Jump to content

Moto Zajednica

POSLE 10 GODINA SNA

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pocatello USA

Evo druge price koja mi se dogodila. Prosle godine sam dobio dobro zaposlenje posle zavrsenog fakulteta i zena i ja smo se slozili da bi trebao da kupim solidan motor za jedno $2000 kako ne bi morao da uzmem kredit. Od malih nogu sam zeleo da imam BMW ali gde ces ovde za te pare da nadjes BMW. Moj drugar u Juti je imao radu za prodaju automobila koju je pre par godina preselio iz Rino Nevade. Pricali smo preko telefona i on mi rece da ima BMW R100RT koji je kupio od osiguravajuce kompanije. Neki tip je slupao motor i kompanija mu je platila osiguranje, tako da su oni zadrzali slupani motor. Moj drugar je onda od te kompanije 1995 otkupio motor. Motor je 1991 godiste i imao je oko 10,000 milja, sto ovde nije tako mnogo za Sport Turer klasu. Znaci motor je sedeo po garazama 10 godina. Moj drugar mi je prodao motor za $1000. Neki od vas mozda misle da je ta cena visoka posle gledanja ove slike, ali BMW motorcikli su ovde na ceni. Pa evo i slike:

fhiLe_bikebefore1dd8io9.th.jpg

 

To je bilo prosle godine. Posle dosta rada i truda ja sam kupio sediste, prednju plastiku od Cafe Racer-a i novi akumulator. Ocistio i nastelovao karburatore i poskidao staru plastiku.

Corbin Sediste = $200

Prednja Cafe Racer plastika = $50

nov akumulator = $60 (veci akumulator nego za hondu)

Ciscenje karburatora i stelovanje = Pet sati dobrog truda i rada

Evo kako je motor izgledao posle svega:

 

S5Agd_bikeafter2iq1.th.jpg

 

I ovo smo moj klinja i ja na motoru:

 

zI9sx_motorcycle2rn7ny1.th.jpg

 

U sledecih par dana napisacu nesto vise o specifikacijama motora, i kakav je za voznju. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

cestitan posta si vlasnik BUMWIPER-a.......... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Bravo matori, svaka èast. Lepo je što imaš volje da sreðuješ i popravljaš. Motor je odlièan, vidi se da si ga sredio sa ljubavlju, sada možeš da se pozerišeš po Amerikama sa BMW-om...

Živ bio!

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja