Jump to content

Moto Zajednica

Ne ispuštajte iz vida vozilo ispred sebe

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Već više puta sam komentarisao kakva opasnost može da bude kada vozilo ispred vas naglo ukoči (a da pri tome ne postoji neki vidljiv razlog), a posebno u situacijama kada smo primorani da istovremeno moramo da obratimo pažnju na druga vozila, na pešake, retrovizor, ... 

I eto, ja juče potvrdio te svoje komentare na očigledan način. 

Na nizbrdici na samom ulazu u Donji Adrovac uočavam auto koji se kreće sporednim putem (a koji se sa desne strane pod oštrim uglom uključuje na glavni put kojim ja dolazim). 

Vidim da vozač uopšte ne gleda ima li koga sa leve strane pa mi bude jasno da će da me "iseče" pa usporavam i tip se na dvadesetak metara ispred mene uključi na put i nastavi kretanje ispred mene (sa oko 40km/h).

Za trenutak "bacim pogled" na retrovizor da bi video ima li koga iza mene (da bih pretekao ovog ispred sebe) i u sledećem momentu vidim zaustavljen auto ispred sebe (tip je zabo kočnicu na potpuno ranom delu puta, livada sa jedne i druge strane puta, nema nikakve prepreke niti nekog puta gde bi mogao da skrene, ...? 

Jedva sam stigao da malo prikočim i u sledećem momentu se zakucam u njegov prtljažnik. Mala brzina (do oko 50km/h) me spasila ozbiljnijih povreda, a i motor je dobro prošao. 

Tip izlazi i gleda oštećenja na autu (dok ja ležim ispod motora) i pita što ne gledam gde vozim?

Kapiram da sam zajebo stvar (ali da nisam isključivo ja kriv) i ponudim čoveku da popunimo evropski izveštaj, međutim on nema pojma šta je to i insistira da izađe policija. 

Već se okupljaju ljudi (bilo tu i očevidaca udesa) i ja na kraju pozovem policiju jer tip neće da se dogovori. 

Dođoše saobraćajci, nema povređenih, mala šteta, kažu popunite izveštaj da ne pravimo zapisnik jer ste obojica krivi i najebaćete od kazne. Tip i dalje ne prihvata dogovor i tvrdi da on nema nikakvu krivicu. Pita ga policajac šta on hoće, ovaj kaže da gleda šta mu se najviše isplati i da misli da je to uviđaj. 

Policajac ga još dva puta pita jel je siguran da hoće uviđaj, ovaj potvrđuje. 

Počinje uviđaj, policajac pita za razlog njegovog iznenadnog zaustavljanja na tom delu puta, ovaj kaže da mu se učinilo da je pogrešio put (prvi put je tu) pa je ukočio da namerom da pita nekog čoveka koji je radio u njivi pored puta. 

Bez migavaca, štop svetla ne funkcionišu. 

Kaže da mene uopšte nije ni video do udarca. 

Milicioner mu citira članove Zakona koje prekršio i da će isto da bude okrivljen (kao i ja jer nisam držao rastojanje) i da će to debelo da košta. 

I onda tip kaže da bi da se dogovori. Dok se ovaj (očigledno totalni debil) ubeđuje sa jednim policajce, mene poziva drugi policajac i predlaže mi da ovom ponudim neku kintu i da ga otkači jer će u protivnom kazna da bude popriličan za obojicu. 

Pitam ovog tipa jel hoće pare, on traži 100 evra, meni pukne film i oteram ga u q..., neki okolo kažu da šteta na njegovom autu nije preko 50 evra i on pristade na to. 

Policija napisa da smo se nagodili i tu bi kraj.

Čuvajte se ime ispuštajte iz vida vozilo ispred sebe ni za đelić? sekunde, (posebno kada je malo rastojanje) čak i u situacijama kada ne postoji nikakva šansa da neko ispred vas zabode kočnicu. 

 

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Kolega, najvaznije je da si ti dobro i da nisi pretrpeo ozbiljne povrede i nezgodniji pad.

 

Tip je zasluzio batine, kakva policija kakvo dogovaranje! Sa takvim bilmezima treba samo ostro! Sutra ce on ponoviti to izletanje i presecanje, a pre 2 godine je, nazalost, drug na rukama mog brata izdahnuo zbog jednog takvog izletanja od strane pijane budale.

 

Moze se pricati o temi ispustanja iz vida vozila ispred sebe, ali od vozaca koji tako izlece nije iznenadjenje da izazove i takav karambol. Preselo mu tih 50e! :ljut:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Sličan doživljaj u Tirani. Stojimo na semaforu oko 3-4 minuta na 35 stepeni. Krećem u srednjoj koloni i bacam pogled na levi retrovizor da se prebacim u levu traku. Vratim pogled, lik stao na sred raskrsnice da propusti pešaka. Nabodem kočnicu i nisam uspeo da zadržim motor. Spustim ga. Retrovizor ulubljen, štitnik motora sačuvao plastike. Lik mi se izvinjava i zajedno podižemo motor. Paljba....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Kakva seljačina od vozača, na žalost, naleteo si na najgori soj ljudi - koji gleda samo sebe i kako nešto malo da ućari. To što je svojom nepažnjom mogao da te ubije, njega ne interesuje!!!

 

Tvrdim da su ti seljaci u tim predelima zapravo vrlo zli ljudi. Moj brat je imao sličan sudar u okolini Aleksinca sa neosvetljenim traktorom sa povredjenim detetom, i ladno je seljak pobegao!!! Najgori soj ljudi, bezosećajan do bola. :lud:


Dobro je da si ti dobro - naš Žika je neuništiv :)

Promenio član tomamega
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, Nele11 je napisao:

Pu ,pu ,Ziko,da te ne ureknem,ali ti si neunistiv!

Znam. :aha:

  • Hvala 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

To nema veze odakle je ko iz grada,sela sve je više i biće ih još više vozača koji voze kao po livadi, ne vide i ne obraćaju pažnju na druge .Što je  najgore sve kategorije su umešane,zato se i pazim od drugih što preporučujem i ostalim vozačima.Kome da objasniš posle ko je kriv kada je u glavi zaključio ko zna šta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

Moram da primetim i kazem da si ti Ziko kolega sa najvise problema u saobracaju sa foruma :D. Mozda je samo moje zapazanje, ali cesto si imao neke probleme u tvom kraju, sto sa asfaltom ili drugim ucesnicima u saobracaju. Bice da je dole saobracajna kultura jos na nizem nivou ili si ti jednostavno baksuz :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Mnogi od nas, povremeno, imamo problem u saobraćaju. Razlikujemo se u tome što neki, poput Žike, taj svoj problem podele sa drugima dok ostali mudro ćute. Samo piši Žiko šta ti je na srcu, ako je tebi lakše a možda neko izvuče pouku i prepozna sličnu situaciju pa odreaguje adekvatno. 

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 20 sati, Motorcyclist je napisao:

Moram da primetim i kazem da si ti Ziko kolega sa najvise problema u saobracaju sa foruma :D. Mozda je samo moje zapazanje, ali cesto si imao neke probleme u tvom kraju, sto sa asfaltom ili drugim ucesnicima u saobracaju. Bice da je dole saobracajna kultura jos na nizem nivou ili si ti jednostavno baksuz :neznam:

Kolega, vrlo je moguće da je tvoje zapažanje tačno, ali je isto tako bitno iz koje "perspektive" dolazimo do zaključka o nečemu. 

Meni je motor osnovno (i jedino) prevozno sredstvo (već duže od decenije nemam auto), vozim svakodnevno i u svim uslovima (noć, kiša, sneg, mraz, oluja, ....). 

Takođe vozim i po gradskoj gužvi, provezem i duže destinacije, ali najčešće to bude u ruralnim sredinama gde je poznavanje propisa (i njihovo poštovanje) misaona imenica, i gde je sasvim normalna i svakodnevna pojava da vas negde pojuri pas (ili da vam ispred motora izađe krmača, ovca, krava, .....), da noću sretnete ili sustignete traktor sa prikolicom (ili sa priključenom radnom mašinom koja zauzme ceo put, a bez bilo kakve signalizaciju ili osvetljenja), kombajni, freze, biciklisti i pešaci koji se po putu kreću kao da su oslobodioci, ....

Vidiš, ja sam od onih koji se sa time svakodnevno sreće (i uglavnom predvidi i uspešno izbegne opasnosti u takvim situacijama), ili prođe relativno "jeftino" i kada ne uspe da izbegne opasnost. 

Ja u takvim situacijama smatram za korisnim da upozorim kolege koji ne voze svakodnevno u tim uslovima, da ne bi došlo do toga da neko kasnije umesto njih piše o događaju u ovakvoj (ili u "crnoj") temi. 

Svedoci smo da kolege koji žive i (uglavnom) voze u urbanim sredinama i na autoputevima, kada krenu na put po putevima gde su lokalci glavni baje i gde su pravo prvenstva ili migavci nepoznata kategorija, često stradaju ili budu "na smrt" preplašeni onim što ih snađe. 

Ja o ovim događajima ne pišem ni senzacionalistički, niti sa strahom ili sa iznenađenjem, niti senešto mnogo nerviram ili osuđujem nekog, niti sam sujetan da priznam kad nešto zajebem. 

Jednostavno opišem događaj, pa ukoliko nekom to pomogne da bude bezbedniji dobro jest, a ko misli da je to budalaština neka mu bude. 

A ja sam zadovoljan što nakon svakog ovakvog događaja mogu SAM (bez tuđe pomoći) da se vratim kući i da lično napišem šta je bilo. 

 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 14
  • Hvala 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Neko jednostavno pise o problemima u saobracaju, kao Zika, a vecina ne, pa se zato stice utisak da Zika ima mnogo problema u saobracaju. 

Meni se pre nedelju dana desilo u Bg-u da je covek za malo presao preko mene i motora na raskrsnici i to iskljucivo mojom krivicom.

Raskrsnica Gandijeve i Jurija Gargarina, na raskrsnici dve trake za skretanje levo. Preticem obe kolone koje cekaju semafor i stajem ukoso kod prednjeg desnog dela kombija koji je u desnoj traci. Vozac naravno gleda semafor, ne vidi me gde sam stao. U trenutku paljenja zelenog krece istog trenutka, nisam stigao ni da ubacim u brzinu, udara me u desni nogostup, uspeo sam na vreme instiktivno da podignem nogu koju bi mi verovatno smrskao (bio sam u patikama). Cuje se krcanje plastike branika po nogostupu i kombi staje, ja sam nekako uspeo da skrenem na desno jer me je kombijem fakticki pogurao. 

Od stete pokidan nogostup i nista vise, kako sam mogao da prodjem odlicno sam prosao. 

Naravoucenije meni, ili stani pored ili ispred vozila da moze vozac da te vidi i ne ulazi u potencijalno rizicne situacije dok se propisno ne razbudis (bilo je 7 ujutru). Jeftino placena skola.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Velika je razlika da li se neko (kao Zika) koristi motorom non stop, svaki dan ili samo za "vozanje". 

On ima mnogo vece sanse za nezgodne situacije jer je non stop u saobracaju. A ja koji nisam presao nista ove godine na motoru (nazalost), nisam ni mogao da imam rizicnu situaciju istim, jel!?

E sad, pitanje je ko kako reaguje u odnosu na iskustvo. Neko se cukne/sklizne pa pise o tome a neko se nazalost dobro ozledi. 

Poenta je da ljudi koji voze non stop imaju sranja po saobracaju, ali imaju i bolju percepciju pa iz velikih potencijalnih sranja izlaze manje vise bezbolno. Sto je jako bitno! Najbitnije zapravo!

Nek ti je srecno Zile!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pre desetak dana sam imao slicnu situaciju. Krenuo ujutru na posao setrinom Yamahom Xmax i vozim u koloni 50-60kmh i na momenat skrenem pogled na stranu i kad sam pogledao opet auto ispred iz cista mira na pravcu stao u mestu, auto iza njega jedva ukocio i nabo sirenu budali i ja kad sam video na kocnicu kad ono prc tu asfalt gladak i klizav kao ogledalo vidim nema sanse da ukocim pokusavam da bezim u stranu medjutim ne uspevam i omlatim ga u zadnji levi deo auta. Sreca nije bila velika brzina tako da sam se samo malo ugruvao.

Izlazi decko srecom normalan i pita jesam li dobro i vice nisi ti kriv kriva je ona budala ispred sto je stao bez raloga i signala, ja reko dzabe to kad ja nisam drzao dobro rastojanje i nisam video na vreme. Naravno onaj sto je ukocio u mestu je odmah produzio dalje.

Decko normalan a vidi da ni ja nisam neka budala, zuri na posao razmenimo broje telefona slikamo licne karte i dogovorimo da se cujemo kasnije i dogovorimo ( slomio sam mu branik i malo ulubio gepek vrata).

Ja skuter odguram 50m do nekog poznanika u dvoriste koji zivi tu u blizini.

Kasnije se dogovorimo da popunimo evropski zapisnik odradimo i to , pozdravimo se i svako na svoju stranu. 

Pratite saobracaj, vozila oko sebe, pokusavaj te da predvidite situacije i drzite oci sirom otvorene, pogotovo u urbanim sredinama. Sve je vise ljudi koji em lose voze , em pola saobracajnih propisa ne poznaju, zamisljeni nekim svojim problemima, drndaju telefone tako da mora o svemu da se vodi racuna.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Mene Zika podseca na Grunfa iz Alan Forda,mislim kad bi ga nuklearka opizdila da bi posle sleganja prasine samo otresao odelo i nastavio motorom kuci:lol3:.

p.s.dobro je da nije bilo povreda a budala ima milion svaki dan,mi koji smo osudjeni na voznju zbog posla nista pametno ni ne ocekujemo,cak se iznenadis kad naletis na nekog normalnog i finog,prosto se zbunis.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 5 sati, piki je napisao:

Mene Zika podseca na Grunfa iz Alan Forda,mislim kad bi ga nuklearka opizdila da bi posle sleganja prasine samo otresao odelo i nastavio motorom kuci:lol3:.

p.s.dobro je da nije bilo povreda a budala ima milion svaki dan,mi koji smo osudjeni na voznju zbog posla nista pametno ni ne ocekujemo,cak se iznenadis kad naletis na nekog normalnog i finog,prosto se zbunis.

Nasmeja me (zbog ovog upoređenja  sa Grunfom). 

Ovo iz razloga što isto takvo poređenje imaju i mnogi moji drugari (a sa kojima se družim već 30-40-50+ godina). 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 1 sat, zika56 je napisao:

Nasmeja me (zbog ovog upoređenja  sa Grunfom). 

Ovo iz razloga što isto takvo poređenje imaju i mnogi moji drugari (a sa kojima se družim već 30-40-50+ godina). 

Ahahahahahahahahahaha,ekstra:jee1:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Tri dan nakon udesa počela da mi otiče desna noga (podkolenica i skočni zglob) i sve je to dobili tamno plavu (skoro crnu) boju. 

Dan kasnije se otok i modrice pojavile i na levom skočnom zglobu. 

Danas odem motorom u Niš da "prekontrolišem" stanje kod nekih drugara (dr.) i ispade da je u pitanju distorzija oba skočna zgloba (levi lošije prošao) i da je naprsla desna podkolenica (na petnaestak santimetra iznad skočnog zgloba). 

 

Promenio član zika56
  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Da li ti je to snimljeno rentgenom, stavljen gips, određena terapija?

Meni je ortoped uz ostalu terapiju prepisao i "Traumol gel 10%" koji mi je mnogo pomogao za otoke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 1 minut, bajker71 je napisao:

Da li ti je to snimljeno rentgenom, stavljen gips, određena terapija?

Meni je ortoped uz ostalu terapiju prepisao i "Traumol gel 10%" koji mi je mnogo pomogao za otoke...

Sve odrađeno prijateljski (privatno) i preduzete neophodne (alternativne) metode lečenja (bez gipsa). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

I posle neko kaže omladina kriva a ovi penzioneri đavoli.  To ne miruje uopšte!   :jee1:  

Brz oporavak u  ladovini  i  sve najbolje  . 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja