Jump to content

Moto Zajednica

U potrazi za Nedođijom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Odlična priča, predivne fotke..
Vozi, uživaj i piši.. Samo hrabro!

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Majo, BRAVO!

 

Doživeo sam tvoj prvi off kao da sam bio tamo i ja. 

To što si svesna opasnosti koje ti prete, znaći da si spremna na avanturu i da će ti biti u radost i veselje a ne muka.

Čekam nastavak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
21 minutes ago, nemo said:

Majo, BRAVO!

 

Doživeo sam tvoj prvi off kao da sam bio tamo i ja. 

To što si svesna opasnosti koje ti prete, znaći da si spremna na avanturu i da će ti biti u radost i veselje a ne muka.

Čekam nastavak...

Hvala nemo :)

Samo moram malo da te ispravim.

Nije ovo moj prvi off , da jeste ne bih stigla dalje od mog bresta ispred kuće :)

Vozila sam ja dosta offa u protekle dve ipo godine i i o dogodovštinama sam  pomalo i pisala u podforumu enduro.

Međutim ovo je prvi put da vozim off road u Crnoj Gori i prvi put sama ( U Srbiji sam uglavnom vozila sa ekipom ), na nepoznatom i dosta usamljenom terenu, ovim motorima i sa velikom dozom neizvesnosti jer sam vozila delom putevima kojima je neko od kolega prošao ali pre četri, pet godina a u prirodi se stvari menjaju na godišnjem nivou puno, a većim delom sam vozila putevima koje sam sama da kažem trasirala prateći mapu i upitstva rođaka koji je neke od njih sam probio, radi sa buldožerom.

 

Što se avanture tiče u pravu si.

Biće radosti i mnogo lepote!

Obišla sam stvarno prelepa, nestvarna mesta u Crnoj Gori. Većinu od njih sam videla prvi put jer se do njih ne može stići asfaltom. Do ponekih i može ali sam ja pronašla i ovaj drugi zanimljiviji put :)

Ta prelepa mesta i pejsaži toliko obogate čoveka da sam ja zaista srećna što sam sve to videla i doživela.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Majo, slabo sam napisao, mišljen je  bio Crnogorski prvi off, kako si me i ispravila.

U svakom slučaju, čestitam na hrabrom prelazku u enduro svet!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Već imaš ozbiljni  opus koji lagano postaje obavezna literatura zasnovana na istinitim događajima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

02.06.2021 - Kapetanovo jezero

 

Sutradan sam odmarala , sumirala utiske i razmišljala kuda bih sledeće mogla da pokušam da stignem.

Na listi mojih želja odmah posle Maganika bilo je i Kapetanovo jezero.

Ni tu nisam nikada bila mada se do njega može doći sa druge strane, preko Nikšića asfaltom do na nekih petnest, dvadeset kilometara a onda makadamskim putem kojim i malo višlji automobili mogu doći do jezera, tako bar kažu.

Ako bih išla tim putem od moje kuće do jezera ima 130 km. od čega je sve asfalt do tih poslednjih petnestak kilometara. Tokom mog boravka u selu išla sam i sa te strane, s tim što sam do Nikšića motor vozila na prikolici ali o tome ću vam pisati kasnije.

 

Međutim, od mog sela se do Kapetanovog jezera može doći dosta kraćim ali i značajno zanimljivijim putem, a čućete i zašto.

Možda to nije bio najbolji izbor za tek drugu vožnju ali sa druge strane bolje  da odmah probijem led i vozim možda i tehnički najzahtevniju rutu na ovom putovanju pa će kasnije sve biti lakše.

 

Dakle, ako siđem do magistrale što je od mene kilometer, dva i vratim se malo unazad ka Međurečju, do table za skretanje za Kanjon Mrtvice, pa preko Morače krenem u planinu preko sela Cerovica i Liješnje ( 1200 mnv ) dolazim u Velje Duboko.

 

Drveni most preko Morače

IMG_20210602_105611.thumb.jpg.6b313c872832bd42b85062fcceec64c9.jpg

 

Morača

IMG_20210602_105646.thumb.jpg.cf059da9787e4ad3b9c5383e25f36b26.jpg

 

Na putu ka Liješnju

IMG_20210602_112421.thumb.jpg.057a23a63af98e7f2396f23a06035a41.jpg

 

Kad se od mesta Liješnje krene ka Velje Dubokom može se desno putem doći do izvora reke Mrtvice, nisam bila ali jednom prilikom ću i to obići

IMG_20210602_115325.thumb.jpg.7c149dd0e50354feb389188f90490ad5.jpg

 

IMG_20210602_115351.thumb.jpg.a377013db4da042a6494c2dc66d68dfd.jpg

 

Iz Velje Dubokog ( mesto je verovatno dobilo ime jer se nalazi duboko u kotlini sa svih strana okruženo visokim planinama ), kreće uspon strmim kamenim putem.

Selo se nalazi na nekih 880 mnv  a u samo šest kilometara put se penje na 1720 m kolika je nadmorska visina Kapetanovog jezera.

Tih šest kilometara nisu ni malo naivni. Ima dosta strmih deonica sa pokretnim krupnim kamenom a i delova koje su sneg i voda dosta oštetili. Najnezgodnije su čini mi se serpentine gde se ne zna šta je gore i neizvesnije za vožnju, da li strmi nagibi ili krupan kamen pod točkovima koji leti levo desno i bacaka i mene i motor gotovo nekontrolisano .

 

Inače Velje Duboko je značajno i po tome što od njega počinje Kanjon reke Mrtvice a završava se na ušću Mrtvice u Moraču kod mesta Međurečje.

Ovaj kanjon je do nedavno bio gotovo nepoznat i jako malo posećen a spade u predele izuzetne lepote. Ko voli da pešači, jer se kroz njega može samo peške ne treba da propusti da zaviri u njegove čari posebno što se ulaz iz pravca Međurečja nalazi nedaleko od magistralnog puta Kolašin-Podgorica i obeležen je putokazom.

 

Da se vratim na vožnju.

Pretpostavljate, uspela sam da se izborim i sa serpentinama i sa usponom a i sa kotrljajućim kamenjem i stigla na vrh.

A tamo, pogledajte i sami!

Milin do

IMG_20210602_125512.thumb.jpg.4366a04ecae2edbc035f45519cf30cde.jpg

 

IMG_20210602_125550.thumb.jpg.d4ea1cf767600091b38bf5f9b2faaa9d.jpg

 

IMG_20210602_131142.thumb.jpg.51e7d0e8f27af4ef170900a46db5f0d9.jpg

 

IMG_20210602_131300.thumb.jpg.fe35e2c4df1d23899369676c338a4cbf.jpg

 

IMG_20210602_131330.thumb.jpg.4b4c072a009f9480cb9d5950920f012a.jpg

 

Jedna potpuno nova dimenzija, kao da sam se teleportovala na neku drugu planetu.

Potpuno, potpuno nestvarno!

Sve u jednom pogledu, i zima i leto, i kamen i voda, i sunce i sneg.

Plavo nebo sa belim oblačićima gore, zelena trava poprskana cvetićima pod točkovima, a okolo kamene planine prošarane snegom.

 

IMG_20210602_131619.thumb.jpg.49a01ba4f5e215f4b349d06f02ab110e.jpg

 

IMG_20210602_132306.thumb.jpg.38c472159fa8ddedb85a0970b230f0e5.jpg

 

Ne mogu da vam opišem kakva osećanja izaziva ovakav pejsaž!

Kada vas posle neizvesnosti i strepnje da li ćete se popeti uspešno , da li ćete se popeti uopšte sačeka jedna ovako fascinantna slika prirode prosto ne znate da li ste srećni jer ste uspeli ili vas opija i očarava nestvarna lepota oko vas, ili sve to zajedno.

 

IMG_20210602_131526.thumb.jpg.14a16edf0dc38e2a5389d4b460cb78d4.jpg

 

IMG_20210602_131533.thumb.jpg.0ccd878175b3f58e6623bef3c0cdfd96.jpg

 

I taman pomislite od ovog prizora nema lepše , krenete dalje a tamo vas sačeka jezero kao iz bajke, sakriveno između stena, kao u čaši.

 

IMG_20210602_134625.thumb.jpg.7e743db40e05689b22d6570634552fc0.jpg

 

IMG_20210602_134821.thumb.jpg.99a9ba991b6cabf6c8cceeea953437c8.jpg

 

IMG_20210602_134833.thumb.jpg.588872b2e55f552f1c4a16b3c6101b00.jpg

 

Bez obzira što je već početak juna put iz pravca Nikšića je još uvek bio odsečen i pod snegom tako da je jezero bilo pusto. Nije se još moglo vozilom do njega.

Kad vreme još malo otopli i jezero će živnuti.

Tu ima i vikendica a ima i kafana gde se može odmoriti i okrepiti.

Tog dana na jezeru sam zatekla samo jedan par , došli su u svoju vikendicu ali su pešačili 4 km jer dalje nisu mogli autom od snega.

Čini mi se da je jezero bilo još lepše tako usamljeno i pusto. Zaklonjeno planinama okolo, mirno je dremalo pod zubatim suncem čekajući da i poslednji tragovi zime izblede.

Kažu da nedaleko odatle ima još jedno manje jezerce, Manito jezero. Do njega se mora pešačiti nekih dvadesetak minuta uzbrdo.

Nisam tada znala za to jezero a ne bih ni mogla u opremi da pešačim.

 

Ovim putem između kuća pa otprilike ispod stene gde počinju oblaci je Manito jezero

IMG_20210602_141357.thumb.jpg.aaeb456c2d1ac88fbee9384278ff23fd.jpg

 

IMG_20210602_134954.thumb.jpg.a94d1cc035dd937a30fad821a088e426.jpg

 

IMG_20210602_141843.thumb.jpg.6721e22012458f3eb8ba4efcf959c8ca.jpg

 

IMG_20210602_142045.thumb.jpg.2094fc43d6ba9ab68bd6001e03cda578.jpg

 

Posle uživanja u lepoti i tišini pored Kapetanovog jezera čekao me možda još teži zadatak.

Trebalo je istim onim serpentinama sići dole po mogućstvu nepovređen.

Verujem da sam tu ipak imala i malo sreće jer sam ipak već bila i dosta umorna a i koncentracija mi je već padala ali sam se ipak uspešno spustila u Velje Duboko.

 

IMG_20210602_143738.thumb.jpg.99bcc985c987ad3ec2780c4a9efc1ef1.jpg

 

IMG_20210602_144015.thumb.jpg.64bb9826f2a5992864fbe2aec90bf160.jpg

 

Velje Duboko - Mrtvica

IMG_20210602_151229.thumb.jpg.b012372cf9fe3d25996e9aeebe2eaf2b.jpg

 

Ovaj krug do Kapetanovog jezera i nazad je dugačak 60 km. Ruta je inače deo TETa kroz Crnu Goru, s tim što je deo puta od magistrale do Liješnja u međuvremenu asfaltiran.

 

Bio je ovo dugačak i naporan dan za mene ali ono što sam videla i doživela vredi neizmerno.

Dok sam stigla do kuće već je padao mrak pa je večeru umesto pod brestom zamenila kuhinja a za to vreme motori su odmarali ušuškani i sređeni odmah pored u predsoblju  :)

 

IMG_20210602_211219.thumb.jpg.50650cd3ce95ca2bbfac22c00578ea71.jpg

  • Sviđa mi se 34
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
2 minutes ago, JankoR said:

uh , sramota mi se pojaviti u ovoj temi :/, slike za cisto 5

 

Janko druže, ček još malo stižem i do tebe :)

Ajde ne zafrkavaj, bez tebe i ekipe ne bih videla ni pola ovih lepih mesta.

Iako se nismo provozali zajedno (ovaj put :)), tvoja podrška mi je neizmerno značila!

Više se nisam osećala sama.

Vozila sam sama ( uglavnom ) ali sam znala da ste ti i momci tu za savet ali i ako nešto zatreba.

A pred kraj se desilo i da je zatrebalo i sva sreća da je to bilo baš na vožnji na koju nisam otišla sama.

A inače prvobitnu ideju o tome gde uopšte da krenem da vozim dok sam još planirala da krenem u zavičaj enduro motorima sam potražila u TETu Crna Gora koji ste ti i Ivan trasirali a koji delom prolazi veoma blizu moje kuće :)

Na kraju krajeva i ja sam vaša - Rovčanka :),  pa red je da i ja dam neki doprinos u obilasku i predstavljanju svih ovih bisera prirode skrivenih u brdima i planinama Crne Gore.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r
pre 38 minuta, makikt je napisao:

Janko druže, ček još malo stižem i do tebe :)

Ajde ne zafrkavaj, bez tebe i ekipe ne bih videla ni pola ovih lepih mesta.

Iako se nismo provozali zajedno (ovaj put :)), tvoja podrška mi je neizmerno značila!

Više se nisam osećala sama.

Vozila sam sama ( uglavnom ) ali sam znala da ste ti i momci tu za savet ali i ako nešto zatreba.

A pred kraj se desilo i da je zatrebalo i sva sreća da je to bilo baš na vožnji na koju nisam otišla sama.

A inače prvobitnu ideju o tome gde uopšte da krenem da vozim dok sam još planirala da krenem u zavičaj enduro motorima sam potražila u TETu Crna Gora koji ste ti i Ivan trasirali a koji delom prolazi veoma blizu moje kuće :)

Na kraju krajeva i ja sam vaša - Rovčanka :),  pa red je da i ja dam neki doprinos u obilasku i predstavljanju svih ovih bisera prirode skrivenih u brdima i planinama Crne Gore.

Sve stoji , da si nasa po svakoj osnovi i da smo bili tu kad je i ako je zatrebalo ali meni visi sjenka nad dogadjajem jer nisam bio dostojan domacin i brat u tvom gostovanju u svojoj kuci. Gostoprimstvo je nesto sto je duboko utkano u nas kod postojanja na ovom ljutom krsu a ja nisam bio domacin onakav kakav bih volio da jesam. Ali shvatices ti brata koji nije sjeo na svoj enduro motor 21 mjesec i koji dan. Isparavljamo kad opet dodjes. 

Volio bih da mi se povrati i i da imam entuzijazam i ljubav prema enduru koji sam vidio kod tebe. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
4 minutes ago, JankoR said:

Sve stoji , da si nasa po svakoj osnovi i da smo bili tu kad je i ako je zatrebalo ali meni visi sjenka nad dogadjajem jer nisam bio dostojan domacin i brat u tvom gostovanju u svojoj kuci. Gostoprimstvo je nesto sto je duboko utkano u nas kod postojanja na ovom ljutom krsu a ja nisam bio domacin onakav kakav bih volio da jesam. Ali shvatices ti brata koji nije sjeo na svoj enduro motor 21 mjesec i koji dan. Isparavljamo kad opet dodjes. 

Volio bih da mi se povrati i i da imam entuzijazam i ljubav prema enduru koji sam vidio kod tebe. 

Ne sikiraj se Janko,

lako ćemo za gostovanje :)

A i nisam se tako osetila ni u jednom trenutku.

To što si bio uz mene i ti i momci i to baš u tom trenutku mi neizmerno znači!

Za mene je to najveće gostoprimstvo!

Ogromno je olakšanje i veliki oslonac kad znam da imam podršku , koga da pitam i kome da se obratim posebno ako su to sjajni momci velikog srca a uz to iskusni enduraši , rođeni na ovim terenima, koji svaki putić i svaku čuku poznaju kao svoju ulicu :)

 

A kad dođem ponovo pašće zajednička vožnja, to je dogovoreno ;)

 

A nije ni da se nismo družili.

Baš smo se lepo ispričali kod mene u Močilima u hladovini ispod bresta, ako je ono drvo što imam pored kuće uopšte brest :)

 

IMG_20210626_142354.thumb.jpg.becf25ca9b99446d2c1e09c35464c1b9.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

04.06.2021 Štavanj i Tisov krš

 

Dok pijem jutarnju kafu ispod mog bresta gledam preko puta naspram kuće brda i vrhove i pitam  se ima li tu zanimljivih puteva za vožnju i kuda oni vode.

Vrh grbena je u visini Gornjih Rovaca, možda i malo višlji, tako deluje…

A videla sam na mapi da i TET tuda negde prolazi.

Malo sam se raspitala kod rođaka koji je nekada probijao puteve po ovim našim bespućima i ispostavilo se da je baš neke od njih on probio.

Znao je da mi kaže i o putu sa TETa preko Prekobrđa kakav je i gde sve njim mogu stići ali mi je pažnju skrenuo putić koji se desno odvaja preko reke Sjevernice i vijugavo sa dosta serpentina u dužini od petnest kilometara izbija na planinski greben Štavanj ( 1220 mnv )

Za razliku od puteva po brdima sa ove strane Morače koji su uglavnom kameni, verovatno jer se brda nalaze ispod stenovitog Maganika, putevi sa druge strane su zemljani, idu kroz šumu a time i pitomiji za vožnju iako se i oni strmo penju i na kratkoj relaciji dostižu visinsku razliku od 800-1000 m.

Lolo mi je objasnio kako da stignem na Štavanj, gde da skrenem a gde ne a malo sam pogledala i mapu jer na tu stranu Morače nikada nisam išla pa mi je sve čak i u teoriji bilo potpuno nepoznato.

 

Kako sam prethodnih dana bila okupirana ispitivanjem terena, i prilagođavanjem svoje vožnje novim predelima tek sam se javila Marku visokogorcu ono veče po povratku sa Kapetanovog jezera.

On je bio u velikoj gužvi sa poslom ali smo dogovorili da jedan dan popodne dođe iz Podgorice i nešto provozamo zajedno, smisliće on nešto lepo da mi pokaže.

Isto veče sam se tek javila i Janku da sam stigla a u prethodnim postovima ste nešto o tome i pročitali.

Planirali smo da se vozimo zajedno ali u tom trenutku još motor nije sredio a kao što je i sam rekao jedan period unazad nije vozio enduro pa se i trenutak povratka na endure odužio.

A tu su i obaveze pa je trebalo sve to uklopiti.

Obzirom da sam ja ostajala u selu duže nije bilo žurbe.

 

Međutim, njega je uznemiravala činjenica što ja po ovim našim bespućima vozim sama pa je zamolio da mu se javljam kad negde krenem ( što nisam baš svaki put ispoštovala moram priznati :) ) a i razmišljao je sa kim da me poveže, ko od njegovih drugara enduraša vozi često pa da se na nekoj vožnji priključim i ja.

Momci sa kojima me je upoznao, njegova ekipa enduraša a sada i moja :), su fantastični momci !

O vožnjama sa njima ću pisati kasnije dok dođe na red.

Možda i nismo toliko zajedničkih vožnji napravili koliko smo želeli zbog raznih okolnosti, promenljivog vremena, nedostatka slobodnog vremena i drugih stvari ali sam stekla nove sjajne prijatelje, bila izuzetno srdačno prihvaćena i dobrodošla!

 

Vozila sam ja i dalje uglavnom sama a to je vremenom zapravo i počelo da mi prija,  na vožnju uvek kretala koliko toliko pripremljena u smislu da imam ideju gde idem i otprilike znam šta da očekujem.

Ali sada sam imala i kome da se pohvalim gde sam bila i šta videla, a i to je u neku ruku važno jer podiže samopuzdanje a imala sam i koga da pitam ako mi šta od informacija zatreba.

Mada nisam baš često pitala, češće sam im pričala gde sam vozila, važno je da sam imala koga da pitam ako poželim a i sa kim da razmenim par rečenica o onome što nas povezuje – vožnjama po čukama i gorama :).

 

Dakle Štavanj…

Od moje kuće siđem na magistralu, pređem preko mosta Pjenavac Moraču ka Međurečju i odmah na drugom kraju mosta se isključim i krenem uskim sada asfaltiranim putem u brda.

Vozim tako par kilometara do raskrsnice. Tu se desno put odvaja, preko drvenog mostića prelazi reku Sjevernicu i dalje tim putm uzbrdo , serpentinama, levo, desno čini mi se bezbroj puta stiže se na Štavanj.

 

IMG_20210604_102410.thumb.jpg.7ba8e97416ea6914c061fede82ad7d5f.jpg

 

Kada put izbije iz šume  nastavlja se u dugačku ravnu prelepu livadu.

Rođak mi je objasnio kako da se popnem na brdo odakle imam pogled ka okolnim visokim vrhovima.

Sa desne strane u daljini mislim da su Komovi a sa leve Maganik i Moračke planine.

Odatle bi trebalo da se vidi i moja kuća u podnožju na susednom brdu ali ja nisam uspela da nađem mesto odakle mogu da je vidim.

 

IMG_20210604_111648.thumb.jpg.03ad5a8ad29f4f6c68e73e43edfd635f.jpg

 

Sa druge strane u daljini snežni vrhovi Komova 

IMG_20210604_113621.thumb.jpg.3178f172dcfaed3e418a4d34b7c7bc4e.jpg

 

Iza u daljini bele se vrhovi Maganika 

IMG_20210604_113702.thumb.jpg.0db75c811e677f7bc9dce3d851267284.jpg

 

 

Lep je Štavanj.

Iza njega sa druge strane ako bi se nastavilo, prvo se spušta u  kotlinu pa ponovo penje uzbrdo.  Tu negde pruga prolazi a i novi autoput koji se gradi.

Ako bih nastavila preko Štavnja dalje u tu dolinu a onda ponovo preko brda stigla bih do mesta Lopate i Lijeva Rijeka gde prolazi stari put od Podgorice ka Kolašinu.

Sigurno pretpostavljate da sam već tu počela da razmišljam kako moram malo bolje da proučim mapu kod kuće a i pitam Lolu za još neke detalje kako bih svoju vožnju preko Štavnja sledeći put produžila dalje.

 

IMG_20210604_124035.thumb.jpg.dfd45ac208589d0c1245fbbb87c14561.jpg

 

IMG_20210604_124617.thumb.jpg.8b7f01a4b4f2e6f02f0a0d4a8b5ca0cc.jpg

 

Dok uživam u fantastičnom pogledu i lepom sunčanom danu stiže mi poruka od Marka da može popodne da dođe po mene i ima da mi pokaže jedno fantastično mesto.

Auh, pa ja sam na jednom takvom mestu upravo, odgovaram mu :)

Kako je bilo relativno rano imala sam ipak dovoljno vremena da se vratim kući, ostavim betu, presvučem se,  malo odmorim i spremim klx-a za svoju prvu vožnju u Crnoj Gori.

Meni je bilo svejedno kojim ću motorom ali pošto nisam išla sama taman je bila prilika da provozam klx-a i vidim kako se sa njim snalazim ovde.

Marko je došao kombijem po mene, utovarili smo motor i krenuli.

Rekao je idemo do Mioske gde skrećemo gore u brda do sela Mioska.

Tu ćemo ostaviti kombi kod njegovog prijatelja Ivana, takođe visokogorca koji ima kuću na fenomenalnom mestu sa pogledom od milion dolara.

Jeste da živa nisam bila dok smo se kombijem peli uz taj strmi usku zemljani put do Kapetana, Ivanov nadimak je Kapetan, ali vredelo je.

 

IMG_20210604_185144.thumb.jpg.e116945cabb6f33fe1d21a6fa49f04d2.jpg

 

IMG_20210604_185314.thumb.jpg.6e0a5f58b55886feaf7c6e99fec30cb0.jpg

 

Dok smo se vozili do tamo u priči dođemo do toga da on poznaje našeg drugara enduraša Alpa!

Eto kako je svet mali, ljudi sličnih i istih interesovanja povezani su na sve strane.

Marko vozi Hondu xr125 i to sa gumama bez krampona ali sa njom se penje do takvih mesta gde ne mogu ni da zamislim da je moguće stići bez guma za off road.

A kad negde dalje ne može motorom on nastavi peške. Poseban gušt mu je u ovom periodu gde još na visokim vrhovima ima snega da na leđima ponese i skije, pa do vrha prepešači a odozgo se do motora nazad spusti na skijama.

Kod našeg domaćina smo ostavili kombi, kratko posedeli i požurili da uhvatimo dan i popnemo se do jednog fantastičnog vidikovca, do Tisovog krša.

 

Marko i Ivan

IMG_20210604_185224.thumb.jpg.710dd06a526bae4ea35131885a7dd407.jpg

 

IMG_20210604_185247.thumb.jpg.9c74e6e2f367ea721f34fd448a3a3d08.jpg

 

Pogled na vrhove Tali i Lukanje čelo

IMG_20210604_193248.thumb.jpg.ab05831e7f343a5560e187b3483ece06.jpg

 

IMG_20210604_193254.thumb.jpg.434edf62cd8ddea52ebe92cfc408337d.jpg

 

IMG_20210604_193334.thumb.jpg.701dcb285d8b777e1a33b761968cfe1c.jpg

 

Fenomenalan pogled se pruža odatle na vrhove preko puta Tali i Lukanje čelo.

Uspeli smo da uhvatimo i zalazak sunca.

 

Motori su na samoj ivici litice

IMG_20210604_194212.thumb.jpg.d0d6b1b4e093a1e68fcae64272b5c97a.jpg

 

IMG_20210604_194335.thumb.jpg.cd8db3c15f70f964e9dd14d5cdfbc55a.jpg

 

IMG_20210604_194530.thumb.jpg.83b4928fa26bbef44cd2ff8b47406296.jpg

 

Prelep zalazak sunca

IMG_20210604_195550.thumb.jpg.913cf3ff77309fe7b0ff29c19c50d8de.jpg

 

IMG_20210604_200330.thumb.jpg.6f8cf470c29ca5f5461f93e8b87d2b40.jpg

 

Bio je to jedinstven doživljaj.

Hvala Marku za ovu kratku ali lepu vožnju.

Sama ovo mesto ne bih pronašla. Ipak nešto treba znati da postoji da bi se tražio put do njega.

Da je bilo više vremena tim putem dalje moglo je još malo da se vozi do nekih katuna.

A odatle ako se nastavi peške može se popeti na vrh Umovi ( 1945 mnv ).

Tisov krš je na oko 1640 mnv.

 

IMG_20210604_195651.thumb.jpg.269b44cf11406838e482b232527714e9.jpg

 

IMG_20210604_201159.thumb.jpg.6f53a3162f86c0569e5eb445ad9699ac.jpg

 

U sam sumrak stižemo nazad do kombija, malo odmaramo, pozdravljamo domaćina i krećemo nazad.

Jednako upečatljivo iskustvo je bio i povratak kombijem nizbrdo niz serpentine po mraku do izlaska na magistralu.

Sreća Marko izgleda ima iskustva sa tim pa stigosmo živi i zdravi nazad :)

 

IMG_20210604_201209.thumb.jpg.bb818fb2296ef9e8a08d5f9c2c6f38ce.jpg

 

  • Sviđa mi se 19
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja