Jump to content

Moto Zajednica

Da li moze Yamaha Majesty DX 250 da prelazi dnevno po 400, 500km

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Pozdrav drugari! :)


E pa ovako, planirao sam sad za odmor jednu rutu kremuvsi od Prokuplja kroz istocnu Srbiju, do Kladova pa za Beograd i onda od Beograda do Zlatibora preko Sabca, Loznice, sve uz Drinu, odatle na Uvac i preko Kopaonika kuci... Naravno spavacu u Beogradu par dana, Zlatibor par dana sa obilascima :)

 

Odprilike znate kakvi su tu sve usponi i to.. E sad, moje pitanje je da li mogu sa mojom jamahicom da prelazim po 400, 500 km dnevno? A na skuteru sam zamenio sve sto je potrebno zameniti, kais, rolnice, fil za vazduh, ulja, antifriz, nove gume....
I jos jedno pitanje uz ovo je da li treba odmah gasiti motor posle duze voznje ili ostaviti malo da radi u mestu zbog vazdusnog hladjenja kao na autu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Moze, jos ako je u dobrom stanju, samo vozi. @Štef zivi primer, jos je njegova bila raspala.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nije problem koliko kilometara  motor može da izdrži, nego koliko sati dnevno ti možeš na njemu da izdržiš. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Pozdrav drugari!

E pa ovako, planirao sam sad za odmor jednu rutu kremuvsi od Prokuplja kroz istocnu Srbiju, do Kladova pa za Beograd i onda od Beograda do Zlatibora preko Sabca, Loznice, sve uz Drinu, odatle na Uvac i preko Kopaonika kuci... Naravno spavacu u Beogradu par dana, Zlatibor par dana sa obilascima
 
Odprilike znate kakvi su tu sve usponi i to.. E sad, moje pitanje je da li mogu sa mojom jamahicom da prelazim po 400, 500 km dnevno? A na skuteru sam zamenio sve sto je potrebno zameniti, kais, rolnice, fil za vazduh, ulja, antifriz, nove gume....
I jos jedno pitanje uz ovo je da li treba odmah gasiti motor posle duze voznje ili ostaviti malo da radi u mestu zbog vazdusnog hladjenja kao na autu?
Za sve se ne brinem, brine me to vazdušno hlađenje što spomenu ???


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja vozim motor iz 73. godine koji je čist vazdusar. Znaci nema ventilatora, nema hladnjaka za ulje... Samo gola rebra. Vozim bez razmišljanja kroz grad u sred leta. Da li je Beograd, Herceg Novi ili Mostar, nebitno. On je konstruisan tako da sve to može da izdrži i da u takvim uslovima pruži maksimum svojih performansi. Nece mu sigurno prijati da voziis pun gas satima, ali nekom normalnom vožnjom možeš na kraj sveta. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Nije problem koliko kilometara  motor može da izdrži, nego koliko sati dnevno ti možeš na njemu da izdržiš. 
Na sopstvenoj koži sam osetio baš ovo što je Žika napisao, vozeći Hondu Foresight 250 ccm.

Ona je mogla više no što mogu ja. Poenta je samo ne forsirati do maksimuma. Ako ti je motor ispravan i pouzdan nema razloga za brigu. Ipak, redovno prati stanje ulja i rashladne tečnosti tokom puta...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5597 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako nisi ljuti mazohista, ako i samo AKO izdrzis dva dana da vozis po recimo 450 km dnevno, treci dan ti nec biti do zivota a ne do voznje. Racunaj da magistralom kako god okrenes, realno je da prelazis 60-65 km za sat vremena. Dakle 450 km ti je  7,5 sati voznje + pauze, tankanje goriva, klopa... Kratko receno - to je mucenje a ne uzivanje...

 

Motor ako je iole servisiran ce izdrzati bez problema - ti ces se polomiti...

 

Moj savet, ubaci dan - dva viska i napravi sebi uzivanje. Motoru ce biti jos lakse a ti se neces pokidati...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ja sam sa takvom jamahicom išao recimo do Bele Crkve i nazad u danu, što je preko 400km.

Slobodno, neće mu ništa faliti. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
4 hours ago, zika56 said:

Nije problem koliko kilometara  motor može da izdrži, nego koliko sati dnevno ti možeš na njemu da izdržiš. 

Baš tako, samo nemaš baš toliku dnevnu kilometražu, i što neko reče ne navrći ga do kraja jer to i nije smisao već da uživaš u predelima

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

550km lagano u danu... Doduše moja bila noviji model pa je sedište bili veće i udobnije...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@Štef Moja greska, vodeno hladjenje ima, malo sam se zeznuo :D

@alexanto Pa ono kad pogledas i u pravu si, da vozim 7, 7 i po sati, plus obilasci, pauze i sve ostalo... Neizvodljivo..

 

 

Bitno je da moze da izdrzi :) jer su mi ljudi koje poznajem, a niti se razumeju, niti voze pricali da je motor star, da to ne moze, 250 kubika je malo... Pa reko da pitam one koje znaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@Štef A jos jedno pitanje za tebe, treba da uzmem gume sad, pa ti sigurno znas koje bi mi odgovarale..

Ja se dvoumim izmedju:
PIRELLI 110/90 - 12 64P TL ANGEL SCOOTER F/R
METZELER 110/90 - 12 64P TL FEELFREE F

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
2 hours ago, BataJova said:

niti se razumeju, niti voze pricali da je motor star, da to ne moze, 250 kubika je malo

Ako si ista mogao da procitas na ovom forumu u kategoriji putopisa to je da je volja najbitnija. Ima primjera gdje se na dosta vece kilometraze islo i sa 50 kubika. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@boky327 Da daa, gledao sam Tomosom na more :D 

 

Ali mislim da se vise plase za mene jer planiram sam da idem na to putovanje, lepse mi je sam dok vozim i ne moram da brinem za suvozaca kada hocu da se opustim tih 7, 8 dana..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ne znam koliko će ti značiti, jednom sam kinezom 4T, 50 ccm, prešao 1100-1200 km za četiri dana. Bg, Zlatibor. Sledeći dan Izlet do višegrada, priboja, Prijepolja, nove varoši, zl. Sledeći dan Sjenica, novi Pazar, Zl. Sutra nazad bg. 

Imaš ovde po forumu, ljudi prelaze i mnogo više, isto na sokoćalima te klase.. 

Meni bi imalo smisla pitanje može li se sa 250 ccm do, recimo, Indije. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5597 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 9 sati, BataJova je napisao:


@alexanto Pa ono kad pogledas i u pravu si, da vozim 7, 7 i po sati, plus obilasci, pauze i sve ostalo... Neizvodljivo..

 

 

Bitno je da moze da izdrzi :) jer su mi ljudi koje poznajem, a niti se razumeju, niti voze pricali da je motor star, da to ne moze, 250 kubika je malo... Pa reko da pitam one koje znaju :)

Vidi, kod nas je praksa da ti ljudi dele savete uz onu cuvenu - "jedan mi pricao"... To ti je k'o ona: "sex je super, pricao mi jedan sto je gledao"... ;)

 

Iz licnog iskustva: SYM GTS 250, karburatorac, supruga i ja, tri dana 1500 km, preko Bosne, Plitvica, do mora i nazad kroz Bosnu i Slavoniju. Masina nije stucnula. Dakle, motor ce to istrpeti bez nekih posledica, osim da ga ne teras pun gas i da se izivljavas a to je i za tebe opasno...

 

Poenta je da kad vec planiras takvu rutu - ugodi malo i sebi :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
@Štef A jos jedno pitanje za tebe, treba da uzmem gume sad, pa ti sigurno znas koje bi mi odgovarale..

Ja se dvoumim izmedju:
PIRELLI 110/90 - 12 64P TL ANGEL SCOOTER F/R
METZELER 110/90 - 12 64P TL FEELFREE F

 
Ne sećam se koja beše veličina zadnje gume po širini, svakako su obe 12''....

Na ono magare moje sam prvi put metnuo one mišelinke power pure i držale su baš do kraja... Pogotovo zadnja (pukla u vožnji od istrošenosti) ...
Posle uzeh i nisam više menjao marku, Mitaske. Brale, drže baš dobro i po kiši i ovako, a više nego duplo jeftinije....

Pa ono, imaš lika u TC Konjarnik, radi sa moto gumama...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Ја сам са ортаком на апрлији леонардо која има 125кубика прешао 1700+ километра махом су била брда извлачио нас је где год смо кренули без проблема. Тако да немаш бриге где год кренуо, сипаш гориво и гас. Срећан ти пут па да нам напишеш неки путопис кад се вратиш... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@root012 Planiram svakako na kraju svakog dana par slika i koju reci :)

@alexanto Hahahahha, da bas to je ta prica :D:D :D  Da upravo to, idem zbog sebe da se iskuliram, tako da cu da ubacim neko spavanje na istoku pored dunava i zapadu pored Drine :)
 

@Štef  Imas njegov kontakt neki?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250


Naravno. Firma je Pilot sport gume,
0658255551

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ok, pošto je ustanovljeno da motor može, pošto znamo da bata Jova može (verujemo čvrsto i čekamo putopisanije :D )

Ako nemaš organizovan smeštaj u Bg (brata, tetku, babu), tj ako nemaš fraj smeštaj pa da je to razlog da budeš par dana u Bg, predložio bih Ramsku tvrđavu da obiđeš, prolaziš blizu, možeš tamo noćiti, da otkineš jedan dan od Bg.. Golubac takođe.. Bg kao takav ima dosta lepih stvari za obići ima, ali pored tako lepe Srbije da "ne gubiš" vreme u gradu...
Što se dalje puta ka Zl tiče, lepu si rutu smislio, samo bih ja, radi užitka:
Bg - Obrenovac - Šabac, sve uz Savu, pa blizu da se skrene na Cer, prolazi se kroz Mišar, eto mini obilazaka.. Šabac - Valjevo, prelep put, krivine duge, predeli božanstveni. Valjevo - Loznica - vozio autom, nikako da mi se pogodi motorom, uf uf. Loznica - B.Bašta je već poznata. Ovo jeste okolo naokolo, ali vredi po mom mišljenju, opet, otkinuti još jedno noćenje i umesto Bg spavati negde tu na toj ruti jer je podugačak obilazak.. Razlog izbegavanja Šabac - Loznica je što je 80% naseljeno mesto, gužva, nema se puno šta videti, a Ša - Va - Lo dobijaš užitak dobrog puta bez mnogo saobraćaja. Naravno ovo su samo predlozi, koje možeš usvojiti ili ignorisati, nadam sam malko pomogao, "otvorio oči", tvoje je putovanje i zasigurno ćeš uživati, baš se raspisah :)

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 59 postova
  • Motocikl: Aprilia sr 50, Aprilia atlantic 500

Druže, može sigurno, ujutru u 5:00 

24.7 krećem sa 50ccm aprilia sr 2010god. na more u Hrvatsku iz srema :)

Promenio član Prgi18
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja