ga drva. Guzve su I bez njih, posebno kad "sparaju" na haracu:grr:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova
pre 46 minuta, Bruno 68 je napisao:

Ralja ili regionalni put 149 je pocetak ili kraj svakog putovanja pocevsi is Bgd ako nije pravac sever od motela 1000 ruza pa do samog mesta Ralja.
Put sa dosta krivina koje vuku na dokazivanje. Znam po sebi.
Iako svi korisnici "poznaju" ovaj put veoma cesto nazalost dolazi do kontakta sa drugim ucesnicima u saobracaju.
Dok god motoristi budu mislili da je ovaj put test staza za merenje one alatke (ubrajajuci i mene) a ne put sa raznim ucesnicima, desavace se ovakve nesrece.
Inace je lepo provozati se istim narocito u zimskom periodu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Posteno napisano da postenije ne moze.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Čudno je to mesto.

 

Tu je, pre dve  godine, umro motociklista,  čovek iz Borče. Ima tema o tome, od 18.8.2019.

20210725_143323.jpg.6cad8fbc98a2bee3d7781a7ff0d04dbb.jpg

 

 

Pogrešna ulazna tačka i ulazak većom brzinom u desnu krivinu, posle marketa "Ruža", neminovno dovodi, pri izlasku iz nje, do prelaska u suprotnu traku.

To se, baš na ovom delu puta, dešava i automobilima, koji uđu većom brzinom.

Što je najgore sama lokacija je pregledna i lepo vidiš vozila iz suprotnog smera.

Ali je konfiguracija puta takva da se ova krivina mora uzimati sa posebnim respektom, zbog rizičnog izlaska.

 

Bez obzira na okolnosti, žao mi je čoveka.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ponoviću, da se ja nešto pitam, uveo bih obavezno gledanje i analizu saobraćajki u autoškolama. 

Drugo, ja bih se prvi javio da vidim zašto se nešto desilo, upravo sa idejom da nešto naučim. Mnoga znanja o saobraćaju - a prešao sam vrv 300 k km kolima i oko 100 k km skuterom - sam platio mnogo skuplje nego što bih voleo. I to nisam imao ozbiljne posledice.. Još. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
25 minutes ago, feniks said:

Čudno je to mesto.

 

Tu je, pre dve  godine, umro motociklista,  čovek iz Borče. Ima tema o tome, od 18.8.2019.

20210725_143323.jpg.6cad8fbc98a2bee3d7781a7ff0d04dbb.jpg

 

 

Pogrešna ulazna tačka i ulazak većom brzinom u desnu krivinu, posle marketa "Ruža", neminovno dovodi, pri izlasku iz nje, do prelaska u suprotnu traku.

To se, baš na ovom delu puta, dešava i automobilima, koji uđu većom brzinom.

Što je najgore sama lokacija je pregledna i lepo vidiš vozila iz suprotnog smera.

Ali je konfiguracija puta takva da se ova krivina mora uzimati sa posebnim respektom, zbog rizičnog izlaska.

 

Bez obzira na okolnosti, žao mi je čoveka.

 

 

 

 

 

izvini, tesko mi je ispratim gde je ovo mesto. da li je ovaj put sto se odvaja na slici na levu stranu, put za Bubanju? (ima znak Bubanja na cesti)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Da to je ta dugačka krivina na desno.

Ali ljudi, dajte malo se uzdržite, činjenica je da mnogi koriste ovaj put za jurnjavu, ali ko zna da li je nesretni bajker zaista jurcao ili je neki drugi faktor uticao na izletanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
29 minutes ago, feniks said:

Jeste.

 

pre mesec i po dana sam bas na tom mestu, koje si obelezio, izazvao incident kakav si opisao. 

toliko si bio precizan da sam u momentu pomislio da je sala.

odmah sam shvatio koje je mesto u pitanju ali, da se ne zatrcim, odlucio sam da pitam.

 

mesto je ubica. ogranicenje je 50 ali sam ja usao u krivinu sa oko 90 do 100. krivinu sam savrseno prosao do tog izlaza kada je motor krenuo na levu stranu.

 imao sam kontkat sa vozilom koje je islo u suprotonom pravcu ali srecom sam ostao na motoru sa blagim i skupim ostecenjem.

 

pri izlasku iz krivine sam isao oko 80 i jos uvek mi nije jasno zasto je motor krenuo pravo, odnosno na levu stranu. mozda sam dao na izlasku prevelik gas i motor je poceo da se ispravlja a krivina nije bila gotova. ne znam.

 

sutradan sam probao da simuliram problem na istom mestu ali nisam uspeo.

 

ubedljivo najopasnija situacija u mojoj  moto istoriji (20 godina) 

Promenio član pinokio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

 

45 minutes ago, feniks said:

Čudno je to mesto.

 

Tu je, pre dve  godine, umro motociklista,  čovek iz Borče. Ima tema o tome, od 18.8.2019.

20210725_143323.jpg.6cad8fbc98a2bee3d7781a7ff0d04dbb.jpg

 

 

Pogrešna ulazna tačka i ulazak većom brzinom u desnu krivinu, posle marketa "Ruža", neminovno dovodi, pri izlasku iz nje, do prelaska u suprotnu traku.

To se, baš na ovom delu puta, dešava i automobilima, koji uđu većom brzinom.

Što je najgore sama lokacija je pregledna i lepo vidiš vozila iz suprotnog smera.

Ali je konfiguracija puta takva da se ova krivina mora uzimati sa posebnim respektom, zbog rizičnog izlaska.

 

Bez obzira na okolnosti, žao mi je čoveka.

 

 

 

 

 

Ja i dalje ne mogu da skontam, sa slike su bandere na drugoj strani da bi to bila ta krivina.... desna krivina i desno bandere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja